Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Podzim v Evropě má pro každého něco – co si vyberete vy?

Podzim v Evropě má pro každého něco

Podzim v Evropě má pro každého něco

Milujete toulky přírodou, rádi se necháte rozmazlovat ve wellness centru nebo máte chuť obdivovat vzácné evropské památky? Podzim je ideálním ročním obdobím pro návštěvu zajímavých míst. Počasí je příjemné, tropická vedra odvál čas a vy tak máte jedinečnou příležitost získat nové, zajímavé zážitky a zkušenosti. Záleží jen na vás, co vás baví, těší a zajímá.

Podzimní příroda

Podzimní příroda hraje všemi barvami. Počasí s příjemnými teplotami hraje do karet milovníkům pěší turistiky, zelenou mají i příznivci cykloturistiky či jízdy na kolečkových bruslích. Procházky podzimní přírodou, která se pomalu chystá k zimnímu spánku, potěší i houbaře, jejichž sezóna je právě na podzim v plném proudu.

Nejen v našem krásném Česku zažijete barevný podzim. Například ve Slovinsku, které patří k nejzelenějším zemím Evropy, se vám z barevnosti zdejší přírody doslova podlomí nohy. Tisíce stromů, jejichž pestrobarevné listí se jako v zrcadle odráží v hladině Bohinjského jezera, je dechberoucím výtvorem přírody.

Jezero Bohinj na podzim

Jezero Bohinj na podzim

Podzimní koupání

Myslíte si, že na podzim vodním radovánkám odzvonilo? Rozhodně ne všude. I na podzim se v některých destinacích vykoupete v teplém moři a nachytáte ještě něco slunečních paprsků. Ideálním adeptem na podzimní slunění jsou Kanárské ostrovy, které mají příjemné klima po celý rok. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Lanzarote, Fuerteventura, Tenerife nebo Gran Canaria.

Pláž Las Teresitas, Tenerife

Pláž Las Teresitas, Tenerife

Neméně známý a oblíbený Kypr má více jak 300 slunečních dní v roce. Denní teploty na Kypru dosahují ještě i v září k 32°C, 25°C pak naměříte až do poloviny listopadu. Příjemným bonusem vaší podzimní dovolené bude také menší počet turistů na plážích.

Most lásky, Kypr

Most lásky, Kypr

Wellness za každého počasí

Nechte se hýčkat. Nepřízeň proměnlivého podzimního počasí můžete přečkat v některém z wellness center, které budou pro vaše tělo i duši učiněným balzámem. Česká republika má v oblasti wellness rozhodně co nabídnout. Bezpočet hotelů a penzionů nabízí nekonečný relax na vynikající úrovni. Zakoupit si můžete různé balíčky wellness pobytů obsahující relaxační, čokoládové nebo třeba medové masáže, snídaně či polopenze, ochutnávky vín, gastronomicky zaměřené pobyty a další aktivity a činnosti, které mají za úkol vás rozmazlovat, pobyt vám však může být sestaven přímo na míru. Všechna vaše přání jsou tak předem splněna.

Zasloužený odpočinek si můžete vychutnat nejen u nás, ale třeba i na Slovensku či v Maďarsku, které patří se svými termálními lázněmi a vynikajícími službami v oblasti wellness k evropské špici.

Wellness pobyty jsou na podzim žádané

Wellness pobyty jsou na podzim žádané

Jídlo a pití

K podzimu patří různé oslavy a festivaly. K těm vůbec nejtypičtějším patří vinobraní, které má jak u nás, tak i v jiných evropských zemích mnohaletou tradici. Známé Pálavské vinobraní v překrásném prostředí města Mikulov se koná druhý zářijový víkend a je pomyslným vrcholem vinařské sezóny. Pojďte si vychutnat tři dny vyplněné bohatým kulturním programem, hektolitry vynikajícího vína různých značek a ochutnávkami vybraných lahůdek. Neméně lákavé je vinobraní v Itálii či Francii, odkud pocházejí ta nejkvalitnější vína v Evropě.

Vinobraní se konají po celé Evropě

Vinobraní se konají po celé Evropě

Říjen, respektive období od 22. září do 7. října 2018,  je pak ve znamení největšího evropského pivního festivalu Oktoberfest. Statisíce milovníků chmelového moku se každoročně sjíždějí do německého Mnichova, aby zde ochutnali bezpočet druhů piv, obdivovali lepé tvary sličných servírek v tradičních krojích a prožili bujaré veselí a neskutečnou atmosféru festivalu, kde se prohýbají mísy s německými národními pokrmy, a pivo teče proudem.

Oktoberfest

Oktoberfest

Památky

Prodloužené víkendy kdekoliv v Evropě se v posledních letech těší obrovské oblibě. Vysoké poptávce po eurovíkendech odpovídá i bohatá nabídka, která uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Chcete navštívit Paříž a konečně vidět Eiffelovku, vhodit minci do Fontány di Trevi v Římě či prozkoumat tzv. Bránu Orientu neboli tureckou metropoli Istanbul a nemáte dost času? Žádný problém. Stačí si vybrat z bohaté nabídky krátkodobých zájezdů napěchovaných zážitky a můžete začít balit.

Fontána di Trevi v Římě

Fontána di Trevi v Římě

Podzimní lyžování na ledovcích

Nemůžete se dočkat zimních radovánek na svazích plných třpytivého sněhu? Ve východní části Alp bývají již od poloviny října ideální podmínky pro lyžování na ledovcích. Na skvěle upravených sjezdovkách tak zažijete dokonalou lyžovačku. Oblíbeným cílem lyžařů je ledovec Hintertux na konci údolí říčky Zill v rakouském Tyrolsku, na konci údolí říčky Zill v rakouském Tyrolsku, Stubai, Mölltal, Pitztal s lyžařským střediskem Pitztaler Gletscher nebo kaprunský Kitzsteinhorn, který nabízí až 60km sjezdovek.

Podzimní lyžování na ledovcích

Podzimní lyžování na ledovcích

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog