• Od 1. 5. 2022 není třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Řecka je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/recko/cestovani/covid_19.html

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Ikos Dassia Resort

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Poloha

zcela nově otevřený luxusní hotelový komplex řadící se do řetězce IKOS Resorts leží v oblíbeném středisku Dassia na východě ostrova a rozléhá se na velké ploše osázené piniemi, olivovníky a palmami a dotýká se dlouhé a široké písečné pláže. Hlavní město Kerkyra je vzdáleno pouhých 12 km (doba transferu cca 20 min). Díky místní hromadné dopravě se lze ze střediska snadno dostat i do dalších zajímavých míst ostrova.

Vybavení hotelu

komplex tvoří 2 hlavní 5patrové budovy a několik samostatných bungalovů a vilek (některé s vlastním bazénem) vsazených do okolní bohaté zeleně. Celková kapacita resortu je 400 pokojů či suit. Venkovní areál je protkán bazény různých tvarů a stylů. V hlavních budovách Vás přivítá recepce s lobby a barem, ke stravování je k dispozici celkem 7 restaurací á la carte a 1 bufetová restaurace (speciality jak tradiční řecké kuchyně, tak i kuchyně středomořské, asijské aj. ). V nabídce hotelových služeb je i pokojový gastro servis. K posezení je k dispozici několik vnitřních i venkovních barů či vináren s reprodukovanou nebo živou hudbou, rovněž bar na pláži. Vnitřní prostory obou hlavních budov dále nabízí svým hostům wellness centrum - parní lázně, sauna, vnitřní bazén, masáže a další lázeňské či beauty procedury, fitness centrum (některé části lázní, restaurací, areálu venkovních bazénů a pláže jsou vyhrazeny pouze pro dospělé 16+). Nechybí minimarket, TV sál, knihovna, prádelna, lékař, herny, business centrum, internetový koutek, dětský klub. Rozlehlý venkovní areál nabízí celkem 7 bazénů (některé vyhrazené pouze pro děti) a řada slunečních teras s lehátky a slunečníky (zdarma i na pláži přilehlé k resortu). K aktivnějšímu odpočinku jsou k dispozici 2 tenisové kurty, aerobic, jóga, pilates, zumba, aktivity pro nejmenší, košíková, stolní tenis, šipky, na pláži pak plážový volejbal a plážový tenis, pronájem šlapadel a kánoí, windsurfing, řada vodních atrakcí střediska vodních sportů, škola potápění aj. Hotel pořádá animační programy nejen pro nejmenší hosty. WiFi ve společných prostorách a parkování jsou samozřejmostí.

Vybavení pokoje

hotelové pokoje a suity jsou luxusně zařízené a dělí se do více kategorií. Všechny mají individuální klimatizaci, sociální zařízení se sprchou nebo vanou, vysoušeč vlasů, SAT-TV, WiFi připojení, minibar, trezor, kávovar, coffee/tea set, balkon nebo terasu (výhled na hory, zahradu nebo na moře). Pokoje pro 2-3 osoby se dělí do kategorií Promo (23 m2), Superior (25 m2), Family (50 m2, oddělená ložnice, kapacita 2-4 osoby). Suity pro 2-4 osoby se dělí do katogorií Junior (35 m2), Panorama Junior (35 m2, výhled na moře),Panorama Junior Private Garden (35 m2, vlastní zahrada, výhled na moře), Deluxe Junior (40 m2, zahrnuje Deluxe program – samostatný bazén a část pláže), Deluxe Junior Private Pool a Deluxe Junior Private Pool Beach front (40-50 m2, vlastní bazén, zahrnuje Deluxe program – samostatný bazén a část pláže, u pláže). U suit možnost 1 samostatné ložnice, u kategorie Deluxe Bungalow (85 – 90 m2, kapacita 2-6 osob, 2 samostatné ložnice) lze sjednat ubytování s vlastním bazénem a zahradou, u všech zahrnuje Deluxe program – samostatný bazén a část pláže. Kategorie vily (120 m2, kapacita až 7 osob) rovněž zahrnuje Deluxe program – samostatný bazén a část pláže, vlastní bazén a zahradu, umístění u pláže.

Stravování

all inclusive - snídaně, obědy a večeře formou bufetu/servírovaná (dle nabídky v jednotlivých restauracích, vyžadováno formálnější oblečení), během dne snack, odpolední káva/čaj, zákusky, zmrzlina, místní i dovozové alko a nealko nápoje ve všech barech po celý den, možnost dětského menu.

Cena zahrnuje - let

ubytování s vybraným druhem stravování, leteckou dopravu, letištní a palivové taxy, transfery v místě, služby delegáta.

Cena nezahrnuje - let

případné navýšení palivového příplatku.

Povinné příplatky - let

pobytová taxa - hradí se v místě ubytování: cena za pokoj/noc 1-2* hotely 0,50 Eur, 3* hotely 1,50 Eur, 4* hotely 3 Eur, 5* hotely 4 Eur.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od letiště 15 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, Lehátka a slunečníky na pláži zdarma ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Lednička ano
 • Dětský koutek, Dětské hřiště, Dětský bazén ano
 • Tenis, Volejbal ano
 • Golf ano
 • Surfování ano
 • Potápěčské centrum ano
 • Fitness ano
 • Animační programy ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Půjčovna kol ano

Pořádající CK

INEX-cestovní kancelář s.r.o. IČ: 26392763

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Jan, specialista prodeje zájezdů

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Dassia

Celé středisko Dassia je na rovinném terénu a všude je dobrá dostupnost, oblast je tedy vhodná i pro osoby s pohybovou indispozicí či rodin s malými dětmi. Dassia je umístěna na věčně zeleném pobřeží, které je vhodné pro individuální procházky po okolí. Pláže jsou zde oblázkové a s hrubým pískem. Je zde pozvolný vstup do vody a místní vody jsou tak čisté, že si vysloužily modrou vlajku. Místní pláže nabízejí širokou nabídku vodních sportů a radovánek. Dassia je známá pro své taverny s místními specialitami, bary s originální nabídkou drinků a malebné obchůdky. Středisko Dassia je vhodné pro procházky např. do místní galerie umění, autobusovou linkou se lze snadno dostat do hlavního města. Hlavní město ostrova je proslulé hlavně pro historické památky. Městu dominuje hrad pocházející z období kolem 10. století, který byl raritou pro svůj příkop díky kterému se bránil nájezdům z moře. Ostrov Korfu jakož to i jiné ostrovy př. Rhodos má nespočet památek z období kdy byly obléhány Osmany. Najdete zde domy, které jsou stavěny v benátském stylu. Město je velice pulzující moderní metropolí, která snoubí odkazy dob předcházejících s moderním.

Doprava letecky

02:00 h

Popis

Korfu je ostrov s velmi bohatou historií, který je často opěvován básníky a spisovateli mnoha národností. Homér umístil na Korfu svůj ostrov Fajáků, který byl poslední zastávkou Odyssea při jeho putování domů z trojské války. Zastavili se na něm také Argonauti s Iásónem a Médeiou, když prchali se zlatým rounem. Mnoho slavných osobností bylo okouzleno místy, kde se krása prolíná s bájemi a historií. Krásu Korfu obdivoval Goethe i Wilde, část svého života prožila na zámečku Achilion i manželka rakouského císaře Františka Josefa I. Alžběta - Sissi.

Korfu, řecky zvaný Kerkyra, je druhým největším Jónským ostrovem, jehož líbezná krajina má na jihu mírné zelené kopečky a v severní části se zvedá do mohutného vápencového pohoří, je bohatě porostlá subtropickou vegetací a právě pro své nekonečné cypřišové, olivové a pomerančovníkové háje nazývána jako "smaragdový ostrov". Korfu je oblíbená pro svou nenarušenou přírodu, mírné a v těchto oblastech příjemně vlhké klima, bělostné písčité a oblázkové pláže s křišťálovým mořem plným různých druhů ryb.

Přijeďte prožít nezapomenutelné chvíle při odpočinku na plážích, procházkách typickými malými vesničkami a návštěvách starobylých klášterů nebo při shlédnutí hlavního města Kerkyry se zachovanou starou benátskou atmosférou, kde je noční i denní život opravdu pulsující a živý.

Vzdálenost

1 415 km
 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od letiště 15 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 25 °C v noci 19 °C

 • Teplota vody 22 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 24 °C v noci 19 °C

 • Čtvrtek 24 °C v noci 19 °C

 • Pátek 24 °C v noci 19 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec