Řecko - Kréta Řecko

 • Doprava letecky

  02:45 h

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 9.8 Tato dovolená předčila mé očekávání. Byla jsem maximálně spokojena a ráda se sem někdy vrátím!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Tato dovolená předčila mé očekávání. Byla jsem maximálně spokojena a ráda se sem někdy vrátím! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo skvělé v nově zrekonstruovaném hotelu, vše bylo vkusné, čisté, příjemné..

Spíše rodinný hotel, nic megalomanského.

Strava
Strava výborná, bohatý výběr při všech chodech

Služby hotelu
Personál milý, usměvavý, pracovitý. Manažerka hotelu na vše dohlíží a dokáže i mile pobavit.

Pláž
Pláž blízko hotelu, místama písek, místama menší oblázky, vstup do vody písčitý nebo po větších hladkých kamenech. Lehátka jak na pláži /za poplatek/ tak u bazénů /zdarma/. Moře i v září teplé /cca 25°C/, pokud jsou větší vlny vyvěsí červený praporek a je zákaz vsupu do moře.

Malinká poznámka pro zlepšení - moře vyplaví menší jakoby "rákosové řasy" cca 10cm dlouhé, kdyby byly uklizeny z pláže, bylo by to TOP. /viděli jsme řasy uklízet na vedlejší pláži../ Dá se po nich ale běžně chodit, jen to někomu nemusí být příjemné.

Šárka M., 29.09.2022, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Solimar Turquoise

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Letos jsme na tomto místě byli s manželem již potřetí.Ze všech míst,která jsme navštívili při našich dovolených nám tato lokalita dává...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Letos jsme na tomto místě byli s manželem již potřetí.Ze všech míst,která jsme navštívili při našich dovolených nám tato lokalita dává vše,co potřebujeme.Vždy jsme se zde cítili skvěle,ale letos nám vyšlo vše na jedničku s hvězdičkou-hlavně počasí.Je to nádherná lokalita,vstřícní lidé a ubytování je v klidné části letoviska. Zobrazit celou recenzi

Strava
Vždy jezdíme "bez stravy".V místních restaurích,grilech a tavernách vaří skvělá jídla za přístupné ceny.

Služby hotelu
Majitelka penzionu je milá a praktická dáma a i přes jazykovou bariéru jsme se vždy s domluvili-v klidu a s úsměvy. Prostě pohoda.

Pláž
Písečná,oblázková i kamenitá-každý si vybere.Voda jako samet.

Bronislava V., 29.09.2022, Datum pobytu: 9.9. - 20.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Aparthotel Electra II

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5.8 Poměr cena/výkon dobrý. Ubytování v nové části hotelu. Pokoje pěkné, prostorné, zařízení plně dostačující. K moři je to opravdu cca....

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Poměr cena/výkon dobrý. Ubytování v nové části hotelu. Pokoje pěkné, prostorné, zařízení plně dostačující. K moři je to opravdu cca. 400m. Klidnou procházkou do 5-10min. Vstup do moře prakticky nemožný. Velké pláta kamenů znemožňují vstup. Kde je písek, tam jsou lehátka cca. 10€ za set. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v nové části hotelu. Pokoje pěkné, prostorné, zařízení plně dostačující. Úklid každý den ale pouze "povrchní". Na oko vše v pořádku ale upřímně jsem ráda, že jsem se pod postel podívala až poslední den před odjezdem. Ten "prach" a nepořádek tam byl už nějaký ten týden. Ručníky a povlečení nové co cca. 3 dny. Úklid ve starší části hotelu ale už vázl dosti. Asi jde o štěstí, na který pokoj se dostanete.

Strava
All jsme využili minimálně. Snídaně stále se opakující ale vždy se dá vybrat a opravdu dobře a chutně najíst. Na oběd jsme šly pouze 1x - všeho dostatek, vše se průběžně doplňovalo. To samé i večeře. Každý den jinak připravené maso i přílohy. Zeleniny i ovoce dostatek. Ze sladkého byla na výběr pěna, něco jako puding, větrníčky, baklava a kaše. Každý den ovšem jen jeden druh. Drinky v all pouze víno, pivo, ouzo, soft drinky a večer 2 druhy "míchaných drinků". Snacky byly sladké kapsičky, buchty a podobné. My si dali ráno snídani a večer večeři a vždy se perfektně najedli. Pro náročnější určitě nedoporučuji.

Služby hotelu
Klimatizace za poplatek. V našem termínu již nebyla potřeba. Jinak se o žádných službách mluvit nedá.

Pláž
K moři je to opravdu cca. 400m. Klidnou procházkou do 5-10min. Vstup do moře prakticky nemožný. Velké pláta kamenů znemožňují vstup. Kde je písek, tam jsou lehátka cca. 10€ za set. Do této oblasti už určitě nikdy. Moře prakticky "žádné". Naštěstí jsme měli auto a tak jsme si užili dovolenou po svém.

Jana S., 29.09.2022, Datum pobytu: 14.9. - 24.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Sunny Resort (ex. D&D Ntanelis)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.6 Klidný rodinný hotel.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Klidný rodinný hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj po rekonstrukci, pěkné, čisté.

Simona P., 29.09.2022, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Bella Pais

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.4 Krásná dovolená na Krétě.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená na Krétě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné, nové vybavení. Vše čisté.

Strava
Rozmanitá strava. Spousta jídla a možností. Ocení hlavně milovníci salátů a zeleniny, ale každý si vybere. Z jídla jsem byla opravdu nadšená.

Služby hotelu
Denně programy pro děti.

Pláž
Nejbližší pláž od hotelu je průměrná. Nejlepší je půjčit si auto a hezká místa objet.

Andrea D., 29.09.2022, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Sirios Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Kréta