Tunisko - Sousse Tunisko

 • Popis

  Pro mnohé turisty byl zážitek z tohoto třetího největšího města Tuniska opravdovým zážitkem. Setkáte se zde s typickým starým městem, tržištěm plným textilu, ryb, koření, keramiky,...Zvláštností tohoto města jsou katakomby vedoucí pod celým městem.

  Pláž: písčitá
  Sport a zábava: stolní tenis, minigolf, vodní sporty na pláži, tenis, kulečník, fitcentrum, sauna, jízda na koních nebo na velbloudech, dětské brouzdaliště, animační programy, je zde spousta barů a restuarací
  Výlety: křesťanské katakomby a archeologické muzeum. Islámský ribat, klášterní pevnost vojensky organizovaných mnichů, bojovníků za islámskou víru.

 • Doprava letecky

  02:20 h

Nejnovější recenze Tunisko - Sousse

Celkem: 5,6 Krásná země, krásné moře, nízké ceny, příjemní lidé, zcela bezpečno. Ubytování dobré. Stravování a all inclusive strašlivé.

 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Krásná země, krásné moře, nízké ceny, příjemní lidé, zcela bezpečno. Ubytování dobré. Stravování a all inclusive strašlivé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj v dobrém stavu, čistý, uklizený, žádný problém.

Strava
Kvalita i množství jídla dobré. Problém byl však s osazenstvem hotelu - většina Rusů a Arabů, podle toho vypadaly služby a chování personálu. Považovaly nás za Rusy. V all inclusive byly alkoholické nápoje ředěné vodou, dlouhé čekání, nekvalitní nabídka svačin. Při snídaních, obědech i večeřích nedostatek příborů, dlouhé čekání na přinesení nápojů.

Služby hotelu
Jiné služby hotelu vcelku OK, příjemný bazén na nádvoří, večerní zábavné akce, docela ucházející.

Pláž
Přístup na pláž poněkud komplikovaný (nutno projít hotelem a přejít ulici), ale zase nijak moc náročný. Pláž spíše menší, ale obvykle se vždy podařilo najít lehátko i slunečník. Moře bylo příjemné.

Květoslav H., 25.08.2016, Datum pobytu: 15.8. - 22.8.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Tej Marhaba

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Tej Marhaba, Sousse, Tunisko Květoslav H. 2016-08-25 5.6 1 10 TEJ MARHABA

Celkem: 8,8 Hotel byl příjemný (na Afriku). Při srovnání s Evropou by asi 4 hvězdy neobstály ani v Moldavsku, nicméně trvám na tom, že je to Afrika,...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl příjemný (na Afriku). Při srovnání s Evropou by asi 4 hvězdy neobstály ani v Moldavsku, nicméně trvám na tom, že je to Afrika, a když se tam tedy člověk vydá, tak s tím počítá, stejně jako s menšími úplatky/poplatky za lepší pokoj, odvezení kufrů, pro pokojskou a podobně.. Prostě, kdo často jezdí, tak ví o čem mluvím.

Hotel samotný má 4 venkovní bazény (2 velké + 2 malé u Drago baru, fitness centrum, vnitřní krytý bazén, vlastní pláž, kterou hlídá Tourist Police a nebo místní police, všechny pláže mají svěho plavčíka a vlastní security, vlastní diskotéku, večer bývá na terase živá hudba od cca 19:30h - zde doporučuji za 7dinárů extra silné drinky. Wi-Fi funguje dobře na recepci, my jsme jí měli i na pokoji, když se ale připojí hodně lidí, tak to samozřejmě padá. Okolí hotelu disponuje bankomatem po levé straně (3 minuty chůze od vstupu do rezortu), spoustou obchůdků nalevo i napravo. Doporučuji také vzít taxi a zajet si do El Kontaoui, je to taková menší matějská pouť (holky se tam moc nemusí ani zahalovat, na turisty jsou tady více zvyklí). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování odpovídá kvalitě ubytování v Africe. Zrcadla by mohl byt více vyčištěná, ale povlečení bylo čisté, ručníky měnili každý den. Vyzdvihnout lze klimatizace, Wi-Fi a hlavně trezor ZDARMA. Spousta programů na večer, lze si koupit i výlety na pláži u personálu hotelu. Animátoři umí česky říct: Ahoj. Jak se máš? Hodně slunce? Jak se daří? Budeš s námi něco hrát? atd...

Strava
Strava byla připravována podle zastoupení hostů v hotelu. Čím více místních, tím více jídla... Jídlo je jinak různorodé, každopádně hlavními přísadami bývají hřebíček a kari, spousta sladkostí, každý den 2 typy polévek a zbytek se mění velmi často. Pozor na Alžířany, naberou si plné talíře, jen aby ukázali, že na to mají. Chovají se jak nenasytná čuňata, přitom sní sotva 20%. Jinak lze využít v rámci all inclusive i horní restauraci, která je 1x za pobyt zdarma. Jídlo je tam lepší, než dole a mají i hranolky. Doporučuji také pizzu a pannini u Drago baru.

Služby hotelu
Hotel je starší, ale udržovaný. Z toho, co jsme slyšeli cestou zpět jsme nabyli přesvědčení, že náš hotel byl jeden z nejlepších. (Šeherezáda má otřesnou pláž, Houda, zase nemá nic kolem, prostě jen hotel s golfovým hřištěm za městem). Pokojské nechte euro ne dinár na posteli, budete tak mít vždy ručníky a stížnosti na ranní vybírání ručníků a odpolední vracení vám budou k smíchu. Mimo all inklusive hotel disponuje ještě prodejnou tabáků a suvenýrů, které jsou ovšem dražší než mimo hotel, dále kavárnami, diskotékou, kuřárnami šíši, atd. Jen bych chtěl dodat, že místní jsou asi přeborníci v kulečníku (asi národní sport), protože hotel jimi disponuje několik a vždy je tam narváno.

Pláž
Ve srovnání s okolními plážemi byla relativně čistá. Nedoporučuji chodit daleko nalevo od pláže, při pohledu z hotelu. Po pravé straně se ovšem dá dojít až do centra města. Je zde spousta vodních sportů, jako třeba Bannana, vodní scooter, Parachute apod. Smlouvejte a nebojte se, mají to rádi, váží si vás potom. Dá se tak usmlouvat leccos o 1/3 levnější. ale nebojte se, neokradou vás, nemají to v povaze... Tunisani jsou v celku milí.

Jan Futej, 24.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:LTI El Ksar Resort & Thalasso

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

LTI El Ksar Resort & Thalasso, Sousse, Tunisko Jan Futej 2016-08-24 8.8 1 10 LTI EL KSAR RESORT & THALASSO

Celkem: 8,4 Dovolenku sme si veľmi užili ani sa nám nechcelo ísť domov. Keď sme si čítali recenzie mali sme obavy,no vedeli sme, že 100 ľudí, 100...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenku sme si veľmi užili ani sa nám nechcelo ísť domov. Keď sme si čítali recenzie mali sme obavy,no vedeli sme, že 100 ľudí, 100 chutí. Po príchode do hotela sme boli veľmi prekvapení. Pekný hotel aj bazény a ochotní personál. Cena zájazdu sedí aj s výbavou a službami. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prvý deň nás ubytovali do bungalowu trochu ďalej od hotelu, vzhľadom na vysokú obsadenosť no hneď druhý deň sme sa zastavili na recepcii a vymenili nám izbu za krásnu hotelovú s výhľadom na more.

Strava
Strava bola fajn, ale na raňajky mi chýbalo ovocie a taktiež na obed a na večeru sa podával len červený alebo žltý melón. Takisto treba zistiť, kedy je najlepší čas ísť do reštaurácie, pretože v hoteli je ubytovaných veľmi veľa ľudí. Využite aj a´la carte reštauráciu. Čo sa týka pitia, vôbec nám nevadilo, že nealko/alko nám niekedy nalievali do plastových pohárov.

Služby hotelu
Izby každý deň popratané, uteráky a osušky vymenené. Dokonca aj upratovačky vedia po anglicky.

Pláž
Pláž je pekná, v mori zvyknú byť vlny, ale je to sranda. Osušky sme si dávali k bazénu ráno, na pláž vôbec, lebo všetky lehatká su často obsadené. Vyskúšajte druhú hotelovú pláž napravo od baru. :)

Sandra Geschwandtnerova, 23.08.2016, Datum pobytu: 11.8. - 22.8.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:LTI El Ksar Resort & Thalasso

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

LTI El Ksar Resort & Thalasso, Sousse, Tunisko Sandra Geschwandtnerova 2016-08-23 8.4 1 10 LTI El Ksar Resort & Thalasso

Celkem: 5 nic moc

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
nic moc Zobrazit celou recenzi

Karol Tomášek, 23.08.2016, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Marabout

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Marabout, Sousse, Tunisko Karol Tomášek 2016-08-23 5 1 10 MARABOUT AI

Celkem: 7,4 Hotel celkem v pohodě ale citlivkám nedoporučuji! Drželi jsme se hesla jaký si to uděláš..... Ze standardních pokojů nám přecházel zrak....

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel celkem v pohodě ale citlivkám nedoporučuji! Drželi jsme se hesla jaký si to uděláš..... Ze standardních pokojů nám přecházel zrak. Rozhodli jsme se doplatit si 50 euro za týden za superryor pokoj což doporučuji! Hotel byl přeplněný. Uklízečka uklízí a vyměňuje ručníky pouze za bakšiš! Dovolenou nám kazili pouze Češi kteří se potřebovali podělit s celou pláži o své dojmy ! Nechápu co čekali od 3* za 10000kč. ale budiž. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj superyor je pěkný vybavený plazmovou televizi, velká koupelna a vše funkční. Dokonce nam na pokoji fungovala WiFina... Opravdu stojí to za příplatek! Příplatek vychází 25euro za týden na osobu.

Strava
Normální člověk si vždy vybere. Jídlo je chutné celkem rozmanité. Akorát ovoce je poskromnu. Džusy jsou z prášku a Kolu Sprite a Fantu nečekejte pravou. V jídelně mají strašnou organizaci strhávají se rvačky o jídlo. Pokuď si chcete něco ulovit musite být opravdu rychlí. Po dvou dnech jsme rezignovali a na oběd chodili pouze na plážový bar na hambáč s hranolkama občas jsme nešli na oběd vůbec. Jinak lidi jsou příšerný prasatka a dělají děsný bordel na stolech. Obsluha nevyměňuje ubrusy pouze je otáčí... v jídelně je špína a to už jsem toho zažila hodně . Doporučuji hned první den doběhnout do lékárny pro prášky Eucefuryl budou váším nejlepší přítelem na dovolené.

Služby hotelu
Zaměstnanci hotelu jsou příjemní a když se chváte slušně tak si vás váží a dostanete všechno na co si vzpomenete....

Pláž
Pláž byla bombácká, čistá, dostatek lehátek i slunečníků. Nabízí mnoho aktivit některé jsme vyzkoušeli. ceny jsou dost nízké. Moře teplé čisté pozvolný vstup prostě super.

Anonym, 23.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Marabout

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Marabout, Sousse, Tunisko Anonym 2016-08-23 7.4 1 10 MARABOUT AI

Všechny recenze Tunisko - Sousse

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622