Řecko Řecko

  • Fauna

    Co se týče zvířectva, území Řecka není na faunu příliš bohaté. Ovšem i tak tady můžete spatřit nejrůznější druhy živočichů. Tak například v lesích žije ohrožený medvěd hnědý nebo rys. Další v západní Evropě ohrožené druhy můžete spatřit rovněž v této jižní zemi jsou jimi například vlk, srnka, divoká koza (kri-kri, které byly téměř vyhubeny a nyní patří mezi chráněné živočichy), liška nebo divoké prase.

    V horách krouží nad hlavami draví ptáci jako jsou sokoli, orli nebo sovy. Při troše štěstí tu můžete ovšem vidět také žluny zlaté nebo ledňáčky. Z říše hmyzů se v Řecku vyskytují škorpioni, jejichž uštknutí však není smrtelně nebezpečné, a zejména pak cikády, jejichž cvrkot bývá nepříjemný zejména pro ucho Středoevropana. Na celém území Řecka se vyskytují i zmije, štíři nebo stonožky. Jejich kousnutí může být velmi nepříjemné.
    A protože jsme v přímořském státě, nesmíme zapomenout na mořské živočichy. Zdejší moře jsou domovem nespočetného množství druhů ryb, tuleňů, mořských želv a dalších vzácných živočichů.

    Nezapomeňte ovšem ani na poněkud "nebezpečné" mořské živočichy, jako jsou například mořští ježci. V odlehlých končinách mimo velké pláže se mohou ve vodě vyskytovat i medúzy, rejnoci nebo pestře zbarvené murény. Všem těmto živočichům je radno se vyhýbat.