Řecko - Kalymnos Řecko

 • Doprava letecky

  01:50 h

 • Popis

  Kalymnos, jeden z nejmalebnějších ostrovů souostroví Dodekanes, leží mezi ostrovy Kos a Leros. Tento ostrov nevšední drsné krásy s překrásně čistým mořem je skutečným úkrytem před světem. Hornaté oblasti ostrova s robustními vrchy střídají úrodná údolí pokryté olivovníky a citrusy. Najdete tu hrobky z doby mykénské kultury, kláštery, ruiny z římského či byzantského období a určitě si nenechejte ujít návštěvu středověkého kláštera a hradu nad hlavním městem Pothia. Kalymnos Vám poskytne jedinečnou možnost poznat ostrov se skutečně pravou řeckou tváří. Poklidná romantická letoviska Massouri a Myrties jsou určena těm, kteří dávají přednost klidnější dovolené. Prohřáté písečné a oblázkové pláže jsou ideálním místem k příjemnému lenošení během dne, zatímco večer lákají k procházce chladivá zákoutí křivolakých uliček pobřežních městeček, plná obchůdků, taveren a hospůdek, v nichž noční život utichá až dlouho po půlnoci.

  Ostrov lovců mořských hub. Tradice potápění je na tomto ostrově opravdu hodně bohatá, dnes ji rozvíjí známé potápěčské školy, na přelomu září a srpna se zde koná mezinárodní festival v potápění. Kalymnos má co nabídnout i nad vodní hladinou. Pravá řecká atmosféra s malebnou krajinou, slunečné pláže, památky mykénské, římské a byzantské kultury. Jako protiváha mořských hlubin mohou sportovně aktivním návštěvníkům posloužit skalnaté masívy, kde se nabízí spousta kvalitních horolezeckých cest.

Nejnovější recenze Řecko - Kalymnos

Celkem: 8.5 Celkově vše OK, pláž příjemná, ubytování čisté, majitelé velmi milí, ostatní turisté v pohodě.

 • 9 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově vše OK, pláž příjemná, ubytování čisté, majitelé velmi milí, ostatní turisté v pohodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
App. čistý, jen kuchyň velmi spartánsky zařízená.

Jaroslav Dvořák, 24.06.2022, Datum pobytu: 8.6. - 18.6.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kalymnos, Hotel: Mary & Popi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7.4 Dovolená byla pěkná, úžasný ostrov. Půlka pobytu zde ale dosti foukalo.

 • 7.5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla pěkná, úžasný ostrov. Půlka pobytu zde ale dosti foukalo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v penzionu Rita bylo pěkné s nádherným výhledem na ostrov Telendos. Majitelka denně uklízela, čisté ručníky a vždy nějaká pozornost na klice u dveří. Jsou zde ale i menší nedostatky. Matrace, které potřebují výměnu a ve sprchovém koutě není vystavěný rantl na odtok vody ze sprchy.

Služby hotelu
Stravování vlastní s pár večeřemi v restauracích.

Pláž
Na pláž se z Rity chodí po schodech je jich120. Pláž pěkná písečná. Další pěkná kamínková je vedle v Myrtiesu.

Petr Sporník, 07.10.2021, Datum pobytu: 20.9. - 4.10.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kalymnos, Hotel: Studia Rita

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 6.8 Kouzelné místo, romantický ostrov, klid.

 • 6.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Kouzelné místo, romantický ostrov, klid. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení starší, vše ale vynahradí kouzelný výhled na ostrůvek Telendos. Opravdu romantika. Kdo ale hledá luxus, musí se ubytovat jinde.

Strava
Jídlo 12 dní naprosto stejné. Nejsme vybíraví ani nároční, ale pokud jíte 12 dní stejný salám, sýr a k tomu vejce, tak se to opravdu přejí. Trochu se mi zdá, že si to s jídlem v Řecku pod záminkou covid ulehčují. Stačila by malá změna, trochu snahy...Ale není to pro nás to zásadní.

Služby hotelu
Velmi milá paní recepční, úklid ob den. Krásný bazén s možností malého občerstvení. To nemělo chybu!

Pláž
Člověk si může vybrat z několika krásných pláží. Neprřeplněné, na některých lehátka, jinde přírodní romantické.

Martina Rybářová, 09.09.2021, Datum pobytu: 26.8. - 6.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kalymnos, Hotel: Kalymnos Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.6 Tuto lokalitu jsme navštívili již podruhé, dokonce stejná studia a stejný pokoj. Věděli jsme kam jedeme, proto jsme tuto lokalitu...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Tuto lokalitu jsme navštívili již podruhé, dokonce stejná studia a stejný pokoj. Věděli jsme kam jedeme, proto jsme tuto lokalitu zvolili. Rádi se vracíme na místa, kde se nám již jednou líbilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduchá studia, čistá. Denně výměna ručníků, každý druhý den nové povlečení na postelích. Každodenní milá pozornost od provozovatele studií - vždy dáno na klice zavěšená svačinka v podobě, sendvičů, vajíček nebo croissantů. Každý host jistě ocení velkou terasu a překrásným výhledem na moře a protější ostrov Talendos.

Strava
Pobyt v tomto středisku jsme si zvolili záměrně beze stravy. V nejbližším okolí je spousta taveren, obchodů a fastfoodů. Ceny jsou zde srovnatelné jako doma. Ale chutě řecké kuchyně jsou nezapomenutelné!

Služby hotelu
Denně výměna ručníků a vynášení odpadků, každý druhý den nové povlečení na postelích.

Pláž
Pláž je v dosahu cca 50 m od ubytování. Je krásná, čistá písčito-oblázková. Možnost využití terasy a baru u bazénu hotelu Plaza. Jen je dobé mít na paměti, že cesta k moři představuje chůzi po cca 120 schodech. Ale stojí to za to!

Jiří Peterek, 27.08.2021, Datum pobytu: 10.8. - 24.8.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kalymnos, Hotel: Studia Rita

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Večeře při západu sluníčka 3 fotografie

Celkem: 8.8 Je to hornatý ostrov ,takže musíte počítat se spoustou schodů k pláži hlavně v Masouri.I hotel Carian má spoustu schodů nejen na pláž ale...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Je to hornatý ostrov ,takže musíte počítat se spoustou schodů k pláži hlavně v Masouri.I hotel Carian má spoustu schodů nejen na pláž ale v interieru hotelu.Nemá výtah! Hotel je pěkný úplně nový, fantasticky výhled na moře u snídaně. V blízkosti jsou restaurace i obchody. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou velmi pěkné s velkou a pohodlnou postelí. Stojí za to jsi doplatit výhled na moře ,pokoje s výhled na hory má pod sebou betonovou plochu snad tam dodají nějakou zeleň.

Strava
Snídaně byla kontinentální, dostatečná málo ovoce.

Služby hotelu
Recepce fungovala velmi mile .Jediné co bylo špatné pouštěli na bazén místní mládež která dělala kravál.Byla jsem jsi stěžovat ale moc to nepomohlo ,navíc v covidové době to bylo dost nebezbečné pro hotelové hosty kdy musíme mít testy a mládež určitě testována nebyla.

Pláž
Pláž je na betonové terase se slunečníky, zadarmo.K moři se chodí po schodech je to malá plážička s kameny. Moře je krásné tyrkysové a čisté .

Zdenka Macurová, 07.07.2021, Datum pobytu: 15.6. - 29.6.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kalymnos, Hotel: Carian

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Kalymnos