Řecko - Kos Řecko

 • Doprava letecky

  02:40 h

 • Popis

  Ostrov Kos to je menší zelený ostrov ležící v hlubokém zálivu zařezávajícím se do tureckého pobřeží, který má krajinu s malými vesničkami a pláže, které pokrývají tři čtvrtiny délky pobřeží.

  Ostrov má bohatou a dlouhou historii, jejímž důkazem jsou bohaté památky z doby antiky až po novověk. V antice byl městským státem, důležitým členem spolků řeckých měst. Později se na něm vystřídali Římané, Saracéni, Janované, Benátčané, rytíři řádu svatého Jana, Turci a od roku 1948 je ostrov opět řecký. Kos je rodištěm zakladatele medicíny Hippokrata.

  Kos je velice oblíben pro svou příznivou polohu, která umožňuje během jediného pobytu navštívit všech devět okolních řeckých ostrovů a shlédnout místa dvou divů starověku:

  - ostrov Rhodos s památkami na řád Rhodských rytířů
  - ostrov Kalymnos s jeho malebnými městečky a krajinou
  - poutní ostrov Patmos se světoznámým klášterem a jeskyní apoštola Jana a ostrov Nissyros, který je činnou sopkou.

  Ostrov Kos je ideální pro turisty hledající klidné a pohostinné prostředí pro svou dovolenou spolu s krásnou přírodou, čistým mořem a nádhernými plážemi. Ostrov Kos vznikl v důsledků sopečné činnosti, proto se zde nachází množství termálních pramenů. Pro Kos je typická poklidná atmosféra, zdejší turistický ruch nemá masová měřítka, tím větší prostor dostává řecká pohostinnost. Velkou předností je také poloha ostrova, během jednoho dne lze navštívit devět okolních ostrovů s mnoha památkami a malebnými scenériemi. Stejnojmenná ostrovní metropole byla znovu vybudovaná po zemětřesení v roce 1933. Její dominantou je pevnost rytířů svatého Jana, která kdysi chránila zdejší přístav a dnes její mohutné zdi přihlížejí rušného životu v ulicích, které nabízejí nesčetné nákupní možnosti, stejně jako příjemné posezení v mnoha tavernách.

Nejnovější recenze Řecko - Kos

Celkem: 9.4 Super

 • 8.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší vybavení,ale vše čisté.

Strava
Senzační.

Služby hotelu
Všechny služby uvedené ve smlouvě byly v pořádku.

Pláž
Pláž cca 900metrů, krásný písek, průzračná voda.Pozvolný vstup do moře.

Markéta V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.09.2023, Datum pobytu: 3.9. - 9.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Roseland's

Celkem: 6.4 Čekala jsem to horší, podle ceny za zájezd. Nakonec jsme byli relativně spokojeni. Na hotelu jsme trávili málo času.

 • 5.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Čekala jsem to horší, podle ceny za zájezd. Nakonec jsme byli relativně spokojeni. Na hotelu jsme trávili málo času. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Klimatizace pokojů nebyla v ceně a platila se zvlášť .. s tím jsem setkala úplně poprvé. Chtělo by to opravit síťky u balkonových dveří, měli jsme v pokoji plno komárů.

Strava
Rozmanitá, bylo z čeho vybírat.

Pláž
Pláž byla daleko od hotelu, ale s tím jsme samozřejmě počítali. Pláže jsou v této oblasti Marmari krásné, čisté, písčité.

Andrea H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.09.2023, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Roseland's

Celkem: 2.6 Rozhodně bych to už nechtěl zažít. Přežili jsme to jen díky tomu, že jsem strašně potřeboval vypnout hlavu a nic neřešit a tak jsme...

 • 2 Ubytování
 • 2 Strava
 • 2 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Rozhodně bych to už nechtěl zažít. Přežili jsme to jen díky tomu, že jsem strašně potřeboval vypnout hlavu a nic neřešit a tak jsme jezdili na jiné pláže na ostrově a při té příležitosti jedli normální jídla v restauracích přesto, že jsme měli All inclusive. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Komplex snad nebyl od svého vzniku nikým ošetřen a 4 hvězdy jsou opravdu jen za možnosti, které nabízí.

Celkový pohled vypadá hezky, bazén nadprůměrný, ale pak je tam spousta detailů, které to kazí.

Odlupující se obklady, utrhaná prkýnka na záchodech, kabely trčící ze zdi, lehátka stará a poničená no a vrcholem byla myš v klimatizaci, která si pravidelně 3.30 začala upravovat hnízdo a škrábání a hryzání bylo příjemnou kulisou až do rozednění. Vynikající na ranní rozjímání, ne tolik pro odpočinek.

Strava
Ani nelze cynicky napsat, že pro německou klientelu, která tam převažovala je to dobré, protože i v německu zvládají skvělá jídla.

Tady byl problém vybrat z nabídky něco, co se bude dát jakžtakž pozřít. Vynikající byl pouze místní salát, olivový olej a lívance, ale to se nedá jíst pořád.

Ryby přelité divnoomáčkou, párky vylouhované tak, že byly zcela bez chuti, vajíčka utrápená a suchá, takže se s nimi dal maximálně podložit stůl. Když maso k obědu, tak vepřové s hranolkama, podezřelá ryba a nebo nedochucená kuřecí křídla.

Asi jen dvakrát se podařilo mít řecké jídlo k obědu a to se dalo sníst.

JInak všechny těstoviny a rýže automaticky rozvařené a bez chuti. Musí to být umění takhle zkazit jednoduché suroviny.

A i když nejsem moc vybíravý a hladový sním vše, tohle byla loterie o přežití :D

Služby hotelu
Bazén fajn, posilovna strašná loď duchů kde hrozilo nebezpečí úrazu. Víc jsme toho nezkoušeli.

Kromě all inclusive nabídky jim druhý den pobytu došlo prosecco a další věci z menu, takže jsme neměli možnost ani nic doobjednat. Celkově to byla bída a personál asi hodně unavený takhle na konci sezony.

Pláž
Množství hnijících chaluh bylo bohužel takové, že připomínalo ropnou havárii a černý mazut vlny vyhazovali všude po skalách, které bránili rozumnému přístupu do moře. Tohle je fakt pouze na čtení knihy.

Juraj M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.09.2023, Datum pobytu: 14.9. - 18.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Eurovillage Achilleas

Celkem: 8.2 V hodnoceném hotelu/resortu jsme byli již podruhé. Kdysi bez dětí a užili jsme si jak služby hotelu včetně půjčovny moto a projeli celý...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V hodnoceném hotelu/resortu jsme byli již podruhé. Kdysi bez dětí a užili jsme si jak služby hotelu včetně půjčovny moto a projeli celý příjemný ostrov. Nyní s dětmi, pro které je celý aqua park areál zážitkem včetně pláže u moře. Jídla pití velký výběr v restauraci i plážových barech. Místním busem (15 min jízdy) stojí za to navštívit min přístavní starobylé městečko Kos. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Přízemní pokoj s terasou do zahrady nám vyhovuje. Jednoduchý, moderní, čistý.

Strava
Řecka strava výborná, pestrá, ryby, zelenina ve všech úpravách. Doporučuji využít i řeckou a italskou restauraci v patře hotelu.

Služby hotelu
Spokojenost bez výhrad.

Pláž
Nová menší pláž je výborný počin majitelů! Dnes jemný písek, dál původní kameny. My obuv do vody nepoužívaly, ale jsou vhodné. Relax na vlnách jsme si užívali po uzavření bazénů po 18h. Před den využívána pláž i dětmi k hrátkám. Lehátka, deštníky v pozdním odpolední k dispozici vždy volné, přes den jsme nezjistili ;)

Ladislava D., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.09.2023, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: LABRANDA Marine Aquapark Resort

Pohoda ???? 1 fotografie

Celkem: 10 Hotel i okolí naprosto předčilo naše očekávání.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel i okolí naprosto předčilo naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nový, čistý hotel.

Strava
Nepřeberné množství jídla.

Pláž
Pláž i moře krásně čisté. Dostatečný počet lehátek.

Iveta V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 20.09.2023, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Atlantica Porto Bello Beach

3 fotografie

Všechny recenze Řecko - Kos