Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Anglie králů, umělců a učenců se zastavením v Belgii

Hodnocení: 0/5

Velká Británie

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Anglie králů, umělců a učenců se zastavením v Belgii

Poloha

Bruggy – Canterbury – Stonehenge – Londýn – Oxford – Stratsford – Windsor. Co platí pro stát, neplatí pro člověka. Vždyť zkuste někomu říci: „Jsi starý a dobrý.“. Anglii to nevadí, ta se tím přímo pyšní. Zkrátka stará dobrá Anglie s odpoledním čajem, koňskými dostihy a gentlmany ve fracích. Ale přiznejme si, že najít takovou Anglii je stále více obtížné. Přesto něco z ní ještě objevíme. A také budeme poznávat Anglii5takovou jaká je a vyhýbat se nebudeme žádnému úhlu poznání.

Program

1. den
Odjezd v poledních hodinách (Znojmo 13.10, Brno 14.20, Jihlava 15.40, Praha 17.30, Plzeň 19.00). Následuje tranzit po trase Rozvadov, Waidhaus, tranzit územím Německa, dále do Belgie.
2. den
Naše první zastávka bude ve městě Bruggy. Po příjezdu do Brugg bude podáváno ranní občerstvení v autobuse. Bruggy – jedno z nejkrásnějších belgických měst, mimořádně zachovalé středověké jádro města protkané sítí vodních kanálů. Brusel to je hlavní město, ale Belgie to jsou Bruggy. Těm se také budeme tento den věnovat. Následovat bude nenáročná pěší prohlídka, projížďka lodí po kanálech a individuální volno. Odvezeme si hezké zážitky a belgické pralinky. Poté následuje cesta na místo ubytování. Tranzit po trase Bruggy – belgicko – francouzská hranice – Calais. Večer ubytování v hotelu Formule 1 – St. Omer nebo okolí Calais.
3. den
Z Calais se přepravíme vlakem tunelem do Folkestonu. Po cestě z Doveru do Londýna se stavíme v Canterburském opatství a budeme mít možnost si prohlédnout historickou katedrálu a neméně zajímavé centrum Canterbury (vzhledem k pozdní otevírací době však nebude možný vstup do katedrály). Poté se vypravíme za tajemnou historií do Stonehenge, místa mýtických kamenů, jejichž původ je doposud neobjasněn. Následuje cesta na místo ubytování v okolí Londýna.
4. den
Po snídani v místě ubytování se budeme věnovat Londýnu. Westminster Abbey, Houses of Parliament a Big Ben, Cabinet War Rooms, Whitehall – Cenotaph, Downing Street, Horse Guard, St. James´s Park, Buckingham Palace, The Mall – St. James´s Palace, budova Admirality, Trafalgar Square, Leicester Square, Piccadilly Circus, China Town. To je výčet toho, co tento den bude cílem našeho poznání. Na večer se ubytujeme na stejném místě.
5. den
Tento den nás čeká bohatý program. Královský hrad Windsor, to je historie Anglie. Oxford to je historie i přítomnost. My si prohlédneme v nejstarší britské universitě nejhezčí kolej Christ Church. Z Oxfordu se vydáme na západní břeh řeky Avony do města Stratford, jedno z nejslavnějších anglických měst – Shakespearův rodný dům, kostel svaté trojice, kde je Shakespear pochován. K večeru se vrátíme na stejné místo ubytování. Večer nás bude čekat ubytování na stejném místě.
6. den
Poslední snídaně a my se vrátíme do Londýna, s kterým se ostatně tento den rozloučíme. Naši prohlídku začneme v katedrále Sv. Pavla. Pokračovat budeme návštěvou Toweru, kde si lze prohlédnout sbírku korunovačních klenotů. Tower bridge rovněž neujde naší pozornosti, stejně jako bitevní loď Belfast, zakotvená poblíž. Poté se přesuneme vodní tramvají do Grenwich Parku. Budova námořní admirality, Královská hvězdárna a samozřejmě nultý poledník budou našim cílem. bran parku nás bude v podvečer očekávat autobus, se kterým se vydáme na zpáteční cestu. Tunel pod kanálem La Manche již známe.
7. den
Po vylodění v Calais následuje noční tranzit Francií, přes Belgii do Německa. Příjezd do ČR (Plzeň 09.00, Praha 10.30, Jihlava 12.30, Brno 13.50, Znojmo 15.00).
Doprava autokarem - odjezdová místa:
Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, PrahaZa příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské HradištěCK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.
Poznámka:
Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti. Doprava tunelem pod kanálem La Manche může být v případě technických problémů provozovatele tunelu nahrazena dopravou trajektem.

Nástupní místa

Znojmo, Brno, Praha, Plzeň, Hustopeče

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací a vysouvací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
služby profesionálního průvodce
ubytování: 1x hotel F1 + 3x hotel Ibis (s vlastním soc. zařízením na pokoji) v třílůžkových pokojích (dvoulůžkový pokoj za příplatek 1 800,- Kč za osobu za 4 noci, příplatek za jednolůžkový pokoj 5 600,- Kč
3x vydatná anglická snídaně na hotelu (fazole, klobása, slanina, vejce)
1x ranní občerstvení v autobusu
pojištění CK v případě úpadku
tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 420,- Kč/os.,
pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 490,- Kč/os.
pobytovou taxu (platba na místě v hotovosti, výše bude upřesněna v pokynech před odjezdem na zájezd)

očekáváme se, že bude platit tzv. ETA (Electronic Travel Authorization - elektronická cestovní registrace) - ETA bude potřebná pro vstup do Velké Británie od r. 2024. Váže se na platný cestovní pas a platí dva roky, cena je 10 GBP. Zařídit si ji musí každý sám, návod společně s cenou bude po zveřejnění podrobností upřesněn

Muzeum voskových figurín cca 35 £ včetně planetaria, cabinet War rooms cca 25£, bitevní loď Belfast cca 18 £ (do 5 let zdarma), pevnost Tower cca 28 £, jízdné metrem cca 30 £


Vyberte si termín