Řecko - Severní Sporady Řecko

 • Popis

  Severní Sporady čítají asi 135 ostrůvků roztroušených v Egejském moři. Leží východně od pevninské části Řecka. Čtyři hlavní ostrovy Skyros, Skopelos, Skiathos a Alonissos soustřeďují většinu cestovního ruchu. Na ostatních ostrovech žije sotva pár ovcí. Pasou se mezi stromy a keři a poskakují po skalnatém povrchu. Na neobydlené ostrovy se dostanete jen výletní lodí, jejíž kapitán vám dopřeje 2 hodiny ničím nerušeného koupání ve smaragdově modré zátoce a odpočinku ve stínu zelených borovic.

  Skiathos, vstupní brána Severních Sporad, proslul díky překrásným plážím. I se svou rozlohou okolo 1 km2 skrývá 30 písečných pláží a malebných zátok. Každý den tak můžete cestovat za nezapomenutelným zážitkem z koupání a objevovat nové končiny. Skopelos a Alonissos si zamilují turisté mířící za klidem a rozjímáním. Absence nočního života a přeplněných promenád vyzdvihují typickou řeckou atmosféru, kdy nikdo nikam nespěchá a každý si užívá slunce, moře a dobrého jídla. Dopřejte si s místními polední siestu, vychutnejte si západ slunce u skleničky dobré retsiny a poznejte pravou řeckou pohostinnost. Alonissos vyzývá k aktivní dovolené. Ostrov je protkán 16 turistickými stezkami vedoucími okolo zastrčených klášterů a kostelíků, skrze borové lesy a po skalnatých útesech. Skopelos hrál hlavní roli ve filmu Mamma Mia. Jen pár rekvizit připomíná natáčení a hlavní nápor turistů kráčících po stopách hollywoodských hvězd dávno pominul. Vyšplhejte se po strmém schodišti ke kapličce Agios Ioannis a vykoupejte se na pláži Kastri s krásným výhledem na skaliska v okolí. Ostrov Skyros nabízí výlety za historií. Poznejte místní folklór při tzv. velikonočním kozím tanci, toulejte se kamennými ulicemi hlavního města a vystoupejte až k hradu nebo ke klášteru Agios Georgios Skyrianos v podhradí.

Nejnovější recenze Řecko - Severní Sporady

Celkem: 9,5 Krásná dovolená, máte-li rádi objevování, trochu dobrodružství a oblasti méně turistické.. a vydržíte čekání na trajekt (než přijel,...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, máte-li rádi objevování, trochu dobrodružství a oblasti méně turistické.. a vydržíte čekání na trajekt (než přijel, prohlédli jsme si město Skiathos a poobědvali).. Doporučuji.

K současné situaci - uprchlíky jsme nikde neviděli, jídla bylo dostatek, z bankomatu se dalo vybírat.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné, prostorné, s výhledem na moře, odpovídající cenové kategorii.

Strava
Stravu jsme si zajišťovali sami, pekáren, obchůdků a taveren bylo dost.

Služby hotelu
Úklid a výměna ručníků snad každý den. Personál ochotný, když při příjezdu viděli, že cestuji se synem a ne s partnerem, ochotně nám hned přestlali postele, abychom nemuseli spát oba na manželské (byla tam ještě 3.postel).

Klimatizace byla v ceně, což bylo milé.

Pláž
Nejbližší pláž Roussoum Ghialos blízko a pěkná, přístupná po schodech, ale objevovali jsme i jiné, vzdálenější, pěšky se dalo dojít na pláž Spartines (ta mne moc neoslovila), nebo Milia - tam jsme šli několikrát (okolo Mezinárodní akademie klasické homeopatie) - bílé oblázky, azurové moře, málo lidí, malá tavernička. Také byla pěkná pláž napravo od Chory - Ghialia (s větrným mlýnem), popojeli jsme autobusem do Chory, abychom nemuseli jít pěšky celou trasu, pak jsme sešli dolů k moři (cesta u kruhů na mlácení obilí).

Půjčili jsme si i auto a objeli ty vzdálenější pláže, většinou krásné - z těch se mi asi nejvíc líbila Leftos Ghialos, dorazili jsme tam okolo 9-10 dopoledne, kdy tam nebyl skoro nikdo, takže krásný zážitek.

Doporučuji přečíst cestopis od Tydry na recko.name - má tam i mapky a pěkné popisy, dost nám to pomohlo.

Dagmar H., 03.08.2015, Datum pobytu: 10.7. - 21.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Severní Sporady, Hotel: Studia Stella

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

pohled z Chory 5 fotografií

Celkem: 10 perfektní,čistotaa milé jednání

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
perfektní,čistotaa milé jednání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
krásné čisté

Helena Provazníková, 14.07.2015, Datum pobytu: 30.6. - 10.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Severní Sporady, Hotel: Studia Stella

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Severní Sporady