Potřebujete pomoci?

Ozvěte se nám způsobem, který vám vyhovuje

Na stránku s kontakty

Eurovíkendy Miláno

Miláno je druhé největší italské město nacházející se v oblasti Lombardie. Má přibližně 1,3 milionu obyvatel a je známo zejména jako jedno z největších evropských center módy. Dvakrát do roka (jaro + podzim) se tu pořádá prestižní Fashion Week, který je po tom pařížském nejdůležitější evropskou událostí ve světě módy. Kromě módních jsou tu také obrovská bankovní centra, italská burza, sídla firem Pirelli a Alfa Romeo. Miláno je rovněž domovským městem předních fotbalových klubů AC Milán a Inter Milán, které hrají Serii A a jsou pravidelnými účastníky Ligy mistrů. Nedaleko města se rozkládá slavný závodní okruh Monza, na kterém se jezdí třeba závody Formule 1. Sídlí zde 12 vysokých škol, z nichž největší prestiž nesou umělecké. Milovníky opery nadchne La Scala.

Zajímavá místa a památky:

Dóm – Budova pocházející ze 14. století je svými rozměry třetím největším dómem na světě. Za doby Napoleona v roce 1805 jí bylo přestavěno průčelí. Bohatá vnitřní výzdoba je zejména barokní a renesanční.
Divadlo La Scala – Bylo vystavěné po požáru v letech 1776 – 1778. Dnes pojme na 2 800 návštěvníků a patří mezi nejslavnější operní scény.
Bazilika sv. Vavřince – Antická stavba pocházející z 5. století. V 16. století byla částečně přestavěna.
Bibliotheca Ambrosiina – Založena jako první veřejná knihovna na evropském kontinentě. Kromě jiných kreseb a rukopisů se může chlubit především sbírkou deníků a kreseb Leonarda da Vinciho.
Santa Maria delle Grazie – Kostel zdobený Leonardovou freskou Poslední večeře.
Hrad rodiny Sforzů – Pocházející z období renesance.

Jak do Milána:

Nejlepší příležitost k řádnému prohlédnutí města budete mít v rámci některého z Eurovíkendů. Jejich největší nabídku naleznete na eurovikendy.invia.cz.