Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Londýn s teplým Golfským proudem

Hodnocení: 0/5

Velká Británie, Londýn

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Londýn s teplým Golfským proudem

Poloha

Tento zájezd do Londýna je cenou velmi výhodný. CK využívá všech dosažitelných slev vzhledem k značnému celoročnímu rozsahu v této oblasti. Kvalita zájezdu, počínaje luxusními autobusy, profesionálními průvodci a spolehlivými řidiči, je na vysoké úrovni. Využijte těchto výjimečných termínů. V Londýně je příjemně i v zimě. To ovšem není zásluha CK ABC, ale Golfského proudu, jenž je v zimě ústředním topením pro ostrov. Samozřejmě zájezd si dává za úkol seznámit Vás s tím, co Londýn staví na jedno z evropských turistických center. Dva dny a jedna noc v Londýně může být inspirací k dalším cestám do Londýna.

Program

1.den: – odjezd ze Znojma v 10:30, Brno 11:40, Jihlava/Pávov 13:00, Praha 15:00 Plzeň 16:30. Následuje tranzit po trase Rozvadov – Frankfurt –Aachen – Calais.

2.den: - v brzkých ranních hodinách se přepravíme pod kanálem LA MANCHE do anglického Folkestone. Uvidíme technický unikát – EUROTUNEL. Jízda vlakem – tunelem trvá 30 min. Dále náš čeká tranzit do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 ARÉNY. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Metrem se dostaneme do centra města. První co uvidíme bude budova BRITSKÉHO PARLAMENTU a právě tam, začne naše pěší procházka městem. Dále uvidíme LONDÝNSKÉ OKO, velké ruské kolo, které budeme moci později navštívit. Projdeme se podél břehu řeky TEMŽE, dojdeme na TRAFALGARSKÉ NÁMĚSTÍ, kde strávíme chvíli výkladem, poté se vydáme na LEICESTER SQUARE, do CHINA TOWN, uvidíme PICADILLY CIRCUS, zahlédneme též REGENT STREET a také ST. JAMES´S PARK a BUCKINGHAMSKÝ PALÁC, místo, kde sídlí britská královna. Necháme si chvíli na odpočinek a drobné občerstvení. Můžete se stánku ochutnat anglický HOT DOG, či známé COOKIES, BROWNIE s kávou a posedět v parku před palácem. Když budeme mít štěstí zahlédneme i známé střídání stráží. Poté se vydáme dál a uvidíme HORSE GUARDS a vojáky na koních, projdeme skrz WHITE HALL, známou třídu, kde se nachází i DOWNING STREET 10, sídlo britského premiéra. Poté ještě spatříme WESTMINSTER ABBEY a naši procházku zakončíme u COUNTY HALL, kousek od London Eye a zde nám zbyde čas na pozdní oběd, nákup suvenýrů a osobní volno. V podvečer se přesuneme opět metrem k O2 Aréně k našemu autobusu, který nás dopraví na ubytování do hotelu IBIS. V blízkosti hotelu jsou možnosti nákupů, kde můžeme doplnit zásoby potravin.

3.den: - autobus nás zaveze do blízkost TOWER BRIDGE. Jakmile opustíme náš autobus, spatříme nejenom zmíněný most, ale také pevnost, podle které je pojmenován – TOWER OF LONDON, královskou klenotnici a jedno z nejvýznamnějších muzeí této monarchie. Čeká nás krátká procházka, během které do dozvíme spoustu informací o těchto dvou významných památkách, ale také o okolí. Spatříme LONDÝNSKOU RADNICI, také shlédneme THE SHARD nejvyšší budovu Londýna, také uvidíme lehký bitevní křižník z 2.sv války – BELFAST a mnoho dalšího. Na tomto místě strávíme dopoledne. Někteří budou chtít navštívit pevnost a muzeum, někteří dají přednost procházce po březích řeky, kde je spoustu dalších zajímavostí. Například – KATEDRÁLA SV. PAVLA, MILLENIUM BRIGDE, známý most s filmu o Harry Potterovi, THE GLOBE – Shakespearovo divadlo nebo také TATE MODERN – galerie moderního umění. Poté se přesuneme lodí po řece Temži do několik kilometrů vzdáleného GREENWICH, kde strávíme zbytek dne. Zde uvidíme CUTTY SARK – pýchu námořnictva z 19. století a také NÁMOŘNÍ MUZEUM nebo GREENWICHSKOU OBSERVATOŘ a NULTÝ POLEDNÍK. Zde prohlídku města zakončíme. Samozřejmě nám zbyde čas na nějaké dobré jídlo a trošku odpočinku před cestou domů. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

4.den: - noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd do ČR (Plzeň 10:00, Praha 11:30, Pávov 13:20, Brno 14:40, Znojmo 15:50).

Doprava autokarem - odjezdová místa:
Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, RozvadovZa příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské HradištěCK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.
Poznámka:
Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Nástupní místa

Znojmo, Brno, Praha, Plzeň, Hustopeče

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
služby profesionálního průvodce
1x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel IBIS, dvoulůžkový pokoj za příplatek 490,- Kč za osobu, jednolůžkový pokoj za příplatek 1 500,- Kč za osobu
1x vydatná anglická snídaně na hotelu (fazole, klobása, slanina, vejce)
1x ranní občerstvení v busu
pojištění CK pro případ úpadku
tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Cena nezahrnuje

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 240,-Kč/os,

- pojištění rozšíření (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 280,- Kč/os.

- pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)

-pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.

- očekáváme se, že bude platit tzv. ETA (Electronic Travel Authorization - elektronická cestovní registrace) - ETA bude potřebná pro vstup do Velké Británie od r. 2024. Váže se na platný cestovní pas a platí dva roky, cena je 10 GBP. Zařídit si ji musí každý sám, návod společně s cenou bude po zveřejnění podrobností upřesněn

Vstupy:

U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.

Cabinet War Rooms cca 25 £, bitevní loď Belfat cca 18 £, pevnost Tower cca 28 £, London eye cca 25 £, plavba lodí cca 12 £, metro cca 12 £

Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.


Vyberte si termín

Doba letu

01:55 h

Popis

Londýn je místo, kde se setkává historická minulost a živoucí současnost. Směs historie, přelomové architektury a kultury vytvořila úchvatné a neustále se vyvíjející město. Nemůžeme být překvapeni, že se hlavní město Británie stalo Mekkou návštěvníků a úžasným místem k životu. Je zde skutečně něco, co osloví každého, ať už jsou jeho zájmy jakékoli, Londýn je uspokojí. Přijeďte a zjistěte sami, co všechno vám může nabídnout ... nespočet galerií, muzeí a možností zábavy. Tato živá metropole zahrnuje rozličné kultury svých obyvatel, jež se navenek projevují v kuchyni, obchodech, hudbě a celé řadě festivalů. Nachází se zde čtyři Památníky Světového dědictví - Westminsterský palác, Tower, Maritime Greenwich a zahrady Kew. V Londýně je 3800 hospod, tj. 9% z celého území Spojeného království. A pokud hledáte skvělé místo k nákupům, rozhodně se vydejte na Oxford Street, kde na Vás čeká jeden obchod vedle druhého.