Řecko - Lesbos Řecko

 • Doba letu

  02:30 h

 • Popis

  Turecké pobřeží je téměř na dohled. Lesbos, třetí největší řecký ostrov má svou specifickou atmosféru, trochu odlišnou od ostatních ostrovů. Je to celý malý svět, místo s vlastní historií i kulturou. Turistický ruch tady nepůsobí nijak rušivě, tradiční život zde zatím není negativně dotčen masovou turistikou, to umožňuje v klidu objevovat půvaby tohoto ostrova mnoha tváří.

  Lesbos je tradičně spojován se jménem Sapfo, nejznámější starořecké poetky, ale Lesbos je rodištěm i mnoha dalších umělců, vždyť podle jedné báje zde sídlily bohyně umění Múzy. Vzhled ostrova určují dva velké zálivy na jižním pobřeží, Kalloni a Gera.

  Průmyslovým a kulturním centrem je hlavní město Mytylini, které je skvělou ukázkou fascinující kombinace evropské architektury a architektury Orientu. To jen znovu dokládá, jak neuvěřitelně bohatá je zdejší historie. Kromě antických památek, například aquaduktu v Morii, amfiteátrově postaveného Methymnou nebo unikátní pevnosti Molyvos, je zde i velké množství starobylých kostelů a klášterů. Za zmínku stojí také geologická rarita, kamenný les, což jsou zkameněliny stromů staré milióny let v západní část ostrova na Svazích Ordimnosu. Lesbos je porostlý hustými olivovými lesy, vyrábí se zde jeden z nejkvalitnějších olivových olejů. Z přímořských středisek jsou nejznámější Petra, Anaxos a Skala Kalloni.

 • Vzdálenost

  1 674 km

Nejnovější recenze Řecko - Lesbos

Celkem: 8.6 Přestože by se našla spousta drobností, které občas dokázaly dovolenou trochu znepříjemnit, celkový dojem z pobytu hodnotím jako velmi...

 • 7.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Přestože by se našla spousta drobností, které občas dokázaly dovolenou trochu znepříjemnit, celkový dojem z pobytu hodnotím jako velmi pozitivní - zejména díky klidné lokalitě a nádherné přírodě si člověk opravdu neuvěřitelně odpočinul; ideální dovolená pro ty, kdo v Řecku vyhledávají místa mimo turistické atrakce a přelidněné pláže. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měla jsem pokoj s výhledem na moře, odkud se z balkonu krásně pozoroval západ slunce, takže tam rozhodně nelze nic vytknout. Na pokoji základní vybavení (postel, stůl se zrcadlem, židle, šatní skříň (+ ramínka na pověšení), lednička), koupelna sice starší, ale udržovaná v čistotě. Jediné dvě nevýhody byly jednak hodně proleželé matrace, které člověku moc neumožňovaly se po ulehnutí obracet, a pak nefunkční sprchová hadice - mýt se šlo pouze ve vaně, takže jsme to řešili uřezáním vršku velkých pet lahví, které jsme napouštěli vodou a pak se s nimi oplachovali - bylo to sice občas nepohodlné, ale na druhou stranu jako provizorní řešení na jeden týden až to tolik nevadilo (zejména s ohledem na velmi nízkou cenu zájezdu).

Hotel jako takový je až na konci letoviska, což na jednu stranu nabízí opravdu velice nerušenou dovolenou - člověk si může lehnout na plážová lehátka patřící hotelu (zdarma), případně dovolenou strávit u hotelového bazénu. Na druhou stranu je hotel taky zároveň celkem daleko ode všeho, nejbližší (a ne moc vybavený) minimarket je přes dva kilometry (nedejte na prospekty, kde tvrdí, že restaurace a další vyžití je jen 500 m), stejně tak i restaurace nebo kavárny (a i tak jich příliš ve Vateře není) - ubytování v tomto konkrétním hotelu je proto opravdu spíše vhodnější pro ty, kdo 1) si budou půjčovat auto; 2) mají zaplacený all inclusive a moc toho nepotřebují; 3) nevadí jim hodně chodit.

Strava
Možnost zakoupení několika programů, já jsem měla pouze snídaně, ale ty byly absolutně dostačující ve všech směrech, sice se nijak výrazně neobměňovaly, ale vybral si opravdu každý - sladké i slané varianty, k dispozici byl také topinkovač na opekání a toustovač na zapečení, stejně tak kávovar s možností výběru druhu kávy. Za mě naprostá spokojenost - a vzhledem ke vzdálenosti nejbližších obchodů nebo restaurací bych příště určitě volila i polopenzi nebo all inclusive.

Služby hotelu
Moc služeb hotelu jsem nevyužívala, pouze vypůjčení kola (7 euro na celý den, člověk jen vyzvedne klíček na recepci a večer ho zase vrátí), ale na recepci byli vždy ochotní, poradili například i s cestováním autobusem do hlavního města apod. Co se týče úklidu, ten probíhal bezproblémově každý den (vynášení košů, doplnění toalet. papíru), obden se měnily ručníky, jednou nebo dvakrát za týdenní pobyt také povlečení.

Pláž
Pláž ve Vateře je nádherná, sice převážně kamenitá, ale člověk má při delší procházce možnost narazit i na písčité úseky. Na obě strany od hotelu toho příliš není, takže se nabízí třeba tři nebo čtyři kilometry pláže, kam si člověk může položit ručník a nerušeně strávit dovolenou daleko od lidí, zejména v září je okolí hotelu prakticky opuštěné. Moře je s pozvolným vstupem, čisté, bez ježků, ale když máte štěstí, občas narazíte na malou medúzu. :) Zároveň doporučuju se vydat vlevo z hotelu (opačným směrem, než je "centrum") a udělat si delší procházku nebo si zajet na kole až ke skále na pláž Apergousa (na Google maps jako Παραλία Απεργούσα ), stojí to rozhodně za to!

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 18.09.2023, Datum pobytu: 6.9. - 14.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Irini Beach (Vatera)

Celkem: 9 Zažili jsme naprosto skvělou dovolenou. Lesbos je klenot řeckých ostrovů. Nadherná místa, taverny s božským jídlem. Úžasné moře a pláže.

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zažili jsme naprosto skvělou dovolenou. Lesbos je klenot řeckých ostrovů. Nadherná místa, taverny s božským jídlem. Úžasné moře a pláže. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelíček krásný, na dobrém místě. Blízko do městečka, přesto bokem od hluku, hned u moře s překrásnými západy slunce. Pokoje čisté, krasné,každodenní úklid. Velice pohodlná postel.

Strava
Snídaně klasika, všeho dostatek. Postupně doplňováno.

Služby hotelu
Všechno bylo v pořádku.

Pláž
Pláže procházkou po pobřeží cca 10min. a dále , jak si vyberete. Lehátka za konzumaci. Skvělý servis. Pláže hrubší písek, boty do vody jsme nepotřebovali. Moře čisté a osvěžující.

Ilona B., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.09.2023, Datum pobytu: 30.8. - 7.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Michaelia

Celkem: 9.3 Doporučuji dovolenou na Lesbosu v hotelu Michaelia. Krásné místo, skvělý hotel přímo u moře a pláže. Ostrov je úžasný, lidé jsou velmi...

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Doporučuji dovolenou na Lesbosu v hotelu Michaelia. Krásné místo, skvělý hotel přímo u moře a pláže. Ostrov je úžasný, lidé jsou velmi milí a ochotní. Ideální místo k odpočinku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj je malý, ale útulný, velká, pohodlná postel, lednice, zrcadlo, koupelna s malou vanou, terasa/balkon se stolem a židlemi. Pokoj byl uklízen každý den a ručníky byly měněny každý den.

Strava
Hotel poskytoval snídaně od 8:00 do 10:00 Základní bufet: chléb, máslo, sýr, šunka, vejce, cereálie s mlékem, káva, džus, občas nějaké ovoce. Jídlo je velmi dobré, ale nejlepší je přijít před 9.30, protože potom může zbýt málo. Jídlo v restauracích je velmi dobré, ale dosolit si musíte sami – naštěstí je sůl a pepř na stolech všude. Restaurace často po jídle nabízejí nějaký dezert – obvykle meloun nebo sladkosti panna cotta.

Služby hotelu
Hotel zajišťuje každodenní úklid pokoje a výměnu ručníků, snídaně formou bufetu, celkem velký bazén s lehátky (málo lidí ho využívá, takže je velká šance, že až přijdete, budete mít celý bazén pro sebe), hotel majitel vždy pomůže a poradí Pokud máte nějaké dotazy.

Pláž
Krásná pláž, teplá a super čistá mořská voda. Na pláži je trochu místa, kde si můžete lehnout na ručník, ale můžete si vzít lehátko - stačí si něco koupit, dokonce i drink v baru. Začátkem září nebylo moc lidí, hlavně doporučuji jít odpoledne, protože pak je tam méně lidí než odpoledne. Na pláži je mnoho restaurací a supermarket.

Julia B., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 11.09.2023, Datum pobytu: 30.8. - 7.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Michaelia

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

4 fotografie

Celkem: 8.3 Čistý hotel, přátelský a ochotný personál

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Čistý hotel, přátelský a ochotný personál Zobrazit celou recenzi

Ewa S., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 30.08.2023, Datum pobytu: 20.8. - 27.8.2023
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Vivamare (ex. Alkaios)

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 8.3 Byla to nádherná dovolená na Lesbosu ☺️ Hledali jsme útulný hotel s krásnou zahradou a našli jsme tento. Aegeon Hotel splnil naše očekávání.

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byla to nádherná dovolená na Lesbosu ☺️ Hledali jsme útulný hotel s krásnou zahradou a našli jsme tento. Aegeon Hotel splnil naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel má krásnou zahradu, venkovní bazén a výhledy z balkonů a teras jsou úchvatné ???? Pokoj, který jsme dostali, byl jednoduše zařízený, měl velkou manželskou postel, toaletní stolek, velké skříně, pouf stolek, židle, TV, lednici, klimatizaci (v ceně). Součástí pokoje byla skromná koupelna se sprchovým koutem a terasa se stolem a židlemi. Pokoj byl uklízen každý den, ručníky měněny také každý den. Díky klidné oblasti jsme mohli dobře spát ☺️

Strava
Koupili jsme variantu se snídaní. Snídaně byly formou bufetu. Denní nabídka obsahovala: běžný chléb, toasty, pravé máslo, dva druhy regionálních džemů, med, cereálie na mléko, vejce natvrdo, dvě teplá jídla (omelety, kastrol, smažená vejce atd.), řecké uzeniny, žlutá sýr, sýr feta sýr, olivy, zelenina, ovoce na dezert, dorty, sušenky. K pití jste si mohli vybrat mezi různými druhy kávy z automatu, džusy z automatu, mlékem a vodou. Jídlo bylo každý den čerstvé a velmi chutné

Služby hotelu
Hotel má venkovní bazén se sladkou vodou. Voda byla teplá a každý večer se čistila. Kolem bazénu byly k dispozici slunečníky a lehátka a nikdy o ně nebyla nouze. U bazénu je plážový bar, kde si můžete zakoupit různé druhy regionálního piva, vína a nápojů. Během našeho pobytu hotel pro hosty pořádal placenou večerní barbecue party.

Pláž
Z hotelu na pláž to bylo doslova 290 m. Pláž byla písčitá se spoustou rozbitých mušlí. Voda je teplá, dno kamenité a pokryté mořskou trávou. Voda je velmi čistá a má spoustu mušlí. Dno je mírné a docela mělké. Ke koupání doporučuji zajet za přístav. Ve výšce restaurace je hlubší kus ideální na koupání. Podél pláže jsou k dispozici sprchy a šatny.

Marlena J., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 30.08.2023, Datum pobytu: 20.8. - 27.8.2023
Oblast: Řecko Řecko, Lesbos, Hotel: Aegeon

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

3 fotografie

Všechny recenze Řecko - Lesbos