Řecko - Chalkidiki Řecko

 • Doprava letecky

  02:00 h

 • Popis

  Jako trojzubec Poseidona, boha moře. Tak vypadá poloostrov Chalkidiki, k širokému výběžku pevniny, kterým vybíhá do Egejského moře, přiléhají tři hroty, úzké poloostrovy Kassandra, Sithonia a Athos, zvaný též Svatá hora, na něm se nachází mnišský stát.

  Malebná městečka, vyhlášené svým půvabem, průzračné moře s živými letovisky, pestrobarevná krajina, to jsou neodolatelná lákadla tohoto poloostrova. Nejjižněji leží poloostrov Kasandra, který je turisticky nejatraktivnější a také nejnavštěvovanější, jak dokazuje množství jeho letovisek s příjemnou a klidnou atmosférou.

  Z východního pobřeží poloostrova Kassandra je krásný výhled na poloostrov Sithonia. Kopcovitý terén tohoto poloostrova láká k zajímavým výletům, na mnoha místech je zde stále nedotčená příroda. I zdejší letoviska jsou tišší a více od sebe vzdálená.

  Třetí, nejsevernější poloostrov Athos, je poněkud zvláštní případ. Na jeho území se nalézá autonomní mnišská republika Agios Oros. Hora Athos byla uctívána jako posvátné místo, osamělí poustevníci zde vedli život v rozjímání. Dnes tu ve dvaceti obydlených klášterech žije asi dva tisíce mnichů. Athos je v této souvislosti pověstný především tím, že na něj nesmí vstoupit ženy.

  Ve všech letoviscích poloostrova Chalkidiki se setkáte s příslovečnou řeckou pohostinností, mezi ta nejznámější patří Possidi a Paliouri na poloostrově Kassandra, na poloostrově Sithonia to jsou Kalithea, Pefkochori a Polichrono.

Nejnovější recenze Řecko - Chalkidiki

Celkem: 7,4 Ubytování, strava i služby odpovídali ceně zájezdu. Některý personál umí i česky. Klidné malebné městečko. Výlety do okolí spíše na...

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování, strava i služby odpovídali ceně zájezdu. Některý personál umí i česky. Klidné malebné městečko. Výlety do okolí spíše na vlastní pěst (zapůjčením kola, auta, skútru). Pláže krásné - jen je potřeba trochu hledat procházkou. Doporučuji jezdit mimo sezónu (myslím, že pak by to byla hlava na hlavě). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Průměrný, hezký a uklizený pokoj s balkónem. Odpadky vyneseny každý den. Úklid vždy ve středu - postačí pokud nejste prasátka. Pokoje pro hosty s polopenzí mají maličkou a šikovnou kuchyňku, ve které si zvládnete i uvařit.

Strava
Strava odpovídá ceně zájezdu. Žádná extra gastronomie, ale na výběr máte vždycky. Jídlo se často opakuje (např. jeden den fazole druhý den fazolová polévka). Lepší než plýtvání jídlem jako tomu je v obřích rezortech. Negativně vidím pouze to, že jsme na rautu neměli víc řeckých pokrmů (např. klasické tzatziky nebylo vůbec - pouze jakýsi řecký jogurt s okurkou na kolečka).

Služby hotelu
Vzhledem k tomu, že jsme byli na ubytováni jako první "turnus". Hotel ještě nenabízel tolik služeb (spíš to vypadalo, že je vše ve fázi příprav). Nový delegát tam byl na všechno sám a nebyl informován skoro o ničem. Jeden den se večer podávala pizza z pece v altánku u bazénu - to bylo příjemné. Na baru zmrzlina, koktejly nebo tvrdý alkohol. Točené pivo nebylo (první den nám řekli, že bude - nebylo). Lahváče/plecháče za 3€? To samé si mohu koupit v obchodě za 1.20€. Chodili jsme do města na opravdu točené pivo za 3€ :)

Pláž
Pláž je pár minut cesty. Lepší zajít na vzdálenější asi 15 min cesty doprava od hlavní silnice za přístavem. Pláž je tam čistější. Vyplatí se dát si něco na plážovém baru a mít k tomu i lehátka se slunečníkem na celý den. Obsluha baru u lehátek - takže jen ležíte a necháte si přinést pití :) Dá se půjčit auto za 40€/den i s pojištěním a zajet do Olympiády mrknout na Stagiru a pak se vykoupat na krásné pláži kousek od vstupu.

Michaela M., 15.06.2019, Datum pobytu: 2.6. - 9.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel: Electra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

plážový bar s chlazením 4 fotografie

Celkem: 8,8 Fantastické místo, hotel čistý, pláže blízko, žádné návaly na jídlo, žádní komáři (půlka června) bazén i bar hezký, rodinná atmosféra....

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Fantastické místo, hotel čistý, pláže blízko, žádné návaly na jídlo, žádní komáři (půlka června) bazén i bar hezký, rodinná atmosféra.

Bohužel jako zástupkyně CK a provozní hotelu se zde - podle informace CK údajně podvodně - prezentuje Až vás bude s úsměvem vítat jménem CK v hotelu na recepci, podávat vám ruku a dívat se vám do očí, zamyslete se nad tím, jestli je opravdu nutné parazitický styl života tohoto lidského odpadu podporovat vašimi našetřenými penězi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super

Strava
Super

Služby hotelu
Super

Pláž
Hezká a v okolí jsou ještě hezčí, například ta v Olympiádě

Miroslav C., 14.06.2019, Datum pobytu: 2.6. - 9.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel: Electra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Pěkná dovolená. Klidne prostředí.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená. Klidne prostředí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi pěkný hotel. Nový a čistý. Prijemna a ochotna obsluha.

Strava
Vyborne jídlo. Lehka strava. Velká spokojenost.

Pláž
Verejna pláž není moc hezká a okolo odpadky. Vedlejší pláže patřící k barům jsou ale již pekne. Je třeba si vybrat, ale jsou trochu dál.

Jindra Švehlová, 12.06.2019, Datum pobytu: 2.6. - 9.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel: Electra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 8,4 Dobrý

 • 10 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super

Strava
Dobrý

Služby hotelu
Dobrý

Pláž
Dobrý

Anonym, 10.06.2019, Datum pobytu: 25.5. - 5.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel: Studia Stella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Aparthotel leží na okraji Toroni v blízkosti pláže. V okolí na výběr dostatek taveren i několik marketů. Středisko je klidné, poměrně...

 • 6 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Aparthotel leží na okraji Toroni v blízkosti pláže. V okolí na výběr dostatek taveren i několik marketů. Středisko je klidné, poměrně velké, odhadem podél pobřežní silnice tak 2 - 3 km. Přesto tu není jediná autopůjčovna, dle delegáta by se prý auto muselo dovézt až ze Soluně, a to by bylo příliš drahé. Jinak nám tu nic nechybělo. Vhodné ke strávení klidné dovolené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Studio celkem prostorné, velký balkon.

Strava
Měli jsme pobyt bez stravy, v okolí je dostatek taveren, střídali jsme, když jsme šli na večeři.

Služby hotelu
Jednou za pobyt výměna povlečení.

Pláž
Široká a dlouhá pláž s hrubým pískem jen kousek, stačilo přejít silnici. Voda krásně čistá a teplá, ale po pár metrech už hloubka.

Eva P., 01.03.2019, Datum pobytu: 6.7. - 16.7.2018
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel: Sakis - studia a apartmány

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Chalkidiki