Řecko - Thassos Řecko

 • Doprava letecky

  03:30 h

 • Popis

  Podle řecké mytologie je Thassos sídlem Sirén, které svým zpěvem lákaly k ostrovu námořníky a způsobily tak ztroskotání mnoha lodí.

  Thassos také nazývaný pro své borovicové lesy, piniové a olivové háje jako "zelený smaragd v Egejském moři" je od řecké pevniny vzdálený 8km a leží v těsné blízkosti pobřeží Makedonie. Ostrov má středomořské klima, což znamená letní teploty 25-35°C od poloviny května do poloviny října.

  Krásy Thassosu najdete nejen v bohatém porostu piniových lesů, olivových hájů a v křišťálových mořských hladinách. Na jednom ostrově najdete tradiční vesnický životní styl, archeologická města, moderní obchody a bohatý noční život. Tento ostrov je také velmi oblíben archeology pro svá bohatá naleziště a slibné lokality. Hory dělí ostrov na dvě části s nejvyšším vrcholem Ypsarion (1127 m.n.m.). Severní a východní část je hornatá, pokrytá piniovými lesy a mezi skalnatými vrcholky se tvoří písečné pláže. Jižní a západní část klesá mírněji k moři a tvoří hluboké písčité zátoky s křišťálové čistou vodou, je pokrytá olivovými háji v jejichž okolí se zakládaly vesničky.

  Thassos také samozřejmě nabízí bohatou večerní zábavu, je zde velké množství barů, taveren a restaurací, ve kterých je možno ochutnat místní speciality a také thassoské víno známé již ze starověku. K nákupu je zde množství obchodů, je možné také shlédnout antické drama v historickém divadle. Ostrov je možné lépe poznat formou fakultativních výletů ať už prostřednictvím půjčeného automobilu, motocyklu nebo na kole.

Nejnovější recenze Řecko - Thassos

Celkem: 8 Super dovolená ! Výborná organizace ze strany CK, potažmo delagátky přímo na Thassosu. Úžasný ostrov s řadou nádherných bělostných pláží...

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená ! Výborná organizace ze strany CK, potažmo delagátky přímo na Thassosu. Úžasný ostrov s řadou nádherných bělostných pláží a "díky" COVIDU a pozdnímu termínu i naprosto liduprázdných... A také nezapomenutelné večeře v taverně CRAMBOUSA přímo na pláži! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování trošku stísněné , ale pro dvě osoby dostačující. Vše vynahradila milá a ochotná paní domácí , takže doporučuji všem kteří mají rádi klid a při tom jsou blízko jak pláže , tak centru obce s možností nákupů a výborného stravování.

Strava
Stravu už jsem chválil výše , ale byla opravdu vynikající! Každý večer jsme měli jinou Řeckou specialitu ...

Služby hotelu
Studio bylo sice prostorově malé , ale čisté s výhledem na hory.

Pláž
Pláž hned pod naším ubytováním ve Skala Potamia ( cca 60-80m uličkou ) byla naprosto nádherná s jemným zlatobílým pískem asi 3km dlouhá lemovaná řadou taveren . S místem opravdu nebyl vůbec žádný problém a lehátkový set se slunečníkem za útratu v taverně ( káva , pivo , limo...) No prostě NÁDHERA !

Pavel Zita, 28.09.2020, Datum pobytu: 15.9. - 25.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Studio Ilion

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 10 Super dovolená, za nás s manželem nelze nic vytknout

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená, za nás s manželem nelze nic vytknout Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj krásný prostorný, vyhlídka na moře super

Strava
Výborná řecká kuchyně, samé dobrůtky

Služby hotelu
Všechny služby naprosto uspokojivé, personál milý, přátelský.

Pláž
Pláž čistá a úžasně čisté moře

Věra Kalinová, 24.09.2020, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Blue Dream Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Dovolená ve třetím týdnu v září se více než povedla. Celkově nejvíce kvituji klidnou lokaci, nádherné moře ve společnosti piniového...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená ve třetím týdnu v září se více než povedla.

Celkově nejvíce kvituji klidnou lokaci, nádherné moře ve společnosti piniového háje. Bohužel pro Řeky, ale šťastně pro mě, byly pláže poloprázdné, přesto s dobrým servisem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je situován nedaleko hlavní silnice, která objíždí dokola ostrov, ale není vůbec frekventovaná. Provoz nás rozhodně neobtěžoval, protože z hlavní silnice se ještě krátce a prudce sjíždí lesíkem k hotelu.

Pokoje ve 3. patře jsou velmi moderní, prostorné, pohodlné, jakož i balkon, ze kterého bylo přes stromy vidět na moře. To v nižších patrech pravděpodobně není. Hotel o cca 30 pokojích je příjemně zasazen ve velké zahradě s bazenem mezi pinie. Po právu zde již někdo psal, že zahrada je chlouba paní majitelky. Toto velice úpravné okolí jsem opravdu oceňovala, není totiž zdaleka pravidlem. I u pěkných resortů se hned v sousedství může nalézat zde vrak auta, tu jiný bordel. Zde ne,

Hotel má výtah a malou posilovnu v -1, kde výbava je spíše zastaralá, ale zas tolik to nevadí. V restauraci lze sedět v pohodlných křesílkách buď venku u bazénu nebo v její kryté části. V zahradě je i venkovní posezení s grilem, který jsme nevyužili. Celkově jde o velmi příjemné místo.

Strava
Snídaně - švédský stůl, bohatě zásobený, z ovoce švestky a meloun, jinak klasická nabídka sladkého a slaného, výborné vaječné omelety, palačinky apod. každý den trochu jiná nabídka, naprosto dostačující, výborný jogurt s ořechy nebo granátovým jablkem. V rámci covidových opatření vám na talíř nakládá obsluha v roušce a rukavicích dle vašeho přání.

Večeře - 3chodové, s volbou ze 2 jídel u snídaně. Skládá se ze salátu, hl. jídla a dezertu (někdy ovoce). Ten mně často nechutnal, takové umělohmotné. Baklava ani jednou. Rybu jsme měli jednou (ale výbornou). Myslím, že se v hotelu obecně vaří dobře, že jde jen o rozpočet, který v rámci sníženého turismu také musí být snížený.

Služby hotelu
výtah, zahrada a bazén s lehátky, - vše ok. Taxi na požádání zavolali.

Pláž
Pláž Trypiti je nádherná, z hotelu dosažitelná během minutky. To je velký bonus. U ní je soukromá rybí restaurace (nevyzkoušeno) a taverna s barem patřící blízkému komplexu s bazenem . Vyzkoušeno a výborné.

Plážová lehátka různých úrovní jsou zpoplatněna (8€ 2 osoby/den) a v ceně byly 2 drinky. Některý den byla návštěvnost pláže tak slabá, že se nevybíralo vůbec. Moře je snad chlouba Thassosu, průzračné, čisté, krásné. Objely jsme ostatní pláže, doporučuji navštívit Paradise Beach, která nabízí vlny, hukot, kopce nad pláží, možnost surfu.

Jana M., 24.09.2020, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Green Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Dovolená na řeckém Thassosu v období od 4.9 -15.9.2020 byla fantastická. Krásné počasí, teplé moře, ostrov je malý, ale nádherný, celý...

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na řeckém Thassosu v období od 4.9 -15.9.2020 byla fantastická. Krásné počasí, teplé moře, ostrov je malý, ale nádherný, celý porostlý zelení. Měly jsme s mamčou půjčené na dva dny auto, ostrov jsme objely celý, navštívily jsme jiné krásné pláže, kláštery, vykopávky i vesničky ve vnitrozemí. Prostě super. Auto jsme si půjčily u delegátky za 30 Euro na den. Od třetího dne půjčení byla cena nižší, limit km na den byl 120 km, auto mělo výbornou pojistku, tak jsme si soukromně nechtěly půjčovat. Možná by to bylo levnější, ale takhle jsme měly jistotu co podepisujeme, auto přistavili a zase si pro něj ke studiům přijeli. Pláž přímo u studií Albatross, pláž i přístup do vody super. Lehátka byla pro studia zdarma, nebo hned vedle našich lehátek byly lehátka patřící k baru a ta byla za konzumaci. Ceny v okolních tavernách také dobré. Výborné ceny byly i v 5 min. vzdáleném supermarketu, kde měli i teplý bufet, každý den grilovaná kuřata a na výběr asi ze 5 druhů teplých pokrmů. Do městečka Potos jsme chodily každý den - cca 15 min. chůze, kde bylo možné i v rychlém občerstvení koupit giros v pitě, souvlaky - cca 3 Eura. Porce velké - giros se nedal pomalu sníst. Výborné a velké zmrzliny cca za 1 euro. Prostě vše super. Odlet letadla tam i zpět bez zpoždění, takže přežijete i roušky v letadle. A hlavně bych chtěla moc pochválit delegátku Andreu, která se o nás starala tak, že si myslím, že se starala nad svůj rámec. Výborně organizovala výlety, kterých se sama zúčastňovala a mimo výlety nám byla stále k dispozici. Pro ní mám jen slova chvály. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Studia nejsou nejnovější, ale čisté, nově zrekonstruované koupelny, jídelní kout na vaření postačující pro jednoduché vaření, studia s výhledem na moře jsou super. Musíte ale počítat s tím, že od oběda až do večera jde na tyto balkony slunce. Ale stojí to za ten krásný výhled, kde vidíte i západ slunce.

Strava
My jsme stravu s maminkou neměly, vařily jsme si opravdu jen někdy rychlá jídla, v okolí mnoho taveren, kde výborně vařili. Kousek od studií pěkný supermarket, kde měli i teplý bufet - řecká jídla a grilovaná kuřata, ceny ostatních potravin srovnatelné jako u nás - něco levnější, něco dražší.

Služby hotelu
Každý den se studia uklízela, každý druhý den byly vyměněny ručníky i povlečení. Prostě super - nebylo co vytknout.

Pláž
Pláž fantastická - přímo u studií, písčitá, vstup do moře drobné kamínky. Dalo se vejít do i bez obuvi, kdo je citlivější měl obuv do vody. Ježci ve vodě pouze v hloubce kam nedosáhnete a to pouze u velkých kamenů nebo skal, kde se dalo krásně šnorchlovat. Čistota vody i její teplota fantastická.

Yveta Švantnerová, 21.09.2020, Datum pobytu: 4.9. - 15.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Studia Albatross Pefkari

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 8,6 Byli jsme spokojení - cena odpovídala kvalitě.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojení - cena odpovídala kvalitě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly uklizené a dobře vybavené. Hotel byl na pěkném místě s krásnými výhledy, ale v nejbližším okolí není vůbec nic, takže to chce půjčit auto/skútr. Je to hotel vhodný pro klidnější dovolenou, dobrý jako startovní místo pro výlety.

Strava
Na to, že šlo o all inclusive, byla strava velmi dobrá. Všeho byl dostatek. Jídlo nám nandavali číšníci kvůli restrikcím souvisejícím s covidem. Víno, pivo dobré, pouze koktejly nebyly nic moc protože používají nějaký místní alkohol.

Služby hotelu
K dispozici jsou dva bazény, ten vrchní byl většinou prázdný, což nám vyhovovalo. Jeden bar u bazénu, tenisové hřiště jinak tam není nic.

Pláž
V docházkové vzdálenosti pouze jedna pláž, která není jedna z nejhezčích na ostrově ale bylo tam málo lidí.

Karin V., 20.09.2020, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Aeria

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Thassos