Tunisko - Hammamet Tunisko

 • Popis

  Hammamet, dříve rybářská vesnička, dnes město s 20-ti tisíci obyvateli leží 63 km jihovýchodně od tuniské metropole na jihu poloostrova Cap Bon, který vybíhá do Středozemního moře v délce 70 km. Modrobílé město Hammamet je rájem pro milovníky opalování, jelikož zdejší pláže patří mezí nejslunější a nejčistší v celém Tunisku. Zároveň je výborně situované, tudíž se z tohoto místa dá vycetovat prakticky kamkoliv a nikam to není daleko.

  Pláž: písčitá
  Sport a zábava: golf, tenis, stolní tenis, minigolf, volejbal na pláži, velký výběr vodních sportů, animační programy. Pro děti - dětský klub, dětský bazén
  Výlety: staré islámské hradební město (medina) s pevností (kasbah) s 15. století
  - město se pyšní mešitami, jednou z 15. století a druhou z 18. století.
  - za zhlédnutí též stojí mezinárodní kulturní středisko postavené podle vzoru starého římského amfiteátru

 • Doprava letecky

  2 hod 30 min

Nejnovější recenze Tunisko - Hammamet

Celkem: 7,8 Za ty peníze, kdy jsme jeli LAST a objednávali 3 dny před odletem, to bylo výborné.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Za ty peníze, kdy jsme jeli LAST a objednávali 3 dny před odletem, to bylo výborné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel - uklizeno. Uklízí se denně. Na vyžádání vymění ručníky. Šéf hotelu - nebo úklidu - na nás vždy volal: KAMARAD a vždy se ptal je-li všechno v pořádku.

Strava
Bufet - strava pestrá na všemožné způsoby. Vždy byl dostatek všeho. Jen dezerty pořád "na jedno brdo". Ale jedenkrát se nám zadařilo narazit na dort, který se krájel. Byl vynikající. I když jen jednou. K stravě snad jedinou připomínku a to do řad turistů. Považuji za nehoráznost nanosit si na stůl ohromné množství jídla na několika talířích. Pak do některých jen rýpnout anebo nechat naprosto nedotčené.... Když jsem viděl obsluhu, která se možná ani nenají, jak musí toto ohromné množství nedotčeného jídla likvidovat, bylo mi to moc líto. Přál bych si, aby si to turisté uvědomili. To že mám ALL INCL a "zaplatil jsem si", přece neznamená se chovat se takovýmto způsobem. Svědčí to o velkém buranství.

Služby hotelu
Využili jsme asi jen obchod v hotelu a bylo to v pohodě. Tam se nesmlouvá. (ale mě se to přece jen podařilo).

Nelíbilo se nám věčné otravování a lákání na výlet pořád dokola těmi samými lidmi - jsou tři. Takový prcek a k němu další dva.

Výlet do Tunisu na celý den: taxíkem od hotelu do Hammametu - naprostá hrůza. Blázen, který neustále vykřikoval ALI BABA! ALI BABA? ALI BABA ?! jel jako pomatený. Autobusem už to bylo v normálu. Průvodce fajn.

Pláž
Čistá pláž. Byli jsem se podívat napravo i nalevo od naší. Ta naše byla opravdu nejčistší. Odpadkové koše ve tvaru amfor (asi aby vítr nerozfoukal obsah) úplně všude.

Pozor na medúzy jsou pár desítek metrů od pláže. A také na rybu - místní průvodce říkal něco jak "bydlen, bidlen, bedlen" - foneticky asi tak. Moje paní si na ni v půl metrové hloubce stoupla nebo o ni zavadila chodidlem. Měl jsem masku tak jsem kouknul pod vodu. Byla asi 30 cm dlouhá a schovaná celá v písku. Koukaly jí jen oči a špička tlamy. Když jsem jí vyplašil a ukázala se. Byla skvrnitá a na hřbetě měla ploutev jako náš okoun. Zranění si vyžádalo léčbu. Dodnes je na místě zranění černá trojhranná skvrna asi 1 cm velká.

Pozor na vodiče velbloudů, koní. Jak nasednete, jste i jen za pouhou fotografii lehčí o 20 dinárů, za svezení - nevím.

Velmi nám vadil velmi rychlý pohyb a hluk a zápach motorových člunů (skútrů) v těsné blízkosti pláže.

Anonym, 15.10.2014, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel:Bousten Long Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

24 fotografií

Bousten Long Beach Club, Hammamet, Tunisko Anonym 2014-10-15 7.8 1 10 Bousten Long Beach Club

Celkem: 10 ubytování je v malých domečcích, čisté, příjemné. Strava zcela v poho, personál milý.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
ubytování je v malých domečcích, čisté, příjemné. Strava zcela v poho, personál milý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
jde o komplex malých domečků. Každý den čisté ručníky, úklid.

Strava
každý si musí vybrat, stále doplněné, pokud něco nebylo, stačilo říct.

Služby hotelu
Animátoři milí, nevtíraví, každý večer program. Možnost hráz fotbálek, kulečník - stačí 1 dinár.

Pláž
Cistá, lehátek dostatek, bez připomínek

Dana T., 13.10.2014, Datum pobytu: 3.10. - 10.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel:Samira Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Samira Club, Hammamet, Tunisko Dana T. 2014-10-13 10 1 10 Samira Club

Celkem: 7 Celkový dojem z dovolené mám velmi dobrý. Cena odpovídala kvalitě.

 • 8 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené mám velmi dobrý. Cena odpovídala kvalitě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo velmi dobré.

Strava
Vždy se dalo něco vybrat, i když snídaně byly stále stejné. Nechápu však proč jsou předkládány porce masa plné rozsekaných kostí. V sezoně kapacita kuchyně naprosto nedostačující. Teplý pult prázdný nebo se zbytky čehosi a zevlující kuchaři, kteří stravu nedoplňovali. Naprosto nechutní číšníci, kteří nastavovali kapsy pro bakšiš. Tak z těch se mi teď naposledy dělalo úplně zle. Začátkem září tam byli ochotní a usměvaví číšníci.

Služby hotelu
Uklízeč pokoje si vysloveně a nevybíravým způsobem říkal o bakšišné. Špatná kvalita toaletního papíru. Nedal se odtočit z ruličky a když už se to povedlo byla půlka toaleťáku pryč. Takže je potřeba alespoň 3 ruliček. Nepříjemný starý číšník u baru, který si též říkal o bakšišné. Nedostatek malých talířků a lžiček. Zcela jsem postrádala párátka. Co mi vadilo byly kočky, které lezly do vnitřní jídelny, na venkovní jídelně se schovávaly do ubrusů. Naprosto nechutné byly toalety v hlavní budově v přízemí.

Pláž
Přístup na pláž a pláž perfektní, moře perfektní. Objevili se i vlezlí, kteří se nakvartýrují pod váš slunečník. Ale podařilo se je vyhnat.

Hana Z., 13.10.2014, Datum pobytu: 3.10. - 10.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel:Bousten Long Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Bousten Long Beach Club, Hammamet, Tunisko Hana Z. 2014-10-13 7 1 10 BOUSTEN LONG BEACH CLUB

Celkem: 6,4 Ubytování je v apartmánech v rozlehlé zahradě a trochu bludiště. Do druhého dne se ale dá zorientovat. Z posledních domečků řady "C" je...

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování je v apartmánech v rozlehlé zahradě a trochu bludiště. Do druhého dne se ale dá zorientovat. Z posledních domečků řady "C" je to dost daleko jak do jídelny tak na pláž, ale na druhou stranu je zde klid, žádná diskotéka, pouze zdálky, ale zase brzy ráno kokrhá kohout za zdí. Ale to už bychom chtěli moc. Celkový dojem dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj prostorný, dvoulůžkový a pevnou přistýlkou. Úklid byl trochu slabší, jeden den nebylo ustláno, odpadky v koši asi čtyři dny. Ručníky byly měněny každý den, povlečení ani jednou.

Strava
Vzhledem k tomu, že je to muslimská země, kde není vepřové maso, v nabídce bylo jen hovězí, kuřecí a ryby. I tak se ale dalo z nabízených jídel vybrat - dostatek zeleniny, menší výběr ovoce (např. meloun, banány nebo pomeranče vůbec nebyly). Kuskus, který je výborný, byl ale dosti ostrý, dále byla k dispozici rýže, brambory, hranolky, těstoviny, opravdu slušný výběr. Z moučníků byl také dostatečný výběr. K pití byl velký výběr nealko nápojů a pivo, bez problémů.

Služby hotelu
Hotel v programu all inclusive nabízí pití v baru jak v hlavní budově, tak i na pláži. Na pláži bylo v pořádku, v budově bylo poněkud omezené ve vydávaném množství. Byla nám nabídnuta výměna pokoje blíže k jídelně a pláži, ale po dvou dnech čekání jsme to vzdaly. Jinak byl personál ochotný a vstřícný.

Pláž
Na pláž je přístup z hotelu po schodech, ale i s nájezdem, takže ho mouhou využívat invalidé a vozíčkáři. S přístupem na pláž je to pro tyto lidi poněkud složitější. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky. Každý si musí své místečko hlídat, protože i obsazená lehátka se "kradla" (stačila chvíle nepřítomnosti a i když jsme tam měly své věci, byly odloženy stranou a uzmutá lehátka). Po asi třech dnech se na pláži a v moři začaly ve větším množství objevovat mořské řasy, které zachycovaly různé odpadky plovoucí ve vodě. To bohužel nikdo neodstraňoval, právě tak i koňské a velbloudí "koblihy", kterých bylo celkem dost. Voda relativně teplá, ale vzhledem k větším vlnám dosti kalná z pobřežního písku.

Bronislava Zimová, 12.10.2014, Datum pobytu: 26.9. - 7.10.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel:Samira Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Samira Club, Hammamet, Tunisko Bronislava Zimová 2014-10-12 6.4 1 10 SAMIRA CLUB

Celkem: 8,4 Příjemné překvapení , na hotel se třemi hvězdičkami jsme čekali i horší.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné překvapení , na hotel se třemi hvězdičkami jsme čekali i horší. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v bungalovech je super, byli jsme skoro vzadu, čili byl klid, nikdo tam nemlátil dveřmi jako v hotelu, nehrkal židlemi ap, pohodička relax. Dá se sedět v pohodě venku před bungalovem. A je fér, že na moře nevidí nikdo, tak to nemusí člověka mrzet, že třeba nemá výhled na moře, a Rusáci jo:-))).

Strava
Strava byla doplňována, pestrá, a jako všude se to po pár dnech přejí, že se člověk těší na tlačenku a knedlo vepřo:-))) ,ale v pohodě, snídaně denně stejné, ale to jsme nezažili poprvé, tak nás nic nepřekvapilo. Ovšem plus byla balená voda na baru k dispozici,a také snack papání otevřeno od 10hod. do pozdních nočních...a tam to bylo stále čerstvé...zeleninka...to ve 3.hvězdách bylo prvně,a je to fajn.

Služby hotelu
Viz výše - balená voda k dispozici - bezva věc pro klienta, nemusí lítat a sám si doplňovat, jinak uklizeno pravidelně , naprosto bez problémů.

Pláž
Pláž není co dodat - v pohodě. Měli jsme štěstí na čisté moře, bez nánosů čehokoliv.

Anonym, 11.10.2014, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2014
Oblast: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel:Samira Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Samira Club, Hammamet, Tunisko Anonym 2014-10-11 8.4 1 10 Pohodovka....

Všechny recenze Tunisko - Hammamet

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800