Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Stonehenge, Londýn a stůl krále Artuše

Hodnocení: 2/5

Velká Británie

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Stonehenge, Londýn a stůl krále Artuše

Anotace

Navštívíme tajuplný Stonehenge, vyfotíme se u kulatého stolu krále Artuše, vstoupíme do majestátního hradu Tower, spatříme britské korunovační klenoty a na nultém poledníku se postavíme současně na východní a západní polokouli. To a další zážitky zažijete, pokud se vydáte na tento zájezd.

Detailní popis zájezdu

1. den - Odjezd v odpoledních hodinách, přejezd před Německo, Belgii a Francii.

2. den - Přeprava trajektem přes kanál La Manche spojená s kulinářským zážitkem ve formě anglické snídaně. Prohlídku britské metropole Londýna zahájíme v Greenwich. V této malebné městské části ve východním Londýně uvidíme známou plachetnici Cutty Sark, královskou observatoř Royal Observatory, jejímž nádvořím prochází nultý poledník, na kterém si lze vyzkoušet oblíbenou Cimrmanovskou kratochvíli „jdu na východ – a už jdu na západ“. Nenecháme si ujít ani prohlídku námořního muzea National Maritime Museum. Následně se zúčastníme vyhlídkové plavby po řece Temži, při níž uvidíme mimo jiné i slavný most Tower Bridge a která nás zanese až k majestátnímu hradu Tower of London, který proslul jako vězení a popraviště, a který byl v minulosti svědkem mnoha důležitých historických událostí a dnes jsou zde vystaveny britské korunovační klenoty, které byly po desetiletích znovu využity při korunovaci. Jeho vchod i v dnešních dobách střeží Beefeater, věrný strážce, jehož podobu můžeme znát z oblíbeného alkoholického nápoje. Po prohlídce Toweru nás čeká procházka podél řeky Temže. Po mostu Tower Bridge se dostaneme k lodím Golden Hinde, HMS Belfast, spatříme monumentální 87patrovou budovu The Shard, uvidíme Shakespearovo divadlo Globe Theater i největší britskou katedrálu − St. Paul's Cathedral, kde se konají významné události jako svatby či pohřby členů královské rodiny. Ve zbylém čase možnost nákupů či návštěvy jedné z nejpopulárnějších galerií moderního umění Tate Modern, která se nachází v impozantní budově bývalé elektrárny (vstup zdarma).

3. den - Návštěva tajuplného Stonehenge, komplexu menhirů a kamenných kruhů na Salisburské pláni. Dále návštěva města Winchester, kde si prohlédneme nejen nejstarší evropskou katedrálu Winchester Cathedral, ale také kulatý stůl krále Artuše v Great Hall, kde se podle legendy setkávali rytíři kulatého stolu.

4. den - V Baker Street, nedaleko bytu slavného detektiva Sherlocka Holmese, v muzeu voskových figurín Madame Tussaud’s Museum na nás čeká nejen celá řada významných osobností, ale i zábavná projížďka tradičním černým taxíkem, která nás seznámí s dějinami města. Londýnským metrem se přesuneme k sídlu královské rodiny, Buckinghamskému paláci a přes St. James’s Park dojdeme k Westminsterskému opatství a sídlu parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben. Na významném náměstí Trafalgar Square si prohlédneme sochu Admirála Nelsona. Odpoledne v Londýně lze využít mnoha způsoby. Z vyhlídkového kola London Eye si můžete vychutnat výhled na celý Londýn. Milovníci umění mohou zamířit do Národní galerie, ve které se nachází díla Vincenta van Gogha či Leonarda da Vinci, a do které je vstup zcela zdarma. Stejně tak si můžete prohlédnout jedno z největších muzeí na světě, kterým je Britské muzeum, ve kterém se nacházejí rozsáhlé sbírky z celého světa. Ti, kteří se těší na nákupy, mohou vyrazit na světoznámou nákupní třídu Oxford Street, na které se nachází přes 300 obchodů či vyhlášené tržiště Covent Garden. Navštívit můžete také kouzelné hračkářství Hamley’s či několikapatrový obchodní dům Lillywhites. Večer odjezd na trajekt.

5. den - Plavba zpět na kontinentální Evropu se zajištěnou večeří. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Další informace o zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Zajištěno v hotelu se snídaní. Možnost jednolůžkového pokoje za příplatek 1100 Kč/noc. Během trajektové přepravy do Velké Británie anglická snídaně a při plavbě na kontinent večeře.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu (2 noci), snídani (2x), zákonné pojištění CK a služby průvodce

Cena nezahrnuje
Zajištění vstupů* 228 £/dospělý, 187 £/dítě do 15,99 let (Tower of London, Stonehenge, Winchester Catherdal, Great Hall, muzeum voskových figurín Madame Tussaud‘s, jízdné v londýnském metru, plavba po Temži a plavba trajektem do Velké Británie a zpět s anglickou snídaní a večeří, pobytová taxa za 2 noci).
Fakultativně vstup na vyhlídkové kolo London Eye 37 £/dospělý, 33,50 £/dítě do 15,99 let.
(* Úhrada vstupného je povinná, vzhledem k tomu, že se jedná o nedílnou součást programu. Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.)


Vyberte si termín