Řecko - Kréta Řecko

 • Doprava letecky

  02:45 h

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 9,8 Celkově velká spokojenost, vzhledem k pobytu s malým dítětem jsme neměli velké cestovatelské cíle, takže let bez přestupu + krátký...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově velká spokojenost, vzhledem k pobytu s malým dítětem jsme neměli velké cestovatelské cíle, takže let bez přestupu + krátký transfer + písečná pláž na dva kroky daleko + dobré jídlo + čisto v hotelu = fajn dovolená.

Jediný nedostatek vidím v okolí hotelu - silnice je poměrně frekventovaná a špinavá, chodníky jsou úzké a občas záhadně mizí, takže to na žádné velké procházení po okolí není. Dá se samozřejmě popojet autobusem do centra (zastávka je opravdu kousek) a funguje to tak, že si tam prostě stoupnete a čekáte (pevný jízdní řád není :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme pokoj v zadní části hotelu, s bočním výhledem na moře (ne do ulice), takže asi ideál - klid a pěkný výhled.

Směrem k moři je terasa u bazénu ohrazená skleněnými deskami, takže se tam příjemně sedí, i když fouká vítr (v říjnu jsme to docela ocenili, i když v létě tam asi naopak bude vedro).

Strava
Byli jsme velmi spokojeni - spousta ryb, možnost ochutnat místní pokrmy, jídlo čerstvé a chutné. Nabídka byla dle mého přiměřená, občas se jídla opakovala, ale bylo vždy z čeho vybírat.

Služby hotelu
Všude perfektní čisto (dokonce i za skříní,kde jsem hledala zapadlou prodlužovačku :) Přestože jsme na pláži byli denně, na pokoji nebylo díky pravidelnému úklidu ani zrníčko písku.

Pobyt jsme absolvovali s 1,5 roku starým dítětem a s půjčením postýlky a jídelní židličky nebyl problém.

Všichni zaměstatnci byli velmi příjemní a přátelští a bylo znát, že je vedení dost cepuje, aby služby byly tip ťop.

Pláž
Pláž přímo před hotelem, široká, písečná (bábovková), s pozvolným vstupem. Lehátka a slunečníky zdarma, cesta k hotelovému baru a zpět se dá zvládnout do pěti minut :)

Po pláži se dá dojít až téměř do centra Heraklionu.

Klára K., 17.01.2019, Datum pobytu: 30.9. - 7.10.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Neptuno Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Nejdříve nás ubytovali do pokoje, kde zapáchal záchod, ale poté jsme vyjednali lepší pokoj a bylo vše v pořádku.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Nejdříve nás ubytovali do pokoje, kde zapáchal záchod, ale poté jsme vyjednali lepší pokoj a bylo vše v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 17.01.2019, Datum pobytu: 12.9. - 21.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Golden Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Hotel má veľmi dobrú východiskovú polohu. Určite sa oplatí ak chcete skôr Krétu spoznať a chodiť na výlety. Hotel je pri krásnej pláži a...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel má veľmi dobrú východiskovú polohu. Určite sa oplatí ak chcete skôr Krétu spoznať a chodiť na výlety. Hotel je pri krásnej pláži a v peknej záhrade s palmami, takže v pohode sa dá oddychovať aj v resorte. Kvalita úplne zodpovedá cene a väčšie výhrady sme nemali. Boli sme spokojní s výberom, nekupovali sme na poslednú chvílu tak sme vedeli do čoho ideme. Nechceli sme obrovský resort s hlukom a množstvom ľudí. Tu sme našli dovolenkový oddych. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybrali sme si izbu superior čo zodpovedala aj fotkam na internete. Nová, prerobená izba, nebolo čo vytknúť.

Strava
Zodpovedala úrovni hotela. "Grécky štandard" veľmi dobre poznáme a neporovnávali sme s tureckým all inclusivom. Každý deň sa dalo z niečo vybrať (samozrejme ak si nechcete hneď v prvý deň dať na tanier úúúúplne všetky kombinácie jedál) Trošku sme si museli dochutiť solou a korením, ale koreničky sú k dispozícií a rovnako dochucujeme aj na Slovensku, tak sme z toho nerobili takú "vedu" ako niektorí.

Služby hotelu
V hoteli boli slovenské animácie, personál bol celkom milí, dalo sa s nimi dohovoriť aj "rukami- nohami", pri bazéne dostatok lehátok, bolo kde oddychovať a zabaviť sa. Cez víkend robili večerný program aj pre dospelých.

Pláž
Krásny zlatistý jemný piesok s postupným vstupom do mora. Na pláž sme sa boli pozrieť rok predtým v rámci výletu a práve kvôli nej sme si vybrali aj hotel. Využili sme aj vodné športy.

Anonym, 17.01.2019, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Talea Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Byli jsme v tomto hotelu již po druhé, naprostá spokojenost.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme v tomto hotelu již po druhé, naprostá spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprosto dostačující, nemohu nic vytknout.

Strava
Kdo není vyloženě náročný, bez problémů si vybere. Vaří zde výborně.

Služby hotelu
Všichni jsou zde příjemní a ochotní, výměna ručníků obden, denně vytírají, postele se převlékají asi jednou za tři dny. O zábavu je zde také postaráno, jednou v týdnu diskotéka a jednou v týdnu řecký večer - ten stojí opravdu za to, živá hudba, tance.

Pláž
Kdo má rád velké vlny, bude spokojený, je to návětrná strana, takže úplně klidné moře jen někdy. Pro malé děti je to však nevhodné, vstup do moře většinou přes kamínky a kameny, jinak je pláž písčito-oblázková.

Eva L., 16.01.2019, Datum pobytu: 20.9. - 4.10.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Maravel Land

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3 Místo, které není vůbec vhodné k rekreaci. Dokonce ani k delší byť jen návštěvě. Řev aut, který je všudypřítomně slyšet z dálnice hned...

 • 4,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 1 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Místo, které není vůbec vhodné k rekreaci. Dokonce ani k delší byť jen návštěvě. Řev aut, který je všudypřítomně slyšet z dálnice hned vedle malého hotelu, vám během prvního dne zaručeně zajistí bolest hlavy. Ani v noci není klid, a to jsme zavírali a zatahovali, co se dalo. Není to chyba majitelky hotelu, ale holá skutečnost.

Chtěli jsme jet na dovolenou do klidu a přívětivého prostředí, mimo město do čisté přírody. Bohužel špatný výběr.

Nikdy bych už do tohoto místa nejela. Byla jsem už několikrát na Krétě - na jižní o dost přívětivější části, tam to bylo fajn. Toto severní místo nebylo dobré. Nedoporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl čistý a udržovaný, ale o okolí hotelu se to rozhodně říci nedalo, spíše naopak. Všude odpadky jako běžný kolorit.

Strava
Nejvíce mě překvapila strava. Měli jsme polopenzi. Za celou dobu pobytu jsme nedostali ANI JEDNOU čerstvou zeleninu a jen s jednou výjimkou ani ovoce. Tj. červený meloun, který byl z ranního švédského stolu ihned pryč, takže kdo si nestihl vzít, neměl :-(

Jen pečivo, čaj a káva ze slané vody (tekla tam z vodovodu, jinak jsme si museli kupoval lahev vody za euro), levné máslo, někdy vajíčka, tvaroh, marmeláda, jeden podivný druh salámu, olivy, med. V podstatě asi co okolí dalo, což je jinak v pořádku; na večeři zapečené mleté maso s brambory, rýží, jako guláš, stále dokola... Zelenina a ovoce mi chyběly zásadně, takže nakupovat a jíst se muselo chodit do města.

Služby hotelu
Nevyužili jsme žádné, nebyly.

Pláž
Jedna malá nečistá pláž ve městě. Jinak ještě jedna malá pláž u nedalekého jiného hotelu, ale to nebyla ve skutečnosti pláž, to byla jedna velká společná "postel" z lehátek za vysoký poplatek. Brrr…

Přístup k moři žalostný, naprosto nevhodné místo pro rodiny s dětmi. Museli jsme si najít vhodné místo k sestupu k moři, ale tam nás zase fyzicky obtěžovali (mě a kamarádku) nějací hodně opálení mladíci na starých motorkách, kteří objížděli útesy a vyhlíželi... ani snad nevypadali jako místní... už jsme tam ke konci pobytu ani nechodili... dost nebezpečný pocit.

Anonym, 13.01.2019, Datum pobytu: 10.9. - 18.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Stella Beach Panormo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Kréta