Řecko - Kréta Řecko

 • Doprava letecky

  02:45 h

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 10 Parádní dovolená. Od momentu vstupu na palubu letadla Smartwings, přes transfer na letiště, ubytování, hotelové snídaně a večeře,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Parádní dovolená. Od momentu vstupu na palubu letadla Smartwings, přes transfer na letiště, ubytování, hotelové snídaně a večeře, personál, bazén, až po lokalitu a okolí. Dáváme 11 bodů z 10! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádherný zrekonstruovaný hotel. Čistota a design pokojů a vlastně veškerého interiéru i exteriéru hotelu.

Strava
Perfektní jídlo. Enormní množství a pestrost jídel. V rámci snídaně i večeře bylo vždy z čeho vybírat - sladké, slané, maso, zelenina, ovoce, zákusky, sýry, polévky. 3kg, které na váze po příjezdu na váze přibyly mluví za vše, a to jsme se stravovali výhradně jen v rámci hotelové polopenze. Tém výborným řeckým dezertům nešlo odolat. :)

Služby hotelu
Perfektní služby a přátelský personál. Kromě úklidu byla možnost si i nechat vyprat - druhý den jsme dostali nádherně voňavé a čisté prádlo a ještě za velmi pěknou cenu.

Pláž
Vzhledem k tomu, že bazén byl prakticky prázdný, na pláži jsme byly jen 2x, ale i ta byla skvělá - čistá, krásná lehátka, dřevěné chodníčky na rozpáleném písku. Prostě ideál.

Kateřina R., 21.06.2021, Datum pobytu: 7.6. - 17.6.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Nostos Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

7 fotografií

Celkem: 9,2 Báječná dovolená,střed Kréty nabízí mnoho možností jak ostrov procestovat na všechny strany a to jsme si z části splnili,za rok jsme...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Báječná dovolená,střed Kréty nabízí mnoho možností jak ostrov procestovat na všechny strany a to jsme si z části splnili,za rok jsme rozhodnuti se sem vrátit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel báječný a luxusní nový vzhed,pokoj nás ohromil vzhledem k sdílenému bazénu kdy ráno vstanete uděláte pět kroků a můžete skočit do bazénu,všechen personál velice vstřícný a ochotný , jidlo vynikající a velice rozmanité každý si vybere podle své chuti.

Strava
Jídlo vynikající,rozmanité a čerstvé.Stálý přísun nápojů všech druhů.

Služby hotelu
Služby hotelu splňovaly na 100% naši představu.

Pláž
Pláž byla pěkná,čistá pouze pŕi vstupu do moře kamínky jinak pláž písčitá,voda průzračnà a čistá ,okolní panorama hor nádherné.

Emílie Samek, 19.06.2021, Datum pobytu: 8.6. - 15.6.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Amounda Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Na dovolené jsme byli začátkem června, pláže nebyli přelidněné, tak že za nás, super. Hotel je po rekonstrukci, čisto, uklizeno. Každý...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolené jsme byli začátkem června, pláže nebyli přelidněné, tak že za nás, super. Hotel je po rekonstrukci, čisto, uklizeno. Každý den výměna ručníků a osušek. U bazénu lehátka, slunečníky zdarma. Maximální spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou malý, ale na osprchování a přespání dostačující. Hlavně že je čisto.

Strava
Chutnalo nám.

Pláž
Pláž je dál než se uvádí v popisu, a je přes silnici. Jinak, je prostorná a není hlava na hlavě. Nevím jak to je o sezónu. Lehátka a slunečníky na pláži za 5 euro za set.

Ljuba P., 16.06.2021, Datum pobytu: 6.6. - 13.6.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Solimar Turquoise

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Hotel byl v červnu skrz covid poloprázdný. Cestovali jsme se synem, který měl 19 měsíců, takže jsme ocenili, že byl klid a nebyla hlava...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl v červnu skrz covid poloprázdný. Cestovali jsme se synem, který měl 19 měsíců, takže jsme ocenili, že byl klid a nebyla hlava na hlavě. Ale fantastická dovolená pro rodiny s dětmi :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, každý den uklid a čisté ručníky. Nic co bych vytkla.

Strava
Se stravou jsme byli spokojení maximálně. Jídla chutná, každý den na výběr ryby. Vybrané večery i mořské potvory jako krevety, slávky, losos. Plno salátů i sladkýho. Fakt jídlo naprostá bomba!!!

Služby hotelu
Hotel čistý, personál ochotný a milý. Probíhaly i animační programy, které sme s malým bohužel nevyužili :) a večer minidisko a pak program pro dospělé :) Hotel určitě doporučujeme všem. Za tu cenu paráda!

Pláž
Jediná pláž nás trošku zklamala. Byla dál od hotelu a veřejná a tím i odpovídala kvalita no.

Monika D., 16.06.2021, Datum pobytu: 6.6. - 13.6.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Royal Belvedere

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Byli jsme velice mile překvapeni se zajištěním ze strany cestovní kanceláře.Delegátka se o nás vzorně starala .V minulosti jsme cestovali...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velice mile překvapeni se zajištěním ze strany cestovní kanceláře.Delegátka se o nás vzorně starala .V minulosti jsme cestovali s jinými cestovními kancelářemi a CK je pro nás jednička. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v malém rodinném hotelu bylo příjemné.Všude čisto, denně probíhal perfektní úklid pokojů i všech prosor.Pokojské byly velice milé.Personál v jídelně byl profesionální.S jídlem jsme byli celkem spokojení.Nejsme nároční,ale věřím,že některým klientům se mohlo zdát,že Allinclusive je v jiných větších hotelech na jiné úrovni.Ovoce a vodu jsme si kupovali v supermarketu.Za mě bych příště nevolila Allinclusive,ale jen snídaně.Ty byly celkem na dobré úrovni.Pití si stejně musíte koupit.

Služby hotelu
Personál - člověk od člověka, oněkdo milý vstřícný, někdo odměřený profesionál

Pláž
Hrubý oblázkový písek,celkem bordel.Přístup do moře po obrovských kluzkých kamenech.Byli jsme svědky pádu paní ve středním věku,která neměla problém s pohybem a stejně uklouzla.Není vhodné pro děti a osoby se ztíženou pohyblivostí.

Alena Púčková, 16.06.2021, Datum pobytu: 6.6. - 13.6.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Maravel Star Art

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Kréta