Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

To nejlepší z Anglie

Hodnocení: 2/5

Velká Británie

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

To nejlepší z Anglie

Anotace

Vstupte na pozemek legend a kouzla, kde minulost ožívá a současnost září v každém kroku. Náš zájezd je pro vás připraven s láskou k dobrodružství a touze objevovat krásy, které tato úžasná země nabízí. Od starověkých kamenných kruhů po pulzující atmosféru Londýna, tato výprava vás zavede skrz historii, architekturu, a vřelost anglického pohostinství. Připojte se k nám na této nezapomenutelné cestě, kde každý den přináší nový příběh a nový pohled na jedinečné klenoty Anglie.

Detailní popis zájezdu

1. den – Odjezd z ČR v kolem poledne.

2. den – Přeprava trajektem přes kanál La Manche spojená s kulinářským zážitkem ve formě čerstvé anglické snídaně. Den zahájíme v nejlepším stylu – výhledem na rozvlněné moře jižní Anglie. Po příjezdu do malebného Brightonu vás čeká exkurze do fascinujícího podmořského světa v akváriu Sea Life Centre, nejstarším svého druhu na světě. Připravte se na neobvyklé setkání s žraloky a dalšími mořskými obyvateli, odděleni od vás pouze tenkou skleněnou stěnou. Po prohlídce se vydáme na procházku po pobřežní promenádě a po molu Brighton Pier, zasahujícím v délce přes půl kilometru přímo do volného moře. Centrum města, známé jako The Lanes, nám otevře dveře k bohatství historie a následně navštívíme okouzlující královský palác Royal Pavilion, který díky svému orientálnímu stylu patří mezi nejexotičtější stavby Evropy. Pohyblivou vyhlídkovou kabinou i360se necháme po štíhlém stříbrném sloupu vyvézt do výšky 138 metrů a při dobré viditelnosti dohlédneme až na samotný okraj Londýna.

3. den – Dnešní den začne magickým výletem k Stonehenge, tajemnému komplexu menhirů a kamenných kruhů na Salisburské pláni. Vydáme se na cestu časem a poznáme jedno z nejzajímavějších míst v evropské historii. Odpoledne se přesuneme do města Winchester, kde zavítáme nejen do nejstarší evropské katedrály Winchester Cathedral, ale také k legendárnímu kulatému stolu krále Artuše v Great Hall, kde se podle legendy scházeli rytíři Kulatého stolu.

4. den – Vydáme se na dobrodružnou cestu ulicemi Londýna, začneme v Baker Street poblíž bydliště slavného detektiva Sherlocka Holmese. V muzeu voskových figurín Madame Tussaud’s Museum nás čeká nejen setkání s významnými osobnostmi, ale i zábavná projížďka tradičním černým taxíkem, která nás zasvětí do historie města. Londýnským metrem se přesuneme k sídlu královské rodiny, Buckinghamskému paláci, a přes St. James’s Park dojdeme k Westminsterskému opatství a parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben. Na náměstí Trafalgar Square si prohlédneme sochu Admirála Nelsona. Odpoledne v Londýně budete mít možnost vybrat si z mnoha aktivit. Z vyhlídkového kola London Eyesi můžete vychutnat výhled na celý Londýn. Milovníci uměnímohou zamířit do Národní galerie, ve které se nachází díla Vincenta van Gogha či Leonarda da Vinci, a do které je vstup zcela zdarma. Ponořte do bohatství světových sbírek v Britském muzeu. Milovníci nákupů si mohou dopřát štědrou porci nakupování na třídě Oxford Street, na které se nachází přes 300 obchodů či vyhlášené tržiště Covent Garden. Navštívit můžete také kouzelné hračkářství Hamley’s či několikapatrový obchodní dům Lillywhites.

5. den - Užijeme si nádherný zážitek na mořském pobřeží Jižní Anglie. Přesuneme se do historického města Hastings, kde začnete prohlídkou jeskynního komplexu St. Clements Caves, kdysi tajně využívaného pašeráky tabáku a brandy. Dále zamíříme na hrad Hastings Castle, symbolu nejdůležitější bitvy anglických dějin - Battle of Hastings (1066). Procházka centrem města kolem ulice High Street přinese pohled na historii a atmosféru. Odpoledne se vydáme do malebného letoviska Eastbourne. Toto překrásné místo, ležící u břehů Lamanšského průlivu, je známé svým neopakovatelným půvabem a jedinečným panoramatem. Při naší zastávce nás zvláště čeká návštěva slavných křídových útesů Beachy Head. Rozprostírající se kolem mořského pobřeží nám Beachy Head nabídne dechberoucí pohledy na širé moře a nekonečné obzory. Plánovaná procházka kolem útesů nám umožní ponořit se do krásy této přírodní scenérie. Svěží mořský vánek a zvuk vln doplní atmosféru tohoto jedinečného místa. Během procházky budeme moci nejen obdivovat majestátnost útesů, ale také se těšit z jedinečného spojení moře a pevniny.

6. den - Zažijte královský půvab v městě Windsor při dopolední návštěvě druhého největšího obývaného hradu na světě, Windsor Castle, který slouží jako královská rezidence. Odpoledne se vydáme do Oxfordu, nejstaršího univerzitního města v Anglii. Prohlédneme si slavné koleje, jako jsou Christ Church, Merton a Magdalen College. Nevynecháme ani impozantní budovu čítárny Radcliffe Camera a knihovny Bodleian Library, která posloužila při natáčení některých scén z filmů s Harry Potterem v hlavní roli.

7. den - Ponořte se do středověké atmosféry v městečku Canterbury během prohlídky místní katedrály, Caterbury Cathedral, nejstarší dochované křesťanské stavby v Anglii. Ponoříme se do světa slavného britského spisovatele Charlese Dickense. Procházkou těmi samými ulicemi, které inspirovaly jeho nezapomenutelné povídky, budeme mít jedinečnou příležitost vnímat atmosféru a historii, jež ovlivnily jeho tvorbu. Odpoledne zamíříme na zámek Leeds Castle, kde se nejen ponoříme do krásy jeho interiérů, ale také prozkoumáme okolní zahrady s voliérami a rozsáhlým bludištěm.

8. den - Prohlídku britské metropole Londýnazahájíme v Greenwich. V této malebné městské části ve východním Londýně uvidíme známou plachetnici Cutty Sark,královskou observatoř Royal Observatory, jejímž nádvořím prochází nultý poledník, na kterém si lze vyzkoušet oblíbenou Cimrmanovskou kratochvíli „jdu na východ – a už jdu na západ“. Nenecháme si ujít ani prohlídku námořního muzea National Maritime Museum. Následně se zúčastníme vyhlídkové plavby po řece Temži, při níž uvidíme mimo jiné i slavný most Tower Bridge a která nás zanese až k majestátnímu hradu Tower of London, který proslul jako vězení a popraviště, a který byl v minulosti svědkem mnoha důležitých historických událostí a dnes jsou zde vystaveny britské korunovační klenoty, které budou po desetiletích znovu využity při korunovaci. Jeho vchod i v dnešních dobách střeží Beefeater, věrný strážce, jehož podobu můžeme znát z oblíbeného alkoholického nápoje. Po prohlídce Toweru nás čeká procházka podél řeky Temže. Po mostu Tower Bridge se dostaneme k lodím Golden Hinde, HMS Belfast, spatříme monumentální 87patrovou budovu The Shard, uvidíme Shakespearovo divadlo Globe Theater i největší britskou katedrálu − St. Paul's Cathedral, kde se konají významné události jako svatby či pohřby členů královské rodiny. Ve zbylém čase možnost nákupů či návštěvy jedné z nejpopulárnějších galerií moderního umění Tate Modern, která se nachází v impozantní budově bývalé elektrárny (vstup zdarma). Večer odjezd na trajekt.

9. den - Plavba zpět na kontinentální Evropu se zajištěnou večeří. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Další informace o zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Zajištěno v hotelu se snídaní (6 nocí). Možnost jednolůžkového pokoje za příplatek 1100 Kč/noc. Během trajektové přepravy do Velké Británie anglická snídaně a při plavbě na kontinent večeře.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu (6 nocí), snídani (6x), zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje
Zajištění vstupů 350 £/dospělý, 26 £/dítě do 15,99 let (I360, Stonehenge, Winchester Catherdal, Great Hall, muzeum voskových figurín Madame Tussaud‘s, jízdné v londýnském metru, St. Clement Caves, Hastings Castle, Windsor Castle, Canterbury Cathedral, Leeds Castle, Tower of London, plavba po Temži a plavba trajektem do Velké Británie a zpět s anglickou snídaní a večeří, pobytová taxa za 6 nocí).
Fakultativně vstup do Sea life Centre Brighton (37 £/dospělý, 33,50 £/dítě do 15,99 let), Royal Pavilion (18 £/dospělý, 11 £/dítě do 15,99 let) a vyhlídkové kolo London Eye (37 £/dospělý, 33,50 £/dítě do 15,99 let).
Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.


Vyberte si termín