Řecko Řecko

 • Jak trávit čas

  Vodní sporty a jiné

  V Řecku jsou nádherné pláže, a tak většina aktivit v turistických letoviscích souvisí s pískem, koupáním atd. Na většině pláží lze provozovat prakticky všechny druhy plážových a vodních sportů, jako je potápění, surfování, vodní lyžování, plachtění, vodní šlapadla nebo paragliding.

  V Řecku máte možnost pronajmout si například plachetnici a udělat si výlet podél pobřeží. Budete potřebovat cestovní pas, případně také kreditní kartu. Jelikož zde panují poměrně přísná námořní pravidla, musí mít alespoň dva členové posádky na lodi odborné kapitánské zkoušky. Ovšem žádný strach, pronajmout si můžete plachetnici i s kapitánem.

  Milovníci podmořského světa vyhledávají potápění s přístrojem. To je v Řecku samozřejmě také možné, ovšem pouze v určitých lokalitách a výhradně se zvláštním povolením. Pokud však splníte stanovené podmínky, odměnou vám bude možnost prozkoumat mořské dno a obdivovat nespočet zajímavých mořských živočichů.

  Když máte dost pláží

  Z většiny řeckých letovisek si můžete udělat výlety do překrásného okolí, šplhat po kopcích, procházet se mezi svahy porostlými olivovníky. V přímořských oblastech se vám z každého vyvýšeného místa otevře nezapomenutelný pohled na blankytně modré moře.

  Další aktivitou, když už se vám nebude chtít trávit čas na pláži nebo u hotelového bazénu, bývá stolní tenis, minigolf, nebo zkuste najít tenisové kurty, které bývají u každého lepšího hotelu. Zahrajte si volejbal, vodní pólo nebo zkuste vířivku.

  Večery můžete trávit buďto u hotelu, kde pro vás budou připraveny nejrůznější animační programy, nebo se vydejte do některého z řeckých klubů, hospůdek a taveren. Posezení v typické řecké taverně či baru je jedinečným typem na letní večer v Řecku. Nezapomenutelným zážitkem je rovněž návštěva letního kina.