Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 548 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.


Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 548 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 6.5 Zaplacený pokoj s výhledem na moře , dostali jsme pokoj ve sklepě vedle technických místností pro uklizečky s výhledem do keřů , výměna...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Zaplacený pokoj s výhledem na moře , dostali jsme pokoj ve sklepě vedle technických místností pro uklizečky s výhledem do keřů , výměna proběhla až druhý den Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj pěkný , uklizeno bylo každý den , ale bohužel i ten šváb se před námi neschoval , což trochu zkazilo dojem z ubytování

Strava
Jídlo se dalo vybrat , pro každého bylo na výběr , velké fronty , ale jinak jídelna i posezení venku bylo dostačující a skvělé , personál příjemný

Pláž
Pláž kousek od hotelu , voda čistá , ale v červnu ještě studená , pláž udržovaná , bazén super , vždy si bylo kam lehnout

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 14.07.2024, Datum pobytu: 19.6. - 27.6.2024
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Hammamet Beach

Celkem: 8 Dovolenku sme si užili len tie šváby nebolo nič príjemné zbadať v izbe

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenku sme si užili len tie šváby nebolo nič príjemné zbadať v izbe Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všetko fajn až na šváby v izbe

Strava
Široký výber celková spokojnosť dlhšie čakanie na jedlo

Služby hotelu
Personál ochotný a usmievavý

Pláž
Po piesku výkaly od ťavy a riasy

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 14.07.2024, Datum pobytu: 2.7. - 9.7.2024
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Fiesta Beach Club

Celkem: 10 Pokud bych letěl znovu na Djerbu, tak bych o uvedeném hotelu zcela rozhodně uvažoval. Nicméně po zkušenost s některými nedokonalostmi,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pokud bych letěl znovu na Djerbu, tak bych o uvedeném hotelu zcela rozhodně uvažoval. Nicméně po zkušenost s některými nedokonalostmi, bych si rozhodně půjčil auto (hotel to umí za dobré peníze zajistit) a na koupání bych jezdil na nedalekou veřejnou pláž, která je obrovská, čistá a téměř dokonalá :-) Kdo si vystačí s bazénem, tak bude s ním i se službami hotelu spokojený.

A ještě jednu věc. Pokud do tohoto hotelu nebo na Djerbu poletím, tak jakoukoliv jinou leteckou společností, ale rozhodně ne se Smartwings!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je nově zrekonstruované a pokoje jsou velké, čisté a krásné. Vybrali jsme si pokoj "standard" za příplatek. Známí byli ve stejném termínu v "promo" pokoji a ten bych určitě nedoporučoval. Jsou to pokoje v přízemí bez balkonu a určitě bych je nebral. Fotografie v nabídce od cestovních kanceláří jsou trochu přibarvené, ale jinak odpovídají skutečnosti.

Strava
Strava byla výborná. Za celou dobu pobytu jsem neměl zapotřebí jít do restaurace na servírovanou večeři, protože vždy bylo z čeho vybírat. Navíc k snídani byly vždy čerstvé džusy. A co se týče zákusků a sladkostí, tak už jsem viděl hodně, ale tady nabízeli naprosto nepřeberné množství vynikajících kousků. Ten kdo má rád sladké, tak tady bude opravdu v sedmém nebi.

Služby hotelu
Služby hotelu odpovídali evropským standardům pro 5* hotel, takže nemám jediných námitek. Všechno bylo vždy v pořádku, každý den doplněný minibar a ochota personálu v barech i restauracích opravdu potěšila.

Slaný bazén pro dospělé je naprosto super. Bohužel ne vždy to návštěvníci respektují a ostraha u bazénu to příliš neřeší. Velký bazén je také krásný, bohužel celý den u něj doslova duní hudba, ale i přesto je tam většinou plno.

Pláž
Pláž je opravdu hezká, ale malá: mírný vstup do moře, krásný jemný písek, dostatek lehátek a slunečníků. Bohužel celkový dojem kazí neustále se pohybující koně a velbloudi podél moře, kteří na pláži zanechávají výkaly a nikdo je neuklízí (ostraha na pláži je občas přihrne nohou pískem). Díky velikosti pláže, která je kvůli atrakcím (motorové čluny, skutry, atd.) ohraničema bojkami na opravdu malý využitelný prostor, není moc šancí se výkalům vyhnout.

Petr V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 14.07.2024, Datum pobytu: 28.6. - 6.7.2024
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Iberostar Selection Eolia Djerba (ex. Hasdrubal Thalassa & Spa)

Celkem: 7.6 Chvalitebny

 • 3.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Chvalitebny Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba nebola dostatocne upratana. Stare matrace na korych sa nedalo spat ,obmedzena klimatizacia , chybal tam minibar

Strava
Strava dobra! Na tolko ludi bi mohli spravit viac svedskych stolov aby ludia nemuseli cakat v radoch 5- 10 min.

Služby hotelu
Dobre sluzby . Hlavna hala recepcie by mohli vychladit + bari V baroch koktejly podavali ako capovane pivo

Pláž
Super plaz, priliz vela morskej travy

Richard S., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 13.07.2024, Datum pobytu: 2.7. - 9.7.2024
Oblast: Tunisko Tunisko, Zarzis, Hotel: Zita Beach Resort

Celkem: 9.1 Celkový dojem byl moc dobrý. Číšníci byli velmi milí a usměvavá a ochotní. Animátoři také.

 • 8.5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem byl moc dobrý. Číšníci byli velmi milí a usměvavá a ochotní. Animátoři také. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, příjemné posezení na balkónu.

Strava
Ve stravě mohlo být trošku víc různorodosti u ovoce. Ale vše bylo krásně upravené a voňavé.

Služby hotelu
Služby hotelu prima, akorát na recepci pan neměl drobné, i když měl,. Šlo vidět, že když budu mít větší peníze,budu dávat větší bakšiš, takže nerozměnil. A počítal mi turistický poplatek i za děti, což asi neměl. To mi došlo později.

Pláž
Pláž čistá, lehátek dostatek, voda pěkná.

Petra P., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.07.2024, Datum pobytu: 16.6. - 23.6.2024
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Marine & Spa Resort

Všechny recenze Tunisko