Řecko Řecko

 • Vlastnosti elektrické sítě

  napětí 220 V

 • Další upozornění

  Táboření ve volné přírodě je v Řecku přísně zakázáno. Taktéž cestování do vojenských pásem podél státních hranic není doporučováno. Pozor si dejte na své cennosti, přibývá krádeží dokladů a kriminalita obecně tu poslední dobou vzrostla. Buďte opatrní rozhodnete-li se po Řecku cestovat vlastním vozidlem.

  Přechovávání jakéhokoli množství drog je postihováno dlouholetými tresty. Nůž či slzný plyn ve vašem příručním zavazadle bude posuzován jako nepovolené ozbrojování. Potápění s přístroji je dovoleno jen v některých lokalitách a na zvláštní povolení.

  Návštěva mnišského státu Athos (Agios Oros) je umožněna pouze mužům starším 18 let, navíc je třeba o povolení žádat ředitelství pro kostely MZV Řecka (Athény, Zalocosta 2, tel.: 362 68 94) nebo Ministerstvo pro severní Řecko v Thessaloniki (Platia Dioikitiriou, tel.: 031/ 270 092) a to s dostatečným předstihem, protože pro tuto oblast je počet návštěvníků limitován.

  Na turistických stezkách v areálech archeologických památek dbejte na bezpečnost, protože jsou často i ve špatném stavu a hrozilo by tak nebezpečí úrazu.

 • Telefonica O2

  Pro více informací a aktuální tarify klikněte zde.

 • Vodafone

  Více o roamingovém volání do zahraničí nebo domů do ČR naleznete zde.

 • T-Mobile

  Pro více informací k T-Mobile službám - volání v zahraničí, internet a mezinárodní hovory klikněte zde.