Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Stará dobrá Anglie a Belgie navíc

Hodnocení: 0/5

Velká Británie

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Stará dobrá Anglie a Belgie navíc

Poloha

 • pobytová taxa se platí na místě
 • domácí zvířata povolena: psi (€ 15/den)

Vzdálenosti

 • vzdálenost do centra: cca. 4 km
 • vzdálenost k nádraží: Bükfürdö, cca. 2 km

Vybavení

 • oficiální kategorie: 4 hvězdičky
 • počet pokojů: 200
 • parkoviště (v ceně), hlídaná
 • recepce, výtah
 • Wi-Fi, v ceně, v celém objektu
 • obchod se suvenýry, kadeřnictví
 • kavárna, hotelová restaurace, bar
 • krytý bazén
 • terasa, relaxační louka, zahrada

Sportovní aktivity zdarma

 • lukostřelba
 • pétanque
 • squash
 • minigolf
 • fitness
 • aqua fitness, nordic walking, fitness, vodní gymnastika, strečink
 • sportovní animace, několikrát týdně

Sportovní aktivity za příplatek

 • bowlingová dráha
 • kulečník, šipky, stolní fotbal
 • tenisové vybavení k zapůjčení
 • půjčovna kol

Stravování v hotelu v ceně zájezdu

 • all inclusive: snídaně (bufet), oběd (bufet), večeře (bufet), nápoje v ceně (minerální voda, káva/čaj, pivo, džusy, víno, 11:00 AM-10:00 PM hodin), snacky (3:00 PM-5:30 PM hodin), káva/čaj a pečivo (2:00 PM-5:30 PM hodin), zmrzlina (2:00 PM-5:30 PM hodin)

Program

1. den
V odpoledních hodinách odjezd z ČR (Znojmo 12,30 Brno 13.40, Jihlava 15.00, Praha17.00, Plzeň 18.50). Následuje tranzit přes Rozvadov, Frankfurt nad Mohanem dále do belgických Brugg.
2. den
Naše první zastávka bude ve městě Bruggy. Po příjezdu do Brugg bude občerstvení v autobusu. Bruggy – jedno z nejkrásnějších belgických měst, mimořádně zachovalé středověké jádro města protkané sítí vodních kanálů. Brusel to je hlavní město, ale Belgie to jsou Bruggy. Těm se také budeme tento den věnovat. Následovat bude nenáročná pěší prohlídka, projížďka lodí po kanálech a individuální volno. Odvezeme si hezké zážitky a belgické pralinky. Poté následuje cesta na místo ubytování. Po cestě se zastavíme v Ostende – největší přímořské lázně Belgie, procházka po přímořské kolonádě a prohlídka lázeňských objektů. Tranzit po trase Ostende – belgicko – francouzská hranice – Calais. Večer ubytování v hotelu Formule 1 – St. Omer nebo okolí Calais.
3. den
Brzy ráno (kolem 6.00) se vydáme na cestu do přístavu Calais. V ranních hodinách se přepravíme tunelem pod kanálem La Manche do anglického přístavu Folkestone. Jízda vlakem – tunelem trvá cca 30 mina my poznáme jeden z novodobých divů – technických zázraků světa. Dále nás čeká tranzit do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 arény. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Vlakem městské MHD se dostaneme do centra města. Naše poznání Londýna začne poznáním těch nejznámějších míst. Westminster Abbey, Houses of Parlament a Big Ben, Cabinet War Rooms, Whitehall – Cenotaph, Downing Street, Horse Guard, St. James´s Park, Buckingham Palace, The Mall – St. James´s Palace, budova Admirality, Trafalgar Square, Leicester Square, Piccadilly Circus, China Town. To je výčet toho, co tento den bude cílem našeho poznání. Večer odjezd do hotelu Ibis (pokoje s vlastním soc.) zařízením nebo hotelu obdobné kategorie na předměstí Londýna. V blízkosti hotelu je non-stop otevřeno nákupní centrum.
4. den
Tento den nás čeká bohatý program. Královský hrad Windsor, to je historie Anglie. Oxford to je historie i přítomnost. My si prohlédneme v nejstarší britské universitě nejhezčí kolej Christ Church. K večeru se vrátíme na stejné místo ubytování.
5. den
Autobus nás zaveze do blízkosti Tower Bridge. Samozřejmě začneme s její prohlídkou. Zakotvený bojový křižník Belfast jistě také stojí za viděnou. City, St. Kathaerine´s docks jsou místa, která si také nenecháme ujít. Ve volném čase se možná někdo vydá do katedrály Sv. Pavla nebo do Tate Modern případně do City. Odpoledne kolem druhé hodiny se vydáme lodí přes Docklands na Greenwich. Zde si můžeme vybrat mezi National Maritime Museum, Planetariem, Queen´s House nebo tržnicí. Vyfotit se u nultého poledníku je téměř nepsanou povinností. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.
6. den
Noční tranzit územím Francie, Belgie, a Německa. Příjezd do ČR (Plzeň cca 09.00, Praha cca 10.30, Jihlava cca 12.30, Brno cca 13.50, Znojmo cca 15.00).
Doprava autokarem - odjezdová místa:
Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, RozvadovZa příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské HradištěCK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.
Poznámka:
Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Nástupní místa

Znojmo, Brno, Praha, Plzeň, Hustopeče

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
služby profesionálního průvodce
3x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel, dvoulůžkový pokoj za příplatek 1 470,- Kč za osobu za 3 noci, jednolůžkový pokoj 4 500,- Kč za osobu na 3 noci)
2x vydatná anglická snídaně na hotelu v okolí Londýna (fazole, klobása, slanina, vejce)
1x ranní občerstvení v autobusu
pojištění CK pro případ úpadku
tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh 360-/os.,
pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 420,-/os

pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)

- očekáváme se, že bude platit tzv. ETA (Electronic Travel Authorization - elektronická cestovní registrace) - ETA bude potřebná pro vstup do Velké Británie od r. 2024. Váže se na platný cestovní pas a platí dva roky, cena je 10 GBP. Zařídit si ji musí každý sám, návod společně s cenou bude po zveřejnění podrobností upřesněn

Cabinet War rooms cca 25£, bitevní loď Belfast cca 18 £ (do 5 let zdarma), pevnost Tower cca 28 £, jízdné lodí cca 12 €, vstupné do muzea voskových figurín cca 35 £ vč. Planetaria , Windsor cca 30 £ , jízdné metrem cca 30 £.


Vyberte si termín