Řecko - Kos Řecko

 • Doprava letecky

  02:40 h

 • Popis

  Ostrov Kos to je menší zelený ostrov ležící v hlubokém zálivu zařezávajícím se do tureckého pobřeží, který má krajinu s malými vesničkami a pláže, které pokrývají tři čtvrtiny délky pobřeží.

  Ostrov má bohatou a dlouhou historii, jejímž důkazem jsou bohaté památky z doby antiky až po novověk. V antice byl městským státem, důležitým členem spolků řeckých měst. Později se na něm vystřídali Římané, Saracéni, Janované, Benátčané, rytíři řádu svatého Jana, Turci a od roku 1948 je ostrov opět řecký. Kos je rodištěm zakladatele medicíny Hippokrata.

  Kos je velice oblíben pro svou příznivou polohu, která umožňuje během jediného pobytu navštívit všech devět okolních řeckých ostrovů a shlédnout místa dvou divů starověku:

  - ostrov Rhodos s památkami na řád Rhodských rytířů
  - ostrov Kalymnos s jeho malebnými městečky a krajinou
  - poutní ostrov Patmos se světoznámým klášterem a jeskyní apoštola Jana a ostrov Nissyros, který je činnou sopkou.

  Ostrov Kos je ideální pro turisty hledající klidné a pohostinné prostředí pro svou dovolenou spolu s krásnou přírodou, čistým mořem a nádhernými plážemi. Ostrov Kos vznikl v důsledků sopečné činnosti, proto se zde nachází množství termálních pramenů. Pro Kos je typická poklidná atmosféra, zdejší turistický ruch nemá masová měřítka, tím větší prostor dostává řecká pohostinnost. Velkou předností je také poloha ostrova, během jednoho dne lze navštívit devět okolních ostrovů s mnoha památkami a malebnými scenériemi. Stejnojmenná ostrovní metropole byla znovu vybudovaná po zemětřesení v roce 1933. Její dominantou je pevnost rytířů svatého Jana, která kdysi chránila zdejší přístav a dnes její mohutné zdi přihlížejí rušného životu v ulicích, které nabízejí nesčetné nákupní možnosti, stejně jako příjemné posezení v mnoha tavernách.

Nejnovější recenze Řecko - Kos

Celkem: 5,2 Neodpovídá 4 hvězdičkovému hotelu. Podprůměrná strava. Návětrná lokalita (což nikde nepíší). Hotel na osamoceném místě.

 • 6,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Neodpovídá 4 hvězdičkovému hotelu. Podprůměrná strava. Návětrná lokalita (což nikde nepíší). Hotel na osamoceném místě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, velké, moderní - spokojenost

Strava
Podprůměrná, malý výběr, často se opakující jídla

Michal P., 21.09.2021, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Aeolos Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Hotel je velmi příjemný, menší, ale poskytuje všechny potřebné služby

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je velmi příjemný, menší, ale poskytuje všechny potřebné služby Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo standardní, jsme spokojeni

Strava
Někdy jednotvárné snídaně, ale výborné večeře, plně dostačující.

Služby hotelu
pravidelný úklid, recepce, restaurace, jiné služby jsme nevyužili

Pláž
pláž je písčito-kamenitá, ale jsou přes ni položeny dřevěné chodníčky ke snadnější chůzi - velmi jsme ocenili

Jarmila S., 21.09.2021, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Sacallis Inn

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

KOS-Greece, Sacallis 7 fotografií

Celkem: 6,4 Příjemná dovolená, cena=kvalita. Pro nenáročné klienty, zejména co chtějí hlavně odpočívat nebo cestovat po ostrově.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená, cena=kvalita. Pro nenáročné klienty, zejména co chtějí hlavně odpočívat nebo cestovat po ostrově. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá 3 hvězdám. Není to úplně luxus, ale ani žádná zbořenina. Pro nenáročné lidi, kteří většinou tráví čas na pláži nebo na výletech a přijdou se večer jen vyspat je to úplně dostačuju. Z venku vypadá hotel na první pohled starší, ale vevnitř je rekonstruovaný a pěkný. Nové vybavení, klasika postel, skříně, stolečky, na balkoně další stůl a židlička na sezení. Jen v koupelně by to chtělo trochu vylepšit. Závěs v koupelně trochu postrádá funkci, jelikož voda stejně stříká všude, ale to je v řecku zvyk. Občas trochu odpady byly cítit, ale nic hrozného. Doporučuji si připlatit za výhled na moře. Dostali jsme pokoj vzadu, takže směrem na cestu, kde koukáte 2m do dalšího hotelu, navíc pod Vámi je hned hlavní cesta, kde zejména nad ránem a přes den jezdí dost frekventovaně a hluk je dost slyšet. Nebo pořádné špunty do uší.

Strava
Jídla bylo na výběr dostatek, předkrmy, hodně druhů zeleniny, dále různě namíchané saláty, přílohy (hranolky, brambory, rýže, špagety, těstoviny), maso většinou 3 druhy co se střídaly na různé způsoby, většinou i jedna ryba. Jen škoda, že ta ryba byla pořád stejná (treska). Ovoce a dezerty vždy dostatek a střídání. Z ovoce většinou melouny (červený, žlutý), pomeranč, grep, ovocné saláty apod. Na výběr toho bylo dost, ale občas obměna by neuškodila, zejména u snídaně to bylo většinou stejné a na způsob anglické snídaně. Kdyby občas trochu pozměnili menu a přidali více řeckých jídel, určitě by to nezaškodilo, přeci jen byli jsme v Řecku.

Služby hotelu
Bar, vždy milý a ochotní čísníci/čísnice. Velký respekt, většinou servírovali vždy u jídel a pak ještě na baru. Drinky Vám namíchají nejen z jejich nabídky, ale i když si řeknete, co byste rádi, pokud to tam mají. Alkoholu v drinkách rozhodně nešetří. Na recepci jsou velmi milí, se vším pomůžou a poradí. Na úklid pokojů slouží zelení kartičky, které se pověsí na dveře. My jsme žádné na pokoji nenašli, takže stačilo na recepci nahlásit, že chcete úklid pokoje a číslo pokoje. Jinak proběhl klasicky úklid pouze 1x během pobytu (cca po 4 dnech). My jsme se museli ještě během toho jednou říct, zejména kvůli koupelně. NA recepci je možnost skrz hotel si objednat auto, kolo, motorku z místní půjčovny, cenově je to výhodnější. Lehátka na pláží stojí 8 euro + 2 eura jako záloha na klíč od lehátek, které Vám při vrácení klíčů vrátí zpět.

Pláž
Písčitá, hrubý písek. Při vstupu do moře už ale nikdo nezmiňuje, že jsou tam na začátku malé kamínky a pak dále velké kameny všude. Navíc po 4 dnech jsme při šnorchlování zjistili, že jsou tam na některých místech i mořští ježci. Takže boty do vody určitě sebou. Moře je ale krásně čisté a průzračné, že vidíte až na dno. Pláž občas s drobným nepořádkem, ale to už záleží na lidech.

Michaela B., 21.09.2021, Datum pobytu: 8.9. - 16.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Maya Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,3 Doporučuji pro klidnou dovolenou.

 • 9 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Doporučuji pro klidnou dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všude čisto, každé 3 dny nám měnili povlečení, uklízeno. Kuchyň vybavena základními potřebami. Příjemným překvapením byl fén.

Strava
V okolí jsou taverny, kde výborně vaří. Doporučuji tavernu ARGO přímo na pláži. Markety vybaveny slušně zbožím .

Pláž
Dobrý přístup do vody. Klidné moře - dobré koupání

Luboš H., 20.09.2021, Datum pobytu: 3.9. - 17.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Studia Archodia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Dovolená se vydařila ve všech ohledech.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se vydařila ve všech ohledech. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mohu soudit jen dle mého ubytování. A to bylo perfektní. Prostorný, čistý pokoj s balkonem/terasou s výhledem na bazén. Čistota udržována, služby jako např. výměna ručníků apod. šlapaly jak dobře namazaný stroj.

Strava
Na stravu nelze nic vytknout. Večeře se snad ani jednou neopakovala, přestože byl velký výběr různých jídel. Zaměstnanci byli milí, vstřícní, ochotní

Pláž
Pláž přístupná hned u hotelu po přejití místní komunikace. Na pláži jsou za poplatek slunečníky a lehátka. Pláž není příliš velká, ale bohatě stačí. Když nechcete platit lehátka, můžete si zajít kousek dál a najít si pěkné místo na ležení na této písečné pláži.

Jindřiška Buchtelíková, 20.09.2021, Datum pobytu: 7.9. - 15.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Kos Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

dvoulůžkový pokoj 4 fotografie

Všechny recenze Řecko - Kos