Řecko - Kréta Řecko

 • Doprava letecky

  02:45 h

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 10 Hledali jsme klidné a krásné místo k naší odpočinkové dovolené. A našli. Na náš oblíbený ostrov Karpathos se letos nelétalo, tak jsme...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hledali jsme klidné a krásné místo k naší odpočinkové dovolené. A našli. Na náš oblíbený ostrov Karpathos se letos nelétalo, tak jsme zvolili Krétu, která má podobné klima a je nejjižnějším řeckým ostrovem. Tento hotel splnil naše očekávání a mile nás překvapila rodinná atmosféra, která zde denodenně vládla. Byli jsme zde jediní dva Češi, další klienti byli Poláci a Němci. Jakoby se všichni znali...Přispíval k tomu i velmi milý a vstřícný personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v klidné části vesnice Ferma ve zrenovovaném hotelu s nádhernými pohledy z balkonu na moře i přilehlou zahradu nás mile překvapilo. Pokoj nádherně zařízený, s velkou koupelnou a prostornou teráskou. Klimatizace, lednička a fén v ceně poukazu.

Strava
Krétské speciality od rána do večera... Co více si na řecké dovolené přát? Výběr byl denodenně bohatý, mnoho druhů zeleniny, salátů a ovoce. Snídaně studená i teplá, každý si mohl vybrat formou bufetu. Nápoje u snídaně zdarma, jinak za poplatek. Opět široká nabídka. Obsluha byla vždy pozitivně naladěná a rozdávala kromě objednaného i přátelské úsměvy.

Služby hotelu
V hotelu Porto Belissario vše perfektně funguje. Obdrželi jsme i slunečník zdarma. Úklid pokoje, výměna ručníků a povlečení v době koronaviru byl na objednání. Veškeré jednání zde probíhalo v přátelském duchu, cítili jsme se zde jako doma. Nebyl ani problém opustit pokoj o hodinu déle, než stojí v předpisech hotelu.

Pláž
Na přilehlou pláž se sestupuje po 70ti schodech. Nejsou příkré a v polovině je vodovodní kohoutek, kde si můžete při cestě na hotel opláchnout nohy od písku. Pláž je písečná, vstup do vody pozvolný, voda kříšťálově čistá. Jakoby ji rozdělovaly obrovské balvany. Na veřejnou a nudistickou. Je cca 70 m dlouhá a vedou k ní ještě dvoje schody od přilehlého hotelu a apartmánů. V době naší dovolené - tedy říjnu - zde bylo jen velmi málo lidí.

Šnorchlování je zde krásné. Viděli jsme perutýny ohnivé, mořské jehly, několik druhů dalších ryb, vylovili prázdné mušle šišánka středomořského a homolice středomořské.

Václav Petržíla, 23.10.2020, Datum pobytu: 3.10. - 10.10.2020
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Porto Belissario

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pohled z balkonu pokoje 6 fotografií

Celkem: 8,2 Dovolena byla super.

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena byla super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Využili jsme pokoj se službou sharing pool. Vse bylo v poradku. Hotel nam automaticky do pokoje připravil cestovní postylku pro dite.

Strava
Strava byla chutna, snidane doplněné o cerstve vafle nebo palacinky. Jen nápoje v rámci all inclusive za moc nestály.

Vyborne kafe na plazi od hotelu Yianna caravel.

Služby hotelu
Personál hotelu byl velmi příjemný, milý a vstřícný.

Pláž
Cesta k pláži nic moc, ale nic co by se nedalo prezit. Po ceste byl k vidění kůň, kozy, ovce a psi, takze s malym ditetem.. jako v zoo :-))). Na plazi jsme nevyuzili lehatka hotelu, ale chodili jsme k hotelu yianna caravel, kde pri zakoupení občerstvení byly k využití moc pekna lehatka s matracemi a střechou. Z plaze je videt na mistni továrnu, to mozna trochu Kazi celkový dojem. Ale plaz je čistá, udržovaná. Je zde půjčovna windsurfu.

Alena G., 20.10.2020, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Amounda Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Maximální spokojenost. Kréta je super, příjemné moře, fouká tam. Na poslední dva dny jsme se (bohužel, pokazilo nám to i některé plány)...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Maximální spokojenost. Kréta je super, příjemné moře, fouká tam.

Na poslední dva dny jsme se (bohužel, pokazilo nám to i některé plány) museli přesunout do jiného hotelu a ze srovnání vychází Amounda prvotřídně.

Jinak jsme nemuseli řešit žádný problém, delegátka byla skvělá, ochotná pomoct řešit cokoli, poradila nám s plánováním výletu po Krétě a doporučila zajímavá místa i mimo hlavní turistické cíle. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemné moderní prostředí, působí přátelsky, čistota na jedničku. Elegantně zařízené pokoje, vybavené mini ledničkou a varnou konvicí, klimatizace funguje a je tichá. Na pokoji denně lahev balené vody, při příjezdu dokonce i roušky.

Strava
Bohatý výběr typicky řeckých i standardních evropských jídel. Každý den něco trochu jiného, vybere si každý, hodně ovoce, zeleniny, saláty, sýry, olivy, vše popsané i v češtině. Kromě bufetové snídaně i čerstvé wafle nebo palačinky, večer věci z grilu (souvlaki, gyros atd.), dobré víno, pivo, káva. Ostatní hlavně nealko nápoje z postmixu měly divnou chuť. Obsluha ochotná a milá (i přes opatření kvůli covidu, kdy jsme si nemohli nic nabírat sami).

Služby hotelu
Půjčili jsme si auto z nedaleké půjčovny za skvělou cenu, s hotelem spolupracují (auto přivezli i vyzvedli přímo u hotelu), takže jsme vše měli bez starostí. Personál opravdu milý a přátelský, od recepční po uklízečky. Občas uměli i nějaká slovíčka česky, jeden z barmanů mluví česky. Bazén je v provozu od 10 do 19 h, někdy bychom tam rádi i dřív nebo později.

Pláž
Pláž je trochu dál (5-7 minut chůze) od hotelu, je tam sprcha a hotel má vlastní lehátka se slunečníky (zdarma). Není tam hotelový bar (s all inclusive). Pláž je písčitá, příjemná, pozvolný vstup do vody s kamínky, krásně čistá pláž i voda, občas parádní vlny. Hned vedle je půjčovna vybavení - paddleboardy, windsurf a další. Byl tam klid - sice koncem sezóny a navíc v době covidu, ale rozhodně nepůsobila jako natřískané letovisko. Hezký výhled na okolní krajinu (žádné hotely nebo paneláky, ale Krétské kopce a místní romanticky ošuntělá elektrárna).

Anonym, 14.10.2020, Datum pobytu: 28.9. - 5.10.2020
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Amounda Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Hotel s výbornými službami, skvělé jídlo, velký výběr, bazén se slanou i se sladkou vodou. Ochotný personál. Je umístěný přímo u pláže,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel s výbornými službami, skvělé jídlo, velký výběr, bazén se slanou i se sladkou vodou. Ochotný personál. Je umístěný přímo u pláže, krásná zahrada, dobře udržovaná. Můžu s klidným svědomím doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovány jsme byly v čistém pokoji. Vybavení nebylo úplně nové a moderní, ale čisté a na požádání jsme dostaly druhé prostěradlo od ochotné paní pokojské. Byly jsme spokojené.

Strava
I přes corona opatření, kdy nám jídlo servíroval personál hotelu, bylo vše dobře organizováno, výběr velký, jídlo chutné.

Služby hotelu
Perfektní byl řecký večer v taverně. Dostaly jsme ochutnat mušle, šneky, kalamáry a další pochoutky. Bylo to moc hezké.

Pláž
Hezká pláž, ale místy horší přístup do moře. V písku trčí skály, ale dá se to přejít. O pár kroků dál se dá najít místo kudy do vody bez překážek. Spolucestující využívala koupání v moři, a já jakožto tělesně postižená jsem využívala koupání v bazénu s mořskou vodou.

Zdenka Slancova, 13.10.2020, Datum pobytu: 29.9. - 9.10.2020
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Corellia Blue Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 V prostoru hotelu vše skvělé - příjemné prostředí, úklid ok, vynikající All Inclusive. Měli jsme bungalov a pokoj byl dobrý, sezení...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
V prostoru hotelu vše skvělé - příjemné prostředí, úklid ok, vynikající All Inclusive. Měli jsme bungalov a pokoj byl dobrý, sezení (teráska) do zahrady, takže super, ale je pravda, že jsou tam i identické pokoje, které mají třeba 2 metry od sezení chodník, kterým se chodí na pláž, takže tam se o soukromí nedá moc mluvit.

Pláž je s hrubým pískem, ale hlavně s nepohodlným vstupem do vody (jsou potřeba boty do vody), takže to by mohlo být lepší. Na pláži bar není, ale je to k němu kousek nebo chodí obsluha, takže ok. Voda krásně čistá, jeden den po horším počasí byly na pláži chaluhy, jinak čistá.

Zaměstnanci usměvaví, příjemní.

V okolí hotelu nic moc není a není to žádná velká paráda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme bungalov a pokoj byl dobrý, sezení (teráska) do zahrady, takže super, ale je pravda, že jsou tam i identické pokoje, které mají třeba 2 metry od sezení chodník, kterým se chodí na pláž, takže tam se o soukromí nedá moc mluvit.

Úklid ok (ne vynikající, ale ne špatný).

Strava
Skvělé All Inclusive, v každou denní dobu je kam jít jíst :-). Bufet dobrý, vždy v nabídce dostatek zeleniny a ovoce, snídaně by možná mohla být rozmanitější. V rámci Allin i pět tématických restaurací, takže člověku bufet nezevšední.

Pláž
Pláž je s hrubým pískem, ale hlavně s nepohodlným vstupem do vody (jsou potřeba boty do vody), takže to by mohlo být lepší. Na pláži bar není, ale je to k němu kousek nebo chodí obsluha, takže ok. Voda krásně čistá, jeden den po horším počasí byly na pláži chaluhy, jinak čistá.

Přístup na pláž je přes silnici, ale skoro nic tam nejezdí, takže to vůbec nevadí, je to kousíček.

Na potápění nic zajímavého, pár malých rybiček.

Petr S., 13.10.2020, Datum pobytu: 3.10. - 10.10.2020
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Mitsis Laguna Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Kréta