Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Kouzelný Londýn s Harry Potterem

Hodnocení: 2/5

Velká Británie

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Kouzelný Londýn s Harry Potterem

Anotace

Vydejte se na kouzelnou cestu do Londýna s Harry Potterem! Splňte si sen a prozkoumejte fascinující svět Harryho Pottera na vlastní kůži. Projděte se po Příčné ulici, navštivte Brumbálův kabinet a Hagridovu chatrč, a dokonce se proleťte na koštěti! To vše a mnohem více vás čeká na našem jedinečném zájezdu do Londýna. Kromě magického světa Harryho Pottera vás uchvátí i kouzlo samotného Londýna. Prohlídka s průvodcem vám ukáže ty nejznámější památky, jako je Big Ben, Buckinghamský palác, Tower of London a Westminsterské opatství. Získáte tak jedinečnou možnost spojit fantastický svět Harryho Pottera s fascinující historií a kulturou britské metropole. Nenechte si ujít tuto úžasnou příležitost a ponořte se do kouzelného světa Harryho Pottera!

Detailní popis zájezdu

1. den - Odjezd v odpoledních hodinách, přejezd před Německo, Belgii a Francii.

2. den - Přeprava trajektem přes kanál La Manche spojená s kulinářským zážitkem ve formě anglické snídaně. Prohlídku britské metropole Londýna zahájíme v Greenwich. V této malebné městské části ve východním Londýně uvidíme známou plachetnici Cutty Sark, královskou observatoř Royal Observatory, jejímž nádvořím prochází nultý poledník, na kterém si lze vyzkoušet oblíbenou Cimrmanovskou kratochvíli „jdu na východ – a už jdu na západ“. Následně se zúčastníme vyhlídkové plavby po řece Temži, při níž uvidíme mimo jiné i slavný most Tower Bridge a která nás zanese až k majestátnímu hradu Tower of London, který proslul jako vězení a popraviště, a který byl v minulosti svědkem mnoha důležitých historických událostí a dnes jsou zde vystaveny britské korunovační klenoty. Po vylodění nás čeká procházka podél řeky Temže. Po mostu Tower Bridge se dostaneme k lodím Golden Hinde, HMS Belfast, spatříme monumentální 87patrovou budovu The Shard, uvidíme Shakespearovo divadlo Globe Theater i největší britskou katedrálu − St. Paul's Cathedral, kde se konají významné události jako svatby či pohřby členů královské rodiny. Po prohlídce se transferem privátním autobusem přesuneme do filmových ateliérů Warner Bros. Studio, kde se v rámci prohlídky Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter na vlastní kůži seznámíme s fantastickým světem Harryho Pottera, který stvořila britská spisovatelka J. K. Rowlingová.

3. den - V Baker Street, nedaleko bytu slavného detektiva Sherlocka Holmese, v muzeu voskových figurín Madame Tussaud’s Museum na nás čeká nejen celá řada významných osobností, ale i zábavná projížďka tradičním černým taxíkem, která nás seznámí s dějinami města. Londýnským metrem se přesuneme k sídlu královské rodiny, Buckinghamskému paláci a přes St. James’s Park dojdeme k Westminsterskému opatství a sídlu parlamentu Houses of Parliament se známou věží Big Ben. Na významném náměstí Trafalgar Square si prohlédneme sochu Admirála Nelsona. Odpoledne v Londýně lze využít mnoha způsoby. Z vyhlídkového kola London Eye si můžete vychutnat výhled na celý Londýn. Milovníci umění mohou zamířit do Národní galerie, ve které se nachází díla Vincenta van Gogha či Leonarda da Vinci, a do které je vstup zcela zdarma. Stejně tak si můžete prohlédnout jedno z největších muzeí na světě, kterým je Britské muzeum, ve kterém se nacházejí rozsáhlé sbírky z celého světa. Nebo můžete prověřit svou odvahu v London Dungeon. Tato unikátní atrakce nás pomocí živých herců seznámí s temnými dějinami města a potkáme zde například Jacka Rozparovače či Sweeney Todda, šíleného holiče z Fleet Street. Přeneseme se také do 17. století, kdy v Londýně řádila morová epidemie a veliký požár. Ti, kteří se těší na nákupy, mohou vyrazit na světoznámou nákupní třídu Oxford Street, na které se nachází přes 300 obchodů či vyhlášené tržiště Covent Garden. Navštívit můžete také kouzelné hračkářství Hamley’s či několikapatrový obchodní dům Lillywhites. Večer odjezd na trajekt.

5. den - Plavba zpět na kontinentální Evropu se zajištěnou večeří. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter

V rámci čtyřhodinové prohlídky nahlédnete do nebelvírské společenské místnosti, Brumbálova kabinetu, Hagridovy chatrče či do kanceláře Ministerstva kouzel. Projdete se po slavné Příčné ulici, kde uvidíte Ollivanderův obchod s hůlkami, Gringottovu kouzelnickou banku či Kratochvílné kouzelnické kejkle, obchod dvojčat Weasleyových. Mezi neuvěřitelným množstvím filmových rekvizit nebude chybět Harryho koště Nimbus 2000, Hagridova motorka, létající auto pana Weaslyeho či dechberoucí model Bradavického hradu v měřítku 1:24. Na vlastní oči spatříte, jak na filmovém plátně ožívala nejrůznější fantastická stvoření od domácího skřítka Dobbyho až po obrovského Norského ostrohřbetého draka. Naučíte se správně používat kouzelnickou hůlku a v hábitu vaší oblíbené koleje se budete moci proletět na koštěti. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost a ochutnejte kouzelnické pochoutky jako lahodný máslový ležák, čokoládové žabky či slavné Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak. Nejen tyto dobroty si budete moci zakoupit v rozsáhlém obchodě se suvenýry. Najdete tu také repliky kouzelnických hůlek, oblečení s motivy jednotlivých kolejích a desítky jiných upomínkových předmětů.

Další informace o zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Zajištěno v hotelu se snídaní. Možnost jednolůžkového pokoje za příplatek 1100 Kč/noc. Během trajektové přepravy do Velké Británie anglická snídaně a při plavbě na kontinent večeře.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, ubytování v hotelu (1 noc), snídani (1x), zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje
Zajištění vstupů* 228 £/dospělý, 200 £/dítě do 15,99 let (vstupenka do Warner Bros. Studio Tour London na čtyřhodinový program The Making of Harry Potter, rezervační poplatek, transfer do ateliérů privátním autobusem, muzeum voskových figurín Madame Tussaud‘s, jízdné v londýnském metru, plavba po Temži a plavba trajektem do Velké Británie a zpět s anglickou snídaní a večeří, pobytová taxa za 1 noc).
Fakultativně vstup na vyhlídkové kolo London Eye 37 £/dospělý, 33,50 £/dítě do 15,99 let.

Fakultativně vstup do London Dungeon 28 £/dospělý, 23 £/dítě do 15,99 let.
(* Úhrada vstupného je povinná, vzhledem k tomu, že se jedná o nedílnou součást programu. Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.)


Vyberte si termín