• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
 • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Apartmány URANIA

Hodnocení: 0/5

Chorvatsko, Makarská riviéra, Baška Voda

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Family Resort Urania: Rekreační pobyt 6 nocí

Family Resort Urania: Rekreační pobyt 6 nocí

Informace

Minimální délka pobytu

Minimální délka pobytu 3 noci

01.03.-07.06., 16.09.-31.12.

Minimální délka pobytu 5 nocí

08.06.-13.07., 01.09.- 15.09.

Minimální délka pobytu 7 nocí

14.07.-31.08.

Family Resort Urania

Rekreační středisko Urania ** leží v oblíbeném letovisku Baška Voda uprostřed borového lesoparku, 100 metrů od moře a 500 metrů od centra. Nabízí ubytování v nově rekonstruovaných apartmánech, plážový bar, samoobslužnou restauraci prázdninový klub, WIFI a parkování zdarma. Resort Urania je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Nachází se na na samém konci oblíbené prázdninové destinace Baška Voda přímo nad pláži. Apartmánové domky jsou všechny ve stínu borovic, některé s výhledem na moře.

Ubytování

Hosté se zde mohou ubytovat v nově zrekonstruovaných komfortně vybavených apartmánech s terasou nebo balkonem. Ke standardní výbavě patří jedna nebo dvě ložnice, obývací pokoj s rozkládacím gaučem, LCD TV / SAT, vybavený kuchyňský kout (varná deska, kuchyňské potřeby, lednice, rychlovarná konvice), jedna nebo dvě koupelny se sprchovým koutem nebo vanou, toaletní potřeby, fén, ručníky, povlečení, šatní skříň, venkovní nábytek a internetové připojení WIFI. Některé apartmány lze propojit. Apartmány v přední části (6-11) májí částečný výhled na moře.

Mapka areálu

Gastronomie

V hlavní budově se nachází samoobslužná restaurace a bar. V resortu je pak k dispozici příjemný letní bar kde si klienti mohou vychutnat širokou nabídku nápojů a snacků.

Rodiny s dětmi

Resort je dobrou volbou pro rodiny s dětmi. Pro nejmladší hosty je zde k dispozici vnitřní herna, venkovní dětské hřiště (350 m od rezortu), půjčovna stolních her a animační program v hlavní sezoně.

Hotelové vybavení

V rezortu dále najdete 24 hodinovou recepci, směnárnu, lobby a hřiště na plážový volejbal

Pláž

Do 100 metrů od rezortu se rozkládá čistá štěrkovo-oblázková pláž Oseka a pláž Nikolina s centrem vodních sportů. Přístup na pláž je z resortu ve třech místech po schodech (cca 40 schodů).

Okolí

Poblíž střediska se nachází obchodní centrum, pošta a veřejná doprava. Resort navazuje na oblíbenou promenádu v Bašce Vodě proto je ideálním výchozím bodem pro večerní procházky letoviskem.

Zvířata

Pobyt se zvířetem není v rezortu povolen.

Parkování

Své vozidlo si můžete zdarma zaparkovat v areálu rezortu.

Destinace

Baška Voda je populární rušné letovisko na Makarské riviéře, na úpatí pohoří Biokovo. Dovolenou v Bašce Vodě tráví každoročně tisíce Čechů. Baška Voda je vzdálená cca 12 km od města Makarská. Dříve byla Baška Voda obchodním a rybářským místem, nyní je díky průzračnému moři, piniovým hájům a nádherným plážím vyhledávaným přímořským resortem. Mladí lidé ocení rušný noční život a pestrý výběr restaurací, barů a diskoték. Pro rodiny je zde dostatek dětských areálů, vodních center a dalších prázdninových atrakcí

Baška Voda nabízí svým návštěvníkům krásné dlouhé pláže s hrubším pískem a drobnými oblázky. Pláže mají pozvolný vstup do moře a jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi. Borovicové háje sahají téměř k moři a zaručují tak příjemný stín. Pláže jsou, stejně jako v jiných známých místech, v létě dosti plné. Dál od centra Bašky Vody najdete klidné a prázdnější oblázkové pláže a skalnaté plochy, které nabízí vynikající podmínky ke šnorchlováni a relaxaci.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže Pláž 50 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 500 m
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • TV TV ano
 • Lednička Lednička ano
 • Dětský koutek, Dětské hřiště Dětský koutek ano
 • Bar Bar ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma Wifi zdarma ano
 • Kuchyňský kout Kuchyňský kout ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Makarska je snad nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu. Je oddělena mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem se táhne od Brely až po Gradac. Z hlediska dopravy je její poloha velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky existenci trajektového přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

V minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný.

Co můžete tedy navštívit v centru této nádherné riviéry? Rozhodně neváhejte a podívejte se do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. To je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Nezapomeňte navštívit muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

Co by to ale bylo za dovolenou bez krásného a sluncem provoněného koupání v azurové vodě Jaderského moře? Snad nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Kdo není ještě příliš unavený z pobytu na sluníčku, může se samozřejmě sportovně vyžít podle svých požadavků. Stojí zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží, mezi kterými je snad nejzajímavější fotbalový zápas "Tlustí a hubení" začátkem srpna. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.
 • Vzdálenost od pláže Pláž 50 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 500 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 17 °C v noci 6 °C

 • Teplota vody 15 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 15 °C v noci 7 °C

 • Pondělí 17 °C v noci 5 °C

 • Úterý 21 °C v noci 7 °C

 • Středa 16 °C v noci 9 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout