Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Jezero Königsee a Orlí hnízdo

Hodnocení: 0/5

Německo

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Jezero Königsee a Orlí hnízdo

Nástup / Výstup

PRAHA – 01:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 01:45 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
TÁBOR – 02:30 ČERPACÍ STANICE BENZINA, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 3:30 NAPROTI HLAVNÍMU VCHODU VÝSTAVIŠTĚ, U FITNESS KVALITA

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.
Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků

Popis

Jste připraveni prozkoumat jedno z nejpozoruhodnějších historických míst? Orlí hnízdo je nepřehlédnutelným symbolem minulosti. Nechal ho postavit tajemník Martin Bormann v roce 1937 jako dárek pro Adolfa Hitlera, a to k jeho 50. narozeninám. Tato impozantní stavba nabízí ohromující výhledy na úchvatné alpské scenérie. Ale to není vše. Naše dobrodružství dále směřuje k malebnému jezeru Königssee, které se těší pověsti o své křišťálově čisté vodě a impozantních horách obklopujících jeho břehy. Krátká zastávka vám zde umožní ochutnat klid a krásu přírody, která se zdá být jako z pohádky.

Program

Naše dobrodružství začne ráno, kdy dorazíme na parkoviště v Obersalzbergu. Zde vás přivítá a okouzlí atmosféra okolní přírody. Společně přesedneme na místní autobus, který nás pohodlně dopraví pod majestátní horu Kehlstein. Během této cesty budete mít příležitost obdivovat krásné horské scenérie a naplno si užít atmosféru alpského prostředí. Při příjezdu ke vchodu do tunelu nechte své smysly pohltit dobrodružstvím. Zde vás bude očekávat 124 m dlouhý tunel, na jehož konci se nachází honosný zlatý výtah, který vás vyveze srdcem hory až na vrchol. Právě zde se skrývá nesmírně fascinující vyhlídka Orlí hnízdo. Na vyhlídce se před vámi otevře panoramatický pohled na malebné alpské masivy. Budete zde mít dostatek na prohlídku, na focení či občerstvení v místní restauraci. Věřte, že výhledy do okolí vám vezmou dech. Při zpáteční cestě opět využijeme výtah, projdeme tunelem a místní autobus nás přiblíží na dolní parkoviště v Obersalzbergu.
Dále budeme pokračovat naším autobusem k jezeru Königssee. Toto jezero leží na dně hlubokého údolí, obklopené strmými srázy a horami. Hloubka jezera je až neuvěřitelných 190 metrů. Jedná se tak o nejhlubší jezero v Německu. Königssee má velmi čistou vodu, a proto je plavba zde povolena pouze lodím na elektrický pohon, veslicím a šlapadlům. Následovat bude osobní volno, které můžete využit k projížďce po jezeře, procházce podél jezera nebo občerstvení v některé z tamních hospůdek.
Odjezd zpět do ČR je plánovaný na 17 hodinu, abychom stihli příjezd do Prahy do půlnoci.
Pokud by došlo k situaci, že by z důvodu aktuálního špatného počasí nebylo možné navštívit vyhlídku Orlí hnízdo, byl by zařazený náhradní program – návštěva nedalekého solného dolu Berchtesgaden.

Cena zahrnuje

  • 1 místo v autobuse
  • Služby průvodce
  • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

Cena nezahrnuje

  • Výjezd k Orlímu hnízdu (místní speciálně upravený autobus a jízda výtahem) 35 €
  • Projížďku lodí 22,50 €
  • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 01:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 01:45 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
TÁBOR – 02:30 ČERPACÍ STANICE BENZINA, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 3:30 NAPROTI HLAVNÍMU VCHODU VÝSTAVIŠTĚ, U FITNESS KVALITA

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.
Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Vyberte si termín