Řecko - Thassos Řecko

 • Doprava letecky

  03:30 h

 • Popis

  Podle řecké mytologie je Thassos sídlem Sirén, které svým zpěvem lákaly k ostrovu námořníky a způsobily tak ztroskotání mnoha lodí.

  Thassos také nazývaný pro své borovicové lesy, piniové a olivové háje jako "zelený smaragd v Egejském moři" je od řecké pevniny vzdálený 8km a leží v těsné blízkosti pobřeží Makedonie. Ostrov má středomořské klima, což znamená letní teploty 25-35°C od poloviny května do poloviny října.

  Krásy Thassosu najdete nejen v bohatém porostu piniových lesů, olivových hájů a v křišťálových mořských hladinách. Na jednom ostrově najdete tradiční vesnický životní styl, archeologická města, moderní obchody a bohatý noční život. Tento ostrov je také velmi oblíben archeology pro svá bohatá naleziště a slibné lokality. Hory dělí ostrov na dvě části s nejvyšším vrcholem Ypsarion (1127 m.n.m.). Severní a východní část je hornatá, pokrytá piniovými lesy a mezi skalnatými vrcholky se tvoří písečné pláže. Jižní a západní část klesá mírněji k moři a tvoří hluboké písčité zátoky s křišťálové čistou vodou, je pokrytá olivovými háji v jejichž okolí se zakládaly vesničky.

  Thassos také samozřejmě nabízí bohatou večerní zábavu, je zde velké množství barů, taveren a restaurací, ve kterých je možno ochutnat místní speciality a také thassoské víno známé již ze starověku. K nákupu je zde množství obchodů, je možné také shlédnout antické drama v historickém divadle. Ostrov je možné lépe poznat formou fakultativních výletů ať už prostřednictvím půjčeného automobilu, motocyklu nebo na kole.

Nejnovější recenze Řecko - Thassos

Celkem: 10 Skvělá dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvěle vybavený hotel.

Strava
Vynikající, řecké speciality.

Služby hotelu
Denní úklid.

Pláž
Čistá, udržovaná, prostorná.

Nikola K., 11.02.2019, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Alexandra Beach Thassos Spa Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Vše bylo v pořádku.Ale co mě zarazilo,že se nacházím v maličké vesničce.Kde byl jeden obchod a jedna taverna a tudíž večer nebylo kam...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo v pořádku.Ale co mě zarazilo,že se nacházím v maličké vesničce.Kde byl jeden obchod a jedna taverna a tudíž večer nebylo kam jít. Ale byli tam turisté z Čech ,kteří tam jezdí opakovaně a jsou velice spokojený a to proto,že tam je úžasný klid. Moje chyba ,že jsem to nezaznamenala. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl situován tak ,že jsme viděli na moře a slunce až do západu a to proto ,že jsme měli balkon na boční straně.Nic lepšího jsme nemohli dostat.

Strava
Strava snídaně klasika jako všude.A k večeři bylo jedno jídlo a vždy maso či ryba plus salát a k tomu různé přílohy.A nakonec sladký pamlsek.Jídlo vařila majitelka hotelu a já ji to osobně pochválila jak bylo chutné.

Služby hotelu
Pokoj každý den uklidili a doplnili toaletním papírem. A každý 3 den vyměnili ručníky a osušky plus povlečení.

Pláž
Pláž byla 15 metrů od hotelu .Mohli jsme si nosit lepší lehátka a večer je až uklidit. A hotel tam měl pod svým jménem stabilně postavené slunečníky a vše zadarmo.Do moře je vstup asi 2 metry kamení a potom už jenom písek.Kdo nechtěl ležet u moře tak tam mají velikou zahradu s lehátky. Samozřejmě tam je i bazén.

Irini Romašková, 15.10.2018, Datum pobytu: 14.9. - 25.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Sylvia

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (2)

Celkem: 8,3 Příjemný rodinný apartmánový dům.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný rodinný apartmánový dům. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Žádný luxus, ale příjemné ubytování.

Strava
Stravovala jsem se sama.

Služby hotelu
Využila jsem jen bazén - asi 2 krát.

Pláž
Na pláž blízko, každý si vybral - byla i místa bez slunečníků. Vzhledem končící sezóně nebylo plno. Moře někde průzračné, někde částečně zakalené a někde řasy.

Jana Vrtalová, 15.10.2018, Datum pobytu: 18.9. - 28.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Apartmán Marialena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Celkem: 2,2 Rekreaci jsme si objednali v listopadu loňského roku a koukali na staveniště.Chtěli jsme pokoj vyměnit, ale marně.Recepční...

 • 2,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 4 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Rekreaci jsme si objednali v listopadu loňského roku a koukali na staveniště.Chtěli jsme pokoj vyměnit, ale marně.Recepční neochotná.Výměna žárovky trvala týden.

Moc ochotná paní delegátka. Děkujeme moc!!! Super. Věnovala se nám, ale i ostatním. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl průměrný,televize nešla na MS ve fotbale. Wifi nešla.

Strava
Strava nebyla fajn, a to vůbec. Vařili vepřové a kuřecí kostky, doplňování špatné, ovoce v malém množství, zmrzlina-jeden box na dlouhé stání. Nápoje jsme museli donášet k obědu z plážového baru do jídelny. V kuchyni byl nepořádek.

Bar na pláži fungoval.

Služby hotelu
Úklid byl dobrý.

Pláž
Pláž byla dobrá, fajn. Dobré koupání. Obsluha pláže měla měla poznámky, že to není socialismus, což si myslím, že

není vhodné, celkem mi to vadilo, když si jedu odpočinout.

Jiří Richter, 10.10.2018, Datum pobytu: 3.7. - 13.7.2018
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Rachoni Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Celkem: 2,5 Vzhledem k okolnosti, že nám delegátka oznámila, mimochodem paní na svém místě, že s klientelou z ČR se příští ani další roky nepočítá,...

 • 1 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Vzhledem k okolnosti, že nám delegátka oznámila, mimochodem paní na svém místě, že s klientelou z ČR se příští ani další roky nepočítá, není důvod se více rozepisovat a případné zájemce lehce varovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Šok!!! 3 dospělé osoby ubytovat do menšího než malého pokoje a s postelemi, kde je jeden nucen přelézat přes druhého bylo skutečně k neuvěření.Paní delegátka situaci vyřešila rychle a k naší spokojenosti, bohužel první dojem byl velice špatný.

Strava
Bez stravy

Služby hotelu
Nevyužito

Pláž
Spíše kamenité, bez bot do vody celkem slušný, sportovní výkon s úsměvnými situacemi ustát každý jeden krok.

Ivana J., 06.10.2018, Datum pobytu: 18.9. - 28.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Vila Augustis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Thassos