Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 8 290 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 8 290 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 1,4 Ubytování: za cca 16000 na týden, jsme čekali něco lepšího. Nejsme rozmazlení nic takového.. ale poprvé jsme si zaplatili něco dražšího a...

 • 2 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování: za cca 16000 na týden, jsme čekali něco lepšího. Nejsme rozmazlení nic takového.. ale poprvé jsme si zaplatili něco dražšího a akorát nás to zklamalo.

Strava: jídlo nebylo dobré, stále se opakovalo to samé.

Služby hotelu: recepce šílený chaos, neměli nás kam ubytovat, vedli nás do bungalovu se třemi lůžky (my byli čtyři) i když jsme měli zaplacený pokoj v hotelu a to ještě jsme si priplaceli za "lepší" pokoj.

Pláž: moře i pláž zarostlé chaluhy, které zapachaly. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 16.08.2017, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: El Mouradi Djerba Menzel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Moc příjemný personál, nabitý program, sluníčko peklo, moře super, až na ty chaluhy, ale s tím se nedá nic dělat.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Moc příjemný personál, nabitý program, sluníčko peklo, moře super, až na ty chaluhy, ale s tím se nedá nic dělat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Až na jednoho broučka, co jsme měli první noc na pokoji, tak si nemůžeme stěžovat.

Strava
Vaří z čeho mají, bohužel se na tomto podepsala chudoba v zemi, takže si nemůžou moc vyskakovat, ale dá se to. O nenasytnosti některých hostů, kteří jdou k obědu a vezmou si 5 talířků, od každého naberou hromadu a sní polovinu, takže na ostatní pak nezbyde (teď myslím talířky, jídla bylo dostatek a všechno doplňovali), bychom mohli dlouhé hodiny vyprávět. Co se týče sladkého, to mají vynikající.

Služby hotelu
Maximální spokojenost. Všichni moc milí, ochotní. Delegát na jedničku.

Pláž
Super.

Michaela B., 16.08.2017, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Sangho Club Zarzis

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 4 Za ty peníze jsme očekávali víc

 • 3 Ubytování
 • 3 Strava
 • 7 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Za ty peníze jsme očekávali víc Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První den jsme se chtěli otočit a jet zase domů, jediné co bylo čisté bylo povlečení.

Strava
Jídlo dobré ale strašné fronty na něj,šílený bordel na stolech nebylo si kam sednout .

Služby hotelu
průměrný personál je strašně pomalý až líný a neochotný, na vše byla fronta u všech barů , pivo točí do plastových 1,5dcl kelímků..........................

Pláž
Pláž celkem čistá akorát málo lehátek .

Libor Z., 16.08.2017, Datum pobytu: 4.8. - 11.8.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: El Mouradi Djerba Menzel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 prijemna dovolenka plusom bol blizkost plaze lehatka v cene animacne programy kazdy si prisiel na svoje

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
prijemna dovolenka plusom bol blizkost plaze lehatka v cene animacne programy kazdy si prisiel na svoje Zobrazit celou recenzi

Ubytování
izba bola mensia ale utulna,v kupelni vana radcej by sme mali sprchu,upratovali nam kazdy den aj uteraky menili denne.

Strava
strava bola celkom dobra ale bol tam chaos,napoje podavali len za okienkom do malych poharov a dali len po dva,ked si sa chcel napit musel si si znova odstat radu.

Služby hotelu
sluzby celkom dobre neda sa nic vytknut

Pláž
plaz celkom blizko, more pieskove,len potapat sa nedalo bola tam plytka voda,tak pre rodiny s detmi.

Anonym, 16.08.2017, Datum pobytu: 23.7. - 30.7.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Riadh Palms

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,2 Kromě tepla a krásného moře nic moc, hotel hrozný

 • 4 Ubytování
 • 1 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Kromě tepla a krásného moře nic moc, hotel hrozný Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší hotel, pokoj celkem dobrý, nefungovala televize, lednice topila, koupelna se rozpadala. Klimatizace fungovala jen na pokoji, v žádné jiné místnosti v hotelu ne - bar, jídelna všude hrozné vedro. Hotel rozhodně neodpovídá 4* ale tak max 2*.

Strava
Strava byla katastrofa! jedli jsme jen rýži a těstoviny a když bylo štěstí, tak trochu omáčky k tomu. Místní tunisani měli všude přednost. Byli jsme se 2 dětmi a neměli jim ani co dát a to měli také zaplacené all inklusive. Nebyly příbory, talíře, hrnky, ubrousky, ani kelímky na pití a o čistém ubrusu ani nemluvit. Nikdy jsme tohle nezažili. Strkanice, hádání o dva kousky kuřecího masa pro děti, od ostatních polité oblečení, které se nedá ani vyprat a to každodenně. Nikdy víc!

Služby hotelu
Personál se snažil, ale rychlost se tam moc neřeší, prostě si musíte na vše hodně dlouho počkat.

Pláž
Krásné, teplé moře. To bylo jedno pozitivum k naší dovolené. A delegát Lofti, ten byl skvělý, ale zasloužil by si lepší hotel na starost.

Zdeněk L., 15.08.2017, Datum pobytu: 3.8. - 10.8.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Palais Des Iles Residence

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622