Hongkong Hongkong

Oficiální název: Hongkong
Hlavní město: Viktoria
Státní zřízení: speciální administrativní oblast Číny
Náboženství: konfuciánské, buddhistické, taoistické
Úřední jazyk: čínština (mandarínština, kantonština), angličtina
Časový posun: + 8 hodin vůči středoevropskému času

Lokality v Hongkongu

Hongkong - zájezdy od 24 662 Kč

O HONGKONGU

Ostrov s nekonečným předměstím, na kterém se tyčí nesčetné množství obrovských mrakodrapů. Mísí se zde dochovaná tradice a moderní, rozvíjející se život. Přestože oblast patří mezi nejhustěji osídlené na světě, leží na území překvapivě také lesy a hory a při hranicích s Čínou zemědělská oblast zvaná Nové území.
Bývalý klenot britského koloniálního panství v Jihočínském moři, ležící v subtropickém pásmu na 235 ostrovech. Jeho pobřeží měří dokola 733 km a nejvyšší hora ostrova Tai Mo Shan se zvedá do výše 958 metrů. Od roku 1841 britská kolonie, od 1. 7. 1997 zvláštní administrativní oblast Číny.
Hongkong je dodnes jednou z nejsilnějších ekonomik jihovýchodní Asie. Uchoval si statut "special administrative region", který mu zaručuje vlastní autonomii a tím pádem i nadále specifický a neopakovatelný ráz zářivého velkoměsta a obchodního centra s mnoha čajovnami a fantastickou kuchyní. Moderní letiště patří mezi nejkrásnější na světě. Hongkong se dělí na čtyři správní celky: Kowloon, Hong Kong Island, New Teritories a další odlehlejší ostrovy. Hongkong pohltí labužníky nákupů i vyjednávání. Celé území měří pouze 1.071 km2 a tvoří je členitý poloostrov Kowloon, ostrov Hongkong a dalších 230 menších ostrůvků.

Hongkong - zájezdy od 24 662 Kč

Nejnovější recenze Hongkong

Všechny recenze Hongkong