• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
 • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Apartmány Slavena

Hodnocení: 3/5

Chorvatsko, Makarská riviéra

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Vila SLAVENA

Poloha

Vila Slavena leží cca 150 m od pláže a cca 400 m od centra města Gradac. Vila má parkoviště a Wi-Fi internet.

Vybavení

TYP S2 – 2–lůžkový pokoj s kuchyňským koutem, hyg. zařízení, SAT TV a balkon. TYP S3 – 3–lůžkový pokoj s kuchyňským koutem, hyg. zařízení, SAT TV a balkon nebo společná teresa. TYP S4 – 4–lůžkový pokoj s kuchyňským koutem, hyg. zařízení, SAT TV a balkon. TYP A6+2, A6+3 a A6+4 – 3 ložnice se 2 lůžky, kuchyň s obývací částí a až se 4 přistýlkami, hyg. zařízení, SAT TV a balkon. U všech typů je možnost dokoupení klimatizace za cca 5 Eur/den.

Cena zahrnuje

7x ubytování, pobytové taxy.

Další služby

Ubytování s vlastním vařením. Možnost dokoupení polopenze. polopenze – 4.240 Kč (dospělý), 2.120 Kč (dítě do 6 let) Stravování je vždy v nejbližší restauraci od ubytování (maximálně 500 m). Snídaně kontinentální a večeře výběr z menu.

Sport

Vodní sporty.

Tipy na výlety

Makarska, pohoří Biokovo, Brač, Hvar, Korčula, Dubrovník.

Doprava

a) vlastní b) autobusem Fakultativní příplatek - autobusová doprava 2.890 Kč/os. + příplatky za vybraná nástupní místa.

Poznámky

Možnost dokoupení cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu 50 Kč/dospělýdo 70 let/den, 85 Kč/dospělý nad 70 let/den, 35 Kč/dítě do 15 let/den. pes - 5 Eur/den


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže Pláž 350 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 450 m
 • TV TV ano
 • Lednička Lednička ano
 • Potápěčské centrum Potápěčské centrum ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Makarska je snad nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu. Je oddělena mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem se táhne od Brely až po Gradac. Z hlediska dopravy je její poloha velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky existenci trajektového přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

V minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný.

Co můžete tedy navštívit v centru této nádherné riviéry? Rozhodně neváhejte a podívejte se do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. To je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Nezapomeňte navštívit muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

Co by to ale bylo za dovolenou bez krásného a sluncem provoněného koupání v azurové vodě Jaderského moře? Snad nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Kdo není ještě příliš unavený z pobytu na sluníčku, může se samozřejmě sportovně vyžít podle svých požadavků. Stojí zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží, mezi kterými je snad nejzajímavější fotbalový zápas "Tlustí a hubení" začátkem srpna. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.
 • Vzdálenost od pláže Pláž 350 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 450 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 25 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout