Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 790 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 790 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 8,8 Hotel bol uplne v poriadku,sluzby tiez.Nemam co vytknut.Boli sme nadmieru spokojni.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel bol uplne v poriadku,sluzby tiez.Nemam co vytknut.Boli sme nadmieru spokojni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby pekne,ciste,denne upratane.

Pláž
Kedze sme boli v hoteli v novembri,je pre nas tazke hodnotit plaz.Pozitivim je ,ze pristup na plaz je skvely.

Jana Banyaszova, 01.12.2016, Datum pobytu: 21.11. - 28.11.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:SENTIDO Rosa Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

SENTIDO Rosa Beach, Monastir, Tunisko Jana Banyaszova 2016-12-01 8.8 1 10 SENTIDO ROSA BEACH

Celkem: 6,2 Po přečtení recenzí jsem se začala doslova bát, kam to vlastně jedu (a že toho mám v Tunisku už hodně nacestováno a bydlela jsem všude...

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Po přečtení recenzí jsem se začala doslova bát, kam to vlastně jedu (a že toho mám v Tunisku už hodně nacestováno a bydlela jsem všude možně). Každopádně jsem si nakonec řekla, že nic nemůže být tak hrozné a že si obrázek udělám sama, což jsem také učinila. Z mého pohledu to byla fajn dovolená a žádná zde popisovaná hrůza se nekonala. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl prázdný (cca 30 lidí), takže jsem pokoj s výhledem na vstupní bránu bez problémů (a bez bakšiše) vyměnila za výhled na bazén. Vybavení pokoje standard, nábytek sice možná trošku starší, ale funkční, nic rozpadlého. Vše fungovalo bez problémů (lednička, televize, klima). Koupelna s vanou, pěkná, čistá, k dispozici fén. Četla jsem hodně negativních ohlasů co se pokojů týče, já jich viděla několik a všechny byly stejné a pěkné, nevšimla jsem si ničeho špinavého, plísně atd. Tak nevím. Za sebe můžu tedy říct, že spokojenost.

Co se hotelu jako takového týče, tak ani zde jsem nenašla nic špatného. Hotel je starší, ale udržovaný, všude bylo čisto. Škoda, že venkovní bazén nebyl vyhřívaný, vypadal moc hezky. Jediné, co by možná chtělo vylepšit, byla jídelna, protože působila trošku ponuře.

Strava
Měla jsem all inclusive, takže snídaně, obědy, večeře, během dne dopolední a odpolední sváči (sladké či slané). Menší výběr, ale hlady člověk netrpěl, vždy se něco našlo. Snídaně stejné, obědy a večeře s lehkými obměnami. Dobré polévky. Dortíky a ovoce (v mém termínu pomeranče a mandarinky). Co se pití týče, k dispozici byl centrální bar, kde člověk mohl dostat např. kávu, pivo, víno, whisky s colou, vodku s džusem atd. Taktéž jsem si zde bez problémů vyzvedávala balenou vodu (1 l), klidně i několikrát denně, nebyl problém.

Služby hotelu
Co se personálu týče, nemám mu co vytknout. Uklízečka, barmani/číšníci, recepce - všichni milí a ochotní.

Jak jsem psala, v mém termínu byl hotel téměř prázdný, takže animace žádné, jen jednou večer hrála živá hudba. Jinak přes den totální mrtvo, občas pustili nějaké písničky u bazénu nebo baru, aby tam nebylo takové ticho. Ale zase to byl dobrý relax.

Pláž
Pláž je kousek od hotelu, řekla bych tak 5 minut chůze. Celkem velká, v mém termínu již neudržovaná. Pokud ji v létě uklízejí, tak věřím, že bude pěkná. Hned vedle je nádherný přístav.

Možná, že v sezóně hotel vypadá jinak viz předešlé recenze, ale jak říkám, v mém termínu se žádná zde popisovaná hrůza nekonala. Za sebe mohu říci, že jsem byla spokojená.

Petra P., 01.12.2016, Datum pobytu: 21.11. - 28.11.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Yasmine Hammamet, Hotel:Houda Yasmine Hammamet

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Houda Yasmine Hammamet, Yasmine Hammamet, Tunisko Petra P. 2016-12-01 6.2 1 10 Houda Yasmine Hammamet

Celkem: 4 Nikdy více do hotelu s převážně ruskou klientelou

 • 4,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Nikdy více do hotelu s převážně ruskou klientelou Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné,bez problémů

Strava
Strava vcelku dobrá,pokud na nás něco zbylo,hrozné fronty,nedostatek nádobí,turisti z Ruska vynášeli jídlo i s nádobím,bagety,vejce odnášeli v taškách,na turisty z ostatních zemí tak celkem nic nezbylo

Služby hotelu
nevyužili jsme

Pláž
Pláž byla malá pro tak velké množství turistů,klienti z Ruska vše obsadili,za naší nepřítomnosti měnili rozbitá lehátka,odhazovali osušky

Jitka V., 29.11.2016, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Houda Golf & Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Houda Golf & Beach Club, Monastir, Tunisko Jitka V. 2016-11-29 4 1 10 HOUDA GOLF AND BEACH

Celkem: 8,8 Zájezd byl jednoznačně vydařený. Vše probíhalo bez problému , tak jak to má ve dnech volna být. A co by se dalo ještě zlepšit ?: 1)...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd byl jednoznačně vydařený. Vše probíhalo bez problému , tak jak to má ve dnech volna být. A co by se dalo ještě zlepšit ?: 1) rychlost obsluhy při přípravě nápojů. 2) dotěrnost vnitro-hotelových prodejců zájezdů/masáží. ( 3)stolovací kultura ruskchých turistů , odpovídající drůhému stupni základní školy, to ale není starostí hotelového personálu :D ) Zobrazit celou recenzi

Petr, 29.11.2016, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Port El Kantaoui, Hotel:Soviva Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Soviva Resort, Port El Kantaoui, Tunisko Petr 2016-11-29 8.8 1 10 SOVIVA RESORT

Celkem: 7 Nějaké drobnosti by se našli, proto takové celkové hodnocení, ale jinak dovolená proběhla dobře.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Nějaké drobnosti by se našli, proto takové celkové hodnocení, ale jinak dovolená proběhla dobře. Zobrazit celou recenzi

Milan O., 28.11.2016, Datum pobytu: 15.9. - 26.9.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:LTI El Ksar Resort & Thalasso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LTI El Ksar Resort & Thalasso, Sousse, Tunisko Milan O. 2016-11-28 7 1 10 LTI EL KSAR RESORT & THALASSO

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622