Řecko - Thassos Řecko

 • Doba letu

  03:30 h

 • Popis

  Podle řecké mytologie je Thassos sídlem Sirén, které svým zpěvem lákaly k ostrovu námořníky a způsobily tak ztroskotání mnoha lodí.

  Thassos také nazývaný pro své borovicové lesy, piniové a olivové háje jako "zelený smaragd v Egejském moři" je od řecké pevniny vzdálený 8km a leží v těsné blízkosti pobřeží Makedonie. Ostrov má středomořské klima, což znamená letní teploty 25-35°C od poloviny května do poloviny října.

  Krásy Thassosu najdete nejen v bohatém porostu piniových lesů, olivových hájů a v křišťálových mořských hladinách. Na jednom ostrově najdete tradiční vesnický životní styl, archeologická města, moderní obchody a bohatý noční život. Tento ostrov je také velmi oblíben archeology pro svá bohatá naleziště a slibné lokality. Hory dělí ostrov na dvě části s nejvyšším vrcholem Ypsarion (1127 m.n.m.). Severní a východní část je hornatá, pokrytá piniovými lesy a mezi skalnatými vrcholky se tvoří písečné pláže. Jižní a západní část klesá mírněji k moři a tvoří hluboké písčité zátoky s křišťálové čistou vodou, je pokrytá olivovými háji v jejichž okolí se zakládaly vesničky.

  Thassos také samozřejmě nabízí bohatou večerní zábavu, je zde velké množství barů, taveren a restaurací, ve kterých je možno ochutnat místní speciality a také thassoské víno známé již ze starověku. K nákupu je zde množství obchodů, je možné také shlédnout antické drama v historickém divadle. Ostrov je možné lépe poznat formou fakultativních výletů ať už prostřednictvím půjčeného automobilu, motocyklu nebo na kole.

Nejnovější recenze Řecko - Thassos

Celkem: 10 Tento dům stojí na pěkném místě, nedaleko 2 taverny na pláži a jedna nahoře u silnice, všude vaří dobře, na pláž jen pár kroků přes...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Tento dům stojí na pěkném místě, nedaleko 2 taverny na pláži a jedna nahoře u silnice, všude vaří dobře, na pláž jen pár kroků přes zahradu s lehátky a posezením, a přitom nedaleko od centra Potosu, kde jsou obchody a další taverny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dole prostorné apartmány, nahoře studia, kde bylo vše potřebné, oddělené balkony, dostatek nádobí k vlastnímu vaření, dvojvařič, varná konvice.

Strava
Stravu jsme měli převážně vlastní, suroviny nakupovali v blízkém Potosu, kde jsou asi 3 velmi dobře zásobené supermarkety i pekárna. Navštívili jsme i okolní taverny, asi nejlepší je St. Antonio, kterou ale po týdnu zavřeli, nevýhoda konce sezony.

Služby hotelu
Lehátka a posezení k volnému použití na zahradě, odtud jen pár kroků na pláž, výměna ručníků a povlečení v pořádku, před domem bylinková zahrádka, majitelé velmi příjemní a vstřícní.

Pláž
Pláž je hned za zahradou, písková, prostorná, čistá. Půjčovna kajaků, padlbordů, šlapadel i vodních skútrů. Před tavernami slunečníky a lehátka za konzumaci, po zavření taveren všechno zmizelo. Vstup do vody první 2 metry oblázky až kameny, dále písek, voda čistá, dost dlouho mělká.

František H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 10.10.2023, Datum pobytu: 18.9. - 28.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Apartmánový dům Lambiris

1 fotografie

Celkem: 6.8

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Ubytování
Pozitivní bylo, že to bylo blízko moře a jeho dvůr byl pěkně navržený a uklizený. Zařízení bytu je na některých místech ve špatném (minimálním) stavu /wc sprchový kout/ potřebuje rekonstrukci. Mrzí mě, že v den odjezdu nebyla možnost uklidit a převléknout se, i když to nebylo přislíbeno. Služba Wifi byla v popisu zahrnuta, ale její kvalita byla nulová. Kromě toho bych doporučil - podobně jako v tureckém bytě - přijímat alespoň jeden maďarský televizní kanál (např. Duna TV). Zobrazit celou recenzi

Strava
Nebylo to

Služby hotelu
Nebylo to.

Pláž
Voda byla čistá, dno bylo pokryto příjemným pískem, náhle se neprohlubovalo. Byla zde sprcha / podotýkám, že pouze zde / také šatna. V hlavní sezóně bude pravděpodobně přeplněno kvůli rezervacím blízkých pobřežních nemovitostí a stravovacích zařízení.

Pál D., Ověřená recenze (Invia.hu), Hodnoceno: 08.10.2023, Datum pobytu: 22.9. - 1.10.2023
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Apartmány Stella

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9.4 Nejlepší tří hvězdičový hotel ve kterém jsem kdy byla. S přítelem jsme byli nadšení! Musíme vyzdvihnout naše delegátky slečnu Veroniku a...

 • 9.5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nejlepší tří hvězdičový hotel ve kterém jsem kdy byla. S přítelem jsme byli nadšení!

Musíme vyzdvihnout naše delegátky slečnu Veroniku a slečnu Alenku, které byly velmi nápomocné po celou dobu pobytu. Využili jsme dvou fakultativních výletů, island tour autobusem a výjezd jeepem na Ypsarion. Oba výlety byly skvělé jak z organizačního hlediska tak poznávacího. Celkově jsme byli cestovní kanceláří Čedok příjemně překvapeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný pokoj s výhledem na moře. Úklid každý den, vždy vzorně uklizeno.

Strava
Strava byla dostačující a velmi chutná. Člověk musí brát v potaz, že je to jen tří hvězdičkový hotel pro menší počet hostů. Od 17-19 vybrané drinky all inclusive jinak za poplatek.

Služby hotelu
Příjemný majitel nám pomohl zařídit taxi do hlavního města.

Pláž
Velmi povolný přístup do moře. Písčitá pláž s občasnými kameny. Plno lehátek se slunečníky a plážové postele k dispozici zdarma.

Nathalie Marie R., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 05.10.2023, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Socrates Plaza

Celkem: 7.6 Spokojenost dovolená stála za to.

 • 7.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost dovolená stála za to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování velmi dobré

Strava
Lepší průměr

Služby hotelu
Spokojenost žádné výhrady

Pláž
Pěkná písečná pláž, pozvolným vstupem do vody

Vladimír H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 02.10.2023, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Sunrise Beach

Celkem: 9 Poloha apartmánu v podstatě na písečné pláži, v zahradě lehátka, stolky sprcha. Apartmán prostorný, vpředu před apartmánem posezení na...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Poloha apartmánu v podstatě na písečné pláži, v zahradě lehátka, stolky sprcha. Apartmán prostorný, vpředu před apartmánem posezení na terase.

Trošku problémy s koupelnou - na podlaze zůstávala voda. Také vybavení kuchyňky nic moc. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
viz. nahoře

Strava
Měli jsme to bez stravy.

V blízkosti 2 taverny, kde skvěle vařily.

Služby hotelu
Bez problémů.

Naprosto skvělá delegátka Andrea Cejnková

Pláž
Nádherná písečná pláž, když moc nefoukalo, tak voda čistá.

Když byl větší vítr a tím i větší příboj, tak byla voda na kraji samozřejmě zkalená.

Zdeněk G., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 02.10.2023, Datum pobytu: 18.9. - 29.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Apartmánový dům Lambiris

Všechny recenze Řecko - Thassos