Upozorňujeme na povinnou odletovou taxu ve výši 224 MX peso (cca 10 EUR) na osobu. Taxa je splatná pouze online a při odjezdu ze země je nutné předložit doklad o zaplacení.

Dreams Jade Resort and Spa

Mexiko, Yucatan, Cancún

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Dreams Jade Resort and Spa

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Středisko

Puerto Morelos

Poloha

Hotel se nachází na pláži v městečku Puerto Morelos, centrum cca 3 km. V blízkosti je zoologická zahrada v Crococun. Mezi další zajímavosti v oblasti patří Národní park Arrecife de Puerto Morelos. Letiště v Cancúnu cca 30 km.

Pláž

Hotel Dreams Jade Resort & Spa se nachází u krásné písečné karibské pláži. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma, hotel poskytuje plážové osušky - zdarma.

Vybavení

Recepce s lobby, výtahy, 9 restaurací (včetně 6 restaurací a'la carte, bufetové restaurace, kafetérie a snack baru), 7 barů, včetně swim up baru, tropická zahrada se slunečními terasami a 3 bazény (hlavní bazén, dětské brouzdaliště a bazén pro dospělé klienty programu Preferred), miniklub, prádelna (za poplatek), hotelová nákupní pasáž, půjčovna aut, lékařská služba.
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Ubytování

Hotel Dreams Jade Resort & Spa nabízí 550 prostorných (o rozloze cca 65 m²) a luxusně zařízených pokojů. Ve všech typech pokojů (kromě Family Suite) se při ubytování 4 osob mohou nacházet v pokoji pouze 2 postele typu queen size. Dětská postýlka pro dítě do 2 let - zdarma (podle dostupnosti na místě).
Pokoje typu Junior Suite Tropical View - (pro max. 4 osoby) - nachází se v 9 čtyřpodlažních budovách, s výhledem do zahrady. Všechny pokoje jsou vkusné a klimatizované. Jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů, toaletní potřeby, župan a pantofle), telefonem, trezorem (zdarma), satelitní TV, minibarem (denně doplňovaným vodou, nealkoholickými nápoji a pivem), žehličkou a žehlicím prknem, příslušenstvím k přípravě čaje a kávy, balkonem/terasou (zahradní nábytek).
Pokoje typu Junior Suite Ocean Front - s úplným výhledem na oceán, jsou vybaveny jako pokoje typu Junior Suite Tropical View.
Preffered Club Suite Ocean View - jsou vybaveny jako pokoje typu Junior Suite, ložnice a obývací pokoj, koupelna se 2 umyvadly, s částečným výhledem na oceán, pillow menu, vířivka nebo vana s hydromasáží na balkoně, rozšířený výběr alkoholických a nealkoholických nápojů v minibaru na pokoji, oddělený bazén pouze pro dospělé klienty Preferred, snídaňová restaurace, odpolední občerstvení, dezerty, značkové likéry a lihoviny, denní tisk (v angličtině a španělštině), samostatný check-in a check-out.
Pokoje typu Preffered Club Suite Ocean Front - s úplným výhledem na oceán, jsou vybaveny jako pokoje typu Preffered Club Suite Ocean View.

Stravování

All Inclusive: snídaně, obědy a večeře jsou podávány formou bohatého bufetu; 6 restaurací a’la carte, kafetérie, občerstvení během dne a místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-1:00). Je slušností mít během jídla elegantní oblečení a dlouhé kalhoty u mužů.

Sport a zábava

Animace a sportovní aktivity během dne u bazénu a na pláži. Zdarma: aerobik na pláži a u bazénu, plážový volejbal, tenisový kurt, kajaky, trampolína (eurobungee), fitness centrum. Za poplatek je k dispozici centrum vodních sportů na pláži: potápění, šnorchlování, windsurfing. V hotelu se také nachází centrum Now Spa by Pevonia (za poplatek). Pro milovníky golfu je v ceně také tzv. green fees v nedalekém El Tinto Golf Course at the Cancun Country Club.

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
• transfery v cíli zájezdu
• počet nocí dle výběru
• stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu
• česky hovořící asistence v destinaci
• pojištění dle zák. č. 159/1999 Sb.


Informace o hotelu

 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Tenis Tenis ano
 • Golf Golf ano
 • Bar Bar ano
 • Dětský bazén Dětský bazén ano
 • Wifi zdarma Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Destinace

Doprava letecky

12:00 h

Popis

Středoamerický poloostrov Yucatán vybíhá mezi Mexický záliv a Karibské moře. Pobřežní lokality lákají většinu přijíždějících turistů, kteří občas opomíjejí krásy yucatánského středozemí.

Mérida

Hlavní město Mérida nechává návštěvníkům nahlédnout pod pokličku mayské kultury, ale skrývá i stavby z koloniálního období. Snoubí se zde španělský vliv s původní indiánskou kulturou. Dominantu tvoří Plaza Mayor s domy ze 17. století a muzeem věnovaným právě Mayům. V okolí se rozléhají proslulá archeologická naleziště. Ulice města pamatují dlouhé boje mezi kolonizátory a původními obyvateli. Roku 1542 Španělé definitivně potvrdili své vítězství. Začali město přestavovat podle tehdejšího evropského vzoru a indiáni upadali do otroctví, což zapříčinilo další vzpoury. Obchodní centrum proslulo především pěstováním sisalu a aktivní výměnou zboží se Španělskem a Francií.

Mérida spolupracuje se státy Belize, Honduras, Salvador a Guatemala na unikátním projektu Mundo Maya – Svět Mayů. Společnými silami se snaží obnovit zapomenuté zbytky indiánské kultury. Hlavním finančním zdrojem se stala turistika, jejíž nárůst příznivě ovlivňuje vývoj projektu.

Čtyři budovy z koloniální éry upoutají pozornost každého návštěvníka. Catedral de San Idelfonso konstruovaná v letech 1561 – 1598 z kamenů zbořeného mayského chrámu vyniká jak svým stářím, tak originální architekturou. Kromě dvou netypických věží zarazí oko pozorného obdivovatele i zdi podobné spíše španělskému opevnění. Palacio de Gobierno na severní straně náměstí Plaza Mayor vystavuje nástěnné malby z 25 leté kariéry Fernanda Pacheca. Z věže Palacia Municipal ukazují čas historické hodiny. Poslední budova, Casa de Montejo, slouží nyní k bankovním účelům, přesto neztratila nic ze své krásy. Původně sídlo rodiny Montejů zobrazuje na čelní stěně podobiznu Pierra Monteja, zakladatele Méridy, stojícího na hlavách poražených Mayů.

Mérida nezapomíná ani na rozptýlení všeho druhu. Vetšina vyhlášených restaurací se nachází na bulváru Paseo Montejo vystavěném podle vzoru francouzských Champs-Elysées. Mlsný jazýček může ochutnat pravou mayskou kuchyni, ale menu místních restaurací zavítá do všech známých kulinářských lokalit světa. Za kulturou můžete vyrazit do Muzea antropologie v Cantón Palace, do divadel Teatro Peón Contreras a Teatro Daniel Ayala nebo se obohatit pouhou procházkou v městském parku, kde příznivci tanečního umění ocení folklorní představení.

Izamal

Necelých 73 kilometrů na východ od Méridy se rozkládá městečko Izamal. Původně sloužilo jako mayské náboženské centrum, ale Španělé ho přetvořili na křesťanské sídlo. Dominuje mu Convento de San António de Padua, jeden z nejvýstavnějších františkánských klášterů na jižní polokouli.

Valladolid

Roku 1543 vyrostly na kamenech mayských zřícenin nejstarší yucatánské křesťanské stavby města Valladolid – kostel San Bernandino de Siena a Convento de Sisal. V okolí se uchovaly zbytky indiánských chrámů.

Haciendas

Slovo hacienda samo o sobě evokuje rozlehlou obytnou stavbu. Přesně tímto způsobem si bohatí Španělé užívali života na poloostrově. Nejdříve je živilo zemědělství, ale v 19. století objevili jinou, cennější plodinu – sisal. Rostlina je přezdívaná „zelené zlato“. Slouží k výrobě provazů a příze. Její úpadek zavinil až posun ve vývoji tkanin k umělé přízi. To způsobilo krach velkoobchodníků a většina haciend zchátrala. Malé množství z nich bylo restaurováno a slouží většinou jako muzea.

Chicén Itzá

Mexiko nenechalo své kulturní památky dál chátrat a ustanovilo několik rezervací. Jednou z nich je mayská osada Chicén Itzá. Původně dvě různá města se spojila a tvoří překrásnou ukázku indiánského života od 6. do 10. století. Nejobdivuhodnější stavba Él Castillo potvrzuje svou konstrukcí teorii mayské číselné symboliky.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 36 °C v noci 24 °C

 • Teplota vody 28 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 34 °C v noci 23 °C

 • Neděle 32 °C v noci 24 °C

 • Pondělí 32 °C v noci 25 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této lokalitě

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec