Řecko - Kos Řecko

 • Doprava letecky

  02:40 h

 • Popis

  Ostrov Kos to je menší zelený ostrov ležící v hlubokém zálivu zařezávajícím se do tureckého pobřeží, který má krajinu s malými vesničkami a pláže, které pokrývají tři čtvrtiny délky pobřeží.

  Ostrov má bohatou a dlouhou historii, jejímž důkazem jsou bohaté památky z doby antiky až po novověk. V antice byl městským státem, důležitým členem spolků řeckých měst. Později se na něm vystřídali Římané, Saracéni, Janované, Benátčané, rytíři řádu svatého Jana, Turci a od roku 1948 je ostrov opět řecký. Kos je rodištěm zakladatele medicíny Hippokrata.

  Kos je velice oblíben pro svou příznivou polohu, která umožňuje během jediného pobytu navštívit všech devět okolních řeckých ostrovů a shlédnout místa dvou divů starověku:

  - ostrov Rhodos s památkami na řád Rhodských rytířů
  - ostrov Kalymnos s jeho malebnými městečky a krajinou
  - poutní ostrov Patmos se světoznámým klášterem a jeskyní apoštola Jana a ostrov Nissyros, který je činnou sopkou.

  Ostrov Kos je ideální pro turisty hledající klidné a pohostinné prostředí pro svou dovolenou spolu s krásnou přírodou, čistým mořem a nádhernými plážemi. Ostrov Kos vznikl v důsledků sopečné činnosti, proto se zde nachází množství termálních pramenů. Pro Kos je typická poklidná atmosféra, zdejší turistický ruch nemá masová měřítka, tím větší prostor dostává řecká pohostinnost. Velkou předností je také poloha ostrova, během jednoho dne lze navštívit devět okolních ostrovů s mnoha památkami a malebnými scenériemi. Stejnojmenná ostrovní metropole byla znovu vybudovaná po zemětřesení v roce 1933. Její dominantou je pevnost rytířů svatého Jana, která kdysi chránila zdejší přístav a dnes její mohutné zdi přihlížejí rušného životu v ulicích, které nabízejí nesčetné nákupní možnosti, stejně jako příjemné posezení v mnoha tavernách.

Nejnovější recenze Řecko - Kos

Celkem: 10 Řekla bych jen skvělé a to po všech stránkách.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Řekla bych jen skvělé a to po všech stránkách. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velké prostorné apartmány s terasou či balkónem, každý den čisté ručníky a klid. Byla jsem velmi mile překvapená.

Strava
Dobré jídlo, rozmanitý výběr, během dopoledne a odpoledne možnost jídlo i na pláži a u bazénu, velké časové rozmezí.

Mile mě překvapilo označení alergenů a velký výběr pro celiaky, což jsem velice ocenila.

Pití po celý den a noc u bazénu, na pláži a v noci na hlavním baru.

Služby hotelu
Velice rozmanité, sportovní vyžití jak pro děti tak dospělé a velká nabídka v ceně ubytování.

Pláž
Pláž je oblázková, takže je to na boty. Samozřejmě je udělaná i písečná pláž kde se dá natáhnout deka a odpočívat či děti mohou stavět hrady... Ale vstup do moře je po kamínkách, jinak pozvolný, byla jsem se synem (4) a líbilo se mu a v moři si to užil.

Michaela Plassová, 22.09.2022, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Kipriotis Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6.6 pěkné prodloužení léta, krásné koupání příjemná atmosféra

 • 5.5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
pěkné prodloužení léta, krásné koupání příjemná atmosféra Zobrazit celou recenzi

Ubytování
skromnější, zlepšit pokojovou službu. za celý pobyt nebyl proveden úklid

Strava
skromnější, typický řecký přístup, ale jinak spokojeni

Služby hotelu
skromnější, personál se snažil vyjít vstříc

Pláž
dostupnost na pláž výborná, kousek od hotelu

Petr H., 22.09.2022, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Maya Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6.2 celková spokojenost se zájezdem

 • 4.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
celková spokojenost se zájezdem Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré

Služby hotelu
špatný úklid

Pláž
blízkost pláže, dobře udržovaná, čisto, průzračná voda

Petr A., 20.09.2022, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Palm Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.2 Dovolená byla úžasná, celkově jsme byli spokojeni. Letovisko Lambi má krásné pláže, kde fouká méně a nejsou vlny, jako v jiných částech...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla úžasná, celkově jsme byli spokojeni. Letovisko Lambi má krásné pláže, kde fouká méně a nejsou vlny, jako v jiných částech ostrova. Hotel nabízí krásné moderní pokoje v zelené zahradě. Ostrov je maličký, v rámci jednodenního výletu jsme ho celý projeli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou prostorné, i dětská postýlka se krásně vešla, spoustu úložného a odkládacího prostoru. Klasika u moře, není kde sušit, takže doporučuji šňůru na prádlo s sebou a ještě přibalit repelent a svíčky odpuzující komáry. Hotel je jinak dobře rozložený, byli jsme moc spokojeni. Transfer z letiště byl okolo 40 minut na cestě tam a 60 minut na cestě zpět.

Strava
Každý den k večeři jiná kuchyně, což je u all inclusive velmi příjemné. Měli jsme řeckou, italskou, mexickou, asijskou, bbq večeři a tak si každý večer člověk nandal něco jiného. Prostor působí více jako jídelna, je tam hlučněji, naštěstí je i venkovní sezení a tam je to super. Vytkla bych, že vám dají jeden příbor a není moc možnost si vzít nový, jen lžičky. Naopak bych pochválila, že jídla byla vynikající, dochucená, téměř se mi nestalo, aby mi něco nechutnalo a to jsem docela vybíravá. Pro děti se dá také vybrat.

Služby hotelu
All inclusive je opravdu skromný, zahrnuje poměrně málo nápojů, většina je nad rámec a to se nikomu připlácet nechce. V nabídce jsou masáže, možnost půjčit plážové ručníky za 2 EUR. Každý den bylo uklizeno, i jsme se domluvili, aby přišli později, když jsme zrovna chtěli být na pokoji.

Pláž
Pláž je krásná, ale vyplatí se chodit na pláž, která je cca 1 km od hotelu. Tam jsou lehátka zdarma, pouze se očekává, že si dáte nápoje, ale ceny jsou příjemné. Nejbližší pláž Mylos je dražší, platí se ze pronájem lehátek, ty mají vysoké matrace a celkově je pláž luxusnější. Byli jsme jen večer na koktejl a ty se pohybují okolo 13 EUR a ještě je to samý led. Pláž Omilos je mnohem víc vhodná pro dovolenou s dětmi.

Kateřina L., 20.09.2022, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Apollon

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4.6 Hotel v celku šel. Menší drobné nedostatky vyřešil údržbář. Jídlo spokojeni. Vecerni zabava bingo, tanec, kouzelnik ... Pekna podivana s...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel v celku šel. Menší drobné nedostatky vyřešil údržbář. Jídlo spokojeni. Vecerni zabava bingo, tanec, kouzelnik ... Pekna podivana s drinkem u stolecku nebo na lehatku. Pláž písečná jen v moři jsou skalky a balvany. Je potřeba dávat pozor kudy jdete do moře. Při vlnách vůbec nedoporučuji. Lepší zajít k městečku Mastichari. Zobrazit celou recenzi

Lucie M., 20.09.2022, Datum pobytu: 9.9. - 14.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel: Eurovillage Achilleas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Kos