Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 5 125 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 5 125 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 9,2 Dobrý den, dovolená byla fantastická. Určitě se sem vrátíme.

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dobrý den, dovolená byla fantastická. Určitě se sem vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo překrásné! Všude čisto, uklizeno a největší plus měla vana, obrovská terasa a velká kuchyň s dobrým vybavením. (byli jsme ubytováni ve 4.patře). Tento hotel nás s ubytovaním i s dalšími věcmi moc překvapil!

Strava
Snídaně nebyla moc pestrá, ale pro nenáročné dobrá.Obyčejný salám, sýr, vajíčko na tvrdo, lupínky, volské oko atd. Snídaně se 12 dní opakovaly.Večeře byly výborné! Mohli jsme si vybrat z 2 hlavních jídel která se každý den střídala.

Služby hotelu
Výborné! Uklízečky skoro každý den vyměňovaly ručníky a vždy ustlaly.

Pláž
Na pláži u hotelu jsme nebyli, ale doporučuji si vypůjčit auto nebo čtyřkolku a vyrazit na západ Lefkady. Najdete tam nádherné pláže Egremi, Porto katsiki a Gialos, které jsou průzračně tyrkysové. Doporučuji si vzít boty do vody.

Anonym, 23.05.2019, Datum pobytu: 14.6. - 25.6.2018
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel: Apollo

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Četla jsem před příjezdem nějaké recenze na Nostos studia a nebyly zrovna příznivé. Jediné co mne chlácholilo byla skutečnost, že byly i...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Četla jsem před příjezdem nějaké recenze na Nostos studia a nebyly zrovna příznivé. Jediné co mne chlácholilo byla skutečnost, že byly i více jak 10 let staré. Skutečnost předčila naše očekávání a měli jsme možnost být ubytováni jako první ve zcela nových pokojích. Je to nádhera a vůbec na Řecko neskutečné. Dnes se to jmenuje Nostos Boutique hotel a ne Beach. Ale to je jen maličkost. Obrázky na webu Invie plně odpovídají či spíše kvalitu hotelu snižují. Je to opraveno s citem a smyslem pro detail urcčitě doporučujeme i rodinám s dětmi či párům. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prohlédněte si fotky a není třeba slov. Nádherná koupelna, skvěle sladěný obývák i spaní. Prostě boutique ubytování. Nevěřili jsme, že to je Řecko.

Strava
výborná a bohatá polopenze začíná americkou snídaní. Ale zážitkem jsou především obědy dle jídelního lístku téměř na pláži v taverně majitele. Vřele doporučujeme se jim nevyhýbat.

Služby hotelu
menší hotel s cca 50 pokoji a 3 bazény, skvělým sportovním cetrem i malým dětským klubem. Po rekonstrukci nemá chybu.

Pláž
Písečná s pozvolným vstupem a záliv bez velkých vln. Vystačíte možná 50-80m od pláže

Anonym, 23.05.2019, Datum pobytu: 11.5. - 18.5.2019
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Nostos Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Rád bych upozornila na zmatky při odletu - delegátky CK měli jiné informace o letu letadla než my. Naše byly správné a ony mylně...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Rád bych upozornila na zmatky při odletu - delegátky CK měli jiné informace o letu letadla než my. Naše byly správné a ony mylně informovány. Kvůli tomu jsme museli z hotelu zbytečně odjet dříve. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
maximální spokojenost

Strava
maximální spokojenost

Služby hotelu
Milý a úslužný personál. Pokud možno, předejte prosím naše velké poděkování vedoucímu restaurace a celému týmu číšníků a servírek, kteří se o profesionálně nás starali.

Anonym, 23.05.2019, Datum pobytu: 12.5. - 20.5.2019
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Horizon Beach Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,4 Stále převažuje po roce špatný dojem.

 • 4 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Stále převažuje po roce špatný dojem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po příjezdu v noci jsme si všimli jen menších nedostatků, o to horší byl celkový dojem ráno- špína, rozvrzané postele i přistýlka, plesnivé, špinavé, páchnoucí , flekaté matrace, povlečení taky žádný hit. Pokoj v přízemí bloku 5. oprýskaný nábytek, páchnoucí, vlhká , plesnivá koupelna. ihned jsme pokoje reklamovali u delegáta i na recepci. První den se nic nedělo, tak jsme to přetrpěli a další den po rozhovoru s delegátem jsme opět urgovali změnu pokoje na recepci. Opět se nic nedělo, tak jsme se nechali objednat k manažerovi hotelu. po této urgenci, kdy manažerka shlédla stav pokoje spolu s delegátem, který si vše nafotil/ my také/jsme další den dosáhli výměny pokoje z docela obstojný v rekonstruovaném bloku 7.I tam byl nefunkční vytrhlý fén, nefungujicí klimatizace. Ale bylo čisto.Už z dovolené jsme kontaktovali reklamační oddělení CK, sepsali reklamaci s delegátem a po návratu po dosti váhavé neochotě CK dosáhli slevy na zájezdu.

Strava
Strava zde byla dobrá, dalo se vybrat ze spousty chodů, ovoce, zeleniny zákusků. Prima byla italská restaurace.

Služby hotelu
Neochota personálu od recepce, manažery, uklízečky. Totéž platí v plážových barech. O uklízečkách ani nemluvím. V původním bloku stará paní, která se sotva šourala, v dalším po výměně mladá děvčata, která byla hned hotová...

Byla jsem nadšenec Řecka, hlavně Rhodosu. Korfu mě velmi zklamalo- celkově je tam patrná omšelos a špína po celém ostrově.

Srovnávám po pobytu v Egyptě-měli by se jet učit. Naprosto neodpovídá uváděné kategorii hotelu./ Ato nejsme nijak nároční/

Pláž
Obrovský komplex s několika bazény, pláž i moře príma. Měli jsme s sebou malé děti, ty bazén upřednostňovaly a taky si ho náležitě užily. Vadí mi poplatky za lehátka na pláži.

Iva Jirmanova, 23.05.2019, Datum pobytu: 26.6. - 2.7.2018
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Labranda Sandy Beach Resort (ex. Aquis)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Krásné místo.....

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásné místo..... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velké rozčarování z umístění hotelu v prudkém svahu. V popisu hotelu žádné upozornění nebylo. Hotel je naprosto vyloučený pro klienty s hendikepem....o bezbariérovém místě nemůže být řeč, na jakékoli místo v hotelu je klient nucen překonávat mnoho schodů. Prosím o doplnění do popisu hotelu.

Strava
Skvělé jídlo....

Služby hotelu
Ochota personálu byla nesmírně velká, velmi přátelské.

Pláž
Pláž nádherná, vůbec nevadí 800 m, je to hezká procházka, fungovalo i spojení hotelovým autem.

Eva Jiráková, 23.05.2019, Datum pobytu: 12.5. - 20.5.2019
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Elpida Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko