Řecko - Kréta Řecko

 • Doprava letecky

  02:45 h

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 8 HOtel je to příjemný se dvěma bazény, personál přátelský, opravdu pět kroků od pláže

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
HOtel je to příjemný se dvěma bazény, personál přátelský, opravdu pět kroků od pláže Zobrazit celou recenzi

Ubytování
původně jsme měli mít mountain view, ale na základě erroru jsme dostali pokoj "vyšší kategorie" nicméně klidně bychom té nižší. Pokoj Superior with garden view - nedá se to pojmenovat zahradou, lidé chodí kolem vás do bazénu a tak nejde mít otevřené okno přes noc, což je velký problém, neboť "pokoj" je tu uzavřená kukaň, která se nedá vyvětrat. Ano je tam klimatizace, ale v obýváku a né v místnosti s postelí. Takže v noci bez vzduchu, což nám bylo nepříjemné.

Strava
Moc dobré jak snídaně, tak večeře s velkým výběrem. Mohlo by však být více bezmasých variant. Byly dny, kdy tam bylo opravdu vše s masem.

Služby hotelu
Nevyužili jsme nic co bychom mohli hodnotit

Pláž
Pár kroků od hotelu, čistá místy kamenitá, doporučuji botky s sebou, je to lepší

Klára H., 23.09.2021, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Nostos Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Celkem: 7 nic extra, ale dovča za tu cenu dobrá

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
nic extra, ale dovča za tu cenu dobrá Zobrazit celou recenzi

Ubytování
větrání toalety absolutně žádné. V letních měsících to musí být masakr.

Strava
pro Řecký jogurt jsme si museli do marketu......jinak vynikající, stále stejný sortiment. Opravdu se dalo vybrat to, co má člověk rád.

Služby hotelu
dobrá úroveň

Pláž
to bylo horší. Zábradlí neudržované, pobořené. Na malinkatou plážičku schody rozbourané, vstup do vody přes kameny. Dalo se používat pláž vedlejšího hotelu na vstup do vody.

Lenka Blumertová, 23.09.2021, Datum pobytu: 9.9. - 20.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Eri Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,4 Hotel a personál velmi skvělý, stravování bylo super spoustu jídla na výběr. Určitě doporučujeme jet sem s dětmi, spoustu bazénů a...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a personál velmi skvělý, stravování bylo super spoustu jídla na výběr.

Určitě doporučujeme jet sem s dětmi, spoustu bazénů a využití pro děti. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 23.09.2021, Datum pobytu: 6.9. - 15.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Star Beach Village & Waterpark

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Hrozně se nám líbilo ????????????????

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hrozně se nám líbilo ???????????????? Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pohodě

Strava
Dobre jídlo

Služby hotelu
V pohodě.

Pláž
Byla krásná.

Ladislava Zárubová, 23.09.2021, Datum pobytu: 23.8. - 29.8.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Triton

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Super dovolená, doporučuji všem. Hotel je převážně pro rodiny s dětmi. Pokoj velký s velkou koupelnou a výhledem na moře. U hotelu krásná...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená, doporučuji všem. Hotel je převážně pro rodiny s dětmi. Pokoj velký s velkou koupelnou a výhledem na moře. U hotelu krásná promenáda na večerní procházky. Půjčovna aut je hned u hotelu. Jídlu se nedá nic vytknout, všeho dostatek a každý den vždy něco jiného. Samoobsluha u pití, víno, pivo, nealko. Nemusíte čekat na obsluhu, natočíte si co chcete. Pouze míchané nápoje vám namíchá barman. Pláž čistá, písčitá. Lehátka a slunečníky zdarma jak na pláži tak u bazénu. Zobrazit celou recenzi

Květa L., 22.09.2021, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Petra Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Kréta