Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html

PAŘÍŽ a LONDÝN, PAŘÍŽ a LONDÝN

Hodnocení: 2/5

Velká Británie, Londýn

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

PAŘÍŽ a LONDÝN, PAŘÍŽ a LONDÝN

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Doprava autokarem - odjezdová místa (Trasa A)

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

Povinné smluvní údaje

Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Služby cestovního ruchu dle této smlouvy se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce, poskytují se jako skupinové služby, velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb a nejsou obecně vhodné pro osoby s omezenou pohyblivostí. Minimální počet osob pro uskutečnění zájezdu je X (při autobusové dopravě) a Y (při letecké dopravě).

Informace

Každý cestující je osobně zodpovědný za dodržování pasových, celních, vízových a zdravotních a dalších předpisů země, do které cestuje. Veškeré náklady, které vzniknou nedodržením těchto předpisů nese cestující.

1. den

Odjezd, cesta přes ČR, SRN do Francie.

2. den

Ráno příjezd do PAŘÍŽE. Od průvodce znalého města se budete po celou dobu zájezdu dozvídat spoustu informací. S městem se začnete seznamovat již při jízdě východní částí metropole, během které uvidíte: Národní knihovnu, palác Omnisport, Ministerstvo financí, nádraží Austerlitz, Botanickou zahradu, Institut arabského světa, ostrov svatého Ludvíka, ostrov Cité s katedrálou Notre Dame, prefekturou a starým královským palácem, Sorbonu a další zajímavá místa. Při pěší prohlídce poznáte klenoty Latinské čtvrťi: Pantheon, Lucemburské zahrady a palác, kostel St. Étienne du Mont, světoznámou univerzitu Sorbonnu, Musée de Cluny, bývalé Římské lázně, bulvár Saint-Michel. Dostanete se do srdce Paříže – Ile de la Cité a uvidíte zbytky Kapetovského královského paláce, La Conciergerie, St. Chapelle i katedrálu Notre Dame. Kolem Hotel de Ville se dostaneme ke kulturnímu centru G. Pompidou a Les Halles – bývalému břichu Paříže. Prohlídku ukončíme u Louvre, po které bude následovat osobní volno. Můžete navštívit muzea a jako Orsay s díly proslulých impresionistů, Louvre se slavným obrazem Mony Lisy od Leonarda da Vinciho a dalšími uměleckými skvosty a sbírkami. V podvečer odjezd na nocleh. Zájemci mohou využít možnost večeře v typické francouzské restauraci.

3. den

Paříž. Dopoledne Eiffelova věž – volno na návštěvu. Odpoledne okružní jízda Paříží: Invalidovna, most Alexandra III, Place de la Concorde, kostel Madeleine, Champs Elysées, Vítězný oblouk, kolem supermoderní čtvrti La Défense. Výjezd pod Montmartre – bazilika Sacré Coeur a Place de la Tertre, volno k procházkám po malebných uličkách a návštěvě basiliky. Pokračování projížďky kolem Moulin Rouge, Opery, Place Vendome na nábřeží Seiny. Zážitková plavba lodí po Seině a poté odjezd směr Calais. Nocleh.

4. den

Ráno transfer Eurotunelem do Anglie. Londýn příjezd na parkoviště autokarů. Přesun metrem do centra Londýna. Procházka: bankovní centrum City, Bank of England, Lloydova pojišťovna, burza, Mansion House, St. Mary-le-Bow. Katedrála sv. Pavla a volno k návštěvě, most Milénia, Shakespearovo divadlo New Globe, Southwark cathedral. Známý most Tower Bridge, hrad Tower s královskými korunovačními klenoty, , možnost návštěvy malebných doků sv. Kateřiny, HMS Belfast. Odjezd metrem na parkovištěa následně autokarem na nocleh.

5. den

Ráno zastávka v Greenwichi, u parku s královskou observatoří (exteriér) a nultým poledníkem. Londýn – přesun metrem do centra města a pokračování v prohlídce města: Parlament, Westminsterské opatství, vládní budovy ve Whitehallu včetně sídla premiéra v Downing st. Přes nejkrásnější londýnský park St. James k sídlu královny v Buckinghamském paláci. Pak Piccadilly Circus a Trafalgarské náměstí. Osobní volno k návštěvě muzeí (Národní Galerie, British Museum, Imperial War Museum), nebo možnost nákupů na obchodní třídě Oxford street, Covent Garden, či možnost jedinečného zážitku při jízdě na London Eye,obřím londýnském kole s panoramatickým výhledem na Londýn. V podvečer přesun metrem na parkoviště autokarů, nástup do autokaru a odjezd. Transfer do Calais, noční cesta Belgií a Německem.

6. den

Návrat do ČR

Cena zahrnuje:

1 x ubytování v hotelu Premiere ** 2 x ubytování v hotelu Campanile ***, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, transfer Eurotunelem přes La Manche, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje:

Vstupy, místní taxy, vjezd do historické Paříže a Londýna, rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu

Vyberte si termín

Doprava letecky

01:55 h

Popis

Londýn je místo, kde se setkává historická minulost a živoucí současnost. Směs historie, přelomové architektury a kultury vytvořila úchvatné a neustále se vyvíjející město. Nemůžeme být překvapeni, že se hlavní město Británie stalo Mekkou návštěvníků a úžasným místem k životu. Je zde skutečně něco, co osloví každého, ať už jsou jeho zájmy jakékoli, Londýn je uspokojí. Přijeďte a zjistěte sami, co všechno vám může nabídnout ... nespočet galerií, muzeí a možností zábavy. Tato živá metropole zahrnuje rozličné kultury svých obyvatel, jež se navenek projevují v kuchyni, obchodech, hudbě a celé řadě festivalů. Nachází se zde čtyři Památníky Světového dědictví - Westminsterský palác, Tower, Maritime Greenwich a zahrady Kew. V Londýně je 3800 hospod, tj. 9% z celého území Spojeného království. A pokud hledáte skvělé místo k nákupům, rozhodně se vydejte na Oxford Street, kde na Vás čeká jeden obchod vedle druhého.