Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 7 790 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 7 790 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 9,8 Celkově velká spokojenost, vzhledem k pobytu s malým dítětem jsme neměli velké cestovatelské cíle, takže let bez přestupu + krátký...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově velká spokojenost, vzhledem k pobytu s malým dítětem jsme neměli velké cestovatelské cíle, takže let bez přestupu + krátký transfer + písečná pláž na dva kroky daleko + dobré jídlo + čisto v hotelu = fajn dovolená.

Jediný nedostatek vidím v okolí hotelu - silnice je poměrně frekventovaná a špinavá, chodníky jsou úzké a občas záhadně mizí, takže to na žádné velké procházení po okolí není. Dá se samozřejmě popojet autobusem do centra (zastávka je opravdu kousek) a funguje to tak, že si tam prostě stoupnete a čekáte (pevný jízdní řád není :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme pokoj v zadní části hotelu, s bočním výhledem na moře (ne do ulice), takže asi ideál - klid a pěkný výhled.

Směrem k moři je terasa u bazénu ohrazená skleněnými deskami, takže se tam příjemně sedí, i když fouká vítr (v říjnu jsme to docela ocenili, i když v létě tam asi naopak bude vedro).

Strava
Byli jsme velmi spokojeni - spousta ryb, možnost ochutnat místní pokrmy, jídlo čerstvé a chutné. Nabídka byla dle mého přiměřená, občas se jídla opakovala, ale bylo vždy z čeho vybírat.

Služby hotelu
Všude perfektní čisto (dokonce i za skříní,kde jsem hledala zapadlou prodlužovačku :) Přestože jsme na pláži byli denně, na pokoji nebylo díky pravidelnému úklidu ani zrníčko písku.

Pobyt jsme absolvovali s 1,5 roku starým dítětem a s půjčením postýlky a jídelní židličky nebyl problém.

Všichni zaměstatnci byli velmi příjemní a přátelští a bylo znát, že je vedení dost cepuje, aby služby byly tip ťop.

Pláž
Pláž přímo před hotelem, široká, písečná (bábovková), s pozvolným vstupem. Lehátka a slunečníky zdarma, cesta k hotelovému baru a zpět se dá zvládnout do pěti minut :)

Po pláži se dá dojít až téměř do centra Heraklionu.

Klára K., 17.01.2019, Datum pobytu: 30.9. - 7.10.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Neptuno Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Nejdříve nás ubytovali do pokoje, kde zapáchal záchod, ale poté jsme vyjednali lepší pokoj a bylo vše v pořádku.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Nejdříve nás ubytovali do pokoje, kde zapáchal záchod, ale poté jsme vyjednali lepší pokoj a bylo vše v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 17.01.2019, Datum pobytu: 12.9. - 21.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Golden Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Hotel má veľmi dobrú východiskovú polohu. Určite sa oplatí ak chcete skôr Krétu spoznať a chodiť na výlety. Hotel je pri krásnej pláži a...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel má veľmi dobrú východiskovú polohu. Určite sa oplatí ak chcete skôr Krétu spoznať a chodiť na výlety. Hotel je pri krásnej pláži a v peknej záhrade s palmami, takže v pohode sa dá oddychovať aj v resorte. Kvalita úplne zodpovedá cene a väčšie výhrady sme nemali. Boli sme spokojní s výberom, nekupovali sme na poslednú chvílu tak sme vedeli do čoho ideme. Nechceli sme obrovský resort s hlukom a množstvom ľudí. Tu sme našli dovolenkový oddych. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybrali sme si izbu superior čo zodpovedala aj fotkam na internete. Nová, prerobená izba, nebolo čo vytknúť.

Strava
Zodpovedala úrovni hotela. "Grécky štandard" veľmi dobre poznáme a neporovnávali sme s tureckým all inclusivom. Každý deň sa dalo z niečo vybrať (samozrejme ak si nechcete hneď v prvý deň dať na tanier úúúúplne všetky kombinácie jedál) Trošku sme si museli dochutiť solou a korením, ale koreničky sú k dispozícií a rovnako dochucujeme aj na Slovensku, tak sme z toho nerobili takú "vedu" ako niektorí.

Služby hotelu
V hoteli boli slovenské animácie, personál bol celkom milí, dalo sa s nimi dohovoriť aj "rukami- nohami", pri bazéne dostatok lehátok, bolo kde oddychovať a zabaviť sa. Cez víkend robili večerný program aj pre dospelých.

Pláž
Krásny zlatistý jemný piesok s postupným vstupom do mora. Na pláž sme sa boli pozrieť rok predtým v rámci výletu a práve kvôli nej sme si vybrali aj hotel. Využili sme aj vodné športy.

Anonym, 17.01.2019, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Talea Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,8 Celkový dojem dobry...pouze strava nas zklamala

 • 5,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem dobry...pouze strava nas zklamala Zobrazit celou recenzi

Jana P., 17.01.2019, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Comfort Asterias

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,4 Ubytování krásné, ale otřesná strava a zanedbaná pláž u hotelu.

 • 6 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování krásné, ale otřesná strava a zanedbaná pláž u hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je to jediné, co mohu pochválit. Pokoje prostorné, nové vybavení, funkční klimatizace, úklid na dobré úrovni.

Strava
V Řecku jsme byli již poněkolikáté, ale tak mizernou stravu jsme nikde neměli. Snídaně byly docela ucházející, i když řecký jogurt, na který jsem se těšila, zde nestál za nic. Obědy a večeře byly hrozné. Většinou jeden druh masa, což by mi tak nevadilo, kdyby to bylo maso chutné a bylo ho dost, resp. kdyby bylo neustále doplňováno. Většinou to ale bylo tak, že přinesli jeden tác a když si ho první hladoví rekreanti rozebrali, ostatní museli čekat i třeba dvacet minut, než dodají další. Dále se zde jako maso téměř denně podávaly smažené polotovary nevalné chuti. Jako příloha většinou hranolky, což děti zpočátku potěšilo, ale po pár dnech už měly hranolek plné zuby. Pokud byly na oběd třeba kuřecí čtvrtky(mimochodem absolutně nedochucené) a zbyly, bez ostychu je ohřáli k věčeři tak, že byly vysušené a absolutně nepoživatelné. Nabídky zeleniny omezená, ovoce minimum, dezerty jen v malém množství občas, takže na všechny se nedostalo.

Co nás ale rozladilo nejvíc bylo to, že poslední den, kdy jsme měli odjíždět od hotelu na letiště až v deset hodin večer, nám hned po obědě odstřihli náramky all inclusive a řekli nám, že už na další nápoje a jídlo nemáme nárok a musíme si to zaplatit. Vzhledem k úrovni zdejší stravy jsme tedy raději šli na večeři do blízkého hotelu, protože žádný obchod, kde by se dalo něco koupit, v blízkosti není. Toto se nám ještě nikde nestalo, na všech dovolených jsme mohli čerpat služby all inclusive až do odjezdu na letiště.

Služby hotelu
viz výše, jinak hotel nic nenabízí

Pláž
Pláž nejblíže hotelu je ošklivá, plná odpadků. nikdo se o ni nestará. Chodili jsme na pláž u jiného hotel cca 400 m od našeho hotelu vlevo, která byly udržovaná, byl zde i plážový servis. Ale bylo možné ležet jen na dece, jsou tam stromy, takže se dalo obejít i bez slunečníku.

Růžena M., 16.01.2019, Datum pobytu: 20.7. - 31.7.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Captain Pavlos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko