Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 8 390 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 8 390 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 7,5 Byla to krásná klidná dovolená. Paní Marietta byla jako babička. Několikrát nás překvapila nějakým řeckým dezertem, či zeleninou ze...

 • 8,5 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byla to krásná klidná dovolená. Paní Marietta byla jako babička. Několikrát nás překvapila nějakým řeckým dezertem, či zeleninou ze zahrádky, která hostům jejího apartmánu byla k dispozici. Na zahrádce jsou pro hosty lehátka, houpací sítě a k tomu i výhled na moře.

Vřele doporučuji všem, kteří hledají klidnou dovolenou, slušné ubytování a jako bonus péči paní Marietty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Náš apartmán se skládal ze 2 pokojů. Kuchyňka s jídelním stolem a gaučem + ložnice s balkónem. Samozřejmě sociální zařízení. WC se sprchovým koutem. Vše čisté a pro naše potřeby zcela dostačující. V kuchyňce bych pouze doplnila prkénko a nějaký větší nůž, což tam chybělo.

Strava
Zájezd byl bez stravy, ale paní Marietta nám občas donesla nějaké ty řecké dobroty. Jinak cca 150 m od ubytování je taverna, kde převážně nabízejí ryby, ale i jiné dobroty z grilu. U hlavní silnice cca 700 metrů je další taverna, kde je velký výběr z grilovaných mas, pic, špaget a řeckých pokrmů. A asi 10 minut chůze na pláž s lehátky ( moře u apartmánu je bez lehátek a moc prostoru kam si lehnout není) je třetí taverna, která je nad pláží a je z ní nádherný výhled na moře. Za kafe, či pivo máte k dispozici lehátka. Pláž nikdy nebyla přeplněná, vždy jsme našli volná lehátka.

Služby hotelu
Vždy za 3 dny byly k dispozici čisté ručníky, povlečení a utěrka do kuchyně. Úklid od paní Marietty jsme odmítli. Povlíct postel a vyměnit ručníky jsme zvládli sami.

Pláž
Nejbližší pláž cca 150 metrů je bez lehátek. Vstup do vody je kamenitý, ale po pár metrech je již písek. Doporučuji boty do vody. Pláž s lehátky a s možností občerstvení je cca 10 minut chůze od apartmánu. Vstup stejný s kamínky, ale po pár metrech opět již písek.

Doporučuji zapůjčení auta. Plážičky jsou poseté po celém pobřeží, jde jenom si najít tu svojí. :))

Renata K., 23.07.2017, Datum pobytu: 6.7. - 17.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel: Apartmán Marietta

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

nejbližší moře 3 fotografie

Apartmán Marietta, Zakynthos, Řecko Renata K. 2017-07-23 7.5 1 10 Apartmány Marietta

Celkem: 6,4 Spokojný. Služby CK podľa dohody a zodpovedná práca zástupcu cestovky na mieste.

 • 4,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Spokojný. Služby CK podľa dohody a zodpovedná práca zástupcu cestovky na mieste. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Slabšie. Izba s výhľadom na pole a zázemie hotela.Komáre a pocit postkomunistickeho vybavenia.

Strava
Fajn.Spokojnosť len malé zmeny.Viac menej to isté každý deň.

Služby hotelu
Snaha bola.V rámci moznosti nadpriemer.

Pláž
More krásne. Pláž malá ale v pohode.Problém opitý a hlučný Poliaci.

Ladislav V., 23.07.2017, Datum pobytu: 9.7. - 19.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Sovereign Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sovereign Beach, Kos, Řecko Ladislav V. 2017-07-23 6.4 1 10 Sovereign Beach

Celkem: 5,2 Okolí moc pěkné, ale hotel má co zlepšovat.

 • 4,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 9 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Okolí moc pěkné, ale hotel má co zlepšovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo třem hvězdám.

Strava
Strava v hotelu málo pestrá. Svačina hrozná. Málo míst na sezení při obědech a večeřích.

Služby hotelu
Personál hotelu se snažil a byl příjemný, ale bylo zde příliš hostů na tak malé prostory jako je restaurace a bar hotelu.

Pláž
Pláže čisté, voda také. Okolí krásné. Možnost šnorchlování.

Andrea C., 23.07.2017, Datum pobytu: 10.7. - 20.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Summertime Apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

7 fotografií

Summertime Apartments, Korfu, Řecko Andrea C. 2017-07-23 5.2 1 10 HOTEL SUMMERTIME

Celkem: 9,6 Moc pěkné prostředí,blízko na pláž. Mělo to jedinou zásadní chybu a to byla delegátka CK Květa R. S tak arogantním chováním této madam...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Moc pěkné prostředí,blízko na pláž. Mělo to jedinou zásadní chybu a to byla delegátka CK Květa R. S tak arogantním chováním této madam jsme se dosud nikde nesetkali. Takovýto člověk by neměl vůbec přijít do styku s lidmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj prostorný,čistý,vše funkční.

Strava
Strava slušná,dobrá,akorát trochu fádní bez nápadu. To co by člověk očekával trochu chybí.

Služby hotelu
Room servis fungoval dobře a potěšilo půjčení slunečníku.

Pláž
Pláž perfektní,voda absolutně skvělá,množství lidí únosné.

Jana V., 23.07.2017, Datum pobytu: 10.7. - 20.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Peloponés, Hotel: Ritsa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ritsa, Peloponés, Řecko Jana V. 2017-07-23 9.6 1 10 Ritsa Hotel

Celkem: 5,2 Velice příjemná lokace hotelu pro rodiny s dětmi a noční/večerní život. Dobré zázemí k aktivně strávenému dni s dětmi (bazény,skluzavky,...

 • 4,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjemná lokace hotelu pro rodiny s dětmi a noční/večerní život. Dobré zázemí k aktivně strávenému dni s dětmi (bazény,skluzavky, zahrada, lokace přímo u pláže, autopůjčovna přímo u hotelu, dětské sedačky zadarmo pro hotelové hosty). FAkt pohodová dovolená v příjemném komplexu, který hodnotíme spíše 3* než vyloženě 4* ,se kterými máme taktéž zkušenost, ale Kréta je zkrátka krásná celkový dojem hotel a zahrada je pozitivní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice pokulhávající přístup uklízeček ke kvalitě úklidových služeb. Kvalita úklidu a pokojů vč. vybavení jako takových určitě není zastoupena 4*, jak se hotel prezentuje. 3x jsmte si stěžovali, osobně jsem uklízečkám demonstrovala, KDE chceme a co mají uklidit v koupelně (koupelny mají nevhodné a nefunkční větráky,tudíž se tam udržuje velká míra vlhkosti,to tvoří plíseň a ta byla velice nekvalitně odstraňována, tento faktor nám dovolenou nezkazil,ale důrazně jsme na to poukazovali, máme 2 malé děti)

Strava
Průměrná. Spíše vycházející z velikosti hotelového komplexu a množství vařených jídel (víceméně se vše opakovalo denně s menšími obměnami), nicméně minim. reflexe toho,že jsme ve Středomoří. Kdo chce zkusit místní kuchyni,musí zkrátka do taverny. Vývařovna pro x národnostní a takové množství lidí určitě nereprezentovala řeckou či středomořskou kuchyni. Nicméně se našla jídla velice kvalitně zpracována. Typický obraz: ramenatá Ruska lokty bojující o každou hranolku i navzdory tomu,že ji z talíře padá vše,co cestou naplácala na talíř.

Služby hotelu
Při příjezdu automaticky připravena cestovní postýlka pro našeho 9.5 měs. syna - příjemné. Jídelna, bar, všude jsem si mohla do termosky čerpat horkou vodu pro mléko a sterilaci dudlíku a flašek syna.

Hotel je zcela neflexibilní ohledně přípravy cestovního balíčku s občerstvením pro hosty s AL, kdy jedete na celodenní výlet (ať organizovaný cestovkou či soukromě). Pokulhávala komunikace o večerních programech (kdy, v koli,,téma). Všudypřítomná azbuka již je asi standardem, na recepci seděly dáma ruské národnosti (jsme kosmopolitní,jak jinak, tak nám to nemohlo vadit).

Pláž
Pláž malá,bezpečná,hodnotíme tím,že máme malé děti, přístup na volné moře byl. Kdo chce poznat nekonečné pláže Kréty a "svobodu",musí si půjčit auto,tak to zkrátka je.

Miroslav D., 23.07.2017, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Eri Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Erich Beach bazén 7 fotografií

Eri Beach, Kréta, Řecko Miroslav D. 2017-07-23 5.2 1 10 Eri Beach

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622