Řecko - Chalkidiki Řecko

 • Doprava letecky

  02:00 h

 • Popis

  Jako trojzubec Poseidona, boha moře. Tak vypadá poloostrov Chalkidiki, k širokému výběžku pevniny, kterým vybíhá do Egejského moře, přiléhají tři hroty, úzké poloostrovy Kassandra, Sithonia a Athos, zvaný též Svatá hora, na něm se nachází mnišský stát.

  Malebná městečka, vyhlášené svým půvabem, průzračné moře s živými letovisky, pestrobarevná krajina, to jsou neodolatelná lákadla tohoto poloostrova. Nejjižněji leží poloostrov Kasandra, který je turisticky nejatraktivnější a také nejnavštěvovanější, jak dokazuje množství jeho letovisek s příjemnou a klidnou atmosférou.

  Z východního pobřeží poloostrova Kassandra je krásný výhled na poloostrov Sithonia. Kopcovitý terén tohoto poloostrova láká k zajímavým výletům, na mnoha místech je zde stále nedotčená příroda. I zdejší letoviska jsou tišší a více od sebe vzdálená.

  Třetí, nejsevernější poloostrov Athos, je poněkud zvláštní případ. Na jeho území se nalézá autonomní mnišská republika Agios Oros. Hora Athos byla uctívána jako posvátné místo, osamělí poustevníci zde vedli život v rozjímání. Dnes tu ve dvaceti obydlených klášterech žije asi dva tisíce mnichů. Athos je v této souvislosti pověstný především tím, že na něj nesmí vstoupit ženy.

  Ve všech letoviscích poloostrova Chalkidiki se setkáte s příslovečnou řeckou pohostinností, mezi ta nejznámější patří Possidi a Paliouri na poloostrově Kassandra, na poloostrově Sithonia to jsou Kalithea, Pefkochori a Polichrono.

Nejnovější recenze Řecko - Chalkidiki

Celkem: 10 Dovolená předčila naše očekávání. Bylo příjemné počasí vhodné jak na koupání tak na výlety. Zúčastnili jsme se tří výletů : do...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená předčila naše očekávání. Bylo příjemné počasí vhodné jak na koupání tak na výlety. Zúčastnili

jsme se tří výletů : do jeskyní,které by měl vidět každý, kdo zavítá do Řecka, dále jsme byly v archeologickém parku , jsou tam neuvěřitelně

zachovalé památky osídlení a nakonec Soluň, která je krásná a rovněž plná památek. Tento výlet jsme zakončili noční plavbou na krásném "plovoucím baru". Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pohodě , nic nám nechybělo ,příští rok bychom chtěli opět do Mariety.

Strava
Stravování jsme se různě , všechno nám chutnalo ale měli jsme problém s velikostí porcí, které jsou v Řecku prostě obrovské.

Služby hotelu
Ubytování bylo příjemné, čisté, spokojenost.

Pláž
Pláž byla krásná, od vily Marieta pouhých pár metrů. Obsluha pod slunečníky se nám moc líbila - servírky jsou ochotné ,vždy usměvavé.Moře je čisté, vstup pozvolný.

Zdeňka, 29.09.2021, Datum pobytu: 14.9. - 26.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel: Vila Stavros (ex. Christos II)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,5 Spokojenost, klidná dovolená.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost, klidná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo nabídce i ceně, v podstatě vyhovující.

Strava
Pobyt jsme měli bez stravy. Pokud jsme si dali jídlo v taverně Zinon, tak nám nechutnalo.

Služby hotelu
---

Pláž
Pláž prostorná s hrubším pískem, ale spousta nedopalků.

Anonym, 28.09.2021, Datum pobytu: 15.9. - 25.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel: Studio Nikos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,3 Dovolená super až na počasí ale to si nevybereš

 • 8 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená super až na počasí ale to si nevybereš Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování až na maličkosti chybí nějaká miska na ovoce a malé talíře ,taky by to chtělo rychlovarnou konvici ohřívat vodu na kafe v kastrolu na vařiči se mě zdá neekonomické jinak pro ty kdo nevaří dostačující

Jana Hrdličková, 20.09.2021, Datum pobytu: 3.9. - 16.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel: Apartmány Jorikas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,6 Zakoupenou dovolenou hodnotím celkem 4 body z 10. Let v obou směrech a doprava do hotelu zcela bez komplikací. Česky mluvící delegátka...

 • 4 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Zakoupenou dovolenou hodnotím celkem 4 body z 10. Let v obou směrech a doprava do hotelu zcela bez komplikací. Česky mluvící delegátka ochotna vyřídit naše stížnosti či připomínky, proaktivně se však nechovala- při odjezdu nás neupozornila na potřebu vyplnit dotazníky na mzčr (zvládli jsme to rychle na letišti). Poté co jsme měli docela hodně požadavků nabyli jsme dojmu, že jsme otravní.

Hotel se 4 hvězdičkami ve společných prostorách a venkovním prostoru (bazén, zahrada) tuto kategorii splňoval. Na pokoji ale nejspíše přítomen drobný hmyz v posteli (blechy paní delegátka vyloučila a 3 den na pokoj poslala deratizéra), který poštípal všechny tři ubytované. Postele s matraci, která při každém otočení vrže, protékající wc, dveře do koupelny extremně špatně zavírající se (a proto hodně hlučné co není příjemné hlavně v noci). Jídlo: snídaně opakující se a s velikou pravděpodobností "recyklovaná" sýrová a masová nabídka (párky a klobásy zcvrké a nehezké), taktéž občas nahnilé ovoce a "recyklované" dezerty. Večeře byla bez možnosti výběru jídel (v zájezdu ale byla nabídka 2 jídel), vegetariánskou večeři jakoby ani neznali, bylo podmínka přijít na večeři v 19:00 (při pozdním příchodu nepříjemná výtka od paní delegátky). 3 večeře se dali sníst, 4 večeře typu špatně vařící hospody či menzy (bohužel to platilo i pro jídlo tzv á la carte).

Pláže v pěší vzdálenosti nehezké.

Toto místo bychom si již nikdy nevybrali, hotel Electra taktéž. Zobrazit celou recenzi

Elena Novotová, 15.09.2021, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel: Electra

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (2)

Celkem: 3,6 Ubytování bylo v jiném penzionu než penzion Vasilis / penzion Voula /, byla jsem CK požádána o souhlas s přemístěním.

 • 3 Ubytování
 • 1 Strava
 • 8 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování bylo v jiném penzionu než penzion Vasilis / penzion Voula /, byla jsem CK požádána o souhlas s přemístěním. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl jednoduše vybavený, kuchynka - kapající kohoutek u dřezu, WC - neizolovaný / voda z něj neustále na podlaze/, neustálá možnost úrazu. CK žádala o provádění úklidu rekreantem - úsměvné.

Strava
Pobyt byl beze stravy

Služby hotelu
Dojem nic moc, ale velmi slušní a příjemní majitelé penzionu.

Pláž
Příjemný sestup do moře.

Jana P. M., 08.09.2021, Datum pobytu: 26.8. - 5.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel: Penzion Vasilis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Chalkidiki