To nejlepší z Jordánska

Jordánsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

To nejlepší z Jordánska

Číslo termínu: SC263941

Program

Poznávací zájezd, který vám během týdne představí všechny jordánské poklady přírody, kultury i historie. Pohoda, žádný spěch, transfery klimatizovaným autobusem s krátkými vzdálenostmi přejezdů. Bezpečná destinace, průvodce v češtině, který tu je doma. Ubytování ve 4* hotelech a jedna noc v pouštním kempu. 7x polopenze v ceně, kouzlo delikátních chutí a vůní výborné místní kuchyně. Každý den pobytu láhev vody zdarma. V ceně všechny vstupy na program, i jeep Safari Wadi Rum a večer s beduíny. Stálá dostupnost lékařské péče, pokud by bylo třeba. Fyzicky nenáročný program, pro všechny kategorie cestovatelů. Pro vstup do Jordánska není třena očkování ani PCR testy.


1.den: Přílet do Jordánska

Přímý let z Prahy do Aqaby 4 hodiny. V ceně letu je kabinové zavazadlo 8 kg , odbavené 23 kg a nealko nápoje. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do centra Ammanu. Nejdelší transfer je volen první den, protože v den odletu budete mít ještě více času na koupání a pobyt ve městě ( poslední den je transfer na letiště 20 min) Ubytování Amman hotel 4* (Gerasa, Strand, apod), večeře.


2.den:Amman,Jerash, Ajloun

Po snídani prohlídka Ammanu – citadela s vyhlídkou na město, římské divadlo a Down Tonwn, kde Vás jistě zláká místní trh a možnost návštěvy mešity krále Adullaha II. Odpoledne přejezd do města Jerash, které bylo založeno Alexandrem Makedonským. Jerash je po Petře druhým nejnavštěvovanějším místem Jordánska a setkáte se zde nejdůležitějším archeologickém nalezištěm z doby říše římské. Zachované budovy, kolonády, lázně a divadlo jsou pompézními svědky římské nadvlády. Posledním bodem dne bude návštěva hradu Ajloun, který byl určen damašským posádkám armády sultána Saladina nejprve k hlídání obchodních cest z Damašku do Egypta a později k boji s křižáky. Návrat do Ammanu, večeře, 2.noc v hotelu.


3.den:Madaba, hora Mt. Nebo, Mrtvé moře

Po snídani se vydáme z Ammanu přes horskou oblast do města mozaik – Madaba. Madaba byla významným centrem starověkého období a se nachází na důležité Královské obchodní cestě. Je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Navštívíme zde řecký pravoslavný kostel sv. Jiří. Dále vyjedeme na horu Nebo, kde podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš, a z vyhlídky 800 m.n.m. se nám otevře úchvatné panorama Mrtvého moře, města Jericho, údolí Jordánu a s trochou štěstí i uvidíte i Jeruzalém. Následuje přejezd do nejnižšího bodu planety na pobřeží Mrtvého moře. Po zbytek dne si můžete užívat účinky blahodárného bahna a koupání v nejslanější vodě světa Mrtvého moře. Ubytování 4* hotel u Mrtvého moře, večeře.


4.den: Relax u Mrtvého moře, Kerak a Petra by night show

Po snídani strávíme dopoledne u Mrtvého moře, které přispěje k celkové pohodě. Dále se vypravíme do města Al-Karak známého hradem Kerak. Hrad postavený křižáky ve 12. století je považován za jedinečný díky své strategické poloze. Následuje přejezd do údolí Wadi Musa, kde najdete slavnou Petru.Den můžete zakončit fakultativní noční show v Petře při romatickém osvětlení tisíci svíček . Ubytování hotel 4* Wadi Musa / Petra, večeře.


5.den:Petra, Wadi Rum, noc pod hvězdami

Po snídani bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Na vše budete mít dostatek času. Po prohlídce v Petře v podzním odpoledni pokračujeme do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Večer se připravte na velkou lahodnou večeři z místních specialit, pití čaje a skvělý čas u ohně v pouštním kempu, kde zůstaneme přes noc. Po skončení večerního posezení nadchází noc v absolutním tichu pod tisíci jasných hvězd, která se stane jedním z nejsilnějších zážitků vašeho života. Pokud se chcete hvězdám zcela přiblížit, můžete využít fakultativní nabídky pozorování noční oblohy teleskopem s profesionálním hvězdářským výkladem.


6.den:Wadi Rum jeep safari, Aqaba

Po snídani pokračujeme v objevování oblasti Wadi Rum. Původní obyvatelé Wadi Rum, nomádi z Thamudeanských kmenů, zde nechali petroglyfy, tajemné odkazy vepsané do skal v jazyce, který už dávno upadl v zapomnění. Klidná a pustá krajina s barevným pískem a větrnými žulovými a pískovcovými skalami představuje velkou romantiku a dobrodružství. Vychutnáte si jízdu v džípu 4 × 4 a možnost obdivovat výtvory přírody – růžové duny, barevné kopce a kaňony. Odpoledne se přesuneme z pouště do města Aqaba na pobřeží Rudého moře. Ubytování hotel 4* Aqaba, večeře.


7.den:Aqaba, den u Rudého moře

Po snídani si užijte svůj den u Rudého moře – v ceně hotelu máte vstupenku na nádhernou pláž Berenice beach se slunečníky, lehátky a sladkými bazény, kde si můžete užít plavání a šnorchlování. Můžete se vydat na procházku v přístavu, nebo na plavbu lodí s proskleným dnem. Nakupování na trhu a posezení v kavárně u skvělé kávy s vodní dýmkou je též oblíbeným zakončením naší poznávací cesty. Ubytování 2. noc Aqaba, večeře.


8.den:Odlet do ČR

Snídaně, dopoledne volno , odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.


Popis ubytování

7 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí v hotelu 4* s polopenzí formou bufetu

Stravování

7 x polopenze formou bufetu - kouzlo delikátních chutí a vůní výborné místní i mezinárodní kuchyně. Každý den pobytu láhev vody a káva, čaj na pokoji zdarma ( mimo pouštního kempu)

Doprava

Letecky - PRAHA - AQABA- PRAHA - Přímý let 4 hodiny (Smartwings) v ceně letu je kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 23 kg Transfery - klimatizovaným autobusem s wi-fi a wc.


Pořádající CK

Golden Travel and Tours, s.r.o. IČ: 09257446