Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 8 590 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 8 590 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 7,4 CELKOVY DOJEM O HOTELU BYL POZITIVNÍ

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
CELKOVY DOJEM O HOTELU BYL POZITIVNÍ Zobrazit celou recenzi

Ubytování
POKOJE VCELKU ČISTÉ,KRÁSNÁ ZAHRADA

Strava
STRAVA ROZMANITÁ,VYBERE SI I NÁROČNÝ KLIENT

Služby hotelu
S ÚKLIDEM BY SE MOHLI POLEPŠIT

Pláž
BYLA MALÁ NA KAPACITU HOTEU A OKOLÍ

Milada Tymrová, 17.01.2019, Datum pobytu: 11.9. - 22.9.2018
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: Delphin El Habib

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4 Celkově bych řekla, že jsme dovolenou přežily, i když pro svobodné holky tato země opravdu není, pokud nejedete vyloženě za sexuální...

 • 4,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 2 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Celkově bych řekla, že jsme dovolenou přežily, i když pro svobodné holky tato země opravdu není, pokud nejedete vyloženě za sexuální zábavou. Na pokoj jsme si zvykly. Zábava byla, protože když jedete s fajn lidmi, je to vždycky príma dovča. Jídlo ani nenadchne, ani neurazí. Animátoři skvělý a programy parádní.

Ale sem už na dovolenou určitě nepojedu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na Djerbu jsme vyrazily tři kamarádky. Z venčí vypadá hotel velmi pěkně, ubytovaly jsme se a donesly si kufry do našeho "připraveného" pokoje. Když jsme vstoupily byly jsme nemile překvapeny. Pokoj naprosto podprůměrný. Postele byly pokryté přikrývkami, jak pro psy. Všechno jsme si okamžitě pro jistotu vydezinfikovaly. Koupelna žal a bída. Podprůměrná koupelna, kde visely špinavé ručníky, na kterých byly stopy bot. Když jsme si chtěly zlepšit náladu výhledem z balkónu, uviděly jsme akorát maják se silnicí napravo a nalevo rozestavěné budovy, takže první slova mojí kamarádky byly: "Ještě, že tu jsme už jen 8 dní."

Čistotu jsme řešily s delegátkou a hned se situace zlepšila (i když o málo). Recepční prý nečekal, že přijedeme, tak brzy, proto pokoj nebyl připravený (i když světlo svítilo a klimatizace jela na plné pecky). Proto jsme hned, jak to šlo dávaly dýška, abychom měly aspoň čisto.

Strava
Strava byla pestrá, i když polévky a omáčky žádná sláva. Co opravdu umí, jsou sladkosti, protože dortíky byla naprostá fantazie. Naproti tomu, pokud rádi popíjíte barevné drinky, připravte se na šok, protože se s nimi moc nepářou, netuší, co se míchá s čím, kde co ošidí, takže nevděčnější pití (pokud se rádi napijete) je víno a pivo. Nejlepší připravované jídlo je smažené a mořské plody.

Služby hotelu
Hotel se opravdu snažil připravovat s pomocí animátorů pestrý program. Animátoři fungovali od rána až do noci. V areálu i na pláži bylo mnoho činností, jak se zabavit, když jste si nechtěli hovět u moře nebo přehřátého bazénu. Hotel nabízí i jiné služby trávené mimo areál, například: výlet lodí na ostrov Plameňáků, přičemž plameňáky uvidíte z velké dálky, pak budete neustále otravováni, abyste se na pláž svezli koněm nebo velbloudem, přičemž ostrov měl na šířku asi 200 m.

Z čeho jsme byly opravdu nadšené je skanzen, kde je i krokodýlí farma. Všichni spolucestující naběhly na krokodýli a my si vychutnávaly samotu ve skanzenu, kde jsme viděly naprosto úžasného hrnčíře, který nám ukázal, jak se dělá váza za 2 minuty. Měl naprosto krásně vymyšlené, kde se může člověk na památku vyfotit (třeba hra stínů, zrcadlové fotky, …), pak jsme viděli, jak se dřív mlelo obilí, a jiné. Vřele doporučuji.

Pláž
Pláž je zhruba 5 minut chůze, přičemž ti línější se mohou i zadarmo svézt hotelovým autobusíkem. Cesta na pláž je relativně vytížená, takže je třeba dávat pozor, který moula právě projíždí okolo. Pláž má krásnou dřevěnou cestičku, která vás dovede k lehátkům. To bylo fajn, ale moře no děs a hrůza. Že se vyvrhují chaluhy budiž, ale že se naplavuje i cosi, co se usazuje na dně, tudíž máte pocit, že se brodíte bahnem, jak v českém rybníce, to už bylo nepříjemné. Tímto si šlapete dobrých 6 metrů, než se dostanete do relativně čisté vody. V moři není vůbec nic, jen písek a hodně malých mušliček.

Když jsem si chtěla lehnout do písku a prohřát si záda, "zabořila" jsem se akorát do betonu, který byl pod 10 cm písku.

Anonym, 17.01.2019, Datum pobytu: 20.7. - 30.7.2018
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Sidi Mansour

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

9 fotografií

Celkem: 9 Super dovolená, na kterou rádi vzpomínáme a letos se chceme zase vrátit...Velmi milí zaměstnanci, každý se usmívala a byl velmi...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená, na kterou rádi vzpomínáme a letos se chceme zase vrátit...Velmi milí zaměstnanci, každý se usmívala a byl velmi přátelský...Hotel je krásný a uklizený. Pro méně náročné klienty, není to luxusní hotel. Strava All Inclusive je pouze na pití, jinak je zde snídaně, oběd a večeře, ale i tak nám to stačilo. Nebyl problém si na svačinu pro děti něco odnést od snídaně - oběda. Animátoři se nám věnovali celou dobu pobytu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme spokojeni

Strava
Každý den výběr ze spousty jídel, hlavně hodně zeleniny. Pítí a všeho byl dostatek

Služby hotelu
Se službami jsme byli spokojeni, všichni byli milí a ochotní

Pláž
První tři dny byly hodně chaluhy a tráva, ale poté se je snažili hned ráno odstranit. Samozřejmě se nepodařilo pláž úplně vyčistit, ale i tak tam bylo krásně.

Anonym, 10.01.2019, Datum pobytu: 4.10. - 11.10.2018
Oblast: Tunisko Tunisko, Zarzis, Hotel: Giktis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 nenechte si zkazit pobyt , berte to jak to je, jedete do jiné země s jinou mentalitou, bohužel ten nepořádek je všudepřítomný ale památky...

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
nenechte si zkazit pobyt , berte to jak to je, jedete do jiné země s jinou mentalitou, bohužel ten nepořádek je všudepřítomný ale památky krásné a personál byl ochotný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování odpovídá ceně zájezdu, první dva dny zájezdu netekla teplá voda, což jistě není příjemné, napraveno po urgencích delegáta

Strava
strava dobrá a bez problémů pouze při poslední servírované večeři jsem čekali od 20 hodin do 23 hodin a marně takže jsme šli spát bez večeře, chápu že byl poslední den v roce , ale to nic nemění na faktu, že jsme ji zaplatili a nedostali.

Služby hotelu
teplý bazén byl příjemný

Pláž
v této roční době pouze na procházky

Ivan H., 04.01.2019, Datum pobytu: 25.12.2018 - 1.1.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Marabout

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Celkem: 7,4 Nebyli jsme v Riadh Palms poprvé - to samo hovoří o všem ostatním. Výborná poloha na pláži a přitom téměř v centru starobylého a živého...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nebyli jsme v Riadh Palms poprvé - to samo hovoří o všem ostatním. Výborná poloha na pláži a přitom téměř v centru starobylého a živého města . Poměr cena/kvalita v Tunisku všeobecně velmi dobrý , v Riadh Palms je cítit nadprůměrnou vstřícnost a snahu o spokojenost hostů. Velmi dobrá kuchyně . Zobrazit celou recenzi

Jan S., 04.01.2019, Datum pobytu: 18.12.2018 - 1.1.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Riadh Palms

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (1)

Všechny recenze Tunisko