Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 7 990 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 7 990 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 7,8 Spokojenost. Jsme důchodci a cestovali jsme s vnučkami 12 a 6 let. Zahrada a bazén dopoledne, moře po obědě. Moře nedaleko i pěšky, někdy...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost. Jsme důchodci a cestovali jsme s vnučkami 12 a 6 let. Zahrada a bazén dopoledne, moře po obědě. Moře nedaleko i pěšky, někdy jsme využili vláček na pláž, jindy místní koňský povoz za pár dinárů. Děti byly nadšené. V tuto dobu tam byli převážně starší lidé, dětí málo, byl tedy klid. Rozkvetlá, udržovaná zahrada, volno u bazénu i na pláži. Neumíme si ale představit prázdninové měsíce. Dojem ruší snad jen nevychovaní a nadřazení rusové. Ti jsou ale nyní již všude, vyhnout se jim nedá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel jako takový je moc pěkný, personál ochotný. Spokojenost. Dostali jsme rodinný pokoj (rodinný pokoj se dvěma manželskými postelemi a přistýlkou, přestože mladší vnučka je šestiletá) směrem do zahrady a k bazénu. Přestože počet ubytovaných mohl být i 5 osob, u vchodu do pokoje je pouze jedna skříň a jedna police na položení kufru. Druhý veliký pokoj měl pouze dvojpostel a psací stůl, jinak byl prázdný. Chyběla tedy skříň a kufry jsme museli mít na zemi a věci si vybírat rovnou z nich - do skříně se vešly jen věci, které musí viset a do pár polic se věci pro 4 lidi nevejdou, přitom místo na další skříň a lavici pro kufry tam rozhodně je. Koupelna už má něco za sebou, potřebovala by již zrenovovat, ale čisto bylo, denně se uklízelo.

Strava
Nejsme ten typ lidí, co vyžadují i v cizině knedlo-vepřo, atd. Starší vnučka je vegetariánka a protože zeleniny bylo denně dost a v různých úpravách, bohatě si také vybrala. Rádi poznáváme místní stravu a rozhodně výběr byl. Obsluha v jídelně ochotná, bez problémů. Sladkosti a ovoce na závěr nešlo vynechat - výborné.

Služby hotelu
Protože jsme byli s vnučkami a ty byly po celodenním koupání utahané, zvláště malá, chodili jsme po večeři na pokoj. Nezúčastňovali jsme se večerních akcí, přestože animátoři celý den chodili a lákali na různé akce.

Chtěli jsme původně využít nabídky výletů, ale věkový rozdíl vnuček byl překážkou - co by již zajímalo starší a nás (historie - celodenní výlet) nevydržela by mladší vnučka. Výlet pro menší děti pirátskou lodí na ostrov plameňáků byl pouze ve francouzštině a tu my neovládáme - tudíž by se malá vnučka pirátských akcí nemohla zúčastnit. Jeli jsme se zejména koupat a užít si sluníčka a to se nám povedlo. Před a po naší dovolené je v destinaci chladněji a zataženo - nám počasí celou dobu přálo. Není tudíž na co si stěžovat. Spokojenost.

Pláž
Pětiminutová pěší vzdálenost od hotelu byla příjemná procházka. Po půl hodině (zhruba) jezdí od protějšího hotelu vláček na pláž nebo před hotelem stále stojí bryčky tažené koníky a za 5 dinárů vozí k pláži. Využívali jsme vše. V našem květnovém termínu bylo na hotelové části pláže dost lehátek a slunečníků. V sezóně to určitě nebude stačit. Voda byla již nyní teplá a když foukal vítr, bylo příjemněji ve vodě než venku - ale byl to květen. Ke konci našeho pobytu se objevilo větší množství chaluh u břehu, kterým se člověk musel přebrodit, aby se dostal do čisté vody. Možná by mohli chaluhy uklízet, možná to v sezóně dělají, nevíme. Stále přítomní velbloudi, nyní na jaře s mláďaty, jsou velkou atrakcí, zejména pro děti. Samozřejmě jsme nabídku využili a malá vnučka dokonce mohla nakrmit z láhve malé velbloudě. Velká nabídka je též jízdy na koni po pláži. To jsme neriskovali, ale koně byli nádherní.

Karel Repeš, 23.05.2019, Datum pobytu: 8.5. - 18.5.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Vincci Djerba Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Vydařená dovolená

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vydařená dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo ceně

Strava
Lepší průměr

Služby hotelu
Hotel super jen POZOR na zdejšího zlatníka je to podvodník co vám bude nutit bižuterii jako zlato !!!!!!!§§§§

Pláž
Čista písek s mírným vstupem do vody občas velké vlny .

Anonym, 22.05.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: Club Tropicana (Skanes)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Vynikající jídla, čistota hotelu, k moři asi 400 metrů, moře kalné s trávou, na pláži mnoho smradlavých velbloudů a koní .Zdarma jízdy na...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vynikající jídla, čistota hotelu, k moři asi 400 metrů, moře kalné s trávou, na pláži mnoho smradlavých velbloudů a koní .Zdarma jízdy na banánu a půjčování loděk, surfy a katamarány na předložení osvědčení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování super, čisto, na pokoji i tv s čt24.

Strava
Strava úžasná, nejenom v hlavní jídelně ale i v jiných částech rezortu možnost jídla i pití, personál milý, nikdo si nevynucoval bakšiš

Služby hotelu
Stupidní animační programy pro děti i pro dospělé, jiná hudba než tuc tuc tuc nebyla, pro milovníky rockové hudby katastrofa....5 lidí se zapojilo do křepčení, sto lidí trpělo...Jinak recepce dokonalá, vždy se vším pomohli.

Pláž
Pláž dlouhá, dostatek lehátek, na pláži bar, sportovní vyžití (petang, plážový volejbal, fotbal). Šnorchlování ani náhodou, viditelnost ve vodě 20 cm, voda kalná hodně řas. Na pláži mnoho velbloudů a koní=smrad.

Jaromír D., 21.05.2019, Datum pobytu: 8.5. - 18.5.2019
Oblast: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel: Tui Magic Life Club Penelope Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Tunisko