• Do Chorvatska je možné cestovat pouze s platným digitálním EU COVID certifikátem
 • Děti do 11,99 mají výjimku
Cesta zpět do ČR
 • Nutný příjezdový formulář pro všechny
 • Očkované osoby (min. 14 dní po 2. dávce) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 bez testů
 • Děti do 5,99 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře
 • Ostatní osoby s povinností testů

Makarská riviéra dovolená

Půvabná přímořská riviéra je dlouhá 58 km, to pravé kouzlo jí dodává majestátní pohoří Biokovo v pozadí. Zatímco předměstí středisek jsou nepatrně zašlá, na pobřeží se vyjímají krásné promenády, kde si vychutnáte vyhlášenou chorvatskou zmrzlinu a moře omývající bílé oblázkové pláže

Oblíbenost celého letoviska rok od roku roste a tak je tu v hlavní letní sezóně poměrně rušno. Na druhou stranu je zde právě díky tomu spoustu zázemí pro rodiny s dětmi, ale i pro mladé vyhledávající noční zábavu v plážových barech. 

Centrem této malebné chorvatské lokality je město Makarska, ze které se pomalu stává letovisko s luxusními hotely. Každého nadchne kilometrová promenáda s bary, kavárničkami a butiky, ale také hezké vápencové centrum, které se při západu slunce změní na broskvově oranžovou. 

Chloubou oblasti je bezesporu příroda, ať už zavítáte do pohoří Biokovo a uděláte si výšlap na horu sv. Jure, nebo lodní výlet na některý z nejbližších ostrovů - Hvar či Brač. Právě na ostrově Hvar roste největší počet různých druhů středomořských rostlin, např. endemická dalmatská borovice. 

Pomyslnými hraničními letovisky riviéry jsou Brela a městečko Tučepi. Nejznámějšími středisky na tomto dlouhém pobřežním pásu jsou právě Brela, dále Baška Voda, Makarska, Podgora, Drvenik či Gradac.

Proč Makarská riviéra dovolená

rušná oblast noční kluby turistika oblázková pláž vhodné pro skupiny cestování autem

Makarská riviéra - Nejlépe hodnocené hotely

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Makarská riviéra - Nejprodávanější hotely

Poslední recenze k hotelům

František Šabart Září 2021

Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2021

Hodnocení 5,0/5
Cesta bez problémů, počasí 29-30 stupňů, parkování u depandance, cena dovolené skvělá !
Celkové hodnocení

Cesta bez problémů, počasí 29-30 stupňů, parkování u depandance, cena dovolené skvělá !

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Ubytování jako obvykle velmi dobré, pouze sprchový kout měl poškozená dvířka, takže nešel úplně zavřít. Všude čisto, denně byl úklid pokoje.

Strava
Strava byla velice dobrá a výběr byl veliký. Ovoce všeho druhu a v dostatečném množství.

Služby hotelu
Bez připomínek.

Pláž
Pláž byla poloprázdná, většina lidí byla u bazénu. Lehátek i slunečníků dostatek.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Zuzana Gärtnerová Srpen 2021

Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2021

Hodnocení 5,0/5
Všetko bolo výborné
Celkové hodnocení

Všetko bolo výborné

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Izby útulné priestranné a čisté

Strava
Vynikajúca bohaté raňajky a na večeru výber z piatich možných jedál plus predjedlo a dezert

Služby hotelu
Veľmi milý usmiaty a ústretový personál

Pláž
Hneď oproti hotelu čistá a lehátka so slnečníkmi

k dispozícii

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

B B Říjen 2021

Datum pobytu: 11.9. - 21.9.2021

Hodnocení 4,7/5
Opět příjemná dovolená v termínu 11.9. -21.9.2021v depandanci Maslinik Tučepi
Celkové hodnocení

Opět příjemná dovolená v termínu 11.9. -21.9.2021v depandanci Maslinik Tučepi

Ubytování 4,8/5

Strava 5,0/5

Okolí 4,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Letos jsme byli ubytovaní v třetím poschodí v depandanci Karbonera. Její nevýhodou pronás je, že je to nejvzdálenější budova od hotelu, bazénu i moře. Člověk se tedy dost projde, v případě problémů s chůzí je to až nepříjemné.

Kartu od pokoje s balkónem jsme dostali na recepci hned po příjezdu autem v 08.30, což jsme neočekávali. Náramek na stravu jsme si vyzvedli v 10 hodin a tím jsme mohli využívat služby all inclusive.

Pokoj byl dostatečně veliký, odkládacích prostorů na věci vezené v kufrech bylo dostatek, ani jsme je všechny nezaplnili. Samozřejmě potěšil menší trezorek na cenné věci.

Zklamání každý rok přináší procházení přibližně 100 stanic v televizi, kde jsou pouze 2 programy v českém jazyce, ČT 24 a Noe. A na to, že tam bývá osazenstvo až z 50% české, to je velmi málo.

Letos jsme byli zklamáni z matrací. Už jsou trochu „vysezené“ po okrajích a člověk klouže v noci z postele.

Připravené ručníky na výměnu měnili pravidelně, jednou za pobyt převlékli i povlečení. Letos měla na starosti úklid mladá „brigádnice“, oproti předcházejícím rokům si to trošku zjednodušovala, byla schopná o půl osmé ťukat na dveře, jestli může uklízet.

Balkon byl vybaven dvěma křesílky se stolkem, šňůru na sušení plavek jsme si museli dodat sami.

Strava
Nepozorovali jsme, že by se nějak výrazně zhoršila kvalita. Dokonce bychom řekli, že kvalita přípravy ryb se zlepšila, ze suchého tuňáka se stal výborně ochucený a šťavnatý tuňák apod. Každé jídlo mělo v nabídce minimálně 2 druhy ryb, nebo mořských živočichů. Další se mohlo vybírat ze tří druhů mas. Je pravda, že větší kousky jehněčího byly občas tvrdé i šlachovité. Ale každý si to, co dává na talíř, může okouknout a vybrat si to, co se mu líbí. Výběr byl i z několika druhů příloh a dvou druhů pizz.

Někdo lituje, že byly pouze 2 druhy paštik, to ale není pravda, byly 3 druhy jako jindy. Samozřejmě v konzervě, což jsme si nedávali, obzvlášť při nabídce výborné čerstvě opečené slaniny, pikantních opečených klobásků a dalšího druhu ohřívaného párku. I smažená vajíčka vypadala normálně.

Též nabídka kvalitních salámů a sýrů byla letos větší než v minulých letech.

Jídlo bylo pravidelně doplňováno.

V případě fronty na jídlo, se mohlo chodit k pultu z obou stran (dokonce k tomu vyzývali pracovníci hotelu), čímž se výběr jídla urychlil. Míst na sednutí bylo dostatek, neboť měli otevřené obě jídelny.

Je pravda, že na snídani chyběl kuchař, který připravoval v předchozích letech amolety s náplní sýru, salámu a hub.

Výběr pečiva byl dostatečný, od dvou druhů chleba přes 4 druhy kroasánů, dvou druhu bulek i koblihy.

Též čerstvé ovoce při každém jídle, ananas, hrozny, broskve, nektarinky, meloun žlutý, jablka, hrušky. I zeleniny byli k výběru dost. Rajčata, zelí červené i bílé, cibule, okurky a jiné.

Jako předkrmy byli různé saláty, studené rybičky, sýry, tvrdé, balkánské.

Výběr od hranolků po zmrzlinu byl i v odpoledním snackbaru.

Od 10.00 do 24.00 byl otevřen bar s pitím a kávou, kde číšníci za pultem splnili každé přání.

Služby hotelu
V celém areálu i na pláži je možné použít WiFi v dostatečné kvalitě.

Bazén byl opečovávaný určeným pracovníkem. U bazénu dostatek lehátek, i když pro zajištění konkrétního místa bylo dobré si přivstat a do sedmi hodin položit na lehátka ručník a přistavit si k lehátkům slunečník. U bazénu vše zdarma.

Na pláži lehátek a slunečníků též dostatek, ale cedule říkal, lehátko 50 kun a slunečník 30 kun. Vybíral tam mladík, s EET v kapse.

Dokonce v blízkosti byla i masérka, 45 minutová masáž celého těla stála 250 kun, masáž zad 25 minut 120 kun. Nabízela i masáž obličeje aj. V kapse měla též EET, na rozdíl od našich kadeřnic

Hotel zaměstnával i animátory. Oproti loňsku to dost flákali, cvičení v bazénu vloni každý den, letos každý třetí den. Jejich animace spočívala u bazenu v tom, že pustili do reproduktorů ..dus, dus, dus. Též večerní muzika vloni každý den, letos za 10 dní pouze třikrát.

Ostatní sportovní aktivity (tenis, posilovnu, kola v Alze) jsme nevyužívali.

U depandancí je možné v areálu i parkovat auta. Bylo postavené nové parkoviště, takže míst pro parkování dostatek, i když nové parkoviště je kousek z ruky a kdo ví, jak je to tam s bezpečností aut.

Pláž
Pláž před hotelem je jedno velké zklamání. Při rozšiřování pláže v loňském roce navezli „drcený“ kámen a dostat se k vodě, je dost bolestivé, takže doporučuji rozhodně boty do vody. Též přímý vstup do vody není ideální obzvlášť pro starší a lidi s problémy chůze. Vypadá to, že se to jen tak nezlepší.

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Anonym Září 2021

Datum pobytu: 17.9. - 26.9.2021

Hodnocení 3,9/5
Vse ok.
Celkové hodnocení

Vse ok.

Ubytování 4,8/5

Strava 3,0/5

Okolí 3,5/5

Cena 3,5/5

Ubytování
Ciste, namornicky styl, uklid kazdy den v hotelu krasna srecko

Strava
Vse ok, piti k polopenzi plus

Služby hotelu
Vse ok

Pláž
Krasná, čistá

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Jindřich Hykel Září 2021

Datum pobytu: 11.9. - 19.9.2021

Hodnocení 4,5/5
Přestože jsem v recenzi níže uvedl některé negativní postřehy, byli jsme s manželkou opět velmi spokojeni. V hotelu Neptun, její depandanci Maslinik a v hotelu Alga jsme byli již pošesté a spokojenost vždy převládala.
Celkové hodnocení

Přestože jsem v recenzi níže uvedl některé negativní postřehy, byli jsme s manželkou opět velmi spokojeni. V hotelu Neptun, její depandanci Maslinik a v hotelu Alga jsme byli již pošesté a spokojenost vždy převládala.

Ubytování 4,5/5

Strava 4,5/5

Okolí 4,5/5

Cena 4,5/5

Ubytování
Úklid byl prováděn denně, personál vstřícný a ochotný. S přibývajícím věkem vnímáme, že sprchovací kout je rok od roku menší (jde samozřejmě o náš subjektivní dojem). Jinak s ubytováním spokojenost.

Strava
Na rozdíl od předchozích let se snížilo druhové množství jídel. Např. v minulosti byly ke snídani podávány tři druhy paštik, nyní pouze dva. Místo míchaných vajíček se nyní podávala vaječná sedlina, nižší byla i kvalita uzenin. Naopak jsme zaznamenali zvýšení druhů pečiva, byly k dispozici vynikající druhy zákusků, množství přílohové zeleniny, kompotů, salátů. Proti minulosti nám scházela nabídka pracoviště kuchaře, který připravoval jídlo na přání. To bylo v minulých sezónách běžné, stejně jako 1x týdně podávání místních jídel. Zaregistrovali jsme nižší kvalitu některých nealkoholických nápojů, zejména zn. Tonik a Coca Cola. Překvapila nás nekvalita podávaného jehněčího masa, chuťově velmi dobře připraveného. Jednalo se o konce svalových úponů ke kostem. Spokojenost s jídlem ale převládala.

Služby hotelu
Přetrvává nízká kapacita parkovacích míst. Podle našeho mínění vzrůstá počet neukázněných hostů. Je nízká úroveň společenského chování v jídelnách, hluk a křik dětí. Rodiče neusměrňují chování dětí, hosté si chodí pro jídlo i do prostoru, který je určen výhradně pro personál hotelu. Neřešení takových situací ze strany vedení hotelu považujeme za nejzásadnější připomínku k našemu letošnímu pobytu v Tučepi.

Pláž
Přestože byla původní pláž před x lety "opravena " návozem kamenné drti, budeme se i nadále rádi vracet do našeho milovaného Tučepi.

Byla tato recenze užitečná? (0) (2)

František Šabart Září 2021

Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2021

Hodnocení 5,0/5
Cesta bez problémů, počasí 29-30 stupňů, parkování u depandance, cena dovolené skvělá !
Celkové hodnocení

Cesta bez problémů, počasí 29-30 stupňů, parkování u depandance, cena dovolené skvělá !

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Ubytování jako obvykle velmi dobré, pouze sprchový kout měl poškozená dvířka, takže nešel úplně zavřít. Všude čisto, denně byl úklid pokoje.

Strava
Strava byla velice dobrá a výběr byl veliký. Ovoce všeho druhu a v dostatečném množství.

Služby hotelu
Bez připomínek.

Pláž
Pláž byla poloprázdná, většina lidí byla u bazénu. Lehátek i slunečníků dostatek.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Jindřich Bureš Září 2021

Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2021

Hodnocení 4,8/5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 4,0/5

Cena 5,0/5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Hana Září 2021

Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2021

Hodnocení 3,5/5
Celkově jsme si dovolenou užili a i přes nějaké mouchy to bylo příjemné zakončení léta. Další část recenze bych pojala spíše formou konstruktivní kritiky, aby se z toho dalo vzít info, co je možné zlepšovat a aby další hosté věděli, co očekávat. A ačkoliv vypichuji spíše nedostatky, tak dovolená byla fajn a rozhodně bych neměla problém jet na toto místo znovu (jen třeba u stravy bych snížila svá o
Celkové hodnocení

Celkově jsme si dovolenou užili a i přes nějaké mouchy to bylo příjemné zakončení léta. Další část recenze bych pojala spíše formou konstruktivní kritiky, aby se z toho dalo vzít info, co je možné zlepšovat a aby další hosté věděli, co očekávat. A ačkoliv vypichuji spíše nedostatky, tak dovolená byla fajn a rozhodně bych neměla problém jet na toto místo znovu (jen třeba u stravy bych snížila svá očekávání).

Drvenik a konrétně Gornja Vala je klidná destinace (v postcovidové době a na konci sezóny). Je tu dost restaurací, jsou tu i obchody se suvenýry, ale není to velké letovisko, takže je tu klid. Už jsem tu byla v minulosti a i tentokrát jsem byla spokojená.

Ubytování 3,8/5

Strava 2,5/5

Okolí 4,0/5

Cena 3,5/5

Ubytování
Ubytování bylo hezké a čisté. Pokoj byl ve třetím patře s balkónem a bočním výhledem na moře a hory (super výhled). S rozloženou přistýlkou sice bylo v pokoji méně místa, ale nejeli jsme trávit čas na hotelu, takže nám to nevadilo. Problém s pokaženým splachováním a počátečním nedostatkem toaletního papíru vyřešil hotel velmi rychle a pak už bylo vše v pořádku.

Pouze u lednice bylo trochu škoda, že neměla mrazák a byla umístěna ve skříňce pod stolem, takže všude v okolí bylo velmi teplo, jak se přehřívala a samotná lednice moc nechladila. Na pokoji byla i rychlovarná konvice (to je za nás rozhodně plus).

Strava
Jediná "vada" na kráse. Nebylo to nijak zásadně hrozné, ale bohužel naše očekávání byla i podle recenzí vyšší.

U CA jsme si dopředu ověřovali, zda je možné zajistit bezlepkovou stravu pro jednu osobu a bylo nám sděleno, že to nebude problém. V hotelu ale pravděpodobně tuto informaci netušili, nicméně paní na recepci řekla, že to není problém a že to zařídí, na což ale taky zapomněla, naštěstí pan vrchní u večeře řekl, že to zařídí operativně. Bohužel ale bezlepková strava nakonec znamenala to, že nebyla žádná možnost výběru jídla (ze tří možností většinou pouze jedna šla udělat bezlepkově a často hlavně redukováním ingrediencí - např. odstraněním omáčky atd.). Takže bezlepková jídla znamenala často suché maso bez omáčky pouze se suchou přílohou. U polévek nám od druhého dne bylo sděleno, že bohužel bez lepku nejsou a když jsme se čtvrtý den ptali, zda ještě nějaká polévka bude bez lepku, tak od dalšího dne jsme dostávali vždy polévku z kostky, která už bez lepku byla. Plus a body za snahu mají za to, že pokaždé dodali bezlepkový dezert, ačkoliv byl vlastně krom malých obměn vždy stejný. Nicméně i standardní jídla z výběru bohužel byla spíše taková nijaká (neurazí, nenadchne) a to nejsme příliš nároční. Často byly na výběr velmi zvlášní kombinace jídel, se kterými se prostě člověk musel smířit (např. osmažená ryba v rozmočeném těstíčku s dlouhými studenými těstovinami a k tomu holandská nedochucená omáčka). Zeleninový bufet k večeřím byl rozmanitý, jen opět dresingy byly často nedochucené.

Snídaně byl naštěstí výrazně lepší, bylo zde dost druhů pečiva a k nim i poměrně rozmanité možnosti co k tomu... slané i sladké, i nějaké ovoce, pouze nápoje byly slabší - káva z automatu byla přepálená, horká čokoláda z automatu byla velmi přeslazená, ale po zředění mlékem se dala pít a sáčkový čaj byl bohužel horší kvality. Celkově snídaně byly za nás v pořádku a dokonce jsme na vyžádání začali dostávat i bezlepkové pečivo. Jen bylo třeba neustále se na bezlepkové věci ptát a opakovat to.

Služby hotelu
Personál hotelu byl velmi ochotný a snažil se nám vyjít vstříc, jak to jen šlo. Dokonce jsme měli štěstí a po příjezdu cca v 7 ráno jsme se byli přeptat na recepci, kdy bude možné se ubytovat a paní na recepci (asi majitelka?) nám řekla, že náš pokoj je už volný, takže ho jen uklidí a tak za hodinu se můžeme ubytovat, což bylo po dlouhé cestě autem skvělé. Mezitím nám ukázala parkovací místo za hotelem, které jsme mohli ihned použít.

Na konci pobytu jsme museli vyklidit pokoj klasicky do 10:00, ale mohli jsme nechat auto zaparkované za hotelem a dokonce nám po požádání i uskladnili chladící média v hotelovém mrazáku, takže na cestu jsme neměli problém s chlazením zbylých potravin a jedlých dárků. (Nadstandartní možnosti u ubytování asi byly možné díky tomu, že jsme jeli až na konci sezóny a asi už němeli tak plný hotel, ale mile nás to překvapilo.)

Pláž
Pláž je oblázková a naštěstí poměrně široká, kolem pláže rostou borovice, takže se na ní dá najít i stín. Na pláži jsou i solární sprchy, které se za 2 Kn spustí. Přístupy na pláž jsou dobře dostupné a je jich dost na různých místech promenády s obchůdky a restauracemi, která dodděluje část s hotely (takže na pláži nemáte hned za zády silnici a hotely).

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Makarská riviéra - Poslední prodané hotely

Počasí Makarská riviéra

Ideální pro návštěvu této lokality jsou měsíce duben až říjen. Na jaře je zde více dešťových srážek, za to si však užijete kvetoucí přírodu, která je v okolí Makarské riviéry přímo nádherná. Jak již napovídá i poloha střediska, teplé moře si užijete až do začátku října, kdy teplota stále přes den dosahuje 20 °C. V letních měsících se denní teplota pohybuje v průměru kolem 27 – 31 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Teď počasí

 • Teplota 22 °C at night 10 °C

 • Teplota vody 20 °C

Teplota za několik dní

 • Čtvrtek 22 °C at night 10 °C

 • Pátek 21 °C at night 16 °C

 • Sobota 20 °C at night 13 °C

 • Neděle 20 °C at night 10 °C

Počasí

 • Leden Led 12 °C voda 14 °C

 • Únor Úno 13 °C voda 14 °C

 • Březen Bře 16 °C voda 14 °C

 • Duben Dub 19 °C voda 15 °C

 • Květen Kvě 25 °C voda 18 °C

 • Červen Čer 29 °C voda 22 °C

 • Červenec Čer 32 °C voda 25 °C

 • Srpen Srp 31 °C voda 26 °C

 • Září Zář 26 °C voda 23 °C

 • Říjen Říj 22 °C voda 20 °C

 • Listopad Lis 17 °C voda 17 °C

 • Prosinec Pro 13 °C voda 15 °C

Cestovatelský magazín