Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 4 160 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 4 160 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 7,6 Celkový dojem je veskrze pozitivní. Hotel leží přímo na pláži, což je velké plus. Zároveň se nachází i pár minut chůze od městečka...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem je veskrze pozitivní. Hotel leží přímo na pláži, což je velké plus. Zároveň se nachází i pár minut chůze od městečka Kolymbia a cca 30 minut autobusem od Rhodosu i Lindosu (zastávka je 200 metrů od hotelu a bus stojí 3,90 EUR). Z výletů určitě doporučuji právě Rhodos a Lindos. Od CK jsme jely na výlet na ostrov Chalki a do motýlího údolí – nádhera. Hotel je vhodný spíše pro páry nebo starší lidi, dětské prolézačky a tobogány tu nečekejte. Personál je milý, snaží se všem vyjít vstříc, a za to jej obdivuji (už jen proto, že musel celou dobu chodit v rouškách i když bylo venku 35 stupňů). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byly jsme ubytovány v bočním traktu ve 2. patře. Pokoj s balkonem byl menší, ale dostačující (TV, pohovka, postel, skříně) s bočním výhledem na moře. Koupelna byla starší (bílé kachličky, vana něco pamatovala), ale čistá. Klimatizace puštěná v noci na nejvyšší stupeň byla dost hlasitá, nicméně pokud jste jí snížili na minimum, dalo se při ní dobře usnout. Tmavé závěsy zatažené na noc zajišťovaly v pokoji úplnou tmu.

Strava
Výběr jídla byl omezený, v jiných řeckých hotelech jsme se při all inclusive najedly lépe a s větším výběrem. Nutno podotknout, že jsme zde byly v době koronavirové, je tedy možné, že hotel jídlo trochu "osekal" a v jiných letech byl výběr větší. Při výběru jídla jste si nesměli sami nabírat, vždy se vás ujmul číšník, který s vámi prošel všechny pulty s jídlem a nandaval vám jídlo na talíř sám. Hotelová jídelna byla malá. Při našem pobytu byl hotel obsazen z nějakých 50 - 60%, tudíž místo se našlo vždy, nicméně při plné obsazenosti si nedokážu představit, jak by se tam všichni hosté poskládali.

Snídaně: klasika. Výběr ze dvou druhů jogurtů, nějaké ovoce. Teplý bufet (fazole, vajíčka, brambory apod.), toasty, lívance...

Oběd: taková ta obědová "klasika", tzn. těstoviny, nějaké maso, přílohy (brambory, hranolky), pizza...

Večeře: při večeři byly vždy nějaké dva/tři druhy masa, hodně zeleniny a salátů, dvě/tři přílohy a pár dezertů.

Nápoje: vše vám museli připravit barmani, nemohli jste si sami natočit ani vodu. Tím pádem vznikaly u baru občas celkem dlouhé fronty... Voda zdarma byla pouze do kelímku, nikoliv ve větší PET lahvi. V rámci AI byl i vcelku slušný výběr koktejlů.

Služby hotelu
Hotel se opravdu snažil dbát na bezpečnost svých klientů. Personál nosil roušky po celou dobu našeho pobytu, vše bylo pravidelně dezinfikováno. Animační programy (opět kvůli covidu) nebyly žádné, ale s tím jsme byly seznámeny již při rezervaci hotelu a nijak nám to nevadilo, aspoň jsme mohli v klidu relaxovat na lehátku. Úklid pokoje jednou za dva dny byl plně dostačující.

Pláž
Moře v zátoce bylo krásné, teplé, čisté a hlavně bez vln. Pláž je oblázková, boty do vody dost usnadní vstup do moře. Zhruba první tři metry dosáhnete na dno, pak následuje prudší sestup a hloubka. Dvě lehátka a jeden slunečník jsou za cenu 8 EUR/den, což mi přijde trochu dost za to, že na pláži není ani žádné sociální zařízení či plážový bar...

Tereza V., 21.09.2020, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Lutania Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pohled z terasy 5 fotografií

Celkem: 9,2 Naprosto úžasná dovolená!! Ideání pro rodiny s dětmi. (Za nás tam ale bylo dětí velmi málo.) Luxus za cenu letenek. Klientela převážně z...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto úžasná dovolená!! Ideání pro rodiny s dětmi. (Za nás tam ale bylo dětí velmi málo.) Luxus za cenu letenek. Klientela převážně z Německa. Výborné jídlo, ochotný personál, kromě 1 hlavní starší budovy všechny ostatní nové, krásné, prostorné. I vybavení včetně lehátek, židlí, stolů u baru atd.. - vše nové. Vzhledem k tomu, že nebyla kapacita hotelu snad ani na polovině, bazény poloprázdné, u moře dostatek lehátek, fronty na jídlo do 5 minut, na pití ve špičce 10 minut. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj prostorný, krásný, útulný, dveře na balkón i s pojezdnou sítí proti hmyzu (přesto doporučuji mít sebou repelent na večery venku), budovy i vybavení nové, veliký balkón se sušákem, TV, lednice, vysoušeč vlasů, wifi, klimatizace. V koupelně je v dávkovači sprchový gel. Je tam asi 11 budov, takže počítejte s tím, že se můžete dostat do vdálenější, která není hned u moře. Jen některé budovy mají výtah, ty nižší ne - asi 35 schodů, doporučuji osobám, co mají problémy s pohybovým aparátem, toto dopředu zjistit.

Strava
Strava je nyní vydávána zaměstnanci, popisky jsou i v AJ, personál v rouškách, dohlížejí na rozestupy a desinfekci rukou před vstupem do jídelny, sortiment není tak rozsáhlý jako jinde a jindy, když to mohlo fungovat samoobslužně, ale přesto slušný výběr, vše co jsme jedli bylo VÝBORNÉ a rozmanité, každý den obměny, dokonce jsme měli možnost ochutnat i chobotnice, kalamáry a různé druhy ryb, k svačině kupa výborného Gyrosu s hranolkami a tzatziky, takže oběd před obědem :-D či večeře před večeří, výborná vanilková + čoko zmrzlina (jahodová na mě chemická) neomezeně po celý den až do pozdního večera (ne od - do jako jinde, kde to bylo většinou v době poledního spánku dětí), ledová káva, odpoledne dezert ke kávě, nápoje do skla, nikdo vás nebuzeruje, kam s jídlem či pitím můžete nebo ne, takže si můžete cokoliv odnést kam chcete (na pláž/na pokoj). Na rozdíl od Tunisu či Egyptu, kde bylo neskutečné množství sladkostí zde převážně kompoty, pěny, pudinky, čerstvé ovoce a 1 druh sladkého, ale zase alkoholické nápoje chutnali jak mají, (naše zkušenost: jinde to byl nedobrý líh jen jinak obarvený a dochucený), všeho dostatek. S ohledem na klientelu je kultura stolování perfektní! Jak už jsem zmínila, s ohledem na poloviční naplnění hotelu, bylo vždy dostatek místa k sezení a sedáválo se tam po obědě i večeři dlouho , nemuseli jste rychle uvolňovat místo ostatním strávníkům, jen poslední večer pršelo a vzhledem k velkému množství sezení venku, bylo míst k sezení uvnitř nedostatek.. Co bylo úžasné, vzheldem k našemu rannímu odletu, že pro nás extra přichystali brzkou snídani, kde jsme si udělali i balíčky na cestu (což si můžete objednat i v případě zájmu z důvodu třeba celodenního výletu).

Služby hotelu
Velice příjemná je možnost bezplatného hotelového busu do 10 minut vzdálené Roda. Jinak je hotel opravdu "na samotě", kde je poblíž jen malý krámek, ale další je hned na recepci, kde seženete vše potřebné. Co mě překvapilo byla absence toalet uvnitř, tedy na recepci, takže po příjezdu musíte hledat venkovní. Jednou se nám stalo, že na tom venkovním nefungovala světla, což je večer problém. Opravili ale obratem. Úklid je nyní na vyžádání den předem. Co mi chybělo, byli "oplachovače na nohy", když šel člověk z moře, musel to vzít přes sprchy a zbytečně ten písek dost dlouhou dobu nanášel cestou k bazénům, tedy ke sprchám. Zbytečná práce pro uklízečky navíc. Jinak ale venkovní toalety byly po celý den čisté. 1x týdně program tradiční folklórní tance, to bylo moc pěkné a pak cca obden reprodukovaná hudba, ale střídalo se konání ve všech 3 barech, takže to neznamenalo kravál denně pod vašimi okny. Konec do půlnoci a pak už klid. Což bylo zase dané klientelou. A také tím, že bary u bazénů končí o půlnoci, žádné non-stop, tvrdý alkohol od 13hod, dopoledne pivo, víno, Úzo a tradiční likér Kumquat. Hned vedle hotelu je půjčovna aut i vodních skútrů či ožnost projíždky motorovým člunem.

Pláž
Na první pohled pláže malé, ale vzhledem k ani ne poloviční kapacitě naplnění hotelu jsme vždy našli volná lehátka. Není problém jít na sousedící pláže, kde budete občas i úplně sami. :-) Fajn je možnost schovat se do stínu nejen pod slunečníky, ale i pod stromy, což jsem velmi ocenila = trvalý stín při 3 hodinovém poledním spánku našeho malého. Moře čisté, velmi klidné a opravdu extremně dlouho mělké, takže pro rodiny s dětmi naprostá pecka!! Náš malý se zde do moře vůbec nebál chodit i v podstatě "sám". Určitě bych ale doporučila pořídit si sebou plavecké brýle, je dost slané oproti jiným, kam chodil syn bez brýlí, zde je vyžadoval. Boty do vody nebyly třeba.

Hana Kratochvílová, 21.09.2020, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Angela Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Velice příjemný hotel.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjemný hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje mírně zastaralé, úklid každý den. Není co bych vytkla.

Strava
Výborná, snaživý a milý personál.

Služby hotelu
Není co bych negativního na služby v hotelu napsala.

Pláž
Pláž byla písčitá, čistá, lehátek dostatek. V době kdy jsme pobývali v hotelu byly velké vlny a moře znečištěné. Obsluha v baru na pláži byla ochotná.

Anonym, 19.09.2020, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Dessole Malia Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Skvělá dovolená, naprostá spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, naprostá spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi pěkný hotel sestávající z několika nízkých budov, uprostřed bazén, kolem udržovaná zahrada.

Pokoj pěkný, čistý, prostorný, s balkonem.

Super je jídelna v patře s venkovní terasou a výhledem do hotelové zahrady.

K dispozici je i minimarket, kde lze zakoupit balenou vodu, pohlednice a suvenýry.

Strava
Strava formou bufetu, v době covidu s obsluhou personálu, což ale není vůbec problém.

Výběr pestrý, pokaždé byly v nabídce minimálně dva druhy masa a k tomu ryba, vždy dostatek čerstvé zeleniny a zeleninových salátů, jako dezert dva druhy zákusků a čerstvé ovoce.

Atraktivní je i cooking show, kdy kuchař připravuje jídlo přímo před vámi.

Obsluha velmi milá a ochotná, jak u výdeje, tak i v jídelně, skvěle stíhali, vždycky byl k dispozici čerstvě prostřený stůl.

Služby hotelu
Všechny služby naprosto v pořádku, veškerý personál velmi vstřícný.

Milé a vždy dobře naladěné byly i animátorky.

Něco navíc: po příjezdu kolem půlnoci jsem v recepci dostala balíček s něčím k zakousnutí a půl litrem vody. Je příjemné, když někdo myslí na to, že po cestě máte možná hlad.

Na konci pobytu jsem uvítala i možnost pozdního check-out

Pláž
Písčito-oblázková pláž, krásná, široká, velmi dobře dostupná, jen pár minut chůze od hotelu (cca 150 metrů).

Pozvolný vstup do vody, na kraji oblázky, po pár metrech už písek.

Moře čisté, krásně prohřáté, nemělo chybu.

Jiřina B., 18.09.2020, Datum pobytu: 6.9. - 14.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Lardos Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 9,4 Původně jsme měli jet na jiné místo na Krétě,ale kvůli covidu náš hotel neotevřel a byl nám nabídnut tento hotel.Byli jsme s naší...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Původně jsme měli jet na jiné místo na Krétě,ale kvůli covidu náš hotel neotevřel a byl nám nabídnut tento hotel.Byli jsme s naší dovolenou naprosto spokojeni.Hotel je nový,všude čisto,milý,přátelský personál,na baru mladý milý barman,který krásně mluvil česky,nebyl problém se domluvit.Jídlo bylo skvělé.Nejvíce bych chtěla pochválit slečnu delegátku,kterou jsme znali z loňské dovolené na Krétě,byla milá,vše vysvětlila,poradila,byla vždy k dispozici.Dále byla možnost zapůjčení auta,což bylo super,projeli jsme si místa,která bychom jinak neviděli,především jižní Krétu,dále muzea,vykopávky.Určitě se rádi do tohoto hotelu vrátime. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný nový hotel,všude čisto.

Strava
Strava byla super,ochutnání místních specialit nás mile překvapil.

Služby hotelu
Ke službám hotelu nemáme co vytknout.

Pláž
Pláž se nachází asi 400 m od hotelu,je písčitá a lehátka na pláži zdarma.

Hana Václavková, 18.09.2020, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Amounda Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Všechny recenze Řecko