Řecko - Kos Řecko

 • Doprava letecky

  02:40 h

 • Popis

  Ostrov Kos to je menší zelený ostrov ležící v hlubokém zálivu zařezávajícím se do tureckého pobřeží, který má krajinu s malými vesničkami a pláže, které pokrývají tři čtvrtiny délky pobřeží.

  Ostrov má bohatou a dlouhou historii, jejímž důkazem jsou bohaté památky z doby antiky až po novověk. V antice byl městským státem, důležitým členem spolků řeckých měst. Později se na něm vystřídali Římané, Saracéni, Janované, Benátčané, rytíři řádu svatého Jana, Turci a od roku 1948 je ostrov opět řecký. Kos je rodištěm zakladatele medicíny Hippokrata.

  Kos je velice oblíben pro svou příznivou polohu, která umožňuje během jediného pobytu navštívit všech devět okolních řeckých ostrovů a shlédnout místa dvou divů starověku:

  - ostrov Rhodos s památkami na řád Rhodských rytířů
  - ostrov Kalymnos s jeho malebnými městečky a krajinou
  - poutní ostrov Patmos se světoznámým klášterem a jeskyní apoštola Jana a ostrov Nissyros, který je činnou sopkou.

  Ostrov Kos je ideální pro turisty hledající klidné a pohostinné prostředí pro svou dovolenou spolu s krásnou přírodou, čistým mořem a nádhernými plážemi. Ostrov Kos vznikl v důsledků sopečné činnosti, proto se zde nachází množství termálních pramenů. Pro Kos je typická poklidná atmosféra, zdejší turistický ruch nemá masová měřítka, tím větší prostor dostává řecká pohostinnost. Velkou předností je také poloha ostrova, během jednoho dne lze navštívit devět okolních ostrovů s mnoha památkami a malebnými scenériemi. Stejnojmenná ostrovní metropole byla znovu vybudovaná po zemětřesení v roce 1933. Její dominantou je pevnost rytířů svatého Jana, která kdysi chránila zdejší přístav a dnes její mohutné zdi přihlížejí rušného životu v ulicích, které nabízejí nesčetné nákupní možnosti, stejně jako příjemné posezení v mnoha tavernách.

Nejnovější recenze Řecko - Kos

Celkem: 1,8 Zatím nejhorší dovolená, kdybych věděla, co nás čeká, rozhodně za ty peníze nekoupím. Na Kosu chcípl pes, v tomto hotelu dvakrát. Vhodné...

 • 3 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Zatím nejhorší dovolená, kdybych věděla, co nás čeká, rozhodně za ty peníze nekoupím. Na Kosu chcípl pes, v tomto hotelu dvakrát. Vhodné pro důchodce nebo rodiny s dětmi, co sní všechno a mají místo žaludku kanál. Město Kos dostupné autobusem nebo 45 min. chůzí, máte projité za den. Kos jako takový máte autem projetý také za den. Na druhé strané krásné pláže, doporučuji Magic Beach a pláže okolo. Schované, klid a krásná příroda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je jediné plus, apartmány jsou hezké, nové, čisté. Avšak stojí uprostřed ničeho.

Strava
Strava je největší kámen úrazu. Zakoupili jsem all inclusive, ale to co si hotel pod tímto představuje je maximálně plná penze, ani to ne. Snídaně neustále to samé ale ani ne vše na výběr každý den, vždy jen jedno - řecký jogurt, asi ten nejlevnější, podivná hmota, dvakrát volská oka, dvakrát smažená vajíčka, dvakrát fazole s párkem. K dispozici nejlevnější nutella nevábné chuti, marmelády v pohodě. Pečivo občas z druhého dne, jednou dokonce jen toustový chléb.

Obědy jsou poměrně pozdě, mezi snídaní a oběděm není žádný snack, nic k dispozici. Občas maso, jeden druh a nedochucené, velice často smažené polotovary. Příloha neustále hranolky, hranolky, hranolky. Bramborová hmota, které se určitě nedalo říkat kaše. Těstoviny sice byly, ale omáčky k nim nepoživatelné (boloňská smradlavá, tři dny po sobě stejná, jelikož ji nikdo nejedl). Celkově co se nesní, recykluje se další den, a další den...

Večeře prakticky stejné jako obědy.

Ze zeleniny pouze zelená paprika, rajčata, okurky, cibule a olivy. Ne vždy všechno naráz. Ovoce jsme nepotkali za celý pobyt, jednou jsme stihli zmrzlinu, mini kalíšek, jednou jako dezert sušenky.

Tvrdý alkohol ředěný vodou, v životě jsem nevypila 10 panáků whiskey, abych byla v pohodě, jako zde :D

Přijeli jsme na hotel po 10 hodině, na oběd jsme museli čekat do dvou, žádné jídlo nedostanete, což je při odletu v pět z prahy nepříjemné. V okolí nic, žádná taverna kam by se dalo zajít.

Při odletu to samé, odjezd na letiště v šest, na cestu dali jeden toustový chléb, suchý a v něm plátek rádoby šunky. Ani lahvičku vody jsme nedostali.

Služby hotelu
Vše za příplatek. Fen si nekupujte, je to ten nejlevnější a naúčtují si šílenou pálku. Klimatizaci jsme neplatili, byli jsme ale až v září. Důrazně nedoporučuji půjčovnu aut přes delegátku nebo hotel. Delegátka naslibuje a poté nemá auta k dispozici, sháníte na poslední chvíli po celém kosu... Nakonec nám půjčili v hotelové půjčovně, ženská přijela s autem ráno o hodinu déle, že na nás zapomněla a za 35 euro nám nacpala auto, které jsme si původně neobjednali, samozřejmě bez klimatizace ačkoli jsme si objednali auto s. Kdyby to nebyl náš poslední volný den, vykašlem se jí na to.

Pláž
Pláž se nedá nazývat pláží, je to neudržovaný bordel u moře. Avizovaný písek je pouze na pláži, pro vstup do vody jsou hodné boty do vody, všude kamení, po 20 metrech už potom písek. Chodili jsme k luxusnímu hotelu doprava, sice samí britové, ale milí, chlapec co pláž obsluhoval nás nechal zadarmo, i když si denně účtují 5 eur za dvě lehátka a slunečník.

Anonym, 18.03.2019, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Captain Pavlos

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 10 Dovolená naprosto skvělá! Musím poděkovat CA že díky nim jsme si tuto dovolenou opravdu užili! KOS je úžasný ostrov.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená naprosto skvělá! Musím poděkovat CA že díky nim jsme si tuto dovolenou opravdu užili! KOS je úžasný ostrov. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moc hezké, čisté, každý den uklizeno, čisto, voňavo, ručníky každý den čisté, malé a velmi útulné pokoje po rekonstrukci, koupelná nová- moderní, nádherný výhled na pláž každé ráno jsme se kochali východem slunce a večer při skleničce západem, ubytování přímo u pláže (doslova vylezetea jste na pláži, dole v hotelu otevřený barúrestaurace s venkovní obří terasou takže tu krásu můžete pozorovat při jídle nebo nějakém drinku.

Strava
VÝBORNÉ!! .Řecká kuchyně skvělá, jiné pokrmy na jedničku, široký výběr, každý si tu přijde na chuť. Jasně byli tu turisté, kteří si nemohli odpostit poznámky ve stylu to je zase kuře? Ale lidi tady nejste v EGYPTĚ kde máte 50 druhů masa, těstovin a já nevím čeho. Jídlo byla každý den něčím rozmanité, a bylo toho až dost já sama jsem nestačila vše ochutnat. Číšnici velmi milý, celkově restaračka nová krásná opět výhled na moře u bazénu no pecka romantika jak blázen

Služby hotelu
NEJLEPŠÍ!!!! Vše nám vysvětlili, informovali o všem! Delegátka skvělá, čiroký výběr výletů no prostě super.

Pláž
Nádhera! Doslova nádhera, písek jemný, bílý, pláž čistá, moře průzračně modré, klidné a čisté pláže, můžete se projít podél pláže až na místa kde budete uplně sami jen vy a moře a nikdo jiný nikde žádný provoz, nikde žádné budovy, prostě klid a ráj.

Anonym, 05.03.2019, Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Stella Maris

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

16 fotografií

Celkem: 10 NAPROSTÁ PECKA!!!!! PROSTĚ NEJEPŠÍ DOVOLENÁ !!!!!!!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
NAPROSTÁ PECKA!!!!! PROSTĚ NEJEPŠÍ DOVOLENÁ !!!!!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super za ty prachy komfort, čisto, voňavo, každý den čisté ručníky, čistá převlečená postel a uklizeno !

Strava
BOMBA! Řecká kuchyně naprosto ohromila a ostatní jídla taky super každý si tu přijde na chuť! :)

Služby hotelu
na jedničku, vždy jsme dostali info když jsme potřebovali vždy jsme se domluvili, delegátka skvělá.

Pláž
nejkrásnější co jsem kdy viděla, voda karibik, pláže uplně čisté, písek, okolí no jako fakt pecka.

Anonym, 04.03.2019, Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Stella Maris

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7 Hezký rezort, co nám chybělo, byl odpadkový koš, který byl pouze na toaletě. Na pokoj nikoli.

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hezký rezort, co nám chybělo, byl odpadkový koš, který byl pouze na toaletě. Na pokoj nikoli. Zobrazit celou recenzi

Strava
Dostatečný výběr, sice málo ryb, ale jinak výborné.

Pláž
Menší písečná pláž. Výhodou jsou slunečníky zdarma, jinak i zde chybíš koše na odpadky a trochu víc péče.

Anonym, 24.01.2019, Datum pobytu: 10.9. - 21.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Evripides Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,4 Ubytování krásné, ale otřesná strava a zanedbaná pláž u hotelu.

 • 6 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování krásné, ale otřesná strava a zanedbaná pláž u hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je to jediné, co mohu pochválit. Pokoje prostorné, nové vybavení, funkční klimatizace, úklid na dobré úrovni.

Strava
V Řecku jsme byli již poněkolikáté, ale tak mizernou stravu jsme nikde neměli. Snídaně byly docela ucházející, i když řecký jogurt, na který jsem se těšila, zde nestál za nic. Obědy a večeře byly hrozné. Většinou jeden druh masa, což by mi tak nevadilo, kdyby to bylo maso chutné a bylo ho dost, resp. kdyby bylo neustále doplňováno. Většinou to ale bylo tak, že přinesli jeden tác a když si ho první hladoví rekreanti rozebrali, ostatní museli čekat i třeba dvacet minut, než dodají další. Dále se zde jako maso téměř denně podávaly smažené polotovary nevalné chuti. Jako příloha většinou hranolky, což děti zpočátku potěšilo, ale po pár dnech už měly hranolek plné zuby. Pokud byly na oběd třeba kuřecí čtvrtky(mimochodem absolutně nedochucené) a zbyly, bez ostychu je ohřáli k věčeři tak, že byly vysušené a absolutně nepoživatelné. Nabídky zeleniny omezená, ovoce minimum, dezerty jen v malém množství občas, takže na všechny se nedostalo.

Co nás ale rozladilo nejvíc bylo to, že poslední den, kdy jsme měli odjíždět od hotelu na letiště až v deset hodin večer, nám hned po obědě odstřihli náramky all inclusive a řekli nám, že už na další nápoje a jídlo nemáme nárok a musíme si to zaplatit. Vzhledem k úrovni zdejší stravy jsme tedy raději šli na večeři do blízkého hotelu, protože žádný obchod, kde by se dalo něco koupit, v blízkosti není. Toto se nám ještě nikde nestalo, na všech dovolených jsme mohli čerpat služby all inclusive až do odjezdu na letiště.

Služby hotelu
viz výše, jinak hotel nic nenabízí

Pláž
Pláž nejblíže hotelu je ošklivá, plná odpadků. nikdo se o ni nestará. Chodili jsme na pláž u jiného hotel cca 400 m od našeho hotelu vlevo, která byly udržovaná, byl zde i plážový servis. Ale bylo možné ležet jen na dece, jsou tam stromy, takže se dalo obejít i bez slunečníku.

Růžena M., 16.01.2019, Datum pobytu: 20.7. - 31.7.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Captain Pavlos

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Kos