Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 5 990 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 5 990 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 9,8 Skvělá dovolená, málo turistů, personál milý, ubytování bylo velmi dobré na tříhvězdičkový hotel, to samé i jídlo. Do tohoto hotelu jsme...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, málo turistů, personál milý, ubytování bylo velmi dobré na tříhvězdičkový hotel, to samé i jídlo. Do tohoto hotelu jsme letěli již po třetí a vždycky na jedničku. Zobrazit celou recenzi

Pláž
Pláž není daleko od hotelu, je malá, ale hezká včetně posezení mezi barem a pláží.

Anonym, 17.05.2017, Datum pobytu: 8.5. - 15.5.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Port El Kantaoui, Hotel: Soviva Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Soviva Resort, Port El Kantaoui, Tunisko Anonym 2017-05-17 9.8 1 10 Soviva Resort

Celkem: 9 Skvělá dovolená.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skvělé, jen nám chyběl balkon.

Strava
Strava byla rozmanitá a velmi chutná.

Služby hotelu
Personál hotelu velmi ochotný, obdivovali jsme čistotu v hotelu a v celém areálu, kde je umístěno mnoho odpadkových košů na tříděný odpad, toalety byly udržovány v naprosté čistotě.

Pláž
K pláži a k bazénům nemáme žádné připomínky.

Jaroslav Vrba, 17.05.2017, Datum pobytu: 7.5. - 14.5.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Holiday Village Manar

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Holiday Village Manar, Hammamet, Tunisko Jaroslav Vrba 2017-05-17 9 1 10 MAGIC HOTEL HOLIDAY VILLAGE MANAR & AQUAPARK

Celkem: 10 Minulý týden jsme se s přítelem vrátili z dovolené v tomto hotelovém komplexu. Vše lze shrnout do dvou slov: ,,Super dovolená ´´. Za...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Minulý týden jsme se s přítelem vrátili z dovolené v tomto hotelovém komplexu. Vše lze shrnout do dvou slov: ,,Super dovolená ´´. Za zaplacenou cenu jsme neočekávali žádný luxus, spíše průměr. Chtěli jsme si za pár korun odpočinout a trochu se opálit. Hotel však svými službami jednoznačně předčil naše očekávání. Úžasný nově zrekonstruovaný komplex v krásném prostředí, super služby, bohatý zábavní program, nádherný bazén s tobogánem a skluzavkami. Velmi chutná strava. V Tunisku jsme nebyli poprvé, ale tento hotel byl opravdu nej…Můžeme všem jen doporučit ! A doporučujeme též návštěvu cca 2km od hotelu vzdáleného luxusního jachtového přístavu Port El Kantaoui. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v komfortním, čistém pokoji přímo v centrální budově s výhledem na bazén. V pokoji byly k dispozici minilednička a TV/SAT. Pokoj disponoval balkónem, večer jsme odtud sledovali animační programy u bazénu. Pokoje se uklízí každý den a opravdu důkladně i s výměnou ručníků a osušek.

Strava
Nelze nic vytknout, každý si určitě vybere. Hotel nabízí kvalitní program all inclusive- chutná strava a dostatek barů all inclusive na nápoje.

Služby hotelu
Jak jsem již psala, hotel nabízí výborné služby. Mohu pochválit personál, vždy usměvavý a vstřícný. Hotelové prostory včetně bazénu byly vždy čisté. Hotel nabízí zábavní a sportovní programy pro děti a dospělé. Pro děti je zde hřiště, malý bazének, skluzavky, dětský koutek. Směnárna funguje u recepce, lze si zde pronajmout trezor.

Pláž
Hotelová pláž s lehátky a slunečníky a s barem all inclusive se nachází cca 350m od hotelu, cca 4minuty pěšky klidnou uličkou. Trávili jsme na hotelové pláži každé dopoledne, pláž byla udržovaná, toalety u pláže čisté. Rovněž lze využít super nabídky vodních sportů za poplatek.

Anonym, 16.05.2017, Datum pobytu: 4.5. - 11.5.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Port El Kantaoui, Hotel: Soviva Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Soviva Resort, Port El Kantaoui, Tunisko Anonym 2017-05-16 10 1 10 Soviva Resort

Celkem: 8 Zájezd odpovídal ceně. Hotel krásný na úrovni.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd odpovídal ceně. Hotel krásný na úrovni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté bez problému.

Strava
Strava by mohla být rozmanitější, kladně hodnotíme množství a sortiment ovoce.

Služby hotelu
Hotelové služby bez problému. Výrazně chyběly animační programy a večerní zábava.

Pláž
Lehátek dostatek. Úklid pláže průměrný. Dostupnost dobrá.

Josef Vejvoda, 16.05.2017, Datum pobytu: 4.5. - 11.5.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Mövenpick Resort & Marine Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mövenpick Resort & Marine Spa, Sousse, Tunisko Josef Vejvoda 2017-05-16 8 1 10 MÖVENPICK

Celkem: 9,2 Hezký hotel, super prostředí - zahrádky, palmy čistý bazén s barem. Úžasný animátorský Team, Dobré jídlo.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hezký hotel, super prostředí - zahrádky, palmy čistý bazén s barem. Úžasný animátorský Team, Dobré jídlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá spíše 3*. To ale u většiny hotelů v Tunisku (o hvězdu méně než uvádějí). Pokoj byl sice trošku zastaralý, nicméně čistý udržovaný. Ručníky i mýdla měnili. Za drobný úplatek si vyhráli i s různými zvířátky na posteli.

Strava
Někdo tu píše, že stejná...No stejně jako všude..bylo tam tolik jídla a tak často doplňováno, že pokud jste si nenakládali celý týden jen špagety (z vlastní hlouposti) tak nehrozilo aby jste měli furt to samé. Některé jidlo chutnalo lépe či hůře, některé jsem si dal víckrát, některé vůbec. Neni to ale důvod psát, že je jídlo furt stejné. Druhů jídla je tam dost. + v ceně máte na výběr 1 tématickou večeři, na barech sedviče, pizzy, hranolky...

Služby hotelu
Velice přátelská a zábavná obsluha.

Dobrá údržba. Zdálo se nám, že nám málo chladí klimatizace v pokoji. Během dvou hodin byla opravená. Pokud se vám něco nezdá stačí říct - nestalo se mi, že bych byl odmítnut.

Byli jsme tam chvíli po atentátu, jediný hotel v okolí s tak vysokou obsazeností. Z letiště policejní doprovod, před hotelem policiie v hotelu vždy voják. Což bylo pro pocit bezpečí fajn. Trošku slabší byl delegát co nás přebíral na letišti. Naštěstí jsme od něho nic nepotřebovali.

Absolutně nejlepší animátorský team co jsem kde kdy viděl. Obama, Mimi i všichni ostatní...(kdo tam byl pochopí). Byla to pecka. Nikdy jsem se na dovolené tak nepobavil jako tady!!!!

Pláž
Čistá, s atrakcemi i volnými lehátky s deštníky. Neni co vytknout.

Petr Beránek, 16.05.2017, Datum pobytu: 31.7. - 7.8.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel: Caribbean World Mahdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Caribbean World Mahdia, Mahdia, Tunisko Petr Beránek 2017-05-16 9.2 1 10 Caribbean World Mahdia

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622