Řecko - Soluň Řecko

 • Doba letu

  02:15 h

 • Popis

  Druhé největší město Řecké republiky Soluň, neboli Thessaloniki, je správním střediskem Střední Makedonie. Leží v úpatí poloostrova Chalkidiki v Egejském moři. Má okolo 800 000 obyvatel. Soluň vyniká turistickým ruchem i aktivním průmyslem. Produkuje ocel, stavební materiály a chemické výrobky. Z přístavu snadno exportuje hotové zboží do celého světa.

  Soluň založil v roce 312 před naším letopočtem makedonský král Kasandr. Město rychle vzkvétalo, vybudovalo opevnění a spravovalo tehdy autonomní oblast makedonské provincie. V roce 146 před naším letopočtem dobyli oblast Římané a význam města, ležícího na spojnici důležitých obchodních center, podstatně vzrostl. Římané postavili původní přístav, jehož zbytky jsou dnešní turistickou atrakcí. Za byzantské nadvlády Soluň shromažďovala veškeré vědění. Odsud k nám přišli Slovanští věrozvěsti Konstantin a Metoděj. Za první světové války se v Soluni vylodily jednotky Trojdohody. Za oběť padlo několik historických budov. Soluň přestavěl francouzský architekt Ernest Hebrard a navodil atmosféru evropského velkoměsta. Orientální ráz ustoupil moderním budovám.

  V Soluni se snoubí vlivy několika kultur. Náměstí Eleftherias se přeměnilo na obchodní část města. Západní oblast Soluně podlehla průmyslu, zatímco na východě si staví své vily střední a vyšší vrstvy obyvatelstva a utíkají sem od shonu pracovních dnů. Symbolem města je Bílá věž shlížející na ostatní zástavbu. Čtvrť Ano Poli připomíná tureckou nadvládu. Ulice plné zdobných domů obklopují nejstarší kostely ve městě – Osios David, St. Nicholas Orphanos a klášter Vlatades. Nejznámější trojlodní katedrála Aghios Demetrios vzpomíná na život patrona Soluně svatého Demetria. V katakombách můžete navštívit kobku, ve které byl Demetrios vězněn. Tematicky zaměřená muzea, jako jsou Židovské muzeum Thessaloniki, Národní muzeum současného umění, Muzeum byzantské kultury, Soluňské archeologické muzeum, Muzeum kinematografie, Muzeum makedonského zápasu, Technologické muzeum nebo Muzeum sportu, vystavují exponáty ze všech různých oblastí. K archeologickým nalezištím přístupným návštěvníkům patří hřbitov Agia Paraskevi, Římský palác a hipodrom nebo rozvaliny původních hradeb. K odpočinku můžete využít zlatavé pláže Soluňského zálivu.

Nejnovější recenze Řecko - Soluň

Celkem: Hluk, hluk, hluk a mohol by som to zopakovať do nekonečna. Zase raz zavádzajúce informácie v ponuke cestovky. Už som bol na mnohých...

Úvodní shrnutí
Hluk, hluk, hluk a mohol by som to zopakovať do nekonečna.

Zase raz zavádzajúce informácie v ponuke cestovky.

Už som bol na mnohých miestach v Grécku, ale toto biola hrúza.Študio Panagiotis je umiestené prakticky nad chodníkom s obchodmi, pri hlavnej a najhlučnejšej ceste, kde sa prakticky nezastaví automobilová doprava a v noci Gréci na hlučných motorkách poriadajú preteky.

Nad hlavami neustále pristávajú a štartujú lietadla.

Z týchto dovodov si nemožete otvoriť v noci na vetranie okna či balkony,

aby sa dalo aspoň trošku vyspať, čo sme museli doháňať prí vode.

V blízkosti ubytovania prebiehajú hudobné produkcie až do 2-3 hodiny, aj keď v podnikoch nikdo nesedí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
o umiestení ubytovania vyššie, inak klasike štúdia v Grécku:

ubytovacia a kuchyňka s chladničkou (klaisicky hučí a funguje iba v stupňoch nechlaí alebo skoro mrazí) v jednej miestnosti.

Na varenie dvojplotničku, ktorá sa prakticky nedá vyregulovať,riad v úspornom počte,ešte, že sme si sebou zobrali ostré nože.

Kúpelna sa nedal vyvetrať, aj keď tam bol inštalovaný proforma ventilátor

Strava
stravu sme si pripravovali, ale viac sme chodili do restaurácii,

zaujímavosť-české menu ponúkali v ruskom jazyku

Služby hotelu
za 11 dní pobytu:

4. den výmena uterákov a upratovanie a potom dva dni pred odchodom.

Prínos bol bazén v areále s ďalšími ubytovacími budovami s čistou vodou.

Pláž
najbližšia pláž cca 5-7 minut chodze (a nie ako CK v ponuke uvádzala 210 m.

Celkový dojem
Keby nebolo tak teplúčko a čisté more, tak zbytok hrůza a des, nedoporučujem.

Milan Král, Neověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 07.09.2011, Datum pobytu: 11.8. - 22.8.2011
Oblast: Řecko Řecko, Soluň, Hotel: Studia Panagiotis

Celkem: 7.8 Studia Panagiotis, velmi pěkné ubytování v soukromí, prostorný bazén a dostatek lehátek i slunečníků, úklid každé 3 dny.

 • 9.4 Ubytování
 • 4 Okolí
 • 10 Cena

Úvodní shrnutí
Studia Panagiotis, velmi pěkné ubytování v soukromí, prostorný bazén a dostatek lehátek i slunečníků, úklid každé 3 dny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné čisté, vše Ok. jen ložnice mají okna do rušné ulice, která večer žije...

Pláž vzdálená asi 250m.

Strava
vlastní

Pláž
pláž v Tsilivi dlouhá asi 2km, spousta slunečníků a lehátek, vše za poplatek a téměř žádný volný prostor na pláži.Pláž písčitá.

Celkový dojem
velmi živé letovisko, spousta restaurací.Večer rušno!!!

Alexandra Soušková, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 07.08.2011, Datum pobytu: 21.7. - 1.8.2011
Oblast: Řecko Řecko, Soluň, Hotel: Studia Panagiotis

Všechny recenze Řecko - Soluň