Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 790 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 790 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 9,6 výborné až na to, že jem při odjezdu zapomněl na pokoji tablet

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
výborné

až na to, že jem při odjezdu zapomněl na pokoji tablet Zobrazit celou recenzi

Ubytování
výborné

Strava
výborná

Služby hotelu
vše ok

Pláž
hodně chaluh =-

málo Rusáků =+

Jindřich S., 17.09.2017, Datum pobytu: 2.9. - 13.9.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Palm Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,2 Zájezd odpovídá ceně. Je to čisté, ale nečekejte luxus. Pro nenáročné kliety. Animační programy bohaté - vhodné pro děti.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd odpovídá ceně. Je to čisté, ale nečekejte luxus. Pro nenáročné kliety. Animační programy bohaté - vhodné pro děti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nově zrekonstruované bungalovy, jak je psáno v popisu to opravdu nejsou. Čisté, ale staré. Přemnožené mouchy- doporučuji vzít plácačku, usnadní vám to dovolenou (smích).

Strava
Výběr ovoce a zeleniny velmi skromný. Za celý týden tu najdete akorát žlutý meloun a rajčata. Každý den stejné/velice podobné saláty. V jídelně pobíhají kočky, ale když jim nic neházíte nechají vás být. Jinak výběr masa, příloh bohatý. Každý večer dělají pizzu, špagety, dortíky. Kuchaři vše průběžně doplňují.

Služby hotelu
Odpovídá ceně. Každý den v pokoji uklizeno. Animátoři se hodně snaží, to oceňuji. Velmi ochotný delegát CK je Samir.

Pláž
Neupravená!!! Nánosy zeleně po celém břehu, lepí se vám to na nohy než prějdete v moři cca 50 metrů. Málo lehátek i slunečníků. Ochranka na pláži, i u brány resortu.

Anonym, 17.09.2017, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Sangho Club Zarzis

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 10 Jsme velice spokojeni a určitě vás doporučíme

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jsme velice spokojeni a určitě vás doporučíme Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkný pokoj a vždy dobře uložený s výhledem na moře

Strava
Jídlo bylo rozmanité a určitě jsme si každý něco našel co nám chutnalo

Služby hotelu
K službám v hotelu není co vytknout

Pláž
Přístup k pláži byl dobrý,občas trochu chaluh ,jinak voda čistá

Josef B., 16.09.2017, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Vincci Helios Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 1,6 Hotel Vincci Nozha Beach není v žádném případě ****, ani to není hotel, za který chce člověk utratit své draze našetřené peníze. Vážně...

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 4 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Hotel Vincci Nozha Beach není v žádném případě ****, ani to není hotel, za který chce člověk utratit své draze našetřené peníze. Vážně lituji všechny, kteří se do toho hotelu dobrovolně chystají, v hotelu jsou drzí a arogantní, nepříjemní. Velmi častým problémem byla nefunkční karta k pokoji, kterou musejí opakovaně na recepci nastavovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Slovo čistota, zde neznají, v hotelu je úplně běžné, že Vám přidělí pokoj , kde jsou poprskané obklady v koupelně od čehosi.. Pokud chcete pěkný pokoj chtějí 50 Eur za příplatek nedostanete nic navíc. Odvedou vás do obyčejného pokoje, který neoplývá čistotou, po nespokojenosti a reklamaci dostanete pokoj o pár cm větší a s LCD televizí, čistota je na stejné úrovni. Noční stolky a postele jsou staré oprýskané a především opatlané. V koupelně opatlané baterie splachování na wc, zasilikonované části okolo vany obsahovaly cizí vlasy či chlupy, vodní kámen byl úplně běžný, sprchový závěs je více žlutý než bílý, ale důležité je, že na závěsu mají své těžce propagované logo "V".

Strava
V jídelně nečekejte speciality, ale dlouhé fronty ( asi málo personálu), studené jídlo a úsporný režim. Po celou dobu pobytu to samé-

oběd/večeře-brambory, rýže, musaka s lilkem, špagety s protlakem, špenátový koláč,pizza na které bylo jen těsto a cákance sýra, kuřecí krky nebo prsa, apod., zelenina nebyla rozhodně čerstvá, dorty moc neznají, ale bábovkové těsto na milion způsobů ano, z ovoce byl jen vodní meloun, švestky, výjimečně nektarinky, hrušky, odpolední svačiny byly jen hranolky,snídaně celkem ušly- pečivo, máslo , vajíčka , omelety, marmelády, sýry, salámy. V jídelně je běžné i ptactvo a všude po hotelu kočky, které neumožňují otevřít ani balkon, aby nevběhly drze do pokoje. Stoly po jídle zůstávají minimálně půl hodiny neuklizené , takže i hledáte kam se usadit a pokud narazíte na stůl , který se nekýve nebo nemáte oblepené ruce od židle, tak je to zázrak. Nemluvím ani o zažívacích potížích z této stravy, Endiaron a černé uhlí je tady nutností.

Služby hotelu
Zábava v hotelu a sportovní vyžití je smutné - zaprášená stoletá posilovna, lukostřelba s jedním lukem a terčem pro hromadu lidí, vnitřní bazény jsou uzavřené a příliš malé na počet hostů, stejné tak i bazény venkovní. Animační programy jsou spíš humorné i když se animátoři snaží a myslí to zcela vážně..

Pláž
Pláž by mohla být čistější, ale co mi vadilo víc byly nepohodlná lehátka. Lehnete si a už se nezvednete- neočekávajte žádné molitanové podložky. Další zajímavostí jsou prodejci , kteří chodí běžně mezi lehátka, pokud vím mají to zakázané.Moře teplé pozvolné, hodně řas a rybky podobných vlastností jako Garra Rufa ( oždibují odumřelou kůži na chodidlech).

Anonym, 16.09.2017, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Vincci Nozha Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

pláž 17 fotografií

Celkem: 5,4 Bola to celkom dobrá dovolenka, hlavne preto, lebo som si povedala, že si dovolenku ničím nebudem kaziť. Nebolo nič také, čo by som...

 • 6,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Bola to celkom dobrá dovolenka, hlavne preto, lebo som si povedala, že si dovolenku ničím nebudem kaziť. Nebolo nič také, čo by som musela reklamovať, napriek tomu som mala väčšie očakávania.

Jednou vetou: toto nie je hotel, do ktorej by som sa chcela ešte raz vrátiť, a tým som povedala všetko Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo v poriadku, jednoduché izby, ktoré boli každý deň upratané, nič extra, ale to extra sme ani nepotrebovali

Strava
Kameňom bola strava. Hneď na začiatok musím povedať, že sme nehladovali, to teda nie. ale ponuka bola veľmi slabá, jedlá sa opakovali takmer každý deň tie isté. Hovädzie, kuracie, ryby, no každý deň tá istá ponuka a tie isté chute.

Služby hotelu
Nič sme nemuseli riešiť, takže sa neviem vyjadriť.

Pláž
Vybrali sme veľmi zlý termín, nakoľko pláž bola plná trávy, za 15 dní to iba jeden krát odhrnuli, ale vydržalo to iba chvíľu... no celé zle

Agata S., 16.09.2017, Datum pobytu: 31.8. - 14.9.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Club Calimera Yati Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622