Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Adventní Mnichov

Německo, Mnichov

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Adventní Mnichov

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

Bavorské město piva a preclíků není jen místem konání Oktoberfestu, ale také jedno z míst nejhezčích vánočních trhů, které Německo nabízí. Každý rok tu můžete na náměstí Marienplatz, pod monumentálním chrámem Panny Marie Frauenkirche, ochutnat vánoční dobroty, svaření víno a dokonce i klasické vánocemi ovoněné preclíky.

Program

Odjezd v ranních hodinách.
Příjezd do Mnichova kolem poledne. Následuje krátká procházka s průvodcem, která vám přiblíží historii města stejně jako zajímavá místa, která stojí za vidění. Nová radnice se zvonkohrou vás jistě svoji dech beroucí architekturou učaruje. Dále uvidíte Mariánský sloup, kostel Panny Marie, Královskou rezidenci tvořenou rozsáhlým komplexem budov, dvorků a parků. Můžete se také podívat do velkého zámeckého parku Hofgarten, geometrický osově a středově symetrický dle francouzských vzorů, který i v zimě působí kouzelně. Následuje osobní volno, které doporučujeme trávit na Marienplatz. Navštívit byste měli i Viktualienmarkt, kde vám trhovci nabízí mnoho vánočních dobrot a pochutin. Městem se můžete projet v adventní tramvaji, která je opravdu bohatě zdobená. Večer se s městem rozloučíme za zvuku alpských písní znějících z balkonu radničního domu.
Odjezd zpět do ČR kolem 18 h.

Cena zahrnuje

● 1 místo v autobuse
● 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
● Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
● Služby průvodce

Cena nezahrnuje

● Vstupy do objektů
● Cestovní a úrazové pojištění během pobytu včetně pojištění storna 49 Kč / den
Doporučené kapesné na zájezd: 50 € / osoba

Nástup / Výstup

NÁSTUPNÍ MÍSTA:
PRAHA – 6:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN – 6:45 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 7:30 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE
ROZVADOV – 9:00 BENZINOVÁ STANICE MOL, SVATÁ KATEŘINA
PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT:
ROZVADOV – 20:30
PLZEŇ – 21:30
BEROUN – 22:15
PRAHA – 23:00
Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení minimálně 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.
CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.
ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.
Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Vyberte si termín

Doprava letecky

01:00 h

Popis

Mnichov je hlavní město Bavorska. Leží v podhůří Alp na řece Isar a trvale zde žije 1,4 milionu obyvatel. Mnichov je sídlem obchodu, průmyslu, kultury, vzdělání a dobrého jídla a pití. Po sportovní stránce ho reprezentuje fotbalový klub Bayern Mnichov. Jednou ročně ulice města ožívají pivním festivalem Oktoberfest, kam míří miliony návštěvníků, ale i po zbytek roku má metropole německého jihu co nabídnout.

K povinným zastávkám ve městě patří náměstí Karlzplatz. Na jeho západním cípu stojí brána Karlstor, která se dochovala z původního opevnění města. V přilehlé uličce kupců si uděláte obrázek o životě v Mnichově před stovkami let. Ve starobylých domech sídlí Stará akademie, Lovecké muzeum s úžasnou sbírkou zbraní a trofejí či renesanční kostel sv. Michala. Náměstí Marienplatz zdobí barokní mariánský sloup a Rybí kašna. Sídlí zde i Stará a Nová radnice, pod jejíž věží se scházejí turisté v 11 a ve 12 hodin, aby obdivovali orloj se zvonkohrou. Historické centrum si prohlédnete z ptačí perspektivy z jedné z přístupných věží. Na 90 metrů vysokou věž kostela sv. Petra vyšplháte po svých, zatímco na vyhlídku na radniční věži vede schodiště i výtah. Hned za radnicí relaxujte v rozlehlém Anglickém parku o rozloze více než 4 km2. Mladí zde pořádají pik-niky, hrají fotbal, čtou dobrou literaturu a povídají si s blízkými. Mnichovským muzeím kraluje jedna z nejslavnějších světových galerií Alte Pinakothek s expozicí malířského umění od 14. do 18. století. Muži by si neměli nechat ujít Muzeum BMW nebo bezplatný trénink fotbalistů Bayern Mnichov. Mimořádnou sportovní atrakcí je surfování na řece Eisbach. Řada známých surfařů se prohání na umělé vlně pět minut od radnice. Vstupné je zdarma a otevřeno je od ráda do večera každý den.

Za jeden z nejkrásnějších zámků v Evropě je považován Nymphenburg ležící asi 10 kilometrů od centra Mnichova. Láká na barokní a rokokový sál, francouzskou zahradu s romantickými zákoutími, jezírky, zámečky, pavilony a sochami či na botanickou zahradu. Nedaleko Mnichova můžete navštívit smutný památník evropských dějin – koncentrační tábor Dachau.

Mnichov se nejčastěji skloňuje v souvislosti s dobrým pivem a klobáskami. Proslulé zahradní pivnice vznikly v 19. století a dnes je jich v Mnichově okolo 200. Dvě největší pivnice na světě nehledejte nikde jinde. První z nich v Královské jelení zahradě pojme až 8000 hostů, druhá v Anglickém parku má kapacitu 7000 hostů. K pivu neodmyslitelně patří bílá klobáska z rukou řezníka Josepha Mosera. Ten ji od roku 1857 servíroval ve svém podniku Zum Ewigen Licht. Jí se s preclíkem a hořčicí. Letní lahůdkou zahradních pivnicí je steckerl, pstruh na špízu opečený na grilu na dřevěném uhlí.