Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 7 740 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 7 740 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 9,2 Po týdnu stráveném v Andreas Studios můžeme toto ubytování jedině doporučit jako výbornou kombinaci ceny a kvality. Santorini jsme...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Po týdnu stráveném v Andreas Studios můžeme toto ubytování jedině doporučit jako výbornou kombinaci ceny a kvality. Santorini jsme navštívili především kvůli odpočinku, ale díky výborné dopravní dostupnosti a také díky typům od delegátky Šárky, která byla naprosto báječná jsme procestovali část ostrova. Přesto, že se ubytování nacházelo u hlavní komunikace, bylo vesměs klidné a do centra města se dalo dostat krátkou procházkou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou jednoduše zařízené, ale velice čisté stejně jako zbytek hotelu. I přes nedalekou krásnou černou pláž jsme ocenili bazén s barem u kterého bylo možné strávit klidně i celý den.

Strava
Ubytování jsme měli bez stravy, ale hned u hotelu se nacházela pekárna a o kousek dál dostatek kaváren, restaurací a dokonce i něco na způsob našeho supermarketu.

Služby hotelu
Personál hotelu byl velice byl vstřícný a snažil se vyhovět všem našim požadavkům. Celkově v hotelu vládla rodinná atmosféra.

Pláž
Bylo uvedeno, že pláž je vzdálena cca 500 m od ubytování, což odpovídalo přibližně desetiminutové procházce.

Anonym, 13.03.2018
Oblast: Řecko Řecko, Santorini, Hotel: Andreas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,2 Určitě bych se zde už neubytovala.

 • 4 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Určitě bych se zde už neubytovala. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj nebyl moc čistý. Byla jsem tam s přítelem a dostali jsme oddělené postele. Koupelna nebyla dovře uklizená. Na podlaze byly chlupy. Výhled z pokoje byl na moře, ten byl opravdu krásný, Bazén čistý.S ubytováním jsem nebyla spokojená. Celkově ubytování horší průměr. Bylo to pro mě zklamání...

Delegátku jsme během pobytu vůbec neviděli. Vůbec se o nás nezajímala, takže víc nemůžu napsat.

Strava
Jídlo výborné

Pláž
Pláž kousek od hotelu přes hlavní silnici. Moře krásné.

Hrušová J., 12.03.2018
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Ipsos Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Tento hotel můžu všem jen doporučit.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel můžu všem jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Útulný hotýlek s moderním vybavením. Krásný výhled na moře.

Strava
Stravu v hotelu jsme neměli.

Služby hotelu
Velký bazén u hotelu.

Pláž
Pláž byla kousek od hotelu. Písčitá s kamínky. Pozvolný vstup do moře.

Anonym, 08.03.2018
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Pantokrator

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Cena odpovídala kvalitě. Hotel jsem navštívil před 3 roky a v minulém roce a musím uznat, že se hotel zlepšil, i kvalita ubytování...

 • 9,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Cena odpovídala kvalitě. Hotel jsem navštívil před 3 roky a v minulém roce a musím uznat, že se hotel zlepšil, i kvalita ubytování vzrostla. Hotel po rekonstrukci a personál příjemný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování standardní, ani luxus, ani ošklivé. Vše čisté, uklizené. Rozhodně bych navštívil znova a bez obav.

Strava
Navštívil jsem několikrát Řecko, a strava více či méně všude stejná, je to taková plná penze, s odpoledním snackem, většinou koláč, zmrzlina pro děti, nápoje z přistroje.

Služby hotelu
Úklid ok, recepční přátelská

Pláž
Pláž trošku vzdálená, ale zájezd nám to neznepříjemnilo. Čistá a bez řas což se na Korfu hledá těžko.

Anonym, 04.03.2018, Datum pobytu: 5.7. - 12.7.2018
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Telemachos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Cestovní kancelář v pohodě,delegátka se o nás starala výborně.Ubytování také v pohodě.Nejslabší článek hotelu je jídlo.Záleží také na tom...

 • 7 Ubytování
 • 3 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Cestovní kancelář v pohodě,delegátka se o nás starala výborně.Ubytování také v pohodě.Nejslabší článek hotelu je jídlo.Záleží také na tom do jakého pokoje vás ubytují-my jsme měli nádherný výhled na moře,dcera výhled na vedlejší budovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo průměrné trojce,ale co,na dovolené sem chodím jenom přespávat,čisto tu bylo a navíc jsme měli nádherný výhled na moře a bazén.

Strava
Strava byla jednotvárná.Nestyděli se podat nám zkažené jídlo.My jsme měli All inclusive,zbytečně.Nápoje také nic moc.

Služby hotelu
Služba v hotelu ok.

Pláž
Pláž byla hned u hotelu, super.Na pláži bylo spoustu lehátek,takže pokud jste si chtěli s dekou lehnout na písek,moc na výběr jste neměli.

Kamil P., 27.02.2018, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Talea Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622