Tunisko - Mahdia Tunisko

 • Popis

  Mahdia je krásné rybářské městečko ležící asi 210 km od hlavního města. Dnešní Mahdia je charakteristická bílými budovami domů vystavěných v tradičním maurském stylu, oblými kopulemi mešit a štíhlými minarety. Zvláštní a tajemnou tradicí městečka je každodenní lov místních rybářů, kdy ještě za měsíčního svitu vyplouvají na svých loďkách s lucernami rozhodit do temného moře své sítě. Městečko je plné typických tuniských trhů, ve kterých si musíte cenu skutečně vysmlouvat, zato však nakoupené věci jsou pěkné a mnohdy i ručně vyráběné. Jelikož Madhia patří mezi velmi důležité přístavy Tuniska, nejdete zde skutečně nepřeberné množství typů výrobků. Pozůstatky dovážení surovin z řeckých dob byly nalezeny v potopené lodi, která se stala oblíbeným zájmem turistů.

  Pláž: písčitá
  Sport a zábava: tenisový kurt, stolní tenis, fitness, sauna, masáže, salón krásy, vodní sporty, lázně, dětský mini klub

 • Doprava letecky

  2,5 hod

Nejnovější recenze Tunisko - Mahdia

01.09.2014 - Anonym - Přečteno: 15× - Datum pobytu: 24.8. - 31.8.2014

 • Celkem: 5,8
 • 5,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Destinaci i hotel jsem vybírala opravdu na poslední chvíli - tedy podle toho, co bylo ještě k dispozici a částečně i podle kladného hodnocení, se kterým se ale nemůžu vůbec ztotožnit. Hotel bohužel neodpovídá 5-ti hvězdičkovému hotelu ve srovnatelné destinaci a programu All inclusive. A to jak celkovou úrovní poskytovaných služeb (nutnost nosit při sobě neustále kartičku, nepřipravenost a vybavení pokoje, prázdná lednice v den příjezdu, nedostatek plážových osušek v odpoledních hodinách) ochotou a jazykovou vybaveností personálu, rozmanitostí, kvalitou a především poživatelností pokrmů podávaných v hlavní restauraci a některými placenými službami (bar u bazénu a Snack Bar). Na druhou stranu recenze nelhaly o čistém moři a hezké písčité pláži, nicméně ke krásně strávené dovolené patří i to ostatní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nejprve drobná kritika na adresu cestovní kanceláře - v den příjezdu nebyl na místě delegát - což bych omluvila a pochopila pokud by byly zajištěny souhrnné informace v jiné podobě, obzvlášť pokud má hotelový servis nějaká omezení. Sama jsem jazykově vybavená, takže jsem byla schopna si po příjezdu vše vybavit a zjistit, nicméně pro ty, kteří nevládnou (AJ, RU, FR) může být oříšek už jenom vstupní formulář, nemluvě o tom si zjistit, informace kde se dá sehnat balená voda, jak funguje systém plážových osušek (depozit), kde se podává jídlo, apod....

Díky malému úplatku (který ovšem považuji za normální postup v těchto zemích) jsem získala, jak se později ukázalo relativně slušný pokoj, který ovšem byl ve stavu, v jakém ho předchozí nájemníci opustili. Tedy další zdržení a urgence na recepci k zajištění úklidu (pokud to tak nazvu) pokoje, který probíhal, bohužel, před našima očima a musely jsme urgovat ručníky asi 3x. Uklid se v následujích dnech zlepšil (asi pomohlo občasné Euro na posteli) , mýdlo či ručníky byly měněny/ doplňovány…ale opět to není na 5 hvězd

Malá rada..... pokud možno chtějte pokoj v 3 nebo 4 patře, neprůchozí s dalším pokojem a hlavně odvrácený od bazénu (každý večer probíhá animační program a hlasitá hudba hraje a duní přes půlnoc a někdy i svítí stroboskopy).

Kapající, hlučná klimazizace (vyšší stupeň), balkonové dveře, které nešly zamknout a zavřená voda poslední noc… to je asi hlavní výčet "drobných" nedostatků ubytování.

balenou vodu lze během dne získat v American Baru, kde Vám ji ovšem nevydají před 10:00, kdy oficiálně otevírají (nebo v\dají, ale dělají okolo toho docela drama, takže pokud snídáte brzy a nemáte zásoby, musíte počkat nebo se hodně napít u snídaně.

Strava
Co se stravy týče, to byla asi největší katastrofa. Prvních několik dní byl hotel zcela plný a kapacita jídlelny i personálu prostě nestíhala, takže pokud šlověk přišel později, nebyla šance najít čistý stůl a o příbor či pití se muselo říkat 2-3x. Jídlo samotné bylo skoro nepoživatelné a neustále se opakující (hlavně maso bylo tvrdé, ryby hořké), nemluvě o tom, že ne vždy bylo vše k dispozici. Trochu to zachraňovalo ovoce, především meloun (vodní/medový) kterým se mohl člověk dojíst a někdy i najíst. U takového hotelu bych očekávala, že odpolední snack bude mít trochu jinou úroveň, ale bohužel byly servírovány zbytky od snídaně (sladké listové pečivo) a cca 2 talíře stale stejné pizzy (spíš pizza chleba) , které rozhodně nepokryly potřeby a chutě víc jak 500 hostů….

Služby hotelu
Rozpačitě působí placené služby u bazénového a snack baru u pláže, jazyková vybavenost obsluhujícího personálu byla také tristní (základy typu rozdíl mezi red & white wine), o vstřícnosti či úsměvu nemluvě….animační programy (cvičení u bazénu, na pláži) veškeré žádné.

Naopak od vice zdrojů jsem šlyšela chválu na spa cetrum a především masáže... které ale byly v přijatelných časech zamluvené dlouho dopředu, a tak se nám nakone nepodařilo nic vyzkoušet na vlastní kůži.

Pláž
Pokud člověk chtěl lehátko na pláži, musel si přivstat a ještě před snídaní si ho zabrat, položením ručníku a matrace, jinak neměl šanci….. jinak byla pláž docela uklizená a vstup do moře byl pozvolný, bez kamínků a moře samotné bylo průzračně čisté a odpoledne opravdu krásně vyhřáté….. takže hlavní devíza je moře a pláž (ráj pro sběratele mušlí).

Mahdia Palace Thalasso, Mahdia, Tunisko Anonym 2014-09-01 5.8 1 10 Mahdia Palace Thalasso

01.09.2014 - Jaroslav V. - Přečteno: 19× - Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2014

 • Celkem: 8,6
 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkem krásná dovolená, náherná pláž a počasí. Hotel spíš 4 hvězdy, línější personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po příjezdu jsme uplatili recepční a dostali jsme krasný pokoj v nultém patře s výhledem na bazén a moře. Pokoj super zařízený s vanou a fungující tichou klimatizací.

Strava
Prvně, v hotelu je víc lidí něž kapacita jídleny. Problém je najít připravený stůl. Za druhé, doporučuji podlatit číšníky, jinak se Vám vůbec nebudou věnovat. Ta třetí, nedoporučuji chodit na jídlo na poslední chvíli (ke konci vymezeného času). Jídla se ke konci nedoplňují, číšníci jsou unavení a neprostírají stoly. Jinak jídlo dobré, velký výběr.

Služby hotelu
Dávejte si pozor na vše. Jsou Vás tam schopni ošidit i ve směnárně (dávejte si pozor na kurz a vždy chtějte účet, kde je napsáno, kolik jste jim dali peněz a kolik Vám měli vyměnit).

Pláž
Krásná, všichni okolo tvrdí, že nejhezčí v Tunisku. Prodejci nejsou až tak dotěrní. Doporučuji si ráno přivstat a zabrat si lehátka.

Mahdia Palace Thalasso, Mahdia, Tunisko Jaroslav V. 2014-09-01 8.6 1 10 MAHDIA PALACE AI

01.09.2014 - Anonym - Přečteno: 24× - Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2014

 • Celkem: 8,2
 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Malý hotel pro nenáročné klienty, vždy čisto a uklizeno. Slovenská a česká klientela. Moře čisté, celý týden vlny. Jemný písek. Animátoři se snažili zabavit hosty. Přílet a odlet v noci. Doprava na letiště a z letiště Enfidha po letu náročná - 114 km.

Služby odpovídali ceně zájezdu. Klidná a pohodová dovolená. All inklusive jednoduché, bar u bazénu působil dost chudě. Na výletě jsme byli mikrobusem v EL JEMU, tuniský průvodce mluvil česky. Cestou jsme se zastavili v muzeu mozaiky. Celkově se nám výlet líbil. Taxi jsme jeli do Mahdie, kde jsme navštívili Medinu s majákem, mysem atd. Krásně jsme si odpočinuli. Tuto dovolenou doporučuji všem nenáročným klientům. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování jednoduché. Starší vybavení. Pokoje čisté a v případě potřeby vždy uklizené.

Strava
Jednoduchá, ale vždy se dalo vybrat. Hlad jsme neměli. Jídelna byla prostorná, bez front. Úroveň spíše plná penze. Nápoje v omezeném sortimentu.

Služby hotelu
Na recepci fungovalo připojení wifi zdarma.

Pláž
Přístup na pláž bez problémů - cca 100 m, dostatek lehátek v kteroukoliv dobu. Pláž čistá, moře čisté, velmi pozvolný přístup. Voda teploučká. Velmi jemný písek s množstvím mušliček. Foukal příjemně teplý větřík. Na pláži fungovali vodní sporty.

Les Princes Mahdia, Mahdia, Tunisko Anonym 2014-09-01 8.2 1 10 Les Princes

01.09.2014 - Kristína L. - Přečteno: 22× - Datum pobytu: 17.8. - 28.8.2014

 • Celkem: 8,8
 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Prijemna dovolenka Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie zodpovedalo 3*, izba cista, hotel utulny.

Strava
Strava chutna, jedla sa opakovali, no vzdy sa dalo nieco vybrat.

Služby hotelu
Spokojnost, personal velmi mily a ustretovy.

Pláž
Plaz krasna,cista, strazena. Voda tepla, priezracna, jednoducho nadhera. Vzdy sa dali najst volne lehatka.

Les Princes Mahdia, Mahdia, Tunisko Kristína L. 2014-09-01 8.8 1 10 Les Princes Mahdia

01.09.2014 - Jaroslav Koblížek - Přečteno: 38× - Datum pobytu: 19.8. - 29.8.2014

 • Celkem: 5,4
 • 4 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Moře teplé,občas vlny,pláž nebyla udržovaná, bazény v pořádku i vnitřní.Ubytování mizerné.V Tunisu jsme byli už po čtvrté ,v Mahdii po druhé a hotel nás zklamal.Personál se sice snažil ale hotel byl přeplněný a tak nestíhali.Na všechno se stály fronty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni jsme byli v přízemí,spíše ve sklepě,po chodbách tam občas běhali švábi jak telata.Vnučka byla hned první noc poštípaná asi od blech.Ještě že sebou vozím sprej proti hmyzu.Netekla nám studená voda,nešla televize,klimatizace prakticky nechladila. Vodu se snažili hned opravit,pak trochu tekla ale jen čůrkem.Televizi nám vyměnili a klimatizace prý fungovala podle nich dostatečně.

Strava
Strava byla dobrá,je ty fronty.Jednou nebyly příbory,pa zase talíře nebo skleničky na pití.

Služby hotelu
Jak jsem už uvedl.Všichni se snažili,byli ochotní ale prostě nestíhali.Ke konci dovolené se hotel částečně vyprázdnil a vše hned fungovalo.

Pláž
Pláž krásná,písčitá,jen by to chtělo častěji uklízet.Většina lehátek byla rozlámaná a popraskaná.

Thapsus, Mahdia, Tunisko Jaroslav Koblížek 2014-09-01 5.4 1 10 THAPSUS

Všechny recenze Tunisko - Mahdia

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800