Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 7 890 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 7 890 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 8 Skvělá dovolená, až na jídlo.

 • 10 Ubytování
 • 2 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, až na jídlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pořádku. Pokoje krásné, ale bohužel jsme měli pokoj k bazénu. Pokoj byl neustále ve stínu a byla tam už k večeru zima a oblečení nám bohužel nikdy neproschlo. A taky furt poslouchat ping-pong není to pravé. Tu, co bydleli směrem do ulice měli štěstí. Jinak úklid až nadstandardní, ručníky nám měnili často .

Strava
Jídlo katastrofa. Stejné snídaně by se přežít dali - "toustový" chléb, šunka, sýr, vejce na tvrdo, džemy, cereálie. Ale ty večeře. Jediné, co stálo za to, bylo souvlaki. Jinak stále nějaká rajčatová břečka, jako kdyby vařili pro děti ve školní jídelně. Musela jsem se přizpůsobit spolucestujícímu, nikdy bych si polopenzi nevzala. A také vím proč.

Služby hotelu
Slečna, Češka, byla velice příjemná a ochotná nám s čímkoliv poradit. Ví toho o Thassosu opravdu hodně - dokonce nám vytiskla informace ohledně výletu.

Pláž
V okolí je vícero pláží dostupných pěšky. S sebou rozhodně boty do vody - první den jsem šlápla na mořského ježka.

Květa Bártová, 21.02.2018, Datum pobytu: 29.8. - 8.9.2017
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Astris Sun

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Celkem: 7,4 Vcelku příjemná dovolená,hodně větrno,ale to neovlivnite...pan majitel by se měl více usmívat,chvílemi to vypadalo,že ho hosté...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Vcelku příjemná dovolená,hodně větrno,ale to neovlivnite...pan majitel by se měl více usmívat,chvílemi to vypadalo,že ho hosté obtěžují... hosté jsou převážně Češi...pokud chcete večer někam vyrazit,není kam...vesnička je malá a působí hodně zanedbané..

Dlouhá cesta z letiště...cca 2 hodiny... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotýlek je menší,ale pěkný... ubytování obyčejné,ale čisto...celý den opravdu koncert cikád...měli jsme balkon do zahrady..pěkný bazén i venkovní posezení kolem něho... můžete jíst i venku..u sprchového koutu pouze igelitový závěs... takže trochu potopa.

Strava
All inclusive..nic moc...žádné dezerty a málo ovoce, např.ryba snad jednou..rybí prsty.. takové bych nekoupila..hodně salátů,snídaně se opakují,ale to všude.jinak relativně výběr,něco chutnalo,něco ne..

Pláž
Pláž moc pěkná, málo lidí,hned u hotelu,boty do vody nutnost... lehátka za poplatek, bylo jich dost.. moře krásně čisté.

Anonym, 12.02.2018, Datum pobytu: 30.6. - 8.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: South Coast

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,8 dobrý

 • 3,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj vlhký,televize nešla,šoupací stěna od sprchy netěsnila

Strava
dobrý

Služby hotelu
služby dobrý

Miroslav Bružek, 12.02.2018, Datum pobytu: 15.10. - 22.10.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Lisa Mari

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8 Prekrasne ciste plaze, ostrov je maly, vyhoda je pozicat si auto a vyskusat viacero plazi

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prekrasne ciste plaze, ostrov je maly, vyhoda je pozicat si auto a vyskusat viacero plazi Zobrazit celou recenzi

Jaroslav V., 11.02.2018, Datum pobytu: 22.8. - 1.9.2017
Oblast: Řecko Řecko, Karpathos, Hotel: Studia Blue Swan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Příjemná dovolená.

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První pokoje jsme odmítly, neodpovídaly ceně zájezdu, byly v přízemí, rozkopaný chodníček a lehký zápach, po výměně pomocí pokojské a řecky hovořící spolucestující, jsme dosáhly přiměřeného ubytování i když koupelna by se dala vylepšit. Též jsme měly požadavek 2 pokojů vedle sebe, zcela bez odezvy. Místní delegátka CK tours nám příliš nepomohla.

Strava
Velmi dobrá, mohla by obsahovat více ryb či mořských plodů.

Služby hotelu
Při příjezdu nepříjemný recepční, ostatní personál velmi vstřícný, kromě stavování a ubytování jsme služby hotelu nevyužívaly. Autobus vás vyloží na hlavní silnici,(většinou zajíždí před recepcí hotelu) zde to tak není, což je pro starší osoby poměrně náročná cesta se zavazadly.

Pláž
Hotelová pláž je kapacitně omezena a v podstatě je nutná rezervace, pokud jdete dál místo vždy seženete, pláže jsou udržované, šnorchlování je možné u ostrůvků a podél skalnatého pobřeží.

Michaela K., 10.02.2018, Datum pobytu: 5.9. - 15.9.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Stalis Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622