Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 6 290 Kč

O TUNISKU



Tunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 6 290 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 7,8 Pěkná dovolená i v září.

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená i v září. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo průměrné, určitě ne podle fotografii z katalogu. Ale dalo se. Starší nábytek, ale vše čisté a uklizené.

Strava
Výborná. Vždy byl výběr jídla, na co měl člověk zrovna chuť. Od zeleniny, ovoce až po párky.

Služby hotelu
Program pro děti, spa, večerní program každý den něco jiného, bazén. Líbilo se mi, že bylo všude plno zeleně jak při cestě na pláž tak v areálu hotelu.

Pláž
Pláž čistá udržovaná, jen by to chtělo nové lehátka. I osušky jsme musely mít svoje jinak super. Moře čisté písčité takže jsme nemusely nosit boty do vody.

Anonym, 15.09.2019, Datum pobytu: 3.9. - 10.9.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Nesrine

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 9,6 Skvělá dovolená

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše co jsme potřebovali

Strava
Široký výběr

Služby hotelu
????

Pláž
čistá ! Průzračne moře , pokud nebyla na pevnině bouřka , ale to nikdo neovlivní

Anonym, 15.09.2019, Datum pobytu: 3.9. - 12.9.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: El Mouradi Djerba Menzel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Celkem: 10 Jednoducho krása,ďakujem Vám Júlia,že ste mi pomohli vybrať dovolenku

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jednoducho krása,ďakujem Vám Júlia,že ste mi pomohli vybrať dovolenku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné,trocha trocha horšie to bolo s upratovaním izieb a obsluhou,ale s tým človek musí počítať,je to iná mentalita

Strava
Výber a kvalita jedál musela uspokojiť asi každého

Pláž
Krásna,čistá,dlhý pozvoľný vstup do mora,vhodné pre rodiny s malými deťmi

Eva Kolarová, 13.09.2019, Datum pobytu: 3.9. - 10.9.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Sousse Palace & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Bola som nadmieru spokojná služby vyberte strava výborná pláž trocha menšia ale postačujúca lehátka vždy k dispozícii.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bola som nadmieru spokojná služby vyberte strava výborná pláž trocha menšia ale postačujúca lehátka vždy k dispozícii. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba pekná mala som výhľad na more priamo pri pláži.

Strava
Výborná dali sa vybrať prispôsobená európskej.

Služby hotelu
Dobré

Pláž
Čistá trocha menšia ale postačujúca

Mária Sedláková, 13.09.2019, Datum pobytu: 30.8. - 10.9.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Sousse Palace & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 3,6 Velké zklamání...Hotel se pyšní 3*, úroveň ubytování je ale jako u nás za hlubokého socialismu. Nejlepší roky má stavba dávno za...

 • 2 Ubytování
 • 3 Strava
 • 7 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Velké zklamání...Hotel se pyšní 3*, úroveň ubytování je ale jako u nás za hlubokého socialismu. Nejlepší roky má stavba dávno za sebou.Hotel vede špatný manažer, jinak by se nemohlo stát, že turisté nemají kde složit hlavu a i místní, kteří mají rezervaci musí odejít s nepořízenou. Ani to, že je zde na tak velký hotel velmi málo personálu, který přes sebevětší snahu krutě nestíhá.

Takže služba recepce, v jídelně i při úklidu velmi zaostává.

Vyskytuje se zde nadpočet turistů z rusky mluvících zemí a ti se chovají majetnicky, hrubě, egoisticky (a při jídle jako čuńátka). Našinci tady nemají šanci.

V okolí hotelu jen elektrárna a asi 1km na druhou stranu 2-3 obchody. V podstatě není kam jít. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velké dohady na recepci při příletu, nakonec po úplatě dostáváme pokoj , kde je dvojpostel celá pročůraná a ještě mokrá. O příšerném zápachu ani nemluvě. Po nekonečném boji, včetně telefonátu s delegátem dostáváme "prozatímní" náhradu na 1 noc, ve kt.jsme nakonec uvízli až do konce pobytu. Časem nám došlo, že jsme měli štěstí, neboť některé rodiny (vzájemně cizí) - byly ubytovány ve společném apartmánu.

Pokoje zanedbané. vybavení zastaralé. klimatizace fungovala, trezor za poplatek ve skříni, (3TND / den) vysoušeč vlasů chyběl. plíseň v koupelně, venku minibalkonek na 1 židli. Málo místa na věci i na kufry. Byla tam vlastně jen 1 skříň a pár ramínek.

Strava
Strav celkově nenadchla, neurazila. Horší byl velký chaos kolem pultů a špatné uspořádání. Člověk se dost naběhal, než si nanosil menu. Kromě toho byla jídelna po celou dobu tak přeplněná, že bylo umění nají, případně vybojovat stůl.

Ale nejhůř jsme snášeli velkou NEHYGIENU , ať se to týkalo špatně umytého nádobí, flekatých ubrusů, zapáchajících skleniček,nebo zbytků, povalujících se na zemi....

Nekonečné fronty u grilovaných a smažených pokrmů. Raději jsme si je odpustili.

Služby hotelu
Využívali jsme pouze služby na recepci. Tam se opravdu snažili, ale nekonečný zástup něčeho se dožadujících turistů nestíhali odbavovat.

Úklid probíhal pouze zastláním postele ( po celý týden stejné ložní prádlo) setřením podlahy, doplněním toal.papíru a 2x za pobyt výměnou ručníků, které byly samá žlutá skvrna a páchly desinfekcí. Ostatní povrchy, zrcadla, umyvadlo - s tím si hlavu nikdo nelámal. A to i přes pravidelný bakšiš.

Pláž
Pláž pěkná, občas pohrabaná, ale hromádky neuklizené, takže si je moře postupem dne vzalo zase zpět. I přes přeplněný hotel se vždy nějaká volná lehátka našla.

Horší to bylo se vstupem do vody. Když jsme překonali pás řas, začali se nám nohy bořit do jakéhosi písečného blátíčka. A páchlo to. Po pár metrech již píseček, poměrně čistá voda a pěkné pokoupáníčko.

Během pár dní jsme se dozvěděli, že hned vedle hotelu stojí elektrárna, oddělená pouze kamenným molem - a ta vypouští kal do moře.... Tak proto ten zápach a blátíčko!

Mohu - li doporučit, jsou v Monastiru další pláže, kde se sice koupou hlavně místní, ale je tu čisto, možnost občerstvení a pláž je zdarma. Jedna se jmenuje SKANES, druhá FALAISE PARK.

Svatoslava Beránková, 13.09.2019, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: Eden Club Skanes

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Elektrárna vedle hotelu Eden 5 fotografií

Všechny recenze Tunisko