Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

SKOTSKO s výletem na Orkneje

Hodnocení: 0/5

Velká Británie

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

SKOTSKO s výletem na Orkneje

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Firth of Forth - Skara Brae - Ring of Brodgar - Standing Stones of Stennes - Kirkwall - Aberdeen - Balmoral - Dunnotar - Edinburgh - Burrel Collection

Stravování

2x snídaně ( Snídaně (cca 10 GBP) a večeře (hlavní jídlo (cca 10-18 GBP) jsou k mání v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od ubytování.)

Ubytování

7x ubytování v hotelu - (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením),

1. den

V cca 6 hod. odlet z Prahy přes Amsterdam do Edinburghu. Přílet do Skotska v cca 10 hod. Přejezd po mostě přes záliv FIRTH OF FORTH a pokračování dále na sever do města Thurso. Ubytování.

2. den

Trajektem na Orkneje. Celodenní autobusový okruh po nejznámějších pamětihodnostech ostrova: unikátně dochovaná neolitická osada SKARA BRAE (UNESCO); RING OF BRODGAR (UNESCO) - kamenný kruh z doby bronzové; úchvatná megalitická památka STANDING STONES OF STENNES; KIRKWALL - hlavní město Orknejí s vikingskou katedrálou. Návrat na ubytování.

3. den

Cestou na jih návštěva hradu Dunrobin a jeho zahrad. Zastávka v Elginu a pokračování do Aberdeenu - "žulového města". Ubytování.

4. den

Prohlídka zámku BALMORAL - letního sídla britské královské rodiny situovaného v národním parku Glencorns. Ochutnávka pravé skotské whisky. Návrat na ubytování.

5. den

Prohlídka Aberdeenu. Návštěva scénických pozůstatků hradu DUNNOTAR zbudovaného ve 13. století na skalním ostrohu omývaném mořem. Přesun na ubytování do DUNDEE.

6. den

Prohlídka Dundee. Návštěva ST ANDREWS, kolébky golfu s nejznámějším golfovým hřištěm světa, pozůstatky katedrály z 12. století a nejstarší univerzitou ve Skotsku. Přejezd na ubytování.

7. den

Přesun do metropole Skotska - EDINBURGHU, města s nenapodobitelnou atmosférou, které svou polohou patří mezi nejkrásnější na světě. Prohlídka královské jachty Britannia v edinburské přístavní čtvrti Leith. Odpoledne volno k vlastnímu objevování města (muzea, galerie, nákupy, káva, procházky apod.). Návrat na ubytování.

8. den

Návštěva umělecké galerie a muzea BURREL COLLECTION v Glasgow (nově zrenovovaná instituce se sbírkou 9 000 kusů uměleckých děl zahrnující čínské, francouzské, islámské i gotické umění, tapisérie, mozaiky, mimo jiné největší sbírku Degasových děl na světě, Moneta, Courbeta, Daubigny atd.). V cca 17 hod. odlet přes Amsterdam do ČR. Přílet do Prahy v cca 22.30 hod.

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Edinburgh - Praha včetně odbaveného zavazadla, dopravu klimatizovaným autokarem, trajekt na Orkneje a zpět, 7x ubytování v hotelu - (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, doporučená částka na vstupné: cca 110 GBP, spropitné pro řidiče busu, stravování (kromě 2 snídaní)

Vyberte si termín