Tunisko Tunisko

Oficiální název: Tuniská republika
Hlavní město: Tunis
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 99% tvoří sunnitští muslimové
Úřední jazyk: Úředním jazykem je v Tunisku arabština, využijete ale i francouzštinu, angličtinu, němčinu a italštinu
Časový posun: po celý rok stejný jako u nás

Tunisko - zájezdy od 8 043 Kč

O TUNISKUTunisko - země datlí, moře a písku

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost. Tunisko má za sebou velmi bohatou historii. Zažilo období slávy i časy, kdy bylo pod cizí nadvládou. Příznivá i méně příznivá období však přestálo bez ztráty vlastní identity a tolerance vůči ostatním kulturám. K cestě do Tuniska postačí pouze platný cestovní pas, nevyžaduje se žádné očkování a při využití služeb cestovní kanceláře není třeba ani samostatné vízum. Je zakázáno do Tuniska dovážet tuniskou měnu, jakékoliv zbraně kromě loveckých, výbušniny, pornografii a drogy.

Tuniská geografie a poloha

Tunisko leží v severní části afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Libye a Alžírsko. Pouze 137 km po moři dělí Tunisko od Sicílie. Hlavním městem je Tunis, dalším významným například Kartágo. Mezi nejoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Yasmine Hammamet.

Nezaměnitelné kvality Tuniska

Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky, pro které jsou velmi vyhledávanými ostatní země ležící u Středozemního moře. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Vyniká rovněž širokým spektrem sportovních i jiných aktivit, způsobů a možností, jak v této destinaci trávit dovolenou. V neposlední řadě se může pochlubit až neskutečnou rozmanitostí přírodních krás, jedinečností rostlinných a živočišných druhů a množstvím kulturních zážitků, které zprostředkovává pořádáním tradičních místních oslav a festivalů.

Nečekané umělecké zážitky

Jestliže vás kultura arabského světa zatím příliš neoslovila, po návštěvě Tuniska se tato situace nepochybně změní. Díky podpoře tuniské vlády se v Tunisku velké popularitě těší všechny krásná umění i netradiční umělecké styly. Obdivovat můžete efektní tuniské malířství, působivá dramata i nevšední architekturu. Asi nejčastěji se ale setkáte s tuniskou hudbou a originálními tanci. Jistě budete velmi mile překvapeni, Tunisko je totiž v tomto směru zemí skutečně svébytnou, místní umělci se do veškerého svého konání pouští s neutuchajícím nadšením a fascinující výsledky jejich práce tomu dokonale odpovídají.

Skutečná fata morgana

Odborně řečeno se jedná o stav teplotní inverze, který se projevuje zrcadlením vzdáleného objektu ve vzduchu. Žádné takové vysvětlení vám ale patrně stačit nebude, jestliže budete mít štěstí a během horkého dne v Tunisku tu svou fata morganu spatříte. Ať už se to stane nad saharským pískem nebo na okraji solných jezer, vědecký názor bude patrně stejně to poslední, po čem byste v takovém okamžiku toužili. Mnohem lákavější by bylo, se onoho prchlivého odrazu třeba jen na vteřinu dotknout. To se vám ale bohužel nepodaří. Se stejným tajemstvím, se kterým se před vámi zjeví, se za chviličku zase rozplyne do ztracena.


Tunisko - zájezdy od 8 043 Kč

Nejnovější recenze Tunisko

Celkem: 7,8 pociťovali sme nzáujem, nakoľko bol hotel plný Rusov, djerba sa nám páčila viac, s Egyptom neporovnateľné..

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
pociťovali sme nzáujem, nakoľko bol hotel plný Rusov, djerba sa nám páčila viac, s Egyptom neporovnateľné.. Zobrazit celou recenzi

Pláž
pláž super

Anonym, 15.01.2018, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel: El Mouradi Cap Mahdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 1 Hrozné - nikdy více

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Hrozné - nikdy více Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování slabé - špinavé povlečení

Strava
nejhorší z celé dovolené byla strava, kterou nebylo možné jíst dva dny po sobě natož celý týden

Pláž
špinavá, neudržovaná

Zuzana M., 15.01.2018, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Vincci Nozha Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Jelikož to byla první dovolená u moře, první dojem byl nadšení, že jsme vůbec u moře. Hotel bych hodnotila jako průmer, za tu cenu...

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Jelikož to byla první dovolená u moře, první dojem byl nadšení, že jsme vůbec u moře. Hotel bych hodnotila jako průmer, za tu cenu nemůžete očekávat zázraky. Ale druhou návštěvu neplánujeme. Za mě mínus, že se v hotelu mohli pohybovat místní, mohli se tam jít koupat i být na pláži - tím pádem o lehátka a místo na opalvání opravdu boj, někteří místní se chovali, že jim patří celý hotel.. žádný problém po cestě nebyl ani na hotelu. Okolí před hotelem - vážně bordel, ale asi je to jejich styl života. Byli jsme nakupovat asi 2km od hotelu pěšky na takovém náměstí název už si nepamatuju, ale koupíte tam vážně všechno :D smlouváte, a rádi vás tahají do každého obchůdku..Nejhezčí a neklidnější pláž byla brzo ráno - procházky při východu slunce a tak :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měli do ulice, pro mě trochu problém s hlukem - tam lidi žijí převážně v noci. Měli jsme balkon, a pokoj každý den uklizený a ustlaný, klima fungovala v pořádku

Strava
Jídlo nám velmi chutnalo, snídaně sladké, slané, ovoce, zelenina, vajíčka,pečivo, meloun, obědy - museli jsme chodit hned jak obědy začaly, protože se tam nahrnulo spousta lidí a zbyl opravdu malý výběr - jediné co jsme asi neměli byla rýže, ale byly tam i mořské plody, po obědě dezert.. Pití na mě bylo hrozně sladké, všechno pití mi přišlo hrozně sladké. jednu večeři jsme měli při svíčkách krásně nazdobený stůl jídlo i pití nám přinesli ptali se zda nám něco nechybí - všímali si párů a každý měl jednu takovou večeři. Celkově jsme all incl nevyužili - snacky u bazénu hrozné fronty a člověk nemá ani hlad v tom horku, ale poblíž je obchůdek, kde se dá nakoupit levně, takže jsme občas skočili i tam.

Služby hotelu
Moc jsme nevyužívali, spíše jsme leželi u moře a bazénu. Avšak nedostatek lehátek - to byl problém, lidi si tam shazovali osušky a brali si lehátka na jiné místa.. na pláži se platilo, personál byl milý až na některé jedince na recepci. co mě vážně obtěžovalo tak ti co za váma běhají a nabízejí výlety na velbloudy a delfíny atd. zkouší to i tři dny po sobě několikrát denně :)

Pláž
Písek neskutečně horký, voda studená, ale asi to bylo tím, že jsme byli v červnu, pláž nebyla zrovna dokonalá na procházku bez bot, spíše na nějaký úraz o menší smetí, na pláži opět nedostatek lehátek, ale nikdo tam neobtěžoval.. Pláž je hned za hotelem přes rušnou silnici..

Monika L., 10.01.2018, Datum pobytu: 23.6. - 30.6.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel: Karawan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Celkem: 8,8 Krásný hotelový komplex plný palem.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásný hotelový komplex plný palem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel krásný, čistý. Z pokoje jsme slyšeli do noci hrát hlasitou hudbu zřejmě z vedlejšího hotelu, ale nevadilo nám to. Pokoj byl bez balkonu, což nás trochu mrzelo, balkon je pouze k dražším pokojům, ne ke standart. Personál velice příjemný. Po příjezdu(v noci) nás čekal welcome drink i malé občerstvení, což bylo příjemné a není to samozřejmost u každého hotelu. Na své si přijdou všichni, resort je rozdělený na zóny( je zde bazén, kde hraje hudba a pobíhají všude animátoři a vtahují vás do různých her.. pokud chcete spíš klid, je možnost jít k bazénu v klidné části) a za zmínku stojí opravdu krásná udržovaná flóra v celém resortu.

Strava
Strava super. Není nač si stěžovat. Myslím, že si vybere každý. U speciálního pultíku byla možnost ochutnat i tuniská jídla. Jinak výběr velký u snídaně, obědu i večeře.

Služby hotelu
Za poplatek 9 TD si můžete zajít na vodní dýmku :)

Pláž
Byli jsme tam v druhé polovině září na týden. V první půlce týdne byla pláž bohužel hodně znečištěná řasami a nikdo je nesklidil. Cca v půlce týdne jsme přišli na pláž a řasy byly uklizeny, v ten okamžik již tedy nebylo absolutně co vytknout! Pláž písčitá, vstup do vody velmi pozvolný. Mušličky pro milovníky žádné, oproti Mahdii, kde byla pláž mušličkami přímo posetá :)

Simona S., 08.01.2018, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel: Holiday Village Manar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Celkem: 9 Napíšu to jako člověk, který jel do Arabské země poprvé. Proti Evropě je to změna! Jste zavřeni ve velikánském resortu a málo kdo jde...

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Napíšu to jako člověk, který jel do Arabské země poprvé. Proti Evropě je to změna! Jste zavřeni ve velikánském resortu a málo kdo jde ven. procházky tu nějak nehrozí jako jsme zvyklí z dovolených po Evropě. každopádně veliké vyžití v resortu vás nudit se nenechá. Je to hodně muziky za málo peněz. Využili jsme i české animáky Funtasia. V resoru je spousta stánku se zaměřením na určité jídlo, nejsou otevřeny celý den, tak nějak se střídají, všude se dočtete otevírací dobu. Tobogány se zavírají tuším kolem poledne a pak v 18h. Bazény můžete používat pořád. Jen ti lidé Vám všude možně něco nutí koupit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Takto velký pokoj jsme ještě nikdy na dovolené neměli. Uklízet chodili každý den, ale poprvé jsem zažila, že na pokoji nebyla žádná kosmetika, jen toaleťák a mýdlo. Dva dny jsem neměla šampon a zubní pastu, než jsem zjistila, kde je možnost zakoupení, takže to nepodceňte jako já a vemte si vše z domu.

Strava
Pořád se doplňuje jídlo. Fronty velké a čistota u stolu žádná sláva. Musí být opravdu hodně špinavý ubrus, aby ho vyměnili. Každopádně při tom šumu lidí se ani nedivím, že na to není čas, mnohdy se nebylo kam posadit, buď uplatíte číšníka a nebo jíte venku.

Pláž
Bomba, pořád tam někdo chodil a upravoval píses a kontroloval odpadky.

Ludmila H., 06.01.2018, Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2017
Oblast: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel: One Resort Monastir

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Tunisko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622