Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 091 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.


Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 091 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 8.8 Jídlo a personál super, jen řešení některých prostor, koupelny a jejich čistota horší. Vanička sprchového koutu velmi nízká a jen...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Jídlo a personál super, jen řešení některých prostor, koupelny a jejich čistota horší. Vanička sprchového koutu velmi nízká a jen zataženo závěsem tim pádem koupelna plná vody stále. Pokoje čisté. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Takový střed, ale vzhledem k tomu, že tam v podstatě člověk jen přespi dostačující

Strava
Jídlo bylo výborné, velký výběr

Služby hotelu
Spokojenost, ochota personálu byl super

Pláž
Plaz celkem dobrá, přístupnost v pohodě

Lenka S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 25.09.2023, Datum pobytu: 13.9. - 22.9.2023
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: Skanes Serail & Aquapark

Celkem: 9.6 Dovolená se nám líbila. Cena i vybavení hotelu odpovídalo ceně zájezdu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila. Cena i vybavení hotelu odpovídalo ceně zájezdu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré, starší hotel. Úklid na pokoji denně.

Strava
Výborná, velký výběr, jejich kuchyně mi chutná a byla jsem velmi spokojena.

Služby hotelu
Na výborné úrovni, ochota personálu i recepce.

Pláž
Pláž pěkná, moře nádherné. Velká nespokojenost s lehátky. Lehátka textilní síť, bez matrace a hrozně proleželá. Když jste si sedli tak jste seděli v písku. Bohužel polovina těchto lehátek byla i u bazénu.

Dana A., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 25.09.2023, Datum pobytu: 8.9. - 20.9.2023
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Medina Belisaire & Thalasso

Celkem: 4 Velké zklamání

 • 4 Ubytování
 • 6 Strava
 • 2 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Velké zklamání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Neodpovídalo požadavkům, nejdříve místo standartního pokoje v patře s balkonem, bungalov děs a běs, mnoho závad mravenci

a to v čtyřhvězdičkovém hotelu. Při jednání na recepci řečeno, že jiný pokoj není k dispozici až další den. Byl jsem dost důrazný

tak najednou se našel pokoj v hlavní budově, bohužel v přízemí. Jedinou podmínku kterou jsem měl byl pokoj v patře s balkonem.

Na dovolenou nejezdím proto abych bojoval o odpovídající pokoj, nebo se za týden několikrát stěhoval.

Strava
Se stravou jsme neměli žádný zásadní problém.

Služby hotelu
Služby standart, na recepci se snažily, používali i překladač v telefonu. Ale klient z česka není určitě VIP. K francouzsky mluvícím

hostům úplně jiný přístup. Byl jsem v Tunisku již asi po sedmé a tentokrát velké zklamání. Mám zkušenost, že jak je zapsán delegát nebo CK v daném hotelu tak přistupují ke klientům dané CK.

Pláž
Tak to jsem ještě nikdy nikde nezažil. Za celý týden nebyl jediný den aby se na této pláži dalo normálně koupat, špína naplaveniny.

Když jsme se chtěli vykoupat v moři, chodily jsme na pláž nikoho cca 350 - 400 m.

Karel K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 25.09.2023, Datum pobytu: 15.9. - 21.9.2023
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Golf Beach & Spa

Celkem: 10 Dovolená v hotelu Hammamet Beach byla hezká ,tento hotel jsme navštívili již minuly rok a rádi jsme se do nej znovu vrátili .

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v hotelu Hammamet Beach byla hezká ,tento hotel jsme navštívili již minuly rok a rádi jsme se do nej znovu vrátili . Zobrazit celou recenzi

Veronika B. H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 24.09.2023, Datum pobytu: 5.9. - 17.9.2023
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Hammamet Beach

Celkem: 10 Všechno bylo v naprostém pořádku.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všechno bylo v naprostém pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všechno bylo v naprostém pořádku.

Strava
Všechno bylo v naprostém pořádku.

Služby hotelu
Všechno bylo v naprostém pořádku.

Pláž
Všechno bylo v naprostém pořádku.

Petr, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 24.09.2023, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2023
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Iberostar Averroes

Všechny recenze Tunisko