Řecko - Kréta Řecko

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

 • Doprava letecky

  02:45 h

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 8,6 V pořádku.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V pořádku. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 17.01.2017, Datum pobytu: 23.9. - 30.9.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Agrabella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Agrabella, Kréta, Řecko Anonym 2017-01-17 8.6 1 10 AGRABELLA

Celkem: 8,2 dovolená spokojený klient

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
dovolená spokojený klient Zobrazit celou recenzi

Anonym, 17.01.2017, Datum pobytu: 23.9. - 30.9.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Amuse

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Amuse, Kréta, Řecko Anonym 2017-01-17 8.2 1 10 Amuse

Celkem: 7,6 Celková spokojenost.

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celková spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo skromné, ale výhled z balkónu byl úžasný. Jak reklama na Krétu.

Strava
Strava v hotele - vše ok.

Lenka K., 11.01.2017, Datum pobytu: 24.9. - 1.10.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Apartmány Thalia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Thalia, Kréta, Řecko Lenka K. 2017-01-11 7.6 1 10 Thalia Apartments CLEVER

Celkem: 6,6 Dojem víceméně pozitivní, krásné městečko, příjemný hotel, jediné mínus bylo jídlo a ne příliš rozsáhlá nabídka all inclusive jídla a pití.

 • 8 Ubytování
 • 3 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dojem víceméně pozitivní, krásné městečko, příjemný hotel, jediné mínus bylo jídlo a ne příliš rozsáhlá nabídka all inclusive jídla a pití. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké, čistě, prostorné - všechno v pořádku. Nicméně ostatní účastníci zájezdu měli nějakou potíž a museli vyměnit. My jsme však měli všechno super.

Strava
Jednotvárná a hodně zaměřená na "většinový" vkus českéh účastníka- hranolky, smažené... Málo ryb, mořských plodů a řeckých specialit. Nicméně jídla bylo dost, bylo chutné a švédské stoly byly pravidelně doplňovány.

Co se týče občerstvení "all inclusive" mimo časy vyhrazené pro snídani, oběd a večeři, tak to bylo docela smutné - pár kusů pečiva a oschlá pizza :) Ale nevadilo to.

Pláž
Super moře přímo naproti hotelu a další nedaleko. Jediné "mínus" byly celkem velké vlny.

Lucie M., 09.01.2017, Datum pobytu: 20.9. - 30.9.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Gouves Maya Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gouves Maya Resort, Kréta, Řecko Lucie M. 2017-01-09 6.6 1 10 Gouves Maya Resort Hotel

Celkem: 10 Super odpočinková dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super odpočinková dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování bylo skvělé. Měli jsme pokoj superior a balkon k silnici, takže jsme mohly pozorovat všechny kolemjdoucí a a hned jsme měli o zábavu postaráno :) . Pokoje nově po rekonstrukci, takže fantastické.

Strava
skvělá domácí kuchyně. Hodně nás s Manželem překvapilo i několik ne tak známých řeckých jídel jako třeba moje oblíbená fava. velký výběr jak pro masožravce tak pro vegetariány. samozřejmě tzatziki nechyběli :)

Služby hotelu
hotel rodinný, menší a to nám vyhovovalo. Nikde se u baru nestojí fronty a žádné malé děti nepobíhají okolo bazénu už od 7 ráno. Velice poklidný a příjemný hotel. Samozřejmě mají i do noci otevřený bar kde si můžete stavit třeba na nějaký cocktail než půjdete spát. Ale nikdy nás bar nerušil, hudba hraje příjemně a né hlasitě, takže můžete klidně spát.

Pláž
Pláž je kouzelná, naprosto čistá a krásná , a nejlepší je že když se nudíte můžete se vydat na dobrodružstvý prozkoumat okolí. další pláže a nebo jeskyně kde dříve žili hippies.

Anonym, 09.01.2017, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Matala Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Matala Bay, Kréta, Řecko Anonym 2017-01-09 10 1 10 Matala Bay

Všechny recenze Řecko - Kréta

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622