Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Plavba po Nilu - cestujte jako staří Egypťané

Řeka Nil

Řeka Nil

Chystáte se na dovolenou do Egypta, ale tentokrát byste chtěli vidět něco víc než jen hotelový resort s kouskem moře a několika korály? Co takhle zkusit plavbu po Nilu? Pokud chcete zemi více poznat, cestujte jako staří Egypťané po druhé nejdelší řece na světe, která protéká právě touto zemí protéká.

Takové zájezdy pořádá několik cestovních kanceláří a věřte, že toho z Egypta uvidíte opravdu mnoho a ještě budete mít zážitek z nocování na lodi.

To nejlepší z Egypta s plavbou po Nilu

Jedná se o standardní 8-denní zájezdy s odletem z Prahy a mimo jiné zahrnují několikadenní plavbu po Nilu. Programy těchto zájezdů jsou vesměs stejné. Standardně cena zahrnuje plnou penzi (snídaně, oběd, večeře) na lodi, nocování na lodi, nocování v hotelech s All inclusive a letenku.

Plavba po Nilu

Plavba po Nilu

Co při plavbě po Nilu uvidíte?

Z prosluněné paluby lodi a při každém zastavení uvidíte památky jedné z nejstarších lidských civilizací.

Luxor (dříve Théby) - „největší“ muzeum pod otevřeným nebem a slavné město boha Amon-Rea (král bohů). Navštívíte zde chrámové komplexy Luxoru a Karnaku na východním břehu založené kolem 1950 př.n.l.

Chrámový komplex Karnak v Luxoru

Chrámový komplex Karnak v Luxoru

Údolí Králů – v době starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů a nyní je zapsáno na seznamu UNESCO.

Chrám královny Hatšepsut – byla druhou doloženou královnou Egypta. Možná jste slyšeli, že se v dávných dobách nechávala vyobrazovat jako muž.

Chrám královny Hatšepsut

Chrám královny Hatšepsut

Edfu – chrám ve kterém pobývala Kleopatra, zasvěcený Horovi z Behdetu – bůh nebes, slunce a světla.

Asuán – skalní chrám Abu Simbel. Rozřezáním a přemístěním byl zachráněn ze dna Asuánské přehrady.

Abu Simbel

Abu Simbel

Některé zájezdy jsou spojené i s prohlídkou Káhiry či pyramid v Gíze, stačí si jen vybrat podle toho, co vše Vás bude lákat.

Nilské parníky

Ubytování na lodích nabízí veškerý komfort. Některé z nich se mohou rovnat i pětihvězdičkovým hotelům. Ke standardnímu vybavení kajuty patří satelitní televize a někdy i internet. Pro pasažéry bývají na lodi i bazény a večerní kulturní program. Stravování je na lodi formou švédských stolů, pití se obvykle musí platit.

Loď na Nilu

Loď na Nilu

Využít také můžete pouze jednodenní nebo několikahodinnovou plavbu po Nilu, Jedná se o fakultativní výlet, který je možné zakoupit v destinaci přímo na hotelu či u delegáta pobytu. Standardně máte poté na lodi zajištěno jídlo (mohou být i výjimky, pokud se jedná např. o dvouhodinou plavbu).

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog