Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dovolená v Rakousku 5x jinak aneb Co všechno můžete zažít v této malebné zemi?

Co všechno můžete zažít v Rakousku?

Co všechno můžete zažít v Rakousku? Shutterstock

Jak si představujete ráj? Jako malý palmový ostrůvek uprostřed blankytně modré mořské hladiny nebo je vašemu srdci bližší klidné místo, skryté v lůně hlubokých lesů s dramatickou kulisou horských štítů v pozadí? Pokud dáváte přednost horskému vzduchu, vonícímu jehličím a lučním kvítím, pak si jako v ráji budete připadat na dovolené v Rakousku. Malebná země nabízí mnoho způsobů, jak si užít dny volna přesně podle vašich představ.

Rakousko cyklistické

Rodinná dovolená na kole v Alpách

Rodinná dovolená na kole v Alpách Shutterstock

Můžete si vybrat, zda se rozhodnete pro poklidnou vyjížďku lužní oblastí, vedoucí podél meandru řeky Lafnitz, náročnější trasu kopírující břehy největšího středoevropského stepního jezera Neusiedler See nebo oblíbenou císařskou stezku, vedoucí historickým městem Salzburg, lázeňským Bad Ischlem, krajinou hor a jezer, představující to nejlepší z Horního Rakouska, Salzburska i Štýrska. Každý další kilometr v pedálech vás přesvědčí o tom, že Rakousko a cyklistika patří k sobě.

Vyberte si zájezd do Rakouska

Pohoda na farmě

Agroturistika v Rakousku

Agroturistika v Rakousku Shutterstock

Poetiku prázdnin u babičky na venkově si můžete připomenout pobytem na některé z mnoha agroturistických farem, rozesetých po rozkvetlých horských loukách. Je jen na vás, zda si budete užívat slastného odpočinku pod pruhovanou duchnou, s čerstvě upečeným chlebem s poctivým máslem a domácí marmeládou, na procházkách panenskou přírodou, při mazlení s hospodářskými zvířaty nebo se zapojíte do zemědělských prací. Agroturistika je skvělým protipólem hektického života ve městě a pár dní na čerstvém horském vzduchu vrátí do vašeho života ztracenou harmonii.

Slovinsko: Malebná země, kterou letos musíte zažít!

Čtěte také:

Slovinsko: Malebná země, kterou letos musíte zažít!

Dovolená s chutí vína 

Vinice v údolí Wachau

Vinice v údolí Wachau Shutterstock

Nad sklenkou jiskřivého moku můžete rozjímat o životě nebo se jen bezstarostně kochat malebně zvlněnou krajinou proslulých vinařských oblastí Wachau, Spitz, Wösendorf, Joching, Weißenkirchen, Dürnstein či Mautern. Pověstnou rakouskou pohostinnost si tu užijete měrou vrchovatou. Degustaci výtečných bílých, růžových i šumivých vín promění talíře obložené domácími uzeninami, sýry, ovocem a marinovanými masy v dokonalé gurmánské hody. Nemusíte mít obavy, že by návštěva vinných sklípků byla nevhodnou rodinnou kratochvílí. Nejmenším návštěvníkům přijde k chuti medově sladký vinný mošt. Před odchodem si pak mohou vtisknout minci do vrstvy ušlechtilé plísně, pokrývající stěny sklípku. Zkušení vinaři vám rádi vysvětlí, že tento rituál vám zaručí nejen pevné zdraví, ale i příslib brzkého návratu.

Rakouská jezera ke koupání

Čtěte také:

Rakouská jezera ke koupání

Vzhůru na palubu!

Vesnička Hallstatt u jezera

Vesnička Hallstatt u jezera Shutterstock

Kraj vinic má nesporné kouzlo i při pohledu z paluby lodi, brázdící vody Dunaje. Romantická údolí, lemovaná terasovitými svahy, vinicemi, ovocnými sady, středověkými hrady, kouzelnými vesničkami, středověkými hrady i impozantními kláštery budete mít jako na dlani. Vyznavačům surfingu nabízí svou průzračně čistou hladinu ledovcová jezera. Jemný horský vánek ve vlasech a ubíhající hladinu si skvěle užijete třeba na pohádkově krásném Zeller See, chloubě Štýrska Grundlsee nebo zasněném Faaker See.

Cestujte bez obav: Připojištění Special vás chrání před potížemi s Covid-19

Cestou necestou

Výhled z Eisriesenwelt

Výhled z Eisriesenwelt Shutterstock

Hustá síť dobře značených turistických stezek vás zavede až k vrcholkům Alp, dunícím Krimmelským vodopádům, na nejvyšší vysutý most s vyhlídkou Treppe ins Nichts, do útrob ledové jeskyně Eisriesenwelt, elegantních zámeckých zahrad, na hradní nádvoří, k lesním studánkám, zábavním parkům i do rušných městských ulic. Energii na cesty vám dodají lahůdky tradiční rakouské kuchyně. Proslulý vídeňský řízek, sýrové špecle, tyrolské špekové knedlíky, tafelspitz s pažitkovou omáčkou, sladký císařský trhanec či štrůdl. Ať už zasednete ke stolu v zapadlé horské hospůdce nebo trendy vídeňské restauraci, vždy si můžete být jisti, že se vám dostane chutné krmě, vařené s láskou a podávané s vřelým úsměvem.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog