Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 8 890 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 8 890 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 10 Všem doporučuji, hotel splnil má očekávání. Ubytování je v menších podlouhlých budovách nebo v jednopatrových, každý pokoj má balkón a...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všem doporučuji, hotel splnil má očekávání. Ubytování je v menších podlouhlých budovách nebo v jednopatrových, každý pokoj má balkón a výhled do udržované zahrady, chodníky lemují živé ploty kvetoucích ibišků. Kolem palmy, banánovníky a kaktusy. K moři je to od hotelu necelých 5 min. pomalé chůze příjemným koridorem vytvořeným kvetoucími oleandry, které dělají pěkný stín. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni normální, vše co člověk na dovolené potřebuje. Klimatizace je centrální, nemůžete si navolit teplotu, občas bylo v noci vedro, ale dalo se to, nechávaly jsme otevřené dveře na balkón.

Českých klientů bylo v hotelu málo, většina byla z Ruska, ale to nám vůbec nevadilo.

Strava
Strava pestrá, výběr dostatečný. Každý den byla i tuniská specialita. Kdo chtěl, mohl si vše dochutit dle svého. Z ovoce meloun, na snídani pomeranče, občas broskve. A kdo je na sladké, měl možnost vybírat z mnoha jejich zákusků. Vše stále doplňovali. Jen se někdy člověk stydí za některé lidi kolem, kteří si všeho naberou kvanta a pak to stejně nesní.Ale tak je to všude.

Služby hotelu
Delegátka příjemná, dozvěděli jsme se, co jme potřebovaly. Zaměstnanci hotelu byli příjemní, ochotní,usměvaví. Denně bylo uklizeno, vyměněné ručníky. Dávají na pokoj vždy jednu PET láhev s vodou, když jsme požádali, dali nám dvě, občas jme nechávali pokojské 1 DIN bakšiš.

Dalo se vyjít i mimo hotel a navštívit místní obchůdky nebo se taxíkem nechat dovézt do většího města.

Pláž
Na pláži jsou slunečníky, lehátka a osušky zdarma. Místo jsme si vždy našli. Moře čisté, občas u kraje řasy. Vstup do moře pozvolný, po pěti metrech od kraje se už dalo plavat. Kdo chce, užije si i vln.

Šárka M., 19.07.2019, Datum pobytu: 2.7. - 12.7.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Le Hammamet

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 4,2 Hotel neodpovídá **** hvězdičkám, museli jsme zažádat o nový pokoj, plíseň v koupelně, ručníky zatuchlé, pokoj nebyl uklizen po...

 • 3,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Hotel neodpovídá **** hvězdičkám, museli jsme zažádat o nový pokoj, plíseň v koupelně, ručníky zatuchlé, pokoj nebyl uklizen po předchozích hostech. Zobrazit celou recenzi

Strava
Každý den stejné jídlo, menu...

Pláž
Pláž v pohodě, celou dovolenou jsme prakticky strávili na pláži...

Zuzana D., 18.07.2019, Datum pobytu: 6.7. - 13.7.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Nesrine

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 9 Celkově jsem byl velmi spokojen.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsem byl velmi spokojen. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
2 dospělí + dvě děti mají k dispozici 2kz dispozici (dvě místnosti + koupelna + samostané WC). Nábytek postarší, ale nová koupelna a WC. Vše velmi prostorné. Pokoj 4040 vřele doporučuji kvůli poloze v rámci hotelu. Vůbec nevadilo, že je to dál do jídelny a na recepci. Za mě ubytování skvělé.

Strava
Doporučuji hovězí i krocaní burgry i melounovo-zázvorovou polévku v restauraci Downtown. Srandardní jídelna i jídlo velmi slušné. Pánové mají v hlavní jídelně stejný Dress Code, jako dámy - stačí krátké kalhoty a triko s krátkým rukávem (platí to i při večeři).

Služby hotelu
TUI služby vynikající (Němci se nezapřou). WIFI FREE všude + sejf i klimatizace na pokoji + lehátka, matrace, ručníky i slunečníky všude v rámci all inclusive. Nápoje 24h denně.

Pláž
Písek samozřejmě nikdo nečistí, tam vidím rezervu, ale klienti jsou hrozní bordeláři. Moře bylo tento rok bez medůz i řas, takže spokojenost.

Miroslav Laduna, 18.07.2019, Datum pobytu: 5.7. - 14.7.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Skanes, Hotel: Skanes Family Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Skvělá odpočinková dovolená

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá odpočinková dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsme vystřídali dva, jelikož do prvního začalo zatékat z kolektoru na střeše. Vybavení a čistota na dobré úrovni.

Služby hotelu
nabídka jídel byla rozmanitá a chutná. Trochu větší výběr mořských plodů by byl dle mého názoru vhodný.

Pláž
ideální poloha areálu hotelu hned u pláže je k nezaplacení...

Radovan T., 18.07.2019, Datum pobytu: 21.5. - 28.5.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Zarzis, Hotel: Eden Star

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,2 S nejmenovanou CK už nikdy. Slečna "šéfdelegátka" se uvedla neuvěřitelným způsobem hned při příletu. Přiletěli jsme kolem půl...

 • 4,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
S nejmenovanou CK už nikdy. Slečna "šéfdelegátka" se uvedla neuvěřitelným způsobem hned při příletu. Přiletěli jsme kolem půl osmé večer, děti byly unavené a hladové, a já jim slíbila, že dostanou večeři v hotelu. Byl přeci hodinu cesty od letiště, což i delegátka sama potvrdila, nicméně zapomněla dodat, že využije našeho autobusu jako taxi a nechala se odvézt na opačnou stranu, což zabralo 2!!! hodiny. Do hotelu jsme dorazili o půlnoci! A nikdo z cestujících samozřejmě večeři nestihl. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nevím, jestli je to problém tohoto hotelu, nebo Tuniska celkově, ale lidem se tu nechce uklízet. S pokojem jsme neměli až takový problém - byly jsme sice v tom "špatném" křídle, nicméně ve druhém patře, pokoj byl zrekonstruovaný a větší než jsme doufali. Za menší úplatek jsme dostali rodinný pokoj místo obyčejného. Nicméně hned za zdí byla centrální klimatizace, takže jsme nepřetržitě slyšeli hučení, několik nocí trvalo, než jsme si zvykli. V druhém pokoji chybeli závěsy. Povlečení a ručníky byly velmi staré a ne zcela čisté. Vadilo mi, že během 10 dní nám ani jednou neměnili povlečení. Syn dostal polštář, kerý páchl močí a byl celý hnědý, ten jsem samozřejmě reklamovala. Vyřešit ale sebemenší problém kvůli aroganci hotelu byl velmi náročný. Ručníky odnášeli ráno a čisté rozváželi až odpoledne!

Strava
Strava průměr, jako všude jinde. Vadila mi opět neochota obsluhy. Prostřít stůl a sehnat příbory jsme museli většinou sami...

Služby hotelu
Animátoři byli velmi akční a jako jediní v hotelu byli ochotní pomoci, program každý den stejný, ale lidi to bavilo.

Aquapark byl nejlepší z celého zájezdu, vyřádili se děti i rodiče. Bohužel jedna z mála pozitiv tohoto hotelu.

Pán na recepci hotová katastrofa, asi jako slečna šéfdelegátka CK . Neochotní, každý dotaz je obtěžuje, vadí jim, že si tam každý chodí stěžovat (často a oprávněně), často vás ignorují.

Pláž
Pláž byla krásná, posetá mušlemi. Ještě kdyby se tu lidem chtělo trochu uklízet. Mořskou trávu shrabovali mezi lidmi a házeli zpět do moře!

Veronika V., 18.07.2019, Datum pobytu: 5.7. - 15.7.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel: LTI Mahdia Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Všechny recenze Tunisko