Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 990 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 990 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 9,4 Luxusní hotel na klidném místě poblíž rozlehlého golfového parku s palmami, keři a květinami, který je vhodný i pro příjemné procházky....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Luxusní hotel na klidném místě poblíž rozlehlého golfového parku s palmami, keři a květinami, který je vhodný i pro příjemné procházky. Zároveň jen 10 min pěšky od turistického centra Port El-Kantaoui. Služby i stravování vynikající, i přes zimu si užijete koupání v krásném krytém bazénu s vyhřívanou mořskou vodou. Zobrazit celou recenzi

Dana H., 23.02.2017, Datum pobytu: 13.2. - 20.2.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Port El Kantaoui, Hotel:Concorde Green Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Concorde Green Park, Port El Kantaoui, Tunisko Dana H. 2017-02-23 9.4 1 10 CONCORDE GREEN PARK PALACE

Celkem: 10 Byla to moje nejkrásnější dovolená, na kterou velmi ráda vzpomínám. Mohu srovnat se Španělskem, Itálií, Francií, Řeckem, Tureckem,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla to moje nejkrásnější dovolená, na kterou velmi ráda vzpomínám. Mohu srovnat se Španělskem, Itálií, Francií, Řeckem, Tureckem, Thajskem a Maltou....Mahdia /Tunisko vede. Vše bylo perfektní : ubytování, kvalita služeb, památky/výlety, úžasná pláž, milí lidé, krásný hotel s příjemnou a velmi relaxační atmosférou. Vše dokonalé ! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme krásný pokoj, denně čisto, úklid na jedničku, výhled na moře a hotelovou zahradu s palmami. Ráno bylo slyšet krásné šumění moře, vlnění palmového listí a štěbetání malých vrabčáčků, kteří tam poletovali. Něco úžasného. Totální relax !

Strava
Jídlo bylo skvělé. Všeho dostatek : místní speciality, ryby, saláty, ovoce ..a každý den vznikající dezerty ! Také pekli arabský chléb /placky - naprosto úžasné !

Služby hotelu
Veškerý personál hotelu se moc snažil a všichni byli velice milí. Také jim záleželo na spokojenosti hostů. Každý týden dávali vyplňovat dotazník spokojenosti. Hotel měl také výborné animace téměř každý večer. Animační tým byl na vysoké úrovni. Skvěle jsme se bavili. Úžasní byli též všichni číšníci a barmani. Všichni usměvaví, ochotní, milí.

Pláž
Pláž byla fantastická ! Jemný bílý píseček a nádherně čistá voda. Lepší pláže jsem zažila jen na ostrovech v Thajsku. Na koupání to bylo ideální. Pláž byla denně uklizená.

Anonym, 08.02.2017, Datum pobytu: 23.5. - 2.6.2015
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:PrimaSol El Mehdi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

PrimaSol El Mehdi, Mahdia, Tunisko Anonym 2017-02-08 10 1 10 PrimaSol El Mehdi

Celkem: 8,8 Vše dle očekávání

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vše dle očekávání Zobrazit celou recenzi

Jiri Muller, 24.01.2017, Datum pobytu: 26.9. - 6.10.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:PrimaSol El Mehdi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

PrimaSol El Mehdi, Mahdia, Tunisko Jiri Muller 2017-01-24 8.8 1 10 PRIMASOL EL MEHDI

Celkem: 7,8 dobrý

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Klasika

Strava
dobrá

Služby hotelu
nic moc

Pláž
krásná, čistá

Anonym, 17.01.2017, Datum pobytu: 24.9. - 1.10.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Caribbean World Djerba

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Caribbean World Djerba, Djerba, Tunisko Anonym 2017-01-17 7.8 1 10 HOTEL CARIBBEAN WORLD DJERBA

Celkem: 10 100%

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
100% Zobrazit celou recenzi

Ubytování
100%

Strava
100%

Služby hotelu
100%

Pláž
100%

Monika Kocsisová, 14.01.2017, Datum pobytu: 2.1. - 9.1.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Port El Kantaoui, Hotel:Concorde Green Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (3)

Concorde Green Park, Port El Kantaoui, Tunisko Monika Kocsisová 2017-01-14 10 1 10 CONCORDE GREEN PARK PALACE

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622