Hotel Vivamare (ex. Alkaios)

Řecko-Lesbos-Molyvos

Podobné hotely v této lokalitě

Omlouváme se, ale všechny termíny do hotelu jsou vyprodané.

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 100 903

Popis hotelu pro vás připravujeme.

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 1,5 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV ano
 • Lednička ano
 • Dětské hřiště, Dětský bazén ano
 • Klidná lokalita ano
 • Fitness ano
 • Bar ano
 • Hotelová doprava ano
 • Hotelová restaurace ano

Recenze hotelu

Hodnocení 3,4/5
Invia

Velmi dobré (22 hodnocení)

Ubytování 3,6/5

Strava 3,5/5

Okolí 2,8/5

Cena 3,5/5

Tento hotel je 65. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 225 v Lesbos.

Michaela Brodecká Září 2012

Datum pobytu: 27.8. - 6.9.2012

Hodnocení 4,7/5
Hotel Alkaios je velmi hezký hotel, moderní, prostorný, s převážně nizozemskou a britskou klientelou nabízející skvělé místo pro odpočinek. Pokud ale jedete...
Celkové hodnocení

Hotel Alkaios je velmi hezký hotel, moderní, prostorný, s převážně nizozemskou a britskou klientelou nabízející skvělé místo pro odpočinek. Pokud ale jedete relaxovat, rovnou doporučuji zvolit termín mimo sezónu. Nevýhodou sezóny je totiž, že někteří lidé nechápou význam SPA a z lázní, které jsou prvoplánově určené k relaxaci, se stává další vodní atrakce pro děti a neodpočinete si. Osobně bych hotel zavedla jako kategorii "bez dětí" nebo dítě za plnou cenu, aby si zachoval svůj klidný lázeňský styl.

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 3,5/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Hotel nabízí ubytování v jednoduše a vkusně zařízeném pokoji. Vše je nové, moderní, čisté. Každý pokoj má posezení na balkóně. V našem turnusu byly některé ženy rozhozeny absencí fénu na pokoji, ten je ale k zapůjčení na recepci.

Strava
Strava formou all inclusive. Jídlo opravdu výborné a všeho dostatek. Snídaně klasicky kontinentální, obědy a večeře velmi chutné se spoustou příloh, jak saláty, tak zelenina, výborné úpravy masa, převážně řecké a turecké.

Přes den nápoje v baru u bazénu, v noci uvnitř hotelu.

Služby hotelu
V prvé řadě velmi sympatický personál, který utváří příjemnou atmosféru hotelu. Snad jako jediní z celého turnusu (čímž je mi velmi stydno za účastníky z Prahy) jsme všechen personál zdravili s úsměvem a řecky, takže se s námi rádi dávali do řeči. Když jsme se náhodou potkali v městečku cestou z pláže, pán z jídelny nás sám od sebe vzal autem do hotelu. Být milý k Řekům se vám prostě vyplatí :-)

Výborné jsou hotelové lázně. Za 5 E na osobu se můžete masírovat ve vířivých bazénech, plavat v protiproudu nebo v bazénu s mořskou vodou, využít saunu, infrasaunu, malé fitnescentrum.

V celém areálu hotelu je wifi připojení.

Z hotelu funguje svoz klientů do městečka Molyvos vzdálené cca 20 min. pěší chůze a 5 min. minibusem.

Na pokojích úklid denně.

Pláž
Přímo u hotelu je vstup do moře po betonových panelech. Nutno podotknout, že přímo u hotelu je pláž přírodní a tím myslí opravdu přírodní. Je zde dost ježků, takže vstup do moře nutný po panelech a při plavání být opatrný. Přestože není pláž u hotelu úplně ideál dá se chodit na pláže v těsné blízkosti hotelu, kde najdete pláže jak oblázkové, tak i písčité. V moři v okolí hotelu můžete pozorovat bohatý mořský život - rybičky, chobotnice, hvězdice...

Luboš J. Červenec 2014

Datum pobytu: 4.7. - 15.7.2014

Hodnocení 4,6/5
Velice vydařená dovolená, velice pěkný hotel odpovídající našemu výběru v klidné lokalitě, vynikající kuchyně, velice vstřícný a přátelský personál. Velmi...
Celkové hodnocení

Velice vydařená dovolená, velice pěkný hotel odpovídající našemu výběru v klidné lokalitě, vynikající kuchyně, velice vstřícný a přátelský personál. Velmi dobré služby delegátky paní Rose Janouškové.

Ubytování 4,5/5

Strava 5,0/5

Okolí 4,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Po úvodním přidělení pokoje v přízemí v úrovni parkoviště a po zdvořilé žádosti o změnu nám personál vyšel vstříc a dostali jsme pokoj s výhledem na moře v prvním patře - vynikající. Hotel po změně majitele je stále vylepšován - elektronické zámky, tlumiče na dveřích, atd.

Zůstávají drobné nedokonalosti uváděné v předchozích recenzích na internetu - slabší odhlučnění dveří, nicméně neměli jsme s tím problém.

Strava
Vynikající kvalita stravy (v našem případě polopenze) v hotelu formou bufetů, vynikající kvalita stravy celkově.

Služby hotelu
Velice přátelský a vstřícný personál rychle reagující na různé žádosti nebo prosby. Hotel má k dispozici dva velké bazény s křišťálově čistou vodou, snadným vstupem i pro děti a s polohovatelnými lehátky, přírodními slunečníky a malými stolky.

V těsné blízkosti bazénů je bar, obsluha pravidelně a nevtíravě obchází hosty u bazénů a v případě přání donese jak nápoje tak nabízené občerstvení (saláty, sendviče, atd.) i přímo k bazénu. Ceny jsou velmi rozumné.

Pláž
Přímo u hotelu je malá neorganizovaná pláž, jsou k dispozici lehátka a přírodní slunečníky, vstup do vody možný po krátké betonové desce. Pozor!!! Pro vstup do vody je lépe použít obuv nebo v případě šnorchlování ploutve - ježovky.

Nedaleko od hotelu (v dosahu chůze) jsou další neorganizované pláže - i tam jsou ježovky.

Anonym Duben 2016

Datum pobytu: 15.9. - 25.9.2015

Hodnocení 3,0/5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 3,0/5

Strava 3,0/5

Okolí 3,0/5

Cena 3,0/5

Jan Říjen 2014

Datum pobytu: 5.8. - 15.8.2014

Hodnocení 3,8/5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 3,3/5

Strava 5,0/5

Okolí 3,5/5

Cena 4,0/5

Věra B. Říjen 2014

Datum pobytu: 5.9. - 16.9.2014

Hodnocení 3,7/5
Skvělá, pohodová dovolená.
Celkové hodnocení

Skvělá, pohodová dovolená.

Ubytování 3,5/5

Strava 4,5/5

Okolí 3,0/5

Cena 4,0/5

Ubytování
Pokoje byly sice menší, ale jelikož k moři nejedete kvůli ubytování, velikost je dostačující. A pokud se Vám poštěstí ubytování v pokoji s výhledem na moře, veškeré nedostatky přehlédnete.

Strava
Polopenze na jedničku. Výběr jídel (snídaně i večeře) byl dobrý a vše bylo vždy chutné a čerstvé.

Služby hotelu
Hotel má k dispozici malé fitness a spa. Bohužel jsem neměla čas je vyzkoušet.

Pláž
Pláž přímo u hotelu, což bylo důvodem, proč jsme si tento zájezd koupili. Nicméně se domnívám, že právě pláž trochu úroveň hotelu podráží. Rozhodně by se mělo zainvestovat do nových lehátek. Pláž a moře jinak čisté. Pro potápění jen tak u břehu akorát (vyskytují se zde převážně ryby a rybičky, mušlí poskrovnu). Pozor na ježovky! Boty do vody nutností.

Jaroslav Rezek Září 2014

Datum pobytu: 5.9. - 16.9.2014

Hodnocení 4,3/5
Dovolená strávená v tomto hotelu byla velice příjemná. Určitě bychom ji doporučili.
Celkové hodnocení

Dovolená strávená v tomto hotelu byla velice příjemná. Určitě bychom ji doporučili.

Ubytování 4,5/5

Strava 4,0/5

Okolí 4,5/5

Cena 4,0/5

Ubytování
Ubytování v jednolůžkovém pokoji s koupelnou a WC, vše obložené leštěným mramorem. Působilo to na nás jako luxusní ubytování. V pokoji byla klimatizace v ceně bez příplatku, televize, připojení na WIFI taktéž zdarma.

Strava
Jelikož jsme měli polopenzi, tak nehodnotíme obědy. Ale snídaně a večeře byly formou švédského stolu. Výběr možná mohl být o něco bohatší, ale z podávaných pokrmů si určitě každý mohl vybrat dle své chuti. Každý den bylo ke snídani i k večeři skoro stejné jídlo jen s minimální obměnou. Nicméně všechna jídla byla chutná a určitě si každý vybral a pochutnal.

Služby hotelu
Služby hotelu velice dobré. Běžný úklid se prováděl denně. Výměna osušek a ručníků cca 1 za 4 dny. Nebyl ale problém na požádání uklizečky s výměnou vyjímečně i častěji. Personál při podávání snídaní a večeře byl příjemný a ochotný, taktéž i na recepci. Do Molyvosu jezdil 3x denně hotelový "autobus" (9 místný transit), zcela zdarma. Bazény hotelu, včetně jejich okolí byly každodenně udržovány v čistotě. Z našeho pokoje byl velice hezký výhled na moře. Stejně tak i z terasy hotelu, kde byla i restaurace. Z terasy byl také velice hezký pohled k hotelovým bazénům.

Pláž
Pláž je bezprostředně blízko hotelu. Stačí jen sejít pozvolným přístupem přímo na hotelovou pláž nebo sejít od bazénů pod schůdkách. Pláž není zase až tak dlouhá (cca 60-80 m), ale je vybavena slunečníky a lehátky, které jsou k dispozici hotelovým hostům bezplatně. Pláž je udržovaná v čistotě. Tráva nebo chaluhy, které moře vyplaví na břeh jsou hrabány a odváženy mimo pláž. Náš pobyt v hotelu byl v I. polovině září, proto bylo na pláži dost málo lidí. Jelikož jsme měli vypůjčené auto, navštívili jsme ještě další 5 pláží, kde jsme se koupali a tam byla návštěvnost stejná. A to byly pláže mnohem větší. V sezoně je tam asi mnohem více lidí.

Dušan E. Září 2014

Datum pobytu: 4.7. - 15.7.2014

Hodnocení 4,2/5
Zcela nerozumím recenzi na tento hotel od paní Markéty H. ze 17.9.2014, proto reaguji. A jen předesílám, že nejsem nijak s hotelem zájmově propojen a jsem náročnější klient. Naštěstí je velmi negativní recenze od paní M.H. v roce 2014 jen ojedinělá ( v roce 2013 měl hotel špatné recenze, ale personál se vyměnil a hodně se tam letos změnilo). Byli jsme tam v letos červenci, a to by se tam musela stát...
Celkové hodnocení

Zcela nerozumím recenzi na tento hotel od paní Markéty H. ze 17.9.2014, proto reaguji. A jen předesílám, že nejsem nijak s hotelem zájmově propojen a jsem náročnější klient. Naštěstí je velmi negativní recenze od paní M.H. v roce 2014 jen ojedinělá ( v roce 2013 měl hotel špatné recenze, ale personál se vyměnil a hodně se tam letos změnilo). Byli jsme tam v letos červenci, a to by se tam musela stát do září nějaká nepochopitelná hrůza. Tento hotel si nezaslouží až tak negativní recenzi. Zcela souhlasím s recenzi Luboše J. který tam byl shodou okolností ve stejném termínu. Zde musím ještě uvést velmi příjemnou delegátku paní Rose Janouškovou. Pěkná dovolená, budeme s manželkou vzpomínat. Ja sas, Vivamare!

Ubytování 4,5/5

Strava 5,0/5

Okolí 2,5/5

Cena 4,5/5

Ubytování
Pěkné ubytování s výhledem na moře, krásné a čisté bazény.

Já jsem člověk, který chce všechno vyzkoušet a posilovna ve wellness centru by potřebovala trochu modernizovat.

Zde bych mohl také přiložit několik fotek z ubytování (stravování, okolí aj.), jsou to až na výjimky moc příjemné fotky.

Strava
Byla to naše 18. návštěva Řecka a vždy na jiném ostrově. Můžu tedy posoudit za ty roky stravu. V hotelu VIVAMARE byla vynikající, bufetová, všeho hodně, prostě "žranice". Mám moc rád např. musaku a tam byly tak skvělá jídla, že se na jídelníčku stala musaka pro mě skoro okrajovou záležitostí. Např. vynikající saláty, skvělé polévky, hovězí, skopové, ještě teď se mi sbíhají sliny. V hotelovém baru u bazénu byli příjemné ceny - žádné předražené, jak bychom očekávali (např. výborné frappé na 2 Euro).

Služby hotelu
Všichni zaměstnanci byli velmi příjemní a ochotní. Můžu jen namátkově jmenovat: Stefannos v recepci, Nikos a Tomy v restauraci atd. Omlouvám se všem, které jsem nejmenoval. Zajímavé bylo i setkání s majitelem hotelu (říkal jsme mu v legraci "Big boss"), s jeho manželkou a dětmi. Příjemní lidé. Vím, že v Řecku jsou milí lidé (to je jeden z důvodů, proč do Řecka pořád a rádi jezdíme) a všichni zaměstnanci v tomto hotelu mě to jen potvrdili. A jen drobná příhoda, která svědčí o přístupu k hostům: Hotelový bus vozí hosty do centra krásného městečka Mythimna. Jednou se tento bus porouchal (banální závada - "odešla" baterie) a Tomy hned ochotně rozvezl hosty vozem big bosse.

Pláž
Jediné slabší místo hotelu, ale byli jsme dopředu CK upozorněni (a uvádí to i v katalogu), že pláž je sice hned u hotelu, ale jedná se o neorganizovanou pláž. Zde by to chtělo trochu tuto pláž vylepšit, prostě zorganizovat. Zde bych mohl psát o jiných krásných plážích ostrova Lesbos (a že jich má dost!) či krásách ostrova vůbec. My jsme si s manželkou půjčili motorku a v průběhu pobytu jsme po přírodních i stavebních krásách projeli skoro 600 km. Nádhera, doporučuji.

Destinace

Doprava letecky

02:30 h

Popis

Turecké pobřeží je téměř na dohled. Lesbos, třetí největší řecký ostrov má svou specifickou atmosféru, trochu odlišnou od ostatních ostrovů. Je to celý malý svět, místo s vlastní historií i kulturou. Turistický ruch tady nepůsobí nijak rušivě, tradiční život zde zatím není negativně dotčen masovou turistikou, to umožňuje v klidu objevovat půvaby tohoto ostrova mnoha tváří.

Lesbos je tradičně spojován se jménem Sapfo, nejznámější starořecké poetky, ale Lesbos je rodištěm i mnoha dalších umělců, vždyť podle jedné báje zde sídlily bohyně umění Múzy. Vzhled ostrova určují dva velké zálivy na jižním pobřeží, Kalloni a Gera.

Průmyslovým a kulturním centrem je hlavní město Mytylini, které je skvělou ukázkou fascinující kombinace evropské architektury a architektury Orientu. To jen znovu dokládá, jak neuvěřitelně bohatá je zdejší historie. Kromě antických památek, například aquaduktu v Morii, amfiteátrově postaveného Methymnou nebo unikátní pevnosti Molyvos, je zde i velké množství starobylých kostelů a klášterů. Za zmínku stojí také geologická rarita, kamenný les, což jsou zkameněliny stromů staré milióny let v západní část ostrova na Svazích Ordimnosu. Lesbos je porostlý hustými olivovými lesy, vyrábí se zde jeden z nejkvalitnějších olivových olejů. Z přímořských středisek jsou nejznámější Petra, Anaxos a Skala Kalloni.

Vzdálenost

1 674 km
 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 1,5 km
 • Doba letu Doba letu z Prahy 02:30

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 28 °C v noci 18 °C

 • Teplota vody 23 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 31 °C v noci 16 °C

 • Středa 30 °C v noci 17 °C

 • Čtvrtek 31 °C v noci 18 °C

 • Pátek 31 °C v noci 19 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec