Řecko - Kréta Řecko

 • Doprava letecky

  02:45 h

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 9.6 Strávili jsme zde 14dní, z toho jsme měli půjčené auto na 10dní.Jako rodina se dvěma dětmi 6 a 10let jsme s ubytováním neměli žádný...

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Strávili jsme zde 14dní, z toho jsme měli půjčené auto na 10dní.Jako rodina se dvěma dětmi 6 a 10let jsme s ubytováním neměli žádný problém, až na každodenní noční buzení popelářským vozem,kdy přímo pod okny nám vyváželi odpad mezi 1 až 2hodinou...jinak pokoj přímo nad bazénem,byl velký opravdu na řecké poměry nevídaně prostorný. Taktéž i balkon,opravdu paráda. Polopenze nám vyhovovala,jídlo chutné.Večeře výborné.Ubytování je opravdu jak v tropické zahradě, to bylo krásné a všude stín.Pláž v místě byla malá a ne zrovna ideální k lenošení,ale vzhledem ke vzdálenosti od bazénu cca 30 vteřin, se dalo vždy zajít si zaplavat a vrátit se zpět k bazénu, u kterého hraje po celý den řecká muzika.My jsme hodně cestovali,krásné pláže v okolí Vás donutí si přivstat. Večer po večeří vždy procházka do blízkého centa Sissi na výbornou zmrzlinu,pokochat se večerní atmosférou.V okolí ubytování skvělý supermarket kde nakoupíte opravdu všechno. Vybavte se na komáry a nebo v místním marketu seženete i na tento problém vše. Mají všude takové rollon tyčinky za cca 1euro a ty jsou výborné na štípance od komárů, ty jsme měli stále u sebe. Ubytování mohu doporučit,nejsme nároční a jak podotýkám 14dní být jen na tomto místě vzhledem k plážičce bychom nedali,ale Řecko je o poznávání a toto místo jako výchozí bod a místo na přespání bylo fajn. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj prostorný, čistý, menší manželská postel,děti obě měly plnohodnotné postele.Koupelnička malá, ale stačilo.

Problém s odpadem hned první den příjezdu byl během dne vyřešen.Super balkon.

Strava
Snídaně formou bufetu byly menšího výběru,ale dostačující. Večeře formou bufetu,byly moc dobré akorát řecký salát za 14dní nebyl ani jednou s feta sýrem, tak jsme si ho koupili a vždy vzali sebou na večeři.

Služby hotelu
Služby hotelu jsme žádné nevyužili.

Pláž
Pláž v místě malá, bez slunečníků.Vlnolam je fajn,vždy se může člověk dojít svlažit.

Pavlína D., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 29.01.2024, Datum pobytu: 10.8. - 24.8.2023
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Palm Bay

Celkem: 9.8 Výborný zájezd.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborný zájezd. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné.

Strava
Výborná, rozmanitá.

Služby hotelu
Top úroveň, personál vždy ochotný.

Pláž
Krásná.

Jan R., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.01.2024, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Creta Maris

Celkem: 7.6 Ujistěte se, že u své cestovní kanceláře upřesníte typ pokoje k odbavení - hotel má velmi špatné pokoje (a také velmi dobré pokoje) a na...

 • 7.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Ujistěte se, že u své cestovní kanceláře upřesníte typ pokoje k odbavení - hotel má velmi špatné pokoje (a také velmi dobré pokoje) a na změnu budete čekat 3-5 dní. Vezměte prosím na vědomí - existují dvě části hotelu, které se velmi liší komfortem. část blíže k moři je starší a špinavá, i když se píše, že je zrekonstruovaná. Pokoje jsou nepohodlné. Pokoj pro 4 osoby, s částí pro děti - bez okna a na chodbě. Většina pokojů buď s hrozným výhledem nebo okolním hlukem (větrání, silnice atd.). Dostali jsme pokoj s oknem s výhledem na silnici a celou dobu tam lidé vykládali/nakládali lidi do autobusu, bylo to hlučné a nepohodlné. Vím, že byla ještě horší místa – o patro níže, kde okna hlídají... zeď. Na recepci si někdo neustále stěžoval na ubytování a žádal o výměnu pokoje. Slyšel jsem muže říkat, že jeho pokoj nebyl uklizen jednou za 3 dny. Přihlásili jsme se ve středu večer a náš pokoj byl změněn až v pondělí. Kdybychom byli na dovolené méně než týden - všechno by to zkazilo. Slečny na recepci byly velmi ochotné a chtěly pomoci, ale přesto jsme dostali "snídaně" a řekli - vraťte se zítra, budeme pro vás hledat jiný pokoj. A stále jsme nedostali to, co jsme očekávali. Je pravda, že jsme byli přestěhováni do nové části hotelu a pokoj byl lepší, než jsme si objednali - díky manažerovi hotelu. Rád bych však, aby byl typ pokoje jasně uveden při nákupu balíčku od cestovní kanceláře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje ve staré části hotelu - hlučné nebo se špatným výhledem, "unavená", špinavá koupelna. Ale jste blíže k moři - docházková vzdálenost. Podle mě jsou nejpohodlnější pokoje ve vyšších patrech nebo ty s výhledem na moře. Pokoje v nové části jsou nové, čisté, velmi pohodlné, s dobrým výhledem, zelení a cestičkami. Restaurace ve staré části je také špinavější, restaurace v nové části je mnohem pohodlnější.

Strava
Nabídka jídel je malá (asi 10 teplých možností k večeři), ale každý den je něco nového, je z čeho vybírat. vše je kvalitní, čerstvé a chutné. hodně zeleniny, bylinek a ovoce. Byla jsem velmi spokojená a dítě si vždy mohlo vybrat něco pro sebe. Dobré místní pivo.

Služby hotelu
Dětské pokoje, animátoři, diskotéka, fitness - vše jsme nestihli vyzkoušet. 2 bazény pro dospělé a 2 bazény pro děti, dětský bazén ve stínu, v září bylo v bazénu málo lidí (někdy nikdo), ale občas počasí neumožnilo koupání. K dispozici je také krytý vyhřívaný bazén. Pro děti je připravena nafukovací skluzavka, velké dětské hřiště a placené kolotoče. Nedaleko se nachází půjčovna aut a obchod, vše potřebné pro zpestření dovolené.

Pláž
Pláž je velmi blízko, je malá a často špinavá (od chaluh po levé kelímky - personál často neuklízí) hotel se nachází v zátoce, takže fouká menší vítr než v jiných částech, je tepleji a tam nejsou žádní lidé, kteří nežijí v hotelu, i když je pláž sdílená.

Volha A., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 10.01.2024, Datum pobytu: 20.9. - 4.10.2023
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Kiani Beach Resort

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 8.5 Hotel parádní. CK velmi špatné. Delegát nedostupný, ani CA nebyla schopná ho kontaktovat. Dost to pokazilo celkový dojem z jinak...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel parádní. CK velmi špatné. Delegát nedostupný, ani CA nebyla schopná ho kontaktovat. Dost to pokazilo celkový dojem z jinak kvalitního hotelu. O některých službách hotelu jsme se dozvídali postupně náhodou, protože nebylo koho se zeptat. Na reklamaci jsme dostali odpověď, že jsme si měli stěžovat během pobytu. Jenže jaksi nebylo komu. CA si nás jen přehazovala z jednoho kontaktu na druhý. Volal jsem s minimálně 4 lidmi z CA a nikdo nevěděl nic, za nic nezodpovídal a jen slíbili, že zjistí a ozvou se. Tím to většinou skončilo. Řešili jsme vážný zdravotní problém a nikdo nám nepomohl. Odkázali nás na pojišťovnu, což je blbost. Pojišťovna jen proplatila výdaje za lékařské ošetření, ale jinak jsme museli vše zajistit sami. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nemám výhrady. Vše čisté, výhled na moře, ručníky na pláž.

Strava
Všeho hodně. Jen jsme netušili, že se lze najíst i ve venkovních restauracích. To souvisí s tím, že nebyl delegát. Na recepci používali fancy názvy a nebylo úplně jasné, které bary myslí. Některé byly placené. Hlavně v noci. Pro jistotu jsem se ptal dvakrát, ale stejně jsme si nerozuměli.

Služby hotelu
Škoda, že jsme nevyužili všechno a třeba na pláž jsme si pro děti nosili vlastní teplé pití v lahvi jak řízkáči. Nenapadlo nás, že bary jsou v ceně a peníze na pláž nenosím. To, že každý večer je zábava pro děti v divadle a že v hotelu nějaké je, jsme zjistili náhodou ve druhé půlce pobytu.

Pláž
Velká část pláže byl velký ostrý kámen. Písčitá byla jen menší část. Bylo potřeba zjistit, trochu se odřít a potom jít tam, kde jsou ostatní hosté.

Petra A., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 20.12.2023, Datum pobytu: 24.8. - 31.8.2023
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Petra Mare

Celkem: 9.3 Hotel nás mile překvapil a můžeme jenom chválit.Jediné co bylo nepříjemné,tak při odbočení z hlavní silnice k hotelu byl obchůdek s...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nás mile překvapil a můžeme jenom chválit.Jediné co bylo nepříjemné,tak při odbočení z hlavní silnice k hotelu byl obchůdek s potravinami a naproti němu smetiště odpadků a plechovek.Hotel se nachází zhruba 200 m od hlavní silnice a kolem něj je již naprostá čistota.Možná by mohl majitel hotelu zatlačit na obchod,aby si to uklidili,poněvadž když chcete někam jít nebo jet,tak vždy jdete kolem tohoto nepořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skvělé,vybavení i čistota všude,výměna ručníků dvakrát denně.

Strava
Strava velmi pestrá na výběr z nepřeberného množství a vše výborné.Denně doplněna minerální voda i na pokojích.

Služby hotelu
Hotel má i welness, masáže i kosmetické služby.Pořádá téměř denně nějaký hudební program.Zajistí projížďky na koních,zapůjčení vozidla.Má petangové hřiště,multifunkční hřiště,posilovnu a pořádá i vodní aerobik pro hosty.Dětský koutek samozřejmostí.

Pláž
Hotel leží přímo na pláži.Lehátka jak u bazénu,tak na pláži jsou v ceně ubytování a jejich dostatek.Pláž i vstup do moře oblázkový,nutná obuv.Zhruba po 7 metrech je již hloubka,není proto vhodné pro malé děti.

Anna, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.12.2023, Datum pobytu: 1.10. - 8.10.2023
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Giannoulis Cavo Spada Luxury Sports & Leisure Resort

Všechny recenze Řecko - Kréta