• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
 • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Aparthotel Palac

Hodnocení: 3/5

Chorvatsko, Makarská riviéra, Baška Voda

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Aparthotel PALAC

Poloha

renovovaný městský aparthotel se nachází v centru městečka Baška Voda, přímo na promenádě.

Vybavení a služby

restaurace, aperitiv bar, terasa.

Ubytování

v roce 2024 kompletně renovované klimatizované 2lůžkové pokoje se sprchou a WC, SAT TV, mini lednice, WI-FI ZDARMA, s možností přistýlky. Pokoje typu FAMILY - jedna 2lůžková ložnice a denní místnost s jednou přistýlkou pro 1 osobu nebo rozkládacím gaučem pro 2 osoby (vhodnou pro děti do 18 let). Pokoj 2+2 FAMILY je orientovaný na mořskou stranu s částečným pohledem na moře. Pokoje se nachází ve 2. patře.

Sport a zábava

vodní sporty, ve městě pronájem kol, skútrů a aut. Za poplatek možnost využití bazénu, sauny a masáží v Grand hotelu Slavia (vzdálen cca 200 m).

Stravování

snídaně formou bufetu, večeře formou menu, možnost výběru z více typu jídel (pizza, hamburgery, ryby, těstoviny, maso) s nápojem v ceně. Klienti mohou místo večeře využít možnost obědu.

Pláž

oblázková přímo před hotelem a podél celé promenády, cca 30 m, sprchy na pláži.

Doplňující informace

parkování u hotelu - ZDARMA. Klienti s autobusovou dopravou budou vysazeni na autobusové zastávce v Bašce Vodě u kruhového objezdu u supermarketu Tommy, cca 50 m od partnerské agentury Duga, kde se budou hlásit.

Slevy pro děti

snídaně: v pokoji typu 2(+1) - dítě do 18 let ZDARMA, osoba od 18 let platí 990 Kč/ týden. polopenze: v pokoji typu 2(+1) - osoba na přistýlce platí 2 990 Kč/ týden.

Cena zahrnuje

ubytování na vybraný počet nocí, snídani/polopenzi na vybraný počet nocí, pobytovou taxu.

Volitelné doplatky

Možnost dokoupení: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu.

Cena zahrnuje:

ubytování na vybraný počet nocí, snídani/polopenzi na vybraný počet nocí, pobytovou taxu.

Cena nezahrnuje:

Možnost dokoupení: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu.

Informace o hotelu

 • Klimatizace Klimatizace ano
 • TV TV ano
 • Lednička Lednička ano
 • Tenis Tenis ano
 • Bar Bar ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Kavárna Kavárna ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Makarska je snad nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu. Je oddělena mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem se táhne od Brely až po Gradac. Z hlediska dopravy je její poloha velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky existenci trajektového přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

V minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný.

Co můžete tedy navštívit v centru této nádherné riviéry? Rozhodně neváhejte a podívejte se do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. To je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Nezapomeňte navštívit muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

Co by to ale bylo za dovolenou bez krásného a sluncem provoněného koupání v azurové vodě Jaderského moře? Snad nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Kdo není ještě příliš unavený z pobytu na sluníčku, může se samozřejmě sportovně vyžít podle svých požadavků. Stojí zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží, mezi kterými je snad nejzajímavější fotbalový zápas "Tlustí a hubení" začátkem srpna. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 26 °C v noci 13 °C

 • Teplota vody 18 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 22 °C v noci 17 °C

 • Sobota 24 °C v noci 16 °C

 • Neděle 28 °C v noci 16 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout