Řecko - Lefkada Řecko

 • Doprava letecky

  02:50 h

 • Popis

  Lefkada, nazývaná také Lefkas, je jedním z Jónských ostrovů ležících u západního pobřeží středního Řecka a Peloponésu. Každý kousek ostrova vypovídá o nesmírné tvůrčí síle a fantazii přírody, důkazem jsou zátoky lemované křišťálově čistým mořem na pozadí zelení porostlých kopců a hor. Nejcharakterističtějším znakem ostrova jsou vápencové krasové kopce a hory, jejichž nejvyšší vrchol přesahuje 1000 m. n. m. Bělostné pláže ostrova z vápencového písku zesvětlují i barvu moře kolem ostrova na překrásně azurovou. Pláže Porto Katsiki, Kathisma, Avali, Pefkoulia, Milos, Egremni a Agiofilli byste rozhodně měli vidět, protože patří k nejkrásnějším v Řecku. V úrodných údolích se pěstují citrusové plody, olivy, vinná réva a zelenina.

  Poznat Lefkádu znamená vystoupat po krkolomných pěšinách až na vrcholek nejvyšší hory Stavroty a přitom objevit malebné malebné vesničky a klid rušený jen bzukotem cikád či cinkáním zvonců zbloudilých stád koz. Navštivte jihozápadní špici ostrova - mys Dukato, který je údajně místem, kde spáchala sebevraždu skokem z bělostné skály básnířka Sapfó z nešťastné lásky ke krásnému Faónovi. Na jihovýchodě ostrova je úzká zátoka Sýbota s mnoha krasovými jeskyněmi, která pak měla být přístavem Forkys, kde Odyssea vysadili Faiákové z Kerkyry a kde měl ukrýt své poklady v jeskyni Nymf. Na výlet se vydejte na sever ostrova, kde stojí klášter Faneromeni a středověká pevnost Santa Maura nebo na východní stranu ostrova k vodopádům.

  Lefkada je díky své klidné atmosféře zachovávající tradice úžasnou oázou klidu a pohody.

Nejnovější recenze Řecko - Lefkada

Celkem: 9 Výborný dojem. Skvělá delegátka, naprosto spolehlivá.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborný dojem. Skvělá delegátka, naprosto spolehlivá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré ubytování, odpovídalo tomu, co jsme čekali.

Strava
Strava byla dobrá, ale mohla být rozmanitější. Chyběly nám ryby.

Služby hotelu
Zcela v pořádku.

Pláž
Výborný přístup do vody, klidné moře, výhled.

Jaroslava V., 06.11.2018, Datum pobytu: 3.9. - 10.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel: Delfini

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Lefkáda patří mezi méně známe řecké ostrovy, o to více nás ostrov ohromil krásnými plážemi, kterých je zde opravdu nespočet, každý den...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Lefkáda patří mezi méně známe řecké ostrovy, o to více nás ostrov ohromil krásnými plážemi, kterých je zde opravdu nespočet, každý den jsme se koupali na jiném místě :) … na Lefkádu se určitě vrátíme :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Apollo nás mile překvapil, doporučuji si připlatit za lepší pokoj, který Vás odmění terasou s krásným výhledem na moře.

Strava
Nečekejte žádný luxus, na druhou stranu jsme každý den odnášeli prázdné talíře :) … k snídani bohužel nečekejte žádné ovoce, ale na to nás už dopředu připravila paní delegátka.

Služby hotelu
Hotelu není co vytknout, na recepci nám bylo vždy vyhověno a v pracovní dny dokonce v českém jazyce :)

Pláž
Doporučuji nezůstávat pouze ve Vassiliki, ale zkusit i jiné pláže jako Agiofili, Porto Katsiki, Megali Petra a další, určitě nebudete litovat :)

Ladislav B., 01.11.2018, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel: Apollo

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

výhled z pokoje 3 fotografie

Celkem: 1 Katastrofa,špína,nejhorší strava ....

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Katastrofa,špína,nejhorší strava .... Zobrazit celou recenzi

Anonym, 26.10.2018, Datum pobytu: 30.7. - 6.8.2018
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel: Perigiali Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 8 Úžasná dovolená .Lefkáda nás okouzlila kombinací hor a průzračné vody , která má nádhernou tyrkysou barvu. Ostrov je nádherně zelený i...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená .Lefkáda nás okouzlila kombinací hor a průzračné vody , která má nádhernou tyrkysou barvu. Ostrov je nádherně zelený i koncem září . Počasí super , voda stále vyhřátá . Agios Nikitas je klidné romantické místo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl moc hezký , výhled na moře a do hor . Bydleli jsme v pokoji ,který prošel rekonstrukcí , takže paráda . Nemám co vytknout. V hotelu byly některé pokoje i se starším vybavením .Zřejmě probíhá rekonstrukce postupně .

Strava
Měli jsme pouze snídaně ,které byly pestré ,chutné bylo si z čeho vybrat , vždy vše doplněno . Jinak jsme se stravovali v tavernách ,kde je velký výběr z řecké kuchyně .

Služby hotelu
Každý den uklizeno , čisto ,výměna ručníků a povlečení . U bazénu bar ,zaměstnanci milí a ochotní .

Pláž
Pláž je pár minut od hotelu je čistá ,ale je tam i větší pohyb lidí .Top je pláž Milos , na kterou dojdete přes kopec asi dvacetiminutovou procházkou horským terénem . Pokud využijete zadní vrátka u bazénu cestu si tím o něco zkrátíte . Pláž Milos je úchvatná , západy slunce byly nepopsatelné, Jezdí sem i lodní taxi z vesničky , ale jen pokud nejsou velké vlny . Pláž je klidná ,romantická , lidí koncem září už jistě méně než v sezonu . Nově je tam nějaká řada deštníků a lehátek , zřejmě z okolních vilek , které kvůli velkým vlnám naštěstí uklidili . Pokud si půjčíte auto poznáte řadu nádherných pláží v okolí , stojí to za to . Hlavně celé západní pobřeží .

Alena P., 11.10.2018, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel: Odyssey

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

pláž Milos 3 fotografie

Celkem: 5,6 1. ztráta resp . zpoždění zavazadel o 26 hodin 2. v nabídce byla studia - skutečnst bydlení v hotelu 3. počasí výborné 4. delegátka...

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
1. ztráta resp . zpoždění zavazadel o 26 hodin

2. v nabídce byla studia - skutečnst bydlení v hotelu

3. počasí výborné

4. delegátka pečlivá starala se. Zobrazit celou recenzi

Strava
pouze snídaně , každý den stejná snídaně . Kvalita dobrá - stereotypní.

Služby hotelu
bez připomínek

Pláž
městská dobrá , možnost navštěvy jiných . Delegátka zařídila výlet na všechny nejznámější pláže.

Martin Rehák, 10.10.2018, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel: Kalypso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Lefkada