Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

RELAX V BAD SULZA

Hodnocení: 0/5

Německo, Durynsko

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

RELAX V BAD SULZA

Popis

Všechno je to o zážitku. Přijeď, ponoř se do jiného světa a spoj se se svým nitrem! Koncept lázní Toscana staví na kombinaci teplé vody, zvuku a světla. Všechno v areálu lázní je přizpůsobeno pro relaxaci a obnovu těla a ducha zároveň. Koupání se zde propojuje všemi smysly.
Název termálních lázní Toscana je poctou italskému Toskánsku. Starobylé město Bad Sulza se nachází v kulturní vinařské krajině mezi Výmarem, Jenou a Naumburgem. Už slavný skladatel Goethe věděl, že víno, umění a inspirace tvoří nezbytnou součást života.
V areálu je k dispozici několik bazénů se slanou termální vodou pro děti i dospělé. Voda ve zdejších bazénech je natolik slaná, že si můžete lehnout na hladinu a relaxovat, jako byste byli v Mrtvém moři. Pro návštěvníky jsou k dispozici vířivky, venkovní termální řeka s dalším bazénem a klidovou plochou s lehátky, vnitřní relaxační bazén s podvodní hudbou, masáže, sauny, odpočívárny a mnoho dalšího.

Program

Brzy ráno odjezd z Prahy přes Ústí nad Labem do Bad Sulzy nedaleko Naumburgu.
Po příjezdu k lázeňskému areálu vás čeká celodenní relax, koupání a odpočinek ve slané termální vodě o teplotě až 36 °C. V areálu je k dispozici vše, nač jen pomyslíte – vířivky, bazény, masáže, sauny, venkovní řeka, dobře zásobený bufet přímo u bazénů, odpočívárna, atd.
Ve večerních hodinách odjezd zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

• 1 místo v autobuse
• Technického delegáta v autobuse
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

Cena nezahrnuje

• Vstupné do komplexu na 4 hodiny – 26 €/dospělý, 13 €/dítě
• Vstupné do komplexu na celý den – 34 €/dospělý, 17 €/dítě
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 5:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
ÚSTÍ NAD LABEM – 6:15 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.
PŘEDPOKLÁDANÝ ODJEZD ZPĚT – 19:00
Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Vyberte si termín

Popis

Spolková země Durynsko leží v srdci Německa. Rozmanitou krajinu pokrývají z velké části lesy. Nad ně vystupují pohoří Durynský les, Harz, Rhön, Dün, Kyffhäuser a Hainich. Nejvyšší hora Große Beerberg měří 983 metrů. V minulosti patřilo Durynsko k epicentrům kulturního života. Působili zde taková velikáni jako sám Goethe, Bach, Luther a Schiller. Dnes je země vyhledávaná pro svou krásnou přírodu, majestátní hrady a zámky, relaxaci ve wellness a sportovní vyžití. Hlavní město Durynska se jmenuje Erfurt. Jeho kořeny sahají do roku 742 a bohatou minulost připomínají úzké domy lemující ulici ke Kramářskému mostu, Mariendom či náměstí Domplatz. Kramářský most přes říčku Wilde Gera z roku 1325 je 120 metrů dlouhý. Stojí na něm 32 hrázděných domů s obchůdky, galeriemi a butiky. Kramářský most je považován za nejdelší domy zastavěný most v Evropě. Na Erfurtské univerzitě založené v roce 1392 studoval Martin Luther. V parku Egapark o rozloze 36 hektarů se koná slavná zahradnická výstava EGA.

Ještě zajímavější zákoutí na vás čekají ve městě Výmar, kde působili současně Johann Wolfgang von Goethe a Friedrich Schiller. Díky nim se stal Výmar na přelomu 18. a 19. století centrem německého společenského a duchovního života. Domy obou umělců a památky Herderstätten, městský zámek, Wittumský palác, knihovna vévodkyně Anny-Amálie, park nad řekou Ilm, zámecký park Belvedere, zámek a park Ettersburg, zámek a park Tiefurt a knížecí hrobka patří do světového dědictví UNESCO. Bauhaus muzeum mapuje vznik a vývoj architektonického stylu Bauhaus. Bohužel byl Výmar i sídlem NSDAP za 2. světové války a v jeho blízkosti stojí koncentrační tábor Buchenwald.

Eisenach proslavil hrad Wartburg vypínající se nad městem od roku 1067. Roku 1521 zde pobýval Martin Luther a přeložil Nový zákon do němčiny. Eisenach je spjatý s Johannem Sebastianem Bachem, který se zde roku 1685 narodil. Dnes můžete navštívit jeho rodný dům na náměstí Frauenplan. V Eisenachu se vyráběla vozidla značky Wartburg pojmenovaná právě po místním hradu.

Pro milovníky kultury připravilo Durynsko 300 kilometrů dlouhou cestu Klassikerstrasse Thüringen procházející historickými městy Výmar, Erfurt, Eisenach, Jena, Gotha, Ilmenau, Arnstadt a Meiningen.

Stejně slavná jako Bach a Luther je i durynská klobása na grilu Thüringer Rostbratwurst. Kulinářská specialita z jemně mletého vepřového masa má výraznou chuť díky 14 druhům koření. Pochoutka s tajným receptem a pod ochrannou známkou EU se zrodila roku 1404 v Erfurtu. Každoročně se jen v Německu zkonzumuje až 150 milionů kusů. Zapíjí se tradičně pivem.

Durynský les patří turistům a horským kolům. Trasy značené s německou precizností se hodí jak pro náročné sportovce, tak pro začátečníky. Pěším túrám vévodí 170 kilometrů dlouhá nejstarší stezka v Německu Rennsteig. Zavede vás například do bašty zimních sportů Oberhofu, na zámek Altenstein, ke krápníkové jeskyni Saalfeld a k vodopádu Trusental. Dovolenou na venkově zpestřují umělecké ateliéry, výuka filcování a dřevořezby, kurzy sklářského umění, výroba keramiky, porcelánu a panenek, fytoterapie a wellness.