Řecko - Thassos Řecko

 • Doprava letecky

  03:30 h

 • Popis

  Podle řecké mytologie je Thassos sídlem Sirén, které svým zpěvem lákaly k ostrovu námořníky a způsobily tak ztroskotání mnoha lodí.

  Thassos také nazývaný pro své borovicové lesy, piniové a olivové háje jako "zelený smaragd v Egejském moři" je od řecké pevniny vzdálený 8km a leží v těsné blízkosti pobřeží Makedonie. Ostrov má středomořské klima, což znamená letní teploty 25-35°C od poloviny května do poloviny října.

  Krásy Thassosu najdete nejen v bohatém porostu piniových lesů, olivových hájů a v křišťálových mořských hladinách. Na jednom ostrově najdete tradiční vesnický životní styl, archeologická města, moderní obchody a bohatý noční život. Tento ostrov je také velmi oblíben archeology pro svá bohatá naleziště a slibné lokality. Hory dělí ostrov na dvě části s nejvyšším vrcholem Ypsarion (1127 m.n.m.). Severní a východní část je hornatá, pokrytá piniovými lesy a mezi skalnatými vrcholky se tvoří písečné pláže. Jižní a západní část klesá mírněji k moři a tvoří hluboké písčité zátoky s křišťálové čistou vodou, je pokrytá olivovými háji v jejichž okolí se zakládaly vesničky.

  Thassos také samozřejmě nabízí bohatou večerní zábavu, je zde velké množství barů, taveren a restaurací, ve kterých je možno ochutnat místní speciality a také thassoské víno známé již ze starověku. K nákupu je zde množství obchodů, je možné také shlédnout antické drama v historickém divadle. Ostrov je možné lépe poznat formou fakultativních výletů ať už prostřednictvím půjčeného automobilu, motocyklu nebo na kole.

Nejnovější recenze Řecko - Thassos

Celkem: 8 Negativa: Hodně turistů z Ruska. Neumí se chovat!

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Negativa: Hodně turistů z Ruska. Neumí se chovat! Zobrazit celou recenzi

Lenka S., 06.11.2019, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2019
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Rachoni Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 8,3 Příjemně strávená dovolená, byli jsme spokojeni, nic nám tu nescházelo. Apartmánový dům stojí na okraji Limenárie, je tu klid, ale v...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Příjemně strávená dovolená, byli jsme spokojeni, nic nám tu nescházelo. Apartmánový dům stojí na okraji Limenárie, je tu klid, ale v blízkém okolí markety i pekárna, taverny a restaurace pak podél moře. V centru spousta obchodů, pekáren, rychlých občerstvení, zmrzlina (5 kopečků na 1 euro, výběr asi ze 40 druhů). Půjčeným autem jsme projeli celý ostrov. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné, vše nové, jen mezi postelí a linkou jsme si 2 nevyhnuli, ale měli jsme tam postel navíc. Kdyby tam nebyla...tak letiště. Vše vynahradila obrovská terasa.

Strava
Vyhledáváme ubytování bez stravy, protože rádi navštěvujeme taverny s tradiční řeckou kuchyní. Restaurací a taveren je tu podél moře bezpočet, každý si může vybrat podle svého vkusu. Ale většinou jsou obrovské a zaměřené na turisty. Ta opravdu řecká rodinná taverna s ručně psaným jídelním lístkem (poradila nám ji delegátka) byla mimo tuto plážovou zónu v zapadlé uličce. Přesto tam bylo pořád plno, sedělo se přímo na ulici a těžko se hledal volný stůl.

Služby hotelu
Obden byly vyneseny koše, setřena podlaha, 2x výměna povlečení a ručníků.

Pláž
K moři to bylo uličkou kousek. Pláž měla být v Limenárii oblázková, ale delegátka Češka, která tam 30 let žije, nám řekla, že nedávno tam vlny přihnaly písek a tak i tu je vedle oblázkových přírodní písečná pláž. K naší spokojenosti, máme radši písečné. Voda čistá a teplá. V okolí na jednu či druhou stranu je možno navštívit i jiné pláže v dosahu pěší procházky.

Eva P., 18.10.2019, Datum pobytu: 16.7. - 26.7.2019
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Vila Anastazia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Odpočinula jsem si, děkuji.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Odpočinula jsem si, děkuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pro mě luxusní.

Strava
Pro mě pestrá.

Služby hotelu
Ochotni pomoci.

Pláž
Velmi blízko.

Ivana V., 10.10.2019, Datum pobytu: 24.9. - 1.10.2019
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Rachoni Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Pěkný, čistý a upravený hotelový komplex.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný, čistý a upravený hotelový komplex. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné a dostatečně zařízené pokoje.Jediné mínus, byla hlučná klimatizace.

Strava
Pestrá strava.Vždy bylo z čeho vybrat.Hrozně jsme ocenili, že obědy byly v baru na pláži.

Služby hotelu
Vše bylo v pořádku. Jen nám celkový dojem pokazilo a nezdálo se nám příliš fér,že večer před naším odjezdem byl uzavřen pro hotelové hosty bar na pláži a přístup na pláž z důvodu pořádání svatby.

Pláž
Písečná pláž.Dostatečný počet lehátek.

Věra Spěváková, 09.10.2019, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2019
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Alea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Celkem: 9,2 velmi hezká dovolená, skvělá delegátka, bezproblémové transféry,velká spokojenost. Pokud budeme plánovat další dovolenou, určitě se...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
velmi hezká dovolená, skvělá delegátka, bezproblémové transféry,velká spokojenost. Pokud budeme plánovat další dovolenou, určitě se obrátíme na Vaši cestovní kancelář, není důvod jít jinam. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělé, neuvěřitelná čistota.

Strava
Výborné snídaně i večeře, pestré a chutné.

Služby hotelu
Majitelka i personál velice milý a ochotní, nic pro ně nebyl problém.

Pláž
Blízko hotelu, oblázková, ale asi po 5 m od břehu již písek, dlouho mělčina. Jelikož naše dovolená byla až od 24.9. byli jsme na pláži sami, a to nám vyhovovalo Komu nevadí oblázky a poměrně úzká pláž nebude mít problém.

Václava P., 04.10.2019, Datum pobytu: 24.9. - 1.10.2019
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Sylvia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Thassos