Řecko - Karpathos Řecko

 • Doprava letecky

  02:15 h

 • Popis

  Je druhým největším ostrovem ležícím mezi Rhodem a Krétou. Karpathos má hornaté vnitrozemí s nejvyšší horou vysokou 1214m, kouzelnou přírodu a krásné scenérie. V horském vnitrozemí jsou vystavěné tradiční vesničky, kde obyvatelé dodržují zvyky a tradice a ve svátečních dny si oblékají své bohatě zdobené kroje. Návštěva některé z nich ve vás vyvolá nezapomenutelné zážitky.

  Karpathos láká turisty také svými nádhernými plážemi, které jsou převážně pokryté hrubším pískem nebo oblázky, jižní část ostrova bývá nazývána jako ráj windsurfingu.

  Karpathos byl pro turisty objeven teprve nedávno, proto se zde nenacházejí žádná velká turistická centra ani mohutné komplexy. Ostrov je vhodný především pro klidnou dovolenou spojenou s relaxací a pro poznání typicky řecké atmosféry, která ještě zůstala nenarušena turistickým ruchem. Když se vyšplháte na nejvyšší horu tohoto ostrova, budete se dívat na tento ostrov z výšky 1214 metrů nad mořem.

  Karpathos je hornatý a proto vyniká nádhernými scenériemi, které vytváří zdejší kouzelná příroda. Ve místních, tradičně vyhlížejících vesničkách se úzkostlivě dbá na staré zvyky. Sváteční dny jsou ve znamení bohatě zdobených krojů, které oblékají místní obyvatelé. Karpathos neoplývá velkými zábavními středisky nebo mohutnými turistickými komplexy, to jej činí ideálním místem pro poklidnou romantickou dovolenou.

Nejnovější recenze Řecko - Karpathos

Celkem: 5,8 Hotel se nachází v Amoopi.Karpathos je krásný,doporučuji všem.

 • 6 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel se nachází v Amoopi.Karpathos je krásný,doporučuji všem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Řecká klasika,byli jsme spokojeni.

Strava
Shrnuto-snídaně průšvih,večerě výborné.

Na snídani ráno zkysané mléko patrně z předešlého dne,taktéž zkyslé kompoty.Občas nepěkně vypadající hrozny (patrně zbytky z minimarketu).Po stížnosti recepční tato dáma s námi téměř přestala komunikovat.

Večere ve Votsalakia taverna and restaurant výborné,příjemný personál.

Jednou se nám stalo,že v restauraci byla svatba a nechtěli nás tam pustit.Najedli jsme se až po stížnosti u recepční.

Služby hotelu
Uklid v pořádku,výměna osušek také.Jedinou výhradu mám k vyprázdňování koše na toaletě,která neprobíhala každý den,což si myslím,že by měla, vzhledem k tomu že slouží na použitý toaletní papír.

Pláž
Každý si vybere tu svou,písečnou,oblázkovou,kamenitou,výborná destinace ke šnorchlování.V tomto ohledu velká spokojenost.

Libor B., 05.10.2018, Datum pobytu: 7.9. - 21.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Karpathos, Hotel: Votsalakia Beach (Amoopi)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

23 fotografií

Celkem: 8,6 velice klidné místo, slušná dostupnost obchodů i taveren

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
velice klidné místo, slušná dostupnost obchodů i taveren Zobrazit celou recenzi

Ubytování
jednoduché zařízení,ale naprosto dostačující, obden čisté ručníky, denně vytřeno velice dobré

Strava
stravování mimo ubytovací zařízení, taverny dostupné s dobrým výběrem

Služby hotelu
dobré, milý majitel i personál

Pláž
čtyři pláže, písčitá téměř bez vln, ostatní oblázkovo- písčité, velké vlny dostatek slunečníků, ale poměrně drahé

Věra G., 04.10.2018, Datum pobytu: 11.9. - 21.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Karpathos, Hotel: Studia Blue Horizon

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,8 Celkově jsme byli z dovolené nadšení. Upřednostňujeme klid, proto bylo Finiki pro nás jako dělané. Byli jsme zde na konci září, takže už...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme byli z dovolené nadšení. Upřednostňujeme klid, proto bylo Finiki pro nás jako dělané. Byli jsme zde na konci září, takže už tolik nefoukalo, bylo méně lidí. Výlety po ostrově lze dělat pěšky, na motorce, autem i přes delegáta. Je tady spousta krásných míst. Kdo má rád větší ruch, tak by měl jet spíše do Pigádie. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Klidný hotel, výhled na moře, kousek od pláže a taveren. Každý den vynesený koš, 1 x větší úklid.

Strava
V hotelu jsme stravu neměli, ale je vybaven základním nádobím, vařičem a varnou konvicí, takže nebyl problém si vařit. Na večeře jsme chodili do taveren u hotelu a vařili výborně.

Služby hotelu
S hotelem jsme neměli žádné problémy. Paní na recepci i uklízečka byly příjemné.

Pláž
Na konci září bylo jen pár lidí. Malá pláž, čisté čiré moře.

Markéta J., 02.10.2018, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Karpathos, Hotel: Apartmánový dům Archontiko (Finiki)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 6,8 Dovolená splnila naše požadavky - klid a pohodu. Dáváme přednost klidnějším, byť skromnějším resortům, před moderními a maximálně...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše požadavky - klid a pohodu. Dáváme přednost klidnějším, byť skromnějším resortům, před moderními a maximálně vybavenými komplexy (bazén, posilovna atd.) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl skromně, ale dostatečně vybaven, tak jak je to v Řecku ve *** hotelu zvykem. Nábytek jednoduchý dřevěný, ale funkční (postel + noční stolky, toaletka se zrcadlem, skříň a malá lednička, rádio "s rozhlase po drátě"). Koupelny jsou Řecku asi slabším místem, alespoň tam kde mi jsme s manželem byli. Na naše poměry sice malý sprchový kout se zahajovacím igelitem, ale s dobře odtékajícím odpadem. Každý den uklizený pokoj a vyměněné ručníky a jednou ložní prádlo. Hotel se skládá s několika dvoupatrových bungalovů, my jsme měli pokoj v přízemí s terasou do zahrady, kde je malá fontánka, granátová jablka, citróníky a palmy.

Strava
Snídaně formou bufetu, skromnější, ale myslím, že každý si vybere to, co rád snídá. Pečivo - housky a chleba (podrobný českému, žádná buchta), corn flakesy a müsli (na dochucení rozinky, dva druhy džemu, nutela, med, oříšky na posyp) šlehaný tvaroh, miska ovocného salátu (dva druhy melounů, broskev, pomeranč, jablko), buchty, sušenky, plátkový sýr a salámy nebo šunky, rajčata a okurky, olivy a olivový olej, feta na přípravu salátu. Jediné co se během pobytu měnilo, byla teplá část snídaně (míchaná a vařená vajíčka, párky, lívance, pečená slanina). K pití káva, různé druhy čajů a džusy. Pro zpestření mi tam chyběl topinkovač. Každý den jsme navštívili nějakou z místních taveren, např. tavernu Helios, Calypso, Voskaliky všechny jsou velmi blízko hotelu, stejně tak tři markety.

Služby hotelu
Personálu hotelu nemáme co vytknout, velice příjemný, milý a ochotný.

Pláž
Hned za hotelem po proběhnutí zahradou a minutí taverny se dostanete k písečné pláži (cca 150m) s pozvolným vstupem do moře. V moři nejsou žádní ježci ani další jiné nástrahy, voda byla příjemná na koupání. V dosahu pár metrů jsou další pláže - oblázkové. Lehátka a deštníky za poplatek, my jsme ale nevyužívali.

Kateřina Hniličková, 02.10.2018, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Karpathos, Hotel: Helios(Amoopi)

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (1)

Celkem: 10 Úžasné, klidné ubytování, s překrásným výhledm na moře

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasné, klidné ubytování, s překrásným výhledm na moře Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisto, bez problémů, bez závad

Strava
snídaně jednoduchá, ale v pohodě

Služby hotelu
rodinný hotel, moc příjemný

Pláž
úžasné pláže všude kolem

Edita Cermanová, 01.10.2018, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Karpathos, Hotel: Albatros (Amopi)

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Karpathos