Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

TOP pláže pro milovníky mušlí

TOP pláže pro milovníky mušlí

TOP pláže pro milovníky mušlí

Polehávání a opalování na pláži vás nebaví a divokým vodním sportům příliš neholdujete? Můžete trávit čas sbíráním jedinečných mušlí a možná objevíte nějaký obzvlášť cenný kousek. Vybrali jsme pro vás sedm nejlepších pláží světa pro hledání mušlí.

Agios Dimitrios, Řecko

Příjemná písečná a oblázková pláž Agios Dimitrios ve tvaru podkovy leží 14 km severovýchodně od města Patitiri. Je pokládána za jednu z nejlepších pláží ostrova Alonissos. Zdejší voda patří k nejčistším na světě. Dostanete se sem snadno, z Patitiri trvá cesta přibližně hodinu. V hojném počtu se tady vyskytují ježci, dejte si na ně pozor. Pokud hledáte klidnou dovolenou, je pro vás Agios Dimitros ideální.

Agios Dimitrios, Řecko

Agios Dimitrios, Řecko

Albufeira, Algarve, Portugalsko

Za pěknými plážemi s čistým pískem a křišťálovými vodami se můžete vydat do Albufeiry, někdejší rybářské vesničky na jihu země. Turisté sem jezdí nejen kvůli historickým památkám, ale právě i kvůli skvělým plážím, jež obklopují pískovcové útesy. Velká písečná pláž Praia dos Pescadores bývá často přeplněná, jelikož náleží k nejkrásnějším. Některé zdejší fosilní mušle jsou údajně staré až 23 milionů let.

Albufeira, Portugalsko

Albufeira, Portugalsko

Barricane Beach, Devon, Anglie

Úchvatná a odlehlá pláž Barricane vás jistě ohromí svou krásou. Tato oblast zvláštního vědeckého zájmu je jedním z nejlepších míst pro sbírání a prohlížení mušlí ve Velké Británii. Můžete zde strávit celé hodiny, jen tak sedět a vychutnávat si klid i nádherný výhled nebo prozkoumávat okolní skály či skalní bazény. Na pláži se nachází malá kavárna s několika lavičkami.

Barricane Beach, Devon, Anglie

Barricane Beach, Devon, Anglie Nilfanion

Guiones Beach, Kostarika

Široká pláž Guiones bez kouska stínu, zato však se sedmi kilometry bílého písku, se nalézá západně od malé vesnice Tico Nosara. Zůstávala po desetiletí známá jen několika málo surfařům. Dnes místní usilují o to, aby se její jedinečnost a přirozený půvab zachovaly. Pro méně zkušené surfaře je zde dostatek škol. Nádhera pláže vyniká zejména při západu slunce. Pár stovek metrů místního pobřeží získalo za nedotčené, ekologické a dobře udržované pláže modrou vlajku. Nepatříte-li mezi nadšené surfaře, možná vás spíše zaujme široký oblouk mramorovaného písku s množstvím mušlí.

Guiones Beach, Kostarika

Guiones Beach, Kostarika Donar Reiskoffer

Koh Thmei, Kambodža

Dlouhá písčitá pláž zastíněná palmami leží na východ od přístaviště na překrásném ostrově a vybízí ke koupání a šnorchlování nad korály, pokud tedy není období dešťů. To totiž klesá viditelnost. V období sucha se ale zase zlepšuje. Každý, kdo hledá klid uprostřed panenské přírody nebo touží pozorovat ptáky, motýly a bohatý podmořský život na korálovém útesu, bude potěšen. Směrem na západ od přístaviště pokrývají pláž tisíce lesklých mušlí.

Koh Thmei, Kambodža

Koh Thmei, Kambodža

Sanibel Island, Florida, USA

Velkým množstvím mušlí se může pochlubit pláž na ostrůvku Sanibel Island. Vlastně bývá pravidelně nominovaná jako nejlepší pláž na světě, pokud jde o hledání mušlí. Dlouhý a široký pás písku upoutá hromadou drobných mušliček, jejichž sbírání vás zabaví i na několik hodin. Jedním z vašich cílů na ostrově by mohlo být i muzeum mušlí, kde si lze prohlédnout tisíce mušliček, od malých a pestrobarevných až po obrovské. Ostrov se stal tak oblíbeným, že některé hotely nabízejí pokoje se speciálními umyvadly a pracovním stolem pro čištění mušlí.

Sanibel Island, Florida, USA

Sanibel Island, Florida, USA

Shell Beach, Žraločí zátoka, Austrálie

Žraločí zátoka je mělký záliv v Západní Austrálii, nacházející se cca 650 km od města Perth. Botanicky i zoologicky cenná lokalita je pro své mimořádné přírodní bohatství zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO (od roku 1991). V její jižní části se rozprostírá proslulá pláž Shell Beach tvořená drobnými bílými lasturami mušlí, nahromaděných na sobě ve výšce zhruba deseti metrů. Sněhobílá mušličková pláž, 60 km dlouhá a asi 1 km široká, je liduprázdná a mělká. Ještě 300 m od břehu vám bude voda dosahovat nanejvýš po kolena.

Shell Beach, Žraločí zátoka, Austrálie

Shell Beach, Žraločí zátoka, Austrálie

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog