Řecko - Thassos Řecko

 • Doprava letecky

  03:30 h

 • Popis

  Podle řecké mytologie je Thassos sídlem Sirén, které svým zpěvem lákaly k ostrovu námořníky a způsobily tak ztroskotání mnoha lodí.

  Thassos také nazývaný pro své borovicové lesy, piniové a olivové háje jako "zelený smaragd v Egejském moři" je od řecké pevniny vzdálený 8km a leží v těsné blízkosti pobřeží Makedonie. Ostrov má středomořské klima, což znamená letní teploty 25-35°C od poloviny května do poloviny října.

  Krásy Thassosu najdete nejen v bohatém porostu piniových lesů, olivových hájů a v křišťálových mořských hladinách. Na jednom ostrově najdete tradiční vesnický životní styl, archeologická města, moderní obchody a bohatý noční život. Tento ostrov je také velmi oblíben archeology pro svá bohatá naleziště a slibné lokality. Hory dělí ostrov na dvě části s nejvyšším vrcholem Ypsarion (1127 m.n.m.). Severní a východní část je hornatá, pokrytá piniovými lesy a mezi skalnatými vrcholky se tvoří písečné pláže. Jižní a západní část klesá mírněji k moři a tvoří hluboké písčité zátoky s křišťálové čistou vodou, je pokrytá olivovými háji v jejichž okolí se zakládaly vesničky.

  Thassos také samozřejmě nabízí bohatou večerní zábavu, je zde velké množství barů, taveren a restaurací, ve kterých je možno ochutnat místní speciality a také thassoské víno známé již ze starověku. K nákupu je zde množství obchodů, je možné také shlédnout antické drama v historickém divadle. Ostrov je možné lépe poznat formou fakultativních výletů ať už prostřednictvím půjčeného automobilu, motocyklu nebo na kole.

Nejnovější recenze Řecko - Thassos

Celkem: 8,4 Super

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše Ok jen jedna chyba. Tady někdo nemyslel. Nemáte si kam dát oblečení. Jen jedna skříň a pouze na ramínka. Nechápu.

Strava
Výborná. Velký výběr jako ve velkých hotelech nečekejte.

Služby hotelu
Služby perfekt. Opravy se řeší ihned. Opráváři vědí co dělají.

Pláž
Do vody vstup pouze po stranách. (Ježci).Pláž je moc hezká a přírodní. Horší přístup k pláži. Strmý svah. Moc se mi to líbilo. Kdo má rád rovinu a písek musí jinam.

Marek Potůček, 14.06.2019, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Aeolis Thassos Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Fantastická

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Fantastická Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné,jednoduchý pokoj s balkónem a výhledem na moře. Naprostá čistota. Jediná chybička příliš hlučná klimatizace.

Strava
Výborná,velký rozmanitý výběr. Chutná. Místní speciality. Dostatek ovoce i zeleniny. Neustále doplňováno. Jediná výtka k celému pobytu: Poslední jídlo před odletem v 18 hodin byla snídaně. Uvítala bych plnohodnotný balíček na cestu včetně nápoje. Toust s plátkem sýra nebyl použitelný .

Služby hotelu
Příjemný dojem,příjemný personál.

Pláž
Dle uvedeného popisu. Čistá. Nádherné průzračné moře.

Ludmila Veselá, 14.06.2019, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Aeria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 10 Byli jsme s pritelem nadmiru spokojeni, misto bylo nadherne, vsichni byli moc ochotni a mili. Vse co sme si na ne vymysleli, jako pujceni...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme s pritelem nadmiru spokojeni, misto bylo nadherne, vsichni byli moc ochotni a mili. Vse co sme si na ne vymysleli, jako pujceni kol a pozdni veca, kdyz jsme ji nestihali pro ne byla samozrejmosti. Moc radi se tam zase vratime :-) okoli bylo nadherne!!! Zobrazit celou recenzi

Michala Křížová, 14.06.2019, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Coral

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Dovolená mě pozitivně překvapila. Služby byly ok a nejlepší byli delegáti! nejlepší delegáti, které jsem potkala - velmi ochotní i nad...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená mě pozitivně překvapila. Služby byly ok a nejlepší byli delegáti! nejlepší delegáti, které jsem potkala - velmi ochotní i nad rámec svých pracovních úkolů, věděli o čem mluví, skvělé služby! Jeli jsme s nimi i na výlet a bylo to úžasné - doporučuji! Je vidět, že je práce baví. Jede se do hotelu z Kavaly autobusem do přístavu a poté trajektem a zase autobusem. Pro mě na týden pobytu trochu moc cestování, ale na více dní super, protože vám nelítají letadla nad hlavou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je nový, čistý, snaží se v něm, má pláž přímo u hotelu a prostředí hotelu je komfortní a pěkné.

Strava
Jídlo dobré, klasické, každý den jiné. Neměli vypsané alergeny u jídel - což je škoda. Málo druhů ovoce (nejčastěji jen jablka a kiwi - ke snídani trochu více - merunky, pomeranč..).

Služby hotelu
Všichni ochotní, jen když jsme v polovině pobytu chtěli upgrade, tak nám na recepci řekli takovou tu klasiku, že jsou plně obsazeni - nicméně dost pokojů bylo volných.

Pláž
příjemná pláž, vhodná hlavně pro malé děti - dlouho jdete a máte vodu po kolena:-), hezké i na porcházeku. Příjemná lehátka v ceně a také "postele", ale pouze pro vyšší kategorii pokojů - suite (důvod proč jsme chtěli upgrade).

Ilona S., 13.06.2019, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Alea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Za cenu 6990,- naprosto skvělé, pokud bych v sezóně zaplatila plnou cenu, byla bych asi zklamaná. Doporučuji půjčit si auto a projet...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Za cenu 6990,- naprosto skvělé, pokud bych v sezóně zaplatila plnou cenu, byla bych asi zklamaná.

Doporučuji půjčit si auto a projet celý ostrov, stojí to za to. Strávit celý týden jen na tomto jednom místě by byla škoda, mimo koupání není zde není co dělat. Jeden malý obchůdek a tři taverny, to je vše.

Ideální dovolená pro někoho, kdo chce naprostý klid. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj malý, ale na týdenní pobyt dostačující.

Strava
Snídaně v podstatě každý den stejné,nic moc.

Večeře dobré, hlavní jídlo a k tomu pokaždé jiný salát a buď zákusek nebo ovoce.

Služby hotelu
Hotel malý, útulný, paní majitelka vstřícná a milá.

Pláž
Pláž velmi blízko hotelu, bohužel kamenitá a ne zrovna čistá a to jsme zde byli na úplném začátku sezóny.

Klára T., 13.06.2019, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel: Sylvia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Thassos