Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 6 463 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 6 463 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 9,3 Fajnová dovolená. Co se týče apartmánu kuchyňka vybavena k vaření, prostorný pokoj a balkón. Jelikož náš termín byl poslední dost taveren...

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Fajnová dovolená. Co se týče apartmánu kuchyňka vybavena k vaření, prostorný pokoj a balkón. Jelikož náš termín byl poslední dost taveren zavřeno, ale našli jsem si své oblíbené. Krasnou procházkou jde dojít do vedlejšího většího městečka kde je vše. Pěkný autobus až do Hodonína, což nás zklamalo byl rozvozový autobus, kde nic nefungovalo!!Teplo jak nevím co a to bylo 1.10.2016. Na zamyšlenou jsou rozvozová místa pokud se cela skupinka dohodne aby řidič zastavil blíž mohlo by to být respektováno!! Zobrazit celou recenzi

Pláž
Pěkná pláž po které se dalo dojít k pěkné ´´zátoce´´

Anonym, 19.01.2017
Oblast: Řecko Řecko, Nei Pori, Hotel:Fany

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Fany, Nei Pori, Řecko Anonym 2017-01-19 9.3 1 10 Fany

Celkem: 6 Zájezdu jsme se zúčastnili s CK , v září, tedy mimo sezonu. Po přečtení recenzí zde jsem byla v pokušení zájezd zrušit. Nakonec jsem to...

 • 4,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Zájezdu jsme se zúčastnili s CK , v září, tedy mimo sezonu. Po přečtení recenzí zde jsem byla v pokušení zájezd zrušit. Nakonec jsem to neudělala, což bylo dobře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování opravdu není žádný luxus, bydleli jsme v přízemí, studia jsou tmavá a ne příliš veliká. Vybavení koupelny je rovněž velmi skromné. Co je ale důležité, klimatizace a také TV fungovaly ( na to si někdo stěžoval ). Vybavení kuchyně je rovněž skromnější, ale vše, o co jsme požádali, nám doplnili. Úklid byl každý den, v pohodě. Avizované šváby ani zápach jsme nezaznamenali. Kromě toho, o dovolené v ubytovacím zařízení většinou trávíme minimum času.

Strava
Strava byla v pohodě a jako ubytovaní jsme měli slevu. Jako pozornost podniku jsme také obdrženi něco navíc, např. zmrzlinu nebo baklavu. Také jsme večer chodili na západ slunce a místní víno, které bylo dobré a relativně levné.

Služby hotelu
Průvodce zastupující CK byl velmi milý a ochotný.

Pláž
Měli jsme půjčené auto, takže jsme procestovali ostrov. Místo se mi zdálo jako jedno z nejhezčích na ostrově.

Manžel si velmi pochvaloval, že ubytování a pláž jsou blízko sebe.

Anonym, 18.01.2017
Oblast: Řecko Řecko, Skopelos, Hotel:Penzion Blo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Penzion Blo, Skopelos, Řecko Anonym 2017-01-18 6 1 10 Penzion Blo

Celkem: 8,6 V pořádku.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V pořádku. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 17.01.2017, Datum pobytu: 23.9. - 30.9.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Agrabella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Agrabella, Kréta, Řecko Anonym 2017-01-17 8.6 1 10 AGRABELLA

Celkem: 8,2 dovolená spokojený klient

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
dovolená spokojený klient Zobrazit celou recenzi

Anonym, 17.01.2017, Datum pobytu: 23.9. - 30.9.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Amuse

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Amuse, Kréta, Řecko Anonym 2017-01-17 8.2 1 10 Amuse

Celkem: 8,8 Moc příjemně strávené chvíle na Korfu. Dovolenou jsme si užili i díky paní Ondráčkové z Invie, která nám ubytování doporučila.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Moc příjemně strávené chvíle na Korfu. Dovolenou jsme si užili i díky paní Ondráčkové z Invie, která nám ubytování doporučila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme ve studích george, která jsou vedle hotelu golden sands. Nečekejte žádný luxus, je to spíš jen na přespání, ale stačilo to. Bylo tam čisto a hlavně blízko na překrásnou pláž. Klidně bychom tam jeli znova.

Strava
Fanstastické. Na tak lacinou dovolenou jsem byla víc než mile překvapena, jak množstvím jídla, tak nabídkou, široký výběr, všechno čerstvé.

Pláž
Nádherná dlouhá písečná pláž, té bych dala nejradši 10000%

Liběna Lehká, 16.01.2017, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel:Golden Sands

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Golden Sands, Korfu, Řecko Liběna Lehká 2017-01-16 8.8 1 10 Golden Sands

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622