Řecko - Kréta Řecko

 • Doprava letecky

  02:45 h

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 7,6 Velmi krásné prostředí, doporučuji půjčit si auto a projet si více míst na ostrově. Cesta z letiště do hotelu velmi dobře organizovaná,...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi krásné prostředí, doporučuji půjčit si auto a projet si více míst na ostrově. Cesta z letiště do hotelu velmi dobře organizovaná, vše nám bylo delegátkou vysvětleno, v hotelu se nás ihned ujmuli lidé z animačního týmu, kterému patří velký dík i za celý týden, který se věnovali nejen nám, ale i našim dětem, které si je zamilovali, konkrétně Kája, Markét, Karlos a Ráďa. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj superior byl pro nás vyhovující, krásný výhled na moře, vybavení taktéž v pohodě, nic nám nechybělo, doporučuji vzít si sebou do zásuvky Raid odpuzovač komárů nebo něco podobného.

Strava
Strava pro nás byla v pořádku, bylo z čeho vybírat, snídaně byly sice stejné, ale když to člověk střídal, pokaždé si vybral. Obědy a večeře byly proměňovány, na chuť si podlo mě přijde opravdu každý, několik druhů příloh i masa, vynikající zákusky, semtam i polívka, pití taktéž v pohodě, nealko několik druhů, pivo, dva druhy vína, bar večer k dispozici, zmrzlina od 12-16 tři druhy. Já jsem si vždy vybrala a pochutnala na všem.

Služby hotelu
Personál milý od recepční přes číšníky a personál v restauraci až po uklízečky. Úklid pravidelný, bez výhrad

Pláž
Městečko Bali má 4 pláže, nejblíže hotelu je písčitá, pěkně udržovaná nejvetší vlny, přesto pozvolný vstup do moře, další dvě pláže dále od hotelu jsou s klidnějším mořem, nejvzdálenější pláž Evita je kamínková, moře krásně čisté průzračné. set dvou lehátek a slunečníku za 6 €

Lucie K., 23.07.2017, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Atali Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

novější část hotelu s bazénem a barem 4 fotografie

Atali Village, Kréta, Řecko Lucie K. 2017-07-23 7.6 1 10 Atali Village

Celkem: 5,2 Velice příjemná lokace hotelu pro rodiny s dětmi a noční/večerní život. Dobré zázemí k aktivně strávenému dni s dětmi (bazény,skluzavky,...

 • 4,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjemná lokace hotelu pro rodiny s dětmi a noční/večerní život. Dobré zázemí k aktivně strávenému dni s dětmi (bazény,skluzavky, zahrada, lokace přímo u pláže, autopůjčovna přímo u hotelu, dětské sedačky zadarmo pro hotelové hosty). FAkt pohodová dovolená v příjemném komplexu, který hodnotíme spíše 3* než vyloženě 4* ,se kterými máme taktéž zkušenost, ale Kréta je zkrátka krásná celkový dojem hotel a zahrada je pozitivní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice pokulhávající přístup uklízeček ke kvalitě úklidových služeb. Kvalita úklidu a pokojů vč. vybavení jako takových určitě není zastoupena 4*, jak se hotel prezentuje. 3x jsmte si stěžovali, osobně jsem uklízečkám demonstrovala, KDE chceme a co mají uklidit v koupelně (koupelny mají nevhodné a nefunkční větráky,tudíž se tam udržuje velká míra vlhkosti,to tvoří plíseň a ta byla velice nekvalitně odstraňována, tento faktor nám dovolenou nezkazil,ale důrazně jsme na to poukazovali, máme 2 malé děti)

Strava
Průměrná. Spíše vycházející z velikosti hotelového komplexu a množství vařených jídel (víceméně se vše opakovalo denně s menšími obměnami), nicméně minim. reflexe toho,že jsme ve Středomoří. Kdo chce zkusit místní kuchyni,musí zkrátka do taverny. Vývařovna pro x národnostní a takové množství lidí určitě nereprezentovala řeckou či středomořskou kuchyni. Nicméně se našla jídla velice kvalitně zpracována. Typický obraz: ramenatá Ruska lokty bojující o každou hranolku i navzdory tomu,že ji z talíře padá vše,co cestou naplácala na talíř.

Služby hotelu
Při příjezdu automaticky připravena cestovní postýlka pro našeho 9.5 měs. syna - příjemné. Jídelna, bar, všude jsem si mohla do termosky čerpat horkou vodu pro mléko a sterilaci dudlíku a flašek syna.

Hotel je zcela neflexibilní ohledně přípravy cestovního balíčku s občerstvením pro hosty s AL, kdy jedete na celodenní výlet (ať organizovaný cestovkou či soukromě). Pokulhávala komunikace o večerních programech (kdy, v koli,,téma). Všudypřítomná azbuka již je asi standardem, na recepci seděly dáma ruské národnosti (jsme kosmopolitní,jak jinak, tak nám to nemohlo vadit).

Pláž
Pláž malá,bezpečná,hodnotíme tím,že máme malé děti, přístup na volné moře byl. Kdo chce poznat nekonečné pláže Kréty a "svobodu",musí si půjčit auto,tak to zkrátka je.

Miroslav D., 23.07.2017, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Eri Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Erich Beach bazén 7 fotografií

Eri Beach, Kréta, Řecko Miroslav D. 2017-07-23 5.2 1 10 Eri Beach

Celkem: 10 Muzeme jen doporucit

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Muzeme jen doporucit Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani vice nez dobre.

Strava
Na vysoke urovni

Služby hotelu
Velice dobre

Pláž
Vynikajici

Jiří N., 22.07.2017, Datum pobytu: 10.7. - 17.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Sunshine Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (1)

Sunshine Beach, Kréta, Řecko Jiří N. 2017-07-22 10 1 10 SUNSHINE CRETE BEACH

Celkem: 9,8 Celkový dojem z pobytu bol veľmi dobrý. J

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z pobytu bol veľmi dobrý. J Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo na vysokej úrovni,Tiché prostredie, maximálna snaha o dodržiavanie čistoty v izbách aj v okolí hotela. Maximálna snaha aj zo strany pracovníkov hotela- pokojskych. Patri im veľká vďaka

Strava
Strava veľmi pestrá, veľa ovocia, zeleniny, mäsa syrov, veľa príloh a rôznych dochutin - čo ja mam veľmi rád a veľmi vítam široký vyber jedla . Nebol nikdy problém. Obsluhujúci personál bol vždy maximálne ústretový.

Služby hotelu
Služby v hoteli hodnotím veľmi pozitívne, servis bol tiež veľmi dobrý. Ja nemám dôvod, veci prikrášľovať, ale naozaj som bol veľmi spokojný. Obsluhujúci personál, maximálne vychádzal ústretovo.,

Pláž
Pláž síce nebola až tak blízko hotela, ale mne to veľmi vyhovovalo, lebo ranná a večerná prechádzka pri mori je pekný zážitok. Naviac sa mi páčilo, že som si jeden deň vychutnal parádne vlny- bolo trošku pod mrakom ale pekne fúkal vietor, tak som vlnobitie s radosťou vychutnával. Rád spomínam na dovolenku v Grécku na Kréte. Odporúčam, takúto dovolenku všetkým, ktorí majú radi slnko, more, vybornu stravu a výborne ubytovanie.

ĎAKUJEM

Viliam U., 22.07.2017, Datum pobytu: 15.6. - 22.6.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Oceanis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Foto z pláže 2 fotografie

Oceanis, Kréta, Řecko Viliam U. 2017-07-22 9.8 1 10 Oceanis

Celkem: 6,5 Bohužel z dovolené jsme si přivezli spíše rozporuplné pocity. A to hlavně díky rozmarům počasí. Teploty první týden naší dovolené trhaly...

 • 6,5 Ubytování
 • 4 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Bohužel z dovolené jsme si přivezli spíše rozporuplné pocity. A to hlavně díky rozmarům počasí. Teploty první týden naší dovolené trhaly rekordy a blížily se k 50 °C, moře bylo přesto studené. Prakticky se nedalo nic dělat, protože i jen dojít na pláž byl heroický výkon. Druhý týden začalo foukat a ochladilo se snad o 15 °C. Večer byla zima a moře bylo ledové, takže se nikdo nekoupal. Na pláži se nedalo ležet, protože Vám vítr každou chvíli hodil přímo do obličeje hrst písku. Bohužel z komentářů delegáta, ale i místních jsme pochopili, že větrné počasí zde není nic neobvyklého. Závěrem - Krétu určitě ještě navštívíme, ale budeme se spíše snažit dostat na její sever. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Za cenu, kterou jsme zájezd koupili jsem byli spokojeni. Poměr cena x kvalita byl odpovídající. Občas se nedali zavřít dveře od balkonu, občas nešel odemknout pokoj, občas nefungovala digestoř. My měli pokoj, který měl terasu a byl směrem do ulice. Pokoje na druhé straně mají výhled na hory, ale zase mají pouze balkony. Klimatizace je za 5 Eur/den - bez ní se v parnech nevyspíte.

Strava
Stravovali jsme se samostatně. Asi 100 m od studií je menší supermarket s omezeným výběrem zboží. Velký supermarket, řezník i pekárna jsou cca 1 km od ubytování. Jinak je Plakias plný taveren, které můžete navštívit.

Služby hotelu
Co nás opravdu zarazilo byl příjezd. Studia nemají klasickou recepci, kde Vám vydají klíče, ale rovnou jdete do pokojů dle přidělených čísel od CK, kde jsou klíče v zámku. Velký úklid s převlečením postelí a vytřením probíhal 2x týdně. Odpadkový koš a "toaletní" koš byly vynášeny každý den.

Pláž
Pláž je oblázkovo-písečná, dlouhá cca 4 km kolem celého zálivu. I v sezoně nebyla přeplněná a měli jste dostatek soukromí. Moře je krásně čisté s pozvolným vstupem. Dá se objevovat i mnoho dalších pláží, které jsou v blízkém okolí (dostupné pěšky nebo autem) - Damnoni, Amoudi, Skinaria, Souda...

Anonym, 20.07.2017, Datum pobytu: 23.6. - 7.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Studia Aretousa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Studia Aretousa, Kréta, Řecko Anonym 2017-07-20 6.5 1 10 Studia Aretousa

Všechny recenze Řecko - Kréta

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622