Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 4 402 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 4 402 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 8 Jsme spokojeni ,klidný rodinný hotel .

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jsme spokojeni ,klidný rodinný hotel . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý útulný pokoj .Fungující klimatizace.

Strava
Hodně zeleniny, chutné jídlo v dostatečném množství. Možnost zakoupení grilovaných jídel k obědu .

Služby hotelu
Pravidelný úklid, jak pokojů, tak prostor hotelu. Příjemný personál .

Pláž
Celkem čistá písečná pláž . Dobře dostupná, nedaleko i pláž oblázková s možností šnorchlování. Možnost zapůjčení slunečníků a lehátek za poplatek , šlapadel i motorových člunů . Možnost výletů po vykopávkách .

Petr K., 26.09.2021, Datum pobytu: 10.9. - 21.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Peloponés, Hotel: Ritsa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,5 Byla to úžasná dovolená. Ostrov je sice větrný, trochu drsnější, ale stojí za to si půjčit auto a projet si jej. Jediná vada na kráse,...

 • 8 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byla to úžasná dovolená. Ostrov je sice větrný, trochu drsnější, ale stojí za to si půjčit auto a projet si jej. Jediná vada na kráse, byl přístup naší delegátky. Z jejího vystupování už v autobuse jsme měli pocit, že jsme tak nějak na obtíž... Auto nám sice zajistila přes SMS dle našeho přání,ale více se o nás nezajímala. Pouze 2 dny před návratem nám napsala SMS-kou informace o odletu. Naštěstí jsme její služby nepotřebovali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování výborné, jednoduché, ale funkční, příjemné.

Strava
Zájezd jsme měli bez stravy, ale kuchyňka byla vybavená vším, co jsme potřebovali. V případě poruchy varné konvice jsme okamžitě dostali novou.

Služby hotelu
Paní majitelka naprosto bezkonkurenční! Úklid pokojů denně, převlékání lůžkovin a ručníků po 3 dnech. Připadali jsme si jako "princezny". Vždy byla usměvavá, milá a ochotná.

Pláž
Pláží bylo v dosahu více. Některé s divokým přístupem do moře, kousek vedle písčitá. Bylo si z čeho vybírat. Díky autu jsme si zajeli i na další vzdálená místa. Projeli jsme ostrov křížem krážem a kochali se. Občas jsme byli na plážích téměř osamoceni, což bylo úžasné. I v horských vesničkách jsme našli nádherné vyhlídky. Zásobování bylo asi díky konci sezóny poněkud omezenější, ale dostačující. Taveren v okolí plno a vždy nás uspokojila jejich nabídka. Karpáthos je klidné odlehlejší místo k odpočinku. Všem jej doporučujeme.

Šárka M., 26.09.2021, Datum pobytu: 3.9. - 17.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Karpathos, Hotel: studia White Castle

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Krásne more i kamienková pláž. Obrovský komplex hotela s krásymi záhradami. Skvelý program animátorov. Obrovské množstvo jedla. Veľmi...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krásne more i kamienková pláž. Obrovský komplex hotela s krásymi záhradami. Skvelý program animátorov. Obrovské množstvo jedla. Veľmi pekná dovolenka. Jednoznačným mínusom bol skorý odchod o piatej ráno, čím sme boli ukrátení o jeden celý deň. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Boli sme ubytovaní v staršej budove hotela, čo teda bolo vidieť na kúpelni, nie najnovšej posteli. Izby boli ale akurát zariadené, akurát veľké.

Strava
Obrovské množstvo rozmanitej stravy. Jediné mínus, na obede už prevažovala nezdravá strava ako iba hranolky a žiadne iné prílohy a vyprážané nugetky a iné. Inak niečo neskutočné v pozitívnom zmysle.

Služby hotelu
Po príjazde nám na izbe chýbali uteráky na pláž avšak hneď po opýtaní sa nám ich doplnili. Inak pohodlnosť Grékov bola viditeľná, ale s ich náturou sa s tým dalo rátať. V baroch, ani pri upratovaní izieb sa nešli pretrhnúť. Iní boli milí a ochotní nás aj zviesť na hotelovom mini autíčku po komplexe.

Pláž
Krásna čistá voda. Kamenistá pláž, ale vôbec to neprekážalo. Dostatok slnečníkov, dobrý prístup do mora aj bar na pláži. Piesnočnatá tajjná pláž bola tiež krásna, len s ťažším prístupom a bez slnečníkov a baru. Ale more jednoznačne vyhralo nad všetkým - hotelom, stravou..

Michaela Mihaľová, 26.09.2021, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Capsis Out of the Blue Elite

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Hotel čistý, personál moc milý,

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel čistý, personál moc milý, Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na naši žádost nám vyměnili pokoj. Ten první byl v přízemí - pokoj velký, interiér starý -

s výhledem na parkoviště. Nový pokoj už byl v patře s výhledem na moře - pokoj byl mnohem menší, ale interiér nový.

Strava
Jídlo bylo každý den víceméně stejné. Moc společného s řeckou kuchyní nemělo.

Služby hotelu
Majitelem je pravděpodobně Polák a taky většina hostů byla z Polska. Při našem příjezdu cca okolo 9:30 hod nám bylo sděleno, že pokoje dostaneme až okolo oběda, skupina Polských turistů, která přijela cca hodinu, nebo dvě po nás byla ale ubytovaná hned.

Pláž
Pláž je veřejná - cca 3 minuty pěšky z hotelu. Za slunečníky i lehátka se musí platit. Pokud si ale něco objednáte v některé z restaurací, máte je zdarma. Moře bylo nádherně čisté a hlavně teplé.

Lenka S., 26.09.2021, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel: Ionis Art

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5 Hezký hotel, ale na špatném místě.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 1 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hezký hotel, ale na špatném místě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostory hotelu i pokoje jsou krásné, jediné mínus jsou malé balkony.

Úklid pouze 2x týden, přestože se hází toaletní papír do koše....

Strava
V době koronavirových opatření se lze pohybovat po rautu pouze s obsluhou a díky tomu se vytvářejí fronty.

Jídlo nám v celku chutnalo. Dezerty super, ale tématické večeře (vegetariánská, italská, řecká) zklamání. Káva na snídani je fakt hrůza a když chcete ledovou kávu, tak i v rámci All Inclusive si za ní připlatíte.

Pláž
Pláž přes ulici není moc hezká - hned vedle je přístav a silnice.

Vzdálenější Potami je skvělá - cca 30 minut pěšky.

Za Potami se dá dojít pěšky ještě na Mikro Seitani - dalších cca 50 minut + pokud máte štěstí a nikdo tam zrovna není, tak je naprosto kouzelná.

Anonym, 26.09.2021, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Samos, Hotel: Samian Mare Suites & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko