Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Víme, které dovolenkové destinace Češi milují

Připravili jsme pro vás přehledný seznam populárních letních destinací, které mají Češi nejraději. Vyberte si i vy některou z nich a prožijte krásnou dovolenou.

Oblíbené dovolenkové destinace

Oblíbené dovolenkové destinace

1. Řecko (Kréta, Rhodos, Korfu)

Řecko u českých turistů aktuálně vede a není divu. Snadno každého návštěvníka okouzlí bohatou kulturou, množstvím obdivuhodných pamětihodností, výtečnou kuchyní i nádhernou přírodou. Rozličné pláže a blankytně modré moře si můžete vychutnat např. na Krétě. Hezkými plážemi je nicméně vybaven také Rhodos, ráj aktivních sportovců a milovníků starověkých památek. Ostrov Korfu s nedotčenými přírodními zákoutími nadchne hlavně rodiny.

Korfu, Řecko

Korfu, Řecko

2. Turecko (Alanya, Side, Kemer)

Chutná orientální kuchyně, příznivé a stabilní počasí, antické památky vzbuzující úžas, to vše najdete v Turecku, k jehož nejvyhledávanějším letoviskům náleží Alanya, Side a Kemer. Alanya láká na kilometry úchvatných pláží, zatímco Side zaujme mj. největším amfiteátrem na území Anatolie. Oblast kolem Kemeru je pak oblíbená pro své průzračné moře a dechberoucí pohledy na pohoří Taurus v pozadí.

Side, Turecko

Side, Turecko

3. Bulharsko (Slunečné pobřeží, Primorsko)

Dobrý poměr ceny a kvality činí vyhledávaný cíl také z Bulharska, jehož pláže na pobřeží Černého moře jsou pouze jedním z mnoha magnetů. Slunečné pobřeží patří k nejnavštěvovanějším letním střediskům, jelikož zaručuje přepychovou dovolenou v blízkosti restaurací, obchůdků i nočních klubů. Ještě oblíbenější u české populace je možná Primorsko. Tamní pláže jsou umístěné v bezprostřední blízkosti hotelů a v obchodech se domluvíte i česky. Milovníci přírody budou potěšeni dvěma přírodními rezervacemi.

Pláž Bolata, Bulharsko

Pláž Bolata, Bulharsko

4. Egypt (Hurghada, Marsa Alam)

Kromě toho, že se může pochlubit pěknými písečnými plážemi a průzračným mořem, těží Egypt u turistů především ze své starobylé atmosféry a bohaté kultury. Návštěvníci sem přijíždějí za pyramidami, Velkou sfingou v Gíze nebo za významnými chrámy v Luxoru. Klasický pobyt u moře si nejlépe užijete v letovisku Hurghada. Pravým rájem pro potápěče a nadšence do šnorchlování je město Marsa Alam na pobřeží Rudého moře.

Hurghada Marina, Egypt

Hurghada Marina, Egypt

5. Tunisko (Djerba)

Čarovná orientální atmosféra a romantické pouštní duny ve vnitrozemí jsou příjemnými bonusy, které má Tunisko navíc oproti ostatním zemím. Samozřejmě tu najdete i hezké pláže a pohodlná letoviska, rozmanité přírodní krásy a spoustu atraktivních kulturních zážitků, např. různé festivaly. Jednou z nejžádanějších lokalit je ostrov Djerba, ideální pro relaxaci na slunci. Po celý rok je tady příjemně teplo a na severních plážích se vždycky setkáte s čistým mořem.

Djerba, Tunisko

Djerba, Tunisko

6. Chorvatsko

Bylo by jistě zvláštní, kdyby v našem výčtu scházelo Čechy milované Chorvatsko, jehož největší výhody spočívají ve snadné dostupnosti a komunikaci bez nutnosti znát cizí jazyky. Romantické duše by při své návštěvě neměly minout Plitvická jezera s azurovou vodou a vodopády. Obchůdky i příjemné kavárny najdete např. v malebném městečku Trogir. Památkami a poutavou historií vás oslní proslulý Dubrovník.

Dubrovník, Chorvatsko

Dubrovník, Chorvatsko

7. Itálie

Snadno dostupná je rovněž Itálie, země výborné pizzy a lahodné zmrzliny, jež uspokojí všechny typy turistů. Ať už preferujete odpočinek u moře, toužíte obdivovat díla slavných umělců nebo vyhledáváte slavnostní atmosféru pestrých karnevalů, Itálie vás nezklame. Projděte se ulicemi vznešené Florencie nebo zažijte plavbu na benátské gondole. Tak jako tak budete nadšení!

Itálie

Itálie

8. Španělsko

Po Itálii a Francii je Španělsko dlouhodobě třetí nejnavštěvovanější zemí Evropy. Honosné islámské paláce, mešity a lázně jsou největším lákadlem z hlediska kultury a historie. Španělsko ovšem nezaostává ani v ostatních směrech – jeho atraktivitu naopak přiživuje kombinace krásné přírody a příznivých klimatických podmínek. V létě bývají nejvyhledávanější pláže při Středomořském pobřeží. Podzim se vyplatí strávit v romantické Andalusii.

Andalusie, Španělsko

Andalusie, Španělsko

9. Kypr

Afroditin ostrov lásky Kypr uspokojí i nejnáročnější návštěvníky díky hebkému písku, příjemně teplému moři, slunečnému počasí a poutavým dějinám. Hlavní město Nikósie patří k nejoblíbenějším cílům turistů, stejně tak obchodní a průmyslové centrum Larnaka, plážemi oplývající Agia Napa nebo třeba Limassol.

Kypr

Kypr

Štítek:

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog