Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 9 290 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 9 290 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 8,8 DOVOLENA CELKOVY DOBRY NAUROVNI 5*

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
DOVOLENA CELKOVY DOBRY NAUROVNI 5* Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ČISTÉ ALE ZADNY PREPICH

Strava
DOBRY

Gisela Endlová, 27.10.2020, Datum pobytu: 17.10. - 24.10.2020
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: Club Tropicana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Skvělý únik v problematické době Covitu.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělý únik v problematické době Covitu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost.

Strava
Nabídka dostačující vzhledem k malému počtu ubytovaných.

Služby hotelu
Snažili se i přes malý počet ubytovaných.

Pláž
Pěkná, na kráse uškodily jen hromady trav z moře. Opět omluva - špatná doba .

Pavla, 27.10.2020, Datum pobytu: 18.10. - 24.10.2020
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Meninx

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Dobolená super. Jediné co nám trochu dovolenou pokazilo je věc, která se nám za 10 let co létáme na Djerbu a Tuniska nestala. Při příletu...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dobolená super. Jediné co nám trochu dovolenou pokazilo je věc, která se nám za 10 let co létáme na Djerbu a Tuniska nestala. Při příletu nám kontrolovali příruční zavazadla lezli i do peněženek, kapes no všude. No a večer na hotelu když jsme dávali věci do trezoru zjistili jsme, že nám chybí 50 eu. Nebyli jsme jediní. Zobrazit celou recenzi

Martin V., 27.10.2020, Datum pobytu: 15.10. - 24.10.2020
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: El Mouradi Djerba Menzel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 3,6 Nelze očekávat úroveň pěti hvezd.

 • 4 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Nelze očekávat úroveň pěti hvezd. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Okna ústila přímo na hlavní ulici, kde místní rádi v noci túrovali svoje stroje. Velká římsa tvořila krásný dojem, že jste schováni v tunelu. Při hledání náušnice, jsme nalezli jen velkou spoustu prachu. Mýdla nedoplněná, záchod se povážlivě odchyloval od zdi.

Strava
Nejhorší, co jsem zažila. Bez chuti, každý den stejná, bez popisků ve studeném bufetu a dezertech. Jídla k snídani připravovaná jako z polotovarů, zvadlé ovoce. Oschlé pečivo.

Služby hotelu
Jaké služby?

Pláž
Pláž první den OK, nicméně po větších vlnách se vytvořil schod, který starší lidé měli problém vystoupi a ten zůstal po celou dobu pobytu. Ke konci pobytu již hotel začal vyndavat slunečníky. Moře bylo čisté.

Jitka H., 27.10.2020, Datum pobytu: 14.10. - 21.10.2020
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel: Iberostar Royal El Mansour & Thalasso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Tunisko