Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

Rakouská jezera ke koupání

Koupání v rakouských jezerech

Koupání v rakouských jezerech

Perlou překrásné rakouské přírody jsou křišťálově čistá jezera obklopená štíty hor. Nekonečné vodní plochy, které se za svitu slunce třpytí jako nejvzácnější diamanty, patří k tomu nejtypičtějšímu, co alpská krajina nabízí.

Vyjmenovat všechna rakouská jezera by byl, při jejich počtu více než 2 tisíc, nadlidský výkon. Pojďme si tedy představit alespoň ta nejvhodnější ke koupání a vodním sportům. 

Achensee

Největší přírodní jezero ledovcového původu v Tyrolsku bývá označováno jako alpský fjord. Proč? Při pohledu z okolních skalních štítů totiž skutečně připomíná mořský záliv ve Skandinávii. Jezero je oblíbené pro svoji čistotu a krásné okolí, na své si tu přijdou i příznivci různých vodních sportů a dalších aktivit, ať už je to škola plachtění, kanoistika na divoké vodě, venkovní koupaliště, nebo třeba plavba lodí či rybaření. Jižní strana jezera je oblíbená převážně rodinami s dětmi, neboť se zde nachází pěkná, čistá pláž s pozvolným vstupem do vody.

Achensee

Achensee

Neusiedler See (Neziderské jezero)

Stepní jezero o rozloze 320 km ² bývá díky mírně slané vodě a nekonečné vodní hladině označováno jako „rakouské moře“. Neziderské jezero je velmi mělké, maximální hloubka činí pouhých 1,8m. Díky obrovskému počtu slunečných dní v regionu – až 300 dní ročně – je častým cílem surfařů, jachtařů a v neposlední řadě milovníků koupání, opalování, ale i cykloturistiky.

Neziderské jezero

Neziderské jezero

Faaker See

Břehy nejjižnější položeného jezera Faaker See lemuje bílý písek, průzračná voda o teplotě až 26°C nenechá žádného fanouška koupání, plachtění, veslování a potápění chladným. Nebývalá čistota vody poskytuje úchvatný pohled do hloubky několika desítek metrů. Díky tyrkysové modři vodní hladiny, jíž je jezero široko daleko vyhlášené, patří Faaker See k nejfotografovanějším jezerům v Korutanech.

Faaker See

Faaker See

Wolfgangsee

Wolfgangsee je největším jezerem Solné komory a patří plným právem mezi nejkrásnější jezera v Rakousku. Křišťálově čistá voda o teplotě až 24°C je přímo stvořená ke koupání a provozování vodních sportů jako je potápění či jachting. Na březích jezera se nachází skvělé zázemí v podobě kempů a hotelů.

Wolfgangsee

Wolfgangsee

Zeller See (Zellské jezero)

Sladkovodní jezero s čistou, kvalitou pitnou vodou je oblíbené hlavně mezi potápěči, ale ani vyznavači vodních sportů tu nepřijdou zkrátka. Mimo vodních radovánek všeho druhu se zde nachází několik pěkných pláží a dětských hřišť, projít se můžete po bezpočtu turistických tras, milovníky jízdy na kole potěší četné cyklostezky. Překrásné panorama okolních hor národního parku Hohe Tauern vytváří kulisu takřka pohádkovou.

Zeller See

Zeller See

Mondsee

Jezero Mondsee v Horním Rakousku patří se svými 27°C k nejteplejším jezerům v regionu. Mondsee neboli Měsíční jezero bylo pojmenováno podle svého tvaru, který připomíná protáhlý půlměsíc. Díky příznivým teplotám vody je domovem pstruhů, úhořů a štik. Kromě plavání tu můžete vyzkoušet vodní lyže, jachting nebo potápění, v okolí se nachází řada turistických středisek.

Mondsee a hora Schafberg

Mondsee a hora Schafberg

Grundlsee

14 km dlouhá přírodní pláž u největšího štýrského jezera Grundlsee s průzračně čistou, kvalitou pitnou vodou nabízí vše, co si milovníci koupání a vodních sportů vůbec kdy přáli. Teplota vody je více než příjemná, v letních měsících dosahuje až 25°C, díky výborné kvalitě vody se pod hladinou prohánějí četná hejna okounů, štik i pstruhů, nad jejichž množstvím zajásá nejeden rybář. A právě rybí speciality můžete ochutnat v rybí restauraci přímo u tohoto pohádkově krásného jezera.

Grundlsee

Grundlsee

Bodensee (Bodamské jezero)

Bodamské jezero je druhým největším jezerem v Alpách. V létě poskytuje přímo ideální podmínky pro trávení klidné dovolené plné koupání a opalování na pěkných veřejných či soukromých plážích. Chcete-li prožít svoji dovolenou trošku akčněji, nic vám nebrání nasednout na kolo a vychutnat si jízdu překrásnou přírodou po některé z řady kvalitních cyklostezek. Dáváte-li přednost pěším procházkám, nechte se vyvézt lanovou dráhou, která vede přímo od jezera, k nejbližší horám, kde si můžete vybrat z několika turistických tras.

Bodamské jezero

Bodamské jezero

Objevte kouzlo rakouských jezer. Užijte si přírodní osvěžení ve vodním ráji nedaleko naší republiky.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog