Řecko - Kréta Řecko

 • Doprava letecky

  02:45 h

 • Popis

  Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

  Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

  Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

  Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

  Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.

Nejnovější recenze Řecko - Kréta

Celkem: 6,2 do hotelu jsme se těšili, byli jsme v roce 2016 maximálně spokojeni. ale v 2017 velké zklamání. Pokoj krcálek, plno lidí během našeho...

 • 5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
do hotelu jsme se těšili, byli jsme v roce 2016 maximálně spokojeni. ale v 2017 velké zklamání. Pokoj krcálek, plno lidí během našeho pobytu zvracelo a mělo průjem. Delegátka, kterou jsme viděli 1x za pobyt, nám na to řekla, že to od začátku sezony obchází celou Krétu. Na další domluvenou schůzku, aby si vyzvedla reklamaci se nedostavila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
suita s výhledem na pohoří , když jste se vyklonili z balkonu, jinak výhled na oprýskaný barák. Pokoj o rozloze 3 x 4,5m s jednou postelí, stolkem a 1 židlí pro 2 osoby. Místo skříně 40cm skříňka na ramínka a 4 malé šuplíčky v předsíňové stěně.Není kam vybalit věci z kufru, ale není ani kam kufr položit. Od postele ke zdi na každé straně 0,8m.

Strava
Se stravou jsme byli spokojeni, jak v jídelně, tak u bazénu velký výběr všeho. Jediné co nás zarazilo, že nebyly kelímky na jedno použití, jako při minulé dovolené. Kelímky se válely po pláži v písku, u bazénu si s nimi děti hrály, ale musely se vracet, po umytí byly na další použití.

Služby hotelu
na personál si nemůžeme stěžovat

Pláž
hrubý písek, moře čisté, ale hodně foukalo, některý den to bylo až nepříjemné

Anonym, 18.01.2018, Datum pobytu: 23.9. - 4.10.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Petra Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,6 Ušlo to.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Ušlo to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobrý

Strava
Dobrý.Málo ovoce - ne do množství,ale sortiment.Víno a broskve nikdy.

Víno na baru krabicové - nepitelné

Služby hotelu
Spokojen

Pláž
Vpořádku

František Bouda, 18.01.2018, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Lambi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Vše skvělé

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše skvělé Zobrazit celou recenzi

Jana Kabešová, 18.01.2018, Datum pobytu: 5.7. - 12.7.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Amuse

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Celkem jsme byly spokojeni. Jídlo dobré.

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkem jsme byly spokojeni. Jídlo dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkem jsme byly spokojeni až na nějaké drobnosti.

Strava
Jídlo bylo dobré ale mohly jsme porovnat jídlo v srpnu v Bulharsku,tam jídlo i vše ostatní bylo na1. V Bali Talea Beach , jidlo na 2-3. Mé 13leté vnučce nechtěly dávat odpoledne,( kdy se dávala jenom dětem zmrzlina) Zdála se jim moc dospělá. Ale v celku jsme byly spokojeni.

Služby hotelu
Služby v hotelu celkem v pořádku. Vytýkali jsme ,že přes oběd zavíraly branku a musely jsme do jídelny cestu obcházet. Nikdy jsme nevěděly kdy je branka otevřena a kdy ne. Někdy zase ,když jsme si šly pro piti tak byla zavřená jídelna. Takže jsme někdy takto pentlovaly mezi brankou a vchodem do jídelny.

Pláž
Pláž i vstup na pláž byla v pořádku. Na lehátka u bazenu jsme se nikdy nedostaly. Už brzy ráno ,vše obsazeno. Jely jsme k moři,tak nám to nevadilo.

Jana Helánová, 17.01.2018, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Talea Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Letecká doprava i přeprava k hotelu byla v naprostém pořádku. Ubytování nebylo nejhorší, fungovala špatně klima, stará vrčíci lednička,...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Letecká doprava i přeprava k hotelu byla v naprostém pořádku. Ubytování nebylo nejhorší, fungovala špatně klima, stará vrčíci lednička, ale naštěstí funkční a zapáchající kanalizace z koupelny, úklid byl zajištěn dobře, na pokoji chyběly věšáky a skleničky na na pití. Stravování - snídaně stejné po celou dobu pobytu, naprostý nedostatek ovoce, obědy a večeře dobré, skvělý výběr ze salátů, nápoje dobré. Služby hotelu - obsluha příjemná. Chodily jsme hrát s dcerou tenis, kurt betonový ucházející, pálky staré, tenisové balónky měli pouze dva, jeden nám skončil v koruně stromů a druhý balónek měli prasklý, tím pádem jsme tenis ukončily, hotel nebyl schopen zajistit nové míčky. Jelikož jsme si jely odpočinout a strávit s dcerou společnou dovolenou, tak jsme nedostatky neřešily. Ale je škoda, že pár věcí nefunguje jak by mělo, je to krásné odpočinkové místo pro dovolenou, ale nedostatky mohou hodně vašich klientů odradit. I přes nedostatky my jsme si dovolenou užily parádně, tak jak jsme chtěly. Služby v okolí fungovaly skvěle , splnily naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Iveta Kejřová, 17.01.2018, Datum pobytu: 16.9. - 27.9.2017
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel: Bali Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Kréta

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622