Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Křídové útesy a krásy jižní Anglie s návštěvou Londýna

Hodnocení: 2/5

Velká Británie

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Křídové útesy a krásy jižní Anglie s návštěvou Londýna

Anotace

Ponořte se s námi do kouzelných krajů jižní Anglie a okouzlete se krásami tohoto úchvatného regionu, domova slavných křídových útesů a jiných přírodních divů. Naše cesta začíná výletem do Brightonu, největšího anglického přímořského letoviska, jehož pláže zvučí jako melodie moře a uličky jako skryté pohádky. Vydáme se na výlet do města Hastings, kde budeme moci prozkoumat jeskynní komplex St. Clements Caves a navštívit historický hrad Hastings Castle s jejich tajemnými příběhy a nádhernými výhledy na moře. Absolvujeme procházku kolem křídových útesů Beachy Head, které majestátně vyčnívají nad mořem. Jejich bílý vápenec odráží zlaté paprsky slunce a vytváří romantickou atmosféru. Nezapomenutelný zážitek završí návštěva britské metropole Londýna, kde se můžeme těšit na fascinující prohlídku města včetně ikonických památek.

Detailní popis zájezdu

1. den - Odjezd v odpoledních hodinách, přejezd před Německo, Belgii a Francii.

2. den - Přeprava trajektem přes kanál La Manche spojená s kulinářským zážitkem ve formě anglické snídaně. Poté se vydáme do Brightonu, největšího anglického přímořského letoviska, kde nás čeká procházka po oblázkové pláži a fakultativně návštěva nejstaršího akvária na světě, Sea Life Centre. Zde nás od žraloků a dalších mořských živočichů bude dělit pouze skleněná stěna. Dále prozkoumáme pobřežní promenádu a molo Brighton Pier, které zasahuje půl kilometru přímo do moře. Navštívíme také centrum města, známé jako The Lanes, nakoupíme si suvenýry a podíváme se na královský palác Royal Pavilon, jednu z nejexotičtějších staveb Evropy. Pro zpestření se vydáme na vyhlídkovou věž i360 ve tvaru létajícího talíře, odkud se nám z výšky 138m naskytne úchvatný pohled na okolní krajinu. Během dne budeme mít čas také na klidný odpočinek na pláži či osvěžení v moři.

3. den – Naše dobrodružství bude pokračovat návštěvou města Hastings, kde se nejprve podíváme na jeskynní komplex St. Clements Caves, kdysi tajně využívaný pašeráky tabáku a brandy. Poté zamíříme na hrad Hastings Castle, nedaleko kterého se odehrála nejdůležitější bitva anglických dějin - Battle of Hastings (1066). Nevynecháme ani prohlídku centra města v okolí ulice High Street. Odpoledne se vydáme na nejvyšší bod slavných křídových útesů Beachy Head. Jejich výška 170 m nad hladinou moře je řadí mezi nejvyšší v Británii. Procházka podél moře a po hraně útesů nám poskytne krásné výhledy na moře a další křídové útvary na pobřeží, včetně slavných Seven Sisters, ikonické řady křídových útesů, které se táhnou podél jižního pobřeží Anglie.

4. den – Čeká nás prohlídka britské metropole Londýna. V Baker Street, nedaleko bytu slavného detektiva Sherlocka Holmese, v muzeu voskových figurín Madame Tussaud’s Museum na nás čeká nejen celá řada významných osobností, ale i zábavná projížďka tradičním černým taxíkem, která nás seznámí s dějinami města. Londýnským metrem se přesuneme k sídlu královské rodiny, Buckinghamskému paláci a přes St. James’s Park dojdeme k Westminsterskému opatství a sídlu parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben. Na významném náměstí Trafalgar Square si prohlédneme sochu Admirála Nelsona. Odpoledne v Londýně lze využít mnoha způsoby. Z vyhlídkového kola London Eye si můžete vychutnat výhled na celý Londýn. Milovníci umění mohou zamířit do Národní galerie, ve které se nachází díla Vincenta van Gogha či Leonarda da Vinci, a do které je vstup zcela zdarma. Stejně tak si můžete prohlédnout jedno z největších muzeí na světě, kterým je Britské muzeum, ve kterém se nacházejí rozsáhlé sbírky z celého světa. Ti, kteří se těší na nákupy, mohou vyrazit na světoznámou nákupní třídu Oxford Street, na které se nachází přes 300 obchodů či vyhlášené tržiště Covent Garden. Navštívit můžete také kouzelné hračkářství Hamley’s či několikapatrový obchodní dům Lillywhites. Večer odjezd na trajekt.

5. den - Plavba zpět na kontinentální Evropu se zajištěnou večeří. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Další informace o zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Zajištěno v hotelu se snídaní. Možnost jednolůžkového pokoje za příplatek 1100 Kč/noc. Během trajektové přepravy do Velké Británie anglická snídaně a při plavbě na kontinent večeře.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu (2 noci), snídani (2x), zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje
Zajištění vstupů* 196 £/dospělý, 174 £/dítě do 15,99 let (Brighton i360, St. Clements Caves, Hastings Castle, Muzeum voskových figurín Madame Tussaud‘s, jízdné v londýnském metru, plavba trajektem do Velké Británie a zpět s anglickou snídaní a večeří, pobytová taxa za 2 noci).
Fakultativně vstup do Sea Live Centre Brighton 23,50 £/dospělý, 20,00 £/dítě do 15,99 let.
Fakultativně vstup na vyhlídkové kolo London Eye 37,00 £/dospělý, 33,50 £/dítě do 15,99 let.
(*Úhrada vstupného je povinná, vzhledem k tomu, že se jedná o nedílnou součást programu. Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.)


Vyberte si termín