Řecko - Lefkada Řecko

 • Doprava letecky

  02:50 h

 • Popis

  Lefkada, nazývaná také Lefkas, je jedním z Jónských ostrovů ležících u západního pobřeží středního Řecka a Peloponésu. Každý kousek ostrova vypovídá o nesmírné tvůrčí síle a fantazii přírody, důkazem jsou zátoky lemované křišťálově čistým mořem na pozadí zelení porostlých kopců a hor. Nejcharakterističtějším znakem ostrova jsou vápencové krasové kopce a hory, jejichž nejvyšší vrchol přesahuje 1000 m. n. m. Bělostné pláže ostrova z vápencového písku zesvětlují i barvu moře kolem ostrova na překrásně azurovou. Pláže Porto Katsiki, Kathisma, Avali, Pefkoulia, Milos, Egremni a Agiofilli byste rozhodně měli vidět, protože patří k nejkrásnějším v Řecku. V úrodných údolích se pěstují citrusové plody, olivy, vinná réva a zelenina.

  Poznat Lefkádu znamená vystoupat po krkolomných pěšinách až na vrcholek nejvyšší hory Stavroty a přitom objevit malebné malebné vesničky a klid rušený jen bzukotem cikád či cinkáním zvonců zbloudilých stád koz. Navštivte jihozápadní špici ostrova - mys Dukato, který je údajně místem, kde spáchala sebevraždu skokem z bělostné skály básnířka Sapfó z nešťastné lásky ke krásnému Faónovi. Na jihovýchodě ostrova je úzká zátoka Sýbota s mnoha krasovými jeskyněmi, která pak měla být přístavem Forkys, kde Odyssea vysadili Faiákové z Kerkyry a kde měl ukrýt své poklady v jeskyni Nymf. Na výlet se vydejte na sever ostrova, kde stojí klášter Faneromeni a středověká pevnost Santa Maura nebo na východní stranu ostrova k vodopádům.

  Lefkada je díky své klidné atmosféře zachovávající tradice úžasnou oázou klidu a pohody.

Nejnovější recenze Řecko - Lefkada

Celkem: 8,6 Lefkada je naprosto dokonalá. Agios Nikitas malé, ale klidné a krásné letovisko. Určitě doporučuji půjčit auto a projet celý ostrov - já...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Lefkada je naprosto dokonalá. Agios Nikitas malé, ale klidné a krásné letovisko. Určitě doporučuji půjčit auto a projet celý ostrov - já ač téměř neřidič jsem zvládla 3 dny za volantem s přehledem, místní jezdí celkem slušně :-) Paní delegátku můžu s klidným svědomím označit za bezkonkurenčně nejlepšího delegáta, jakého jsme kdy měli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Útulný hotel na začátku promenády. Úklid probíhal každý den, ob den nám měnili ručníky a povlečení po 3 dnech. Velice milý a usměvavý personál. Na recepci se s přehledem domluvíte anglicky a paní recepční prohodí i pár slovíček česky :-) Pro nás bylo vybavení dostačující, jednoduše zařízené pokoje - je důležité, abychom se měli kde vyspat.

Strava
Měli jsme bez stravování. Na večeře jsme chodili do místních restaurací - vyzkoušeli jsme snad všechny a všude bylo jídlo výborné (ovšem nejlepší ryby a mousaku jsme měli ve vesničce Sivota). V hotelu tuším podávali pouze snídaně, jejich kvalitu nemohu soudit. Večeře se podávají v nedaleké restauraci Join In - tam jsme byli na večeři sami a bylo to výtečné.

Služby hotelu
Absolutní spokojenost, jak jsem zmiňovala výše ohledně ubytování.

Pláž
Na konci promenády je malá pláž Agios Nikitas - příjemná, kamenitá. Tam jsme byli jen jednou, protože jsme procházkou objevili nedalekou, ale dokonalou pláž Milos (cca 20 minut chůze přes kopec, výstup trošku náročnější, ale nic co by se nedalo zvládnout, ovšem věřím, že děti a osoby se zdravotními problémy by to mohli mít složitější). Ale určitě auto a navštívit spoustu krásných pláží po celém ostrově.

Kateřina B., 13.06.2019, Datum pobytu: 30.5. - 7.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel: Kalypso

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,8 Lefkáda je nádherný zelený ostrov, plný nádherných pláží. Sice nás první den přivítala s pouhými 19 C ( delegát Vlado nás ujistil, že na...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Lefkáda je nádherný zelený ostrov, plný nádherných pláží. Sice nás první den přivítala s pouhými 19 C ( delegát Vlado nás ujistil, že na červen to je zcela vyjímečné ), ale pak už se teploty den ode dne zvedaly :-) Lehce nám pršelo jen ten první den a to v noci. Pak už bylo jen azuro :-) Pronajali jsme si auto - od našeho hotelu Olive Tree je asi cca 100 m půjčovna aut, kde je moc milá češka , která nám na mapě vyznačila místa kam určitě zajet :-) Cena za půjčení auta byla 27euro + 5euro pojištění/ den. Ale je to samozřejmě individuální, záleží na období a vytíženosti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné, čisté. Měli jsme výhled na moře, takže nám nic nechybělo.

Strava
Měli jsme zakoupené pouze snídaně. Sice je pravda, že nebyly tak bohaté jako třeba v Turecku, ale byly dostačující. Servírovaná klasika: vajíčka, dva druhy salámu (šunka,něco jako gothaj ), jeden druh tvrdého sýra, tousty, řecký jogurt, občas nějaký směs něco jako těstoviny s jogurtem, brambory něco jako s jogurtem, někdy zeleninový salát.. Bohužel co jsem opravdu postrádala bylo ovoce. Nebylo za celý týden ani jednou :-( Jinak k pití káva, čaj, džus..

Služby hotelu
Personál ochotný, nebyly žádné problémy.

Pláž
Pláže jsou opravdu nejkrásnější na západním pobřeží. Nám osobně se nejvíce líbila pláž Milos a Kathisma. Jak je uváděno hodně v předešlých rezenzích, tak na Milos je sice náročnější přístup, ale nic hrozného. Vede tam kopcovitý terén ( cca 20min ), ale odměnou je pak výhled a krásná pláž. Občerstvení je nutné si vzít sebou. Nic si tam nekoupíte. Chodí tam sice nějaký Albánec a nabízí pití,koblihy. Ale jestli tam je každý den toť otázka. Na pláž Kathisma je možno přijet autem až přímo na pláž. Krásná, dlouhá pláž. Je tam možnost si zakoupit cokoliv k pití, jídlu.

Pavlína P., 13.06.2019, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel: Olive Tree

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Byly jsme naprosto spokojeny s kompletní nabídkou dovolené, chtěla bych především poděkovat a pochválit delegatku , které ochotně všechny...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byly jsme naprosto spokojeny s kompletní nabídkou dovolené, chtěla bych především poděkovat a pochválit delegatku , které ochotně všechny naše požadavky vyřizovala obratem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování s výhledem na moře, a zelenou tropickou zahradu bylo fantastické

Strava
volba ze dvou jídel k večeři byla velmi dobrá, majitelé penzionu- rodina, perfektní.

sniídaně bohate, i když se píše kontinentalní.,

Služby hotelu
vše o.k.

Pláž
nádherná, čistá,přímo u taverny, kde jsou podávány snídaně, večeře.

Kristina M., 11.06.2019, Datum pobytu: 1.6. - 8.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel: Perigiali Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6,6 Dovolená se mi líbila, i když pláže vhodnější pro děti (písek) byly spíš dál.

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se mi líbila, i když pláže vhodnější pro děti (písek) byly spíš dál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme krásně prostorný pokoj s balkonem a výhledem na moře a ubytování bylo OK. Bazén u hotelu byl docela malý, ale to nevadilo, spíš by to chtělo nějaké atrakce pro děti (klouzačky apod.)

Strava
Strava byla celkem dobrá, jen by mohlo být víc typicky řeckých jídel. A k snídani chyběl ovocný (bez teinu) čaj pro děti. Ovšem poté, co jsme se na něj zeptali, jich pár doplnili.

Služby hotelu
Služby byly OK, paní recepční byla Češka, takže bylo velmi jednoduché se domluvit.

Pláž
Pláž u hotelu byla oblázková a ne moc krásná, ale ke koupání stačila.

Michaela B., 11.06.2019, Datum pobytu: 1.6. - 8.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel: Apollo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Lefkada