Máte výborný vkus, naši zákazníci byli s tímto hotelem nadmíru spokojeni.

Hotel Caligo Apart Hotel

Turecko, Alanya, Alanya

Více o ubytování

od 4 871 za osobu

Vyberte termín

Vybrali jsme pro vás

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Neoficiální popis ubytování

Číslo hotelu: 100 327

Poloha

Hotel leží v letovisku Alanya, 150 m od jeho centra a 50 m od Kleopatřiny pláže.

Vybavení

Ve vstupní hale hotelu se nachází recepce a směnárna, dále je v hotelu restaurace a bar. Za poplatek jsou tu k dispozici bezpečnostní schránky. Pro děti se zde nachází menší bazén a brouzdaliště. U bazénu jsou slunečníky a lehátka zdarma.

Ubytování

Apartmány a studia mají následující vybavení - klimatizace, vlastní koupelna s WC, sprchou a fénem, dále satelitní TV, minilednička, vybavený kuchyňský kout k posezení a balkon. Na vyžádání hotel poskytuje dětskou postýlku zdarma. Apartmány se liší od studií jen tak, že mají oddělenou ložnici a jsou větší.

Strava

Pobyt je bez stravy, je ale možnost přikoupit polopenzi.

Služby

Zdarma je v hotelu stolní tenis, u bazénu lehátka a slunečníky, apartmány a studia jsou v sezóně klimatizovaná 24h denně.

Pláž

Kleopatřina písčitá pláž je od hotelu vzdálená pouhých 50 metrů. Je zde příkřejší vstup do moře. K dispozici je tu množství barů, restaurací, jsou tu u sprchy a WC. Za poplatek tu lze zapůjčit slunečníky a lehátka nebo provozovat různé vodní sporty.

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 50 m
 • Vzdálenost od centra města 150 m
 • Vzdálenost od letiště 120 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV ano
 • Lednička ano
 • Klidná lokalita ano
 • Bar ano
 • Dětský bazén ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Nonstop recepce ano
 • Wifi zdarma ano
 • Kuchyňský kout ano

Recenze hotelu

Hodnocení 4,1/5
Invia

Výborné (26 hodnocení)

Ubytování 4,1/5

Strava 3,8/5

Okolí 4,2/5

Cena 4,3/5

Tento hotel je 169. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 789 v Alanya.

Anonym Září 2019

Datum pobytu: 28.8. - 4.9.2019

Hodnocení 4,7/5
Krásná dovolená.
Celkové hodnocení

Krásná dovolená.

Ubytování 4,5/5

Strava 4,5/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Pěkné, jen malá připomínka, apartmán pro čtyři osoby, dvě lůžka v pohodě, dvě bohužel rozkládací, doporučila bych

aby všechna lůžka byla stejná, jinak moooc krásná dovolená.

Strava
Polopenze-veliká spokojenost.

Služby hotelu
Milý personál, vše v pohodě.

Pláž
Nádherná pláž.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Jiří S. Srpen 2015

Datum pobytu: 2.8. - 12.8.2015

Hodnocení 4,7/5
Velmi pěkná dovolená, brali jsme ji jako druhou dovolenou po návratu z Barcelony s tím, že se jedeme koupat - to se povedlo a není důvod, proč nenavšt
Celkové hodnocení

Velmi pěkná dovolená, brali jsme ji jako druhou dovolenou po návratu z Barcelony s tím, že se jedeme koupat - to se povedlo a není důvod, proč nenavštívit tuto lokalitu opět nebo nedoporučit ostatním- zvláště pak, když se jedná o tu stranu Alanye, kde je Kleopatřina pláž - to si myslím je velký benefit oproti plážím vlevo od hradu, kde je sice mnohem delší ale také mnohem horší pláž, která se nedá vůbec s Kleopatřinou pláží srovnat - i s ohledem na skutečnost, že na této pláží je jen krásný hrubý písek, žádné kameny a skvělý přístup přímo do moře. Navíc Alanye je i příjemná s ohledem na dlouhé promenády a možnosti místních procházek. Navíc jsme měli tuto koupací dovolenou za skvělou cenu v rámci lastu.

Ubytování 4,3/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Měli jsme studio v 5 patře - to studio bylo zrenovované, zcela nové - naprosto luxusní s terasou s výhledem na hrad a kousek moře, k ubytování nemám naprosto žádných připomínek - bylo skvělé. Nicméně - někdo měl apartmán a dle jejich sdělení to nebylo tak pěkné.

POZOR - jako velký problém vidím, že v ceně je klimatizace - tak je v hlavní sezoně naprosto nezbytná, vedra jsou tu skutečně velké. Při příjezdu nám nedali od klimatizace ovládání a ani přes delegátku se nám první večer nepodařilo ji získat - chtěli ji zaplatit - 9 eur na den, to jsme odmítli, protože klimatizace byla v ceně. Dělali že nerozumí apod. Nakonec vše vyřídila až druhý den delegátka, která nám byla přidělená a klimatizace byla. Nicméně - jak jsme zjistili, zcela stejný postup uplatnili i u ostatních a to je na pováženou, neboť bylo zcela zřejmé, že zkouší, kdo se nechá a nakonec klimatizaci zaplatí - takže jsme nebyli jediní, kdo byl první noc bez klimatizace - to se opakovalo i u dalších skupin, které přijeli po nás, takže se nejednalo o náhodu - přitom personál věděl velmi dobře, že máme tuto službu placenou. Pokládám uvedené za docela závažnou věc, protože strávit po cestě noc v tom horku i následující den až do vyřešení na pokoji bez klimatizace, není nic příjemného zvláště pak, když Vám dojde, že to je úmyslné. To byl také hlavní důvod, proč jsme ani jednou nevyužili restauraci Caligo, prostě jsme po tomto jejich jednání, za které se nikdo neomluvil, ačkoliv nás okradli o jeden den klimatizace, neměli ani chuť dělat tomu samému personálu tržbu. Nicméně byl to jediný exces ale přeci jen to byl šrám, který byl zbytečný. Navíc přímo v tomto hotelu má trvalé stanoviště uvedená cestovní kancelář, takže tam v denní době lze skoro stále zastihnout česky mluvícího delegáta. O to více mne tedy překvapuje, že se znovu a znovu opakovala záležitost s klimatizací při příjezdu nových hostů ... Mimo uvedeného, což je evid. záležitost místních, ale mohu než konstatovat, že jinak byly delegátky CK naprosto skvělé a vycházely 100% vstříc

Strava
Stravovali jsme se sami a udělali jsme dobře, Turecko je na jídlo naprosto bezproblémové - byli jsme ve studiu, které bylo zařízené velmi dobře - lednice, vařič a velmi dobré kuchyňské vybavení na poměry dovolenkových studií. Takže dalo se něco udělat i z místních potravin, které se dají v jejich větších prodejnách nakoupit i v turistických oblastech za rozumné, téměř naše ceny. Voda v malých krámcích 1,5 litru za 10 Kč zpravidla, ve velkých supermarketech Migros apod 5 litrů za 14,50 Kč. Navíc se lze velmi dobře stravovat v jejich restauracích a bistrech - gyros i se salátem za cca 47 Kč ... obdobné ceny i další obdobná jídla v bistrech, v restauracích pro turisty byly ceny od 100 - 400 Kč, průměr okolo 250 za jídlo -- rozdíly v cenách jsou dané lokalitou a atraktivitou restaurace, kdo si nepotrpí na okázalost tak se nají stejně dobře jinde :). Kdo měl polopenzi - měl v Caligo přesně danou stravu - žádný raut, takže snídaně daná - žádná sláva a to samé večeře, žádný výběr - žádný rautový způsob, proto jsme nakonec byly velmi rádi, že jsme jedli to, co jsme sami chtěli.

Služby hotelu
Personálu je tam hodně, je příjemný a úslužný, pochopitelně čeká, že jejich služby využijete - my jsme tu potřebu neměli, pokud jsme byli někde na jídle, využili jsme restaurace v místě výletu, cesty apod. Zřejmě nedopatřením se proto stalo, že na konci výletu po nás chtěli zaplatit účet na nějaké jídlo a nápoje, které jsme ale v Caligu opravdu neměli, protože jsme se tam nikdy nestravovali, nicméně také proto jsme jim nic mimo bakšiše pro recepci nezaplatili. Úklid na pokojích byl v pořádku, každé 3 dny měnily ručníky apod., vytíraly každý den - nechávali jsme vždy drobný bakšiš, ale myslím, že to na to vliv nemělo.

Pláž
Voda čistá, hrubý písek, občasné přírodní nečistoty se snaží sbírat ze člunu, ale v době, kdy jsme tam byli tak byla voda nádherná, průzračná. Lidí přiměřené - pro někoho možná hodně, ale vzhledem k tomu, že jde o Kleopatřinu pláž - mne to připadalo, že těch lidí tak moc nebylo. Na pláži z rána občas nějaká lahev apod - ale to je od hloupých turistů i díky tomu, že je to překrásná pláž a v noci se tam dá sednout a dívat se na osvětlenou siluetu hradu, to je daň a také proto, že hotel Caligo je blízko centra. Jinak odpoledne tam je více místních ale jak říkám, lehátka byla poloprázdná, slunečník stál 48 Kč - což je zadarmo, každé lehátko také tolik a kdo si je nebral, měl dostatek místa pro svoji deku či svůj slunečník.

Byla tato recenze užitečná? (17) (0)

Filtrovat recenze

Anonym Září 2019

Datum pobytu: 28.8. - 4.9.2019

Hodnocení 4,7/5
Krásná dovolená.
Celkové hodnocení

Krásná dovolená.

Ubytování 4,5/5

Strava 4,5/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Pěkné, jen malá připomínka, apartmán pro čtyři osoby, dvě lůžka v pohodě, dvě bohužel rozkládací, doporučila bych

aby všechna lůžka byla stejná, jinak moooc krásná dovolená.

Strava
Polopenze-veliká spokojenost.

Služby hotelu
Milý personál, vše v pohodě.

Pláž
Nádherná pláž.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Daniela P. Srpen 2019

Datum pobytu: 14.8. - 24.8.2019

Hodnocení 4,5/5
Celkový dojem z dovolené je dobrý.U hotelu je lanovka, která vás vyveze na krásný hrad. V blízkosti je přístav, spousta obchůdků, bazarů a restaurací za slušné ceny.
Celkové hodnocení

Celkový dojem z dovolené je dobrý.U hotelu je lanovka, která vás vyveze na krásný hrad. V blízkosti je přístav, spousta obchůdků, bazarů a restaurací za slušné ceny.

Ubytování 4,5/5

Strava 4,5/5

Okolí 4,5/5

Cena 4,5/5

Ubytování
Na pokoji je funkční klimatizace, kuchyňka s nádobím pro 4 osoby, lednice, 2 balkony. Hotel je v klidnější části města, spíše pro rodiny s dětmi. U hotelu je menší bazének s chladnější vodou. Obsluha hotelu příjemná, jen neumí moc anglicky.

Strava
Snídaně sice stále stejné, ale každý si tam něco najde.

Služby hotelu
Úklid pokojů a výměna ručníků každý den.

Pláž
Pláž je velmi blízko přes silnici, jsou tam droboučké kamínky, ne písek, doporučuji boty do vody. Přístup do vody je postupný, ale jsou tam větší kameny, u kterých se sdružují rybky. Voda je čistá a velmi slaná.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Anonym Červenec 2019

Datum pobytu: 6.7. - 17.7.2019

Hodnocení 2,1/5
Celkovo som si užila dovolenku - Turecko bude vždy vhodná a atraktívna destinacia pre mňa
Celkové hodnocení

Celkovo som si užila dovolenku - Turecko bude vždy vhodná a atraktívna destinacia pre mňa

Ubytování 2,0/5

Strava 1,5/5

Okolí 2,5/5

Cena 2,5/5

Ubytování
Už by som sa do hotela nevrátila a určite ho ani nikomu neodporučila. Jediná pozitívna vec bola vzdialenosť plaze a centra od hotela. Nic viac....kúpeľňa bola neudrziavana - najmä sprchovy kút, ktoré by bolo potrebné vymeniť. Na opranie obliecok ako keby nepoužívali praci prostriedok...A dokonca ani neboli poriadne oprate...teda ak ich vôbec prali...

Strava
Našťastie sme mali len raňajky...na to že v turecku sa dá nájsť čerstvé ovocie a zelenina a aj pečivo som čakala oveľa oveľa viac....na čo ponúkali vajíčka uvarené na 3 rôzne spôsoby to neviem....za 2 týždne raz ponúkli párky ale inak stále to isté a pocas raňajok sme 2 týždne počúvali tu istu hudbu na raňajky...som rada ze som si nezaplatila polpenziu.

Pláž
Plaz bola par metrov od hotel. Nebola najčistejšia....odpadky boli na pláži neustále.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Irena Bumbari Září 2018

Datum pobytu: 29.8. - 12.9.2018

Hodnocení 4,6/5
Celkové shrnutí mé dovolené je takové, že to byla pro mně ta nejluxusnější dovolená - super lidičkové, usměvaví, pohostinní, ochotní - pobyt v této zemi ve mě nechal tak silný dojem, že určitě a to na 100% bych se chtěla dostat na stejné místo - do stejné destinace a už od teď začínám hlídat nabídky na rok 2019 :)
Celkové hodnocení

Celkové shrnutí mé dovolené je takové, že to byla pro mně ta nejluxusnější dovolená - super lidičkové, usměvaví, pohostinní, ochotní - pobyt v této zemi ve mě nechal tak silný dojem, že určitě a to na 100% bych se chtěla dostat na stejné místo - do stejné destinace a už od teď začínám hlídat nabídky na rok 2019 :)

Ubytování 4,5/5

Strava 4,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Ubytování v apart hotelu CALIGO - můžu hodnotit na výbornou, naše překvapení bylo veliké, když jsme vstoupily do "pokoje" a uviděly dvě ložnice, kde v jedné byly válendy se skříní, "noční" stolek s velkým zrcadlem a židle. Další pokoj byl spojený s malou kuchyňskou linkou - el. dvou plotýnkovým vařičem - varnou konvicí - ledničkou - i s menším sortimentem nádobí a příborů, skleničkami a hrníčky na ranní kávičku. Dále tam byly dva gauče - menší konferenční stolek a televize. Velikou výhodou obou pokojů byly nádherné balkony. Koupelna v rámci možnosti - sprchový kout ( kde nám chyběl jeden díl dvířek, ale po setkání s delegátkou bylo během chvilky vše opravené) - wc - umývadlo a zrcadlo.

Strava
Strava - snídaně byla na "evropské" úrovni - švédské stoly - na kterých nechyběly turecké sýry třech druhů, dva druhy salámů (připomínaly náš český junior a paštiku - nám velice chutnaly) potom snad čtyři druhy marmelád, med, jejich sladké barevné bonbónky, "misli", olivy, rajčata, okurky, čerstvá nať petrželky (podstata balkánských jídel), římský salát, meloun - dva druhy, vajíčka jak na tvrdo tak míchaná, k pití typický čaj, mléko, kávička - prostě co víc si přát - vždy si člověk mohl nakombinovat jídlo podle své chutě. Nejsme vybíravé a tím jsme byly i spokojené - vůbec žádná výtka.

Služby hotelu
Služby v apart hotel CALIGO můžu hodnotit deset z deseti!!!!! Každý den se u nás vytíralo - pokud jsme měly potřebu i povlečeno a ručníky vyměněné - prostě žádný problém nenastal. Dále jsem nepohrdla službami - pedikéra, kadeřníka (sluníčko mi vyšisovalo barvu vlasů, takže se ze mně v průběhu jednoho týdne stala blondýnka :) - výborná byla i lymfatická masáž. Všechny služby se pohybovaly od 30EU - 50EU.

Pláž
Pláž - byla vzdálena od hotelu pouhých 50 m - krásně jemně oblázková - moře čisté krásně modré až azurové (neskutečná nádhera) - jinak byl super výhled na jejich "hradby" kam jezdí lanovka, která vede kousek od pláže, co druhý den plavaly na moři koráby - takže úžasná podívaná :). Slyšely jsme jednu češku, že si stěžuje na vajgly - nedopalky, ale bohužel to si lidi dělají sami a po skoro sezoně se není ani čemu divit. My s kamarádkou jsme nešly na pláž vyhledávat problémy a opět za mě super.

Byla tato recenze užitečná? (0) (1)

František Z. Červen 2017

Datum pobytu: 13.5. - 27.5.2017

Hodnocení 4,5/5
Velmi příjemná dovolená. Moře fantastické a ubytování moc příjemné včetně velmi příjemného a sympatického personálu.
Celkové hodnocení

Velmi příjemná dovolená. Moře fantastické a ubytování moc příjemné včetně velmi příjemného a sympatického personálu.

Ubytování 4,5/5

Strava 3,5/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Vyhovující - předčilo očekávání.

Strava
Měli jsme jen snídani a ta by zasloužila menší obnovu př. saláty ovocné nebo zeleninové.

Služby hotelu
Fantastický personál. Jinak služby dle popisu hotelu.

Pláž
Velmi příjemná a čistá.

Byla tato recenze užitečná? (3) (0)

Načítám

Načítám mapu a popis lokality...

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 31 °C v noci 24 °C

 • Teplota vody 24 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 30 °C v noci 24 °C

 • Neděle 29 °C v noci 24 °C

 • Pondělí 29 °C v noci 23 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec