Řecko - Korfu Řecko

 • Doprava letecky

  02:00 h

 • Popis

  Korfu je ostrov s velmi bohatou historií, který je často opěvován básníky a spisovateli mnoha národností. Homér umístil na Korfu svůj ostrov Fajáků, který byl poslední zastávkou Odyssea při jeho putování domů z trojské války. Zastavili se na něm také Argonauti s Iásónem a Médeiou, když prchali se zlatým rounem. Mnoho slavných osobností bylo okouzleno místy, kde se krása prolíná s bájemi a historií. Krásu Korfu obdivoval Goethe i Wilde, část svého života prožila na zámečku Achilion i manželka rakouského císaře Františka Josefa I. Alžběta - Sissi.

  Korfu, řecky zvaný Kerkyra, je druhým největším Jónským ostrovem, jehož líbezná krajina má na jihu mírné zelené kopečky a v severní části se zvedá do mohutného vápencového pohoří, je bohatě porostlá subtropickou vegetací a právě pro své nekonečné cypřišové, olivové a pomerančovníkové háje nazývána jako "smaragdový ostrov". Korfu je oblíbená pro svou nenarušenou přírodu, mírné a v těchto oblastech příjemně vlhké klima, bělostné písčité a oblázkové pláže s křišťálovým mořem plným různých druhů ryb.

  Přijeďte prožít nezapomenutelné chvíle při odpočinku na plážích, procházkách typickými malými vesničkami a návštěvách starobylých klášterů nebo při shlédnutí hlavního města Kerkyry se zachovanou starou benátskou atmosférou, kde je noční i denní život opravdu pulsující a živý.

 • Vzdálenost

  1 415 km

Nejnovější recenze Řecko - Korfu

Celkem: 3,4 Celkový dojem z dovolené byl vcelku dobrý, ale její začátek nám znepříjemnil několik prvních dní.

 • 1 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené byl vcelku dobrý, ale její začátek nám znepříjemnil několik prvních dní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je kapitola sama o sobě. Při příjezdu do hotelu jsme čekali, než nás ubytují - to je logické. Vyčerpávající, ale logické. Největší rozčarování ale přišlo, když jsme po celodenním cestování a několikahodinovém čekání byly ubytováni do domku téměř za branami resortu. Cesta od tohoto domku k pláži byla dlouhá více než kilometr a vezlo nás tam tedy autíčko, které jsme si prej měli zavolat, když budeme chtít jet dolů. Paní z CA nás přesvědčovala, že moře je kousek, ne kilometr do kopce. Samozřejmě to mají papírově kryté, kde neberou zodpovědnost za to, kam nás hotel ubytuje atd. To je první věc. Druhá věc je, že tento pokoj absolutně neodpovídal tomu, co jsme si zaplatili. Byl malý, dveře od ledničky nešly otevřít, protože tam byla postel, sprcha katastrofa, výhled do křoví. Vypadalo to jak ubytování pro zaměstnance. Taky tam nikdo nebyl, jen my. Na volání delegátce a CA nikdo samozřejmě nereagoval a s recepcí nebyla řeč, takže jsme tam museli jednu noc přespat. A když celý den cestujete, nemáte energii se dál dohadovat. Druhý den jsme už čekali s kufry u recepce, že tam prostě nebudeme a konečně nás ubytovali do odpovídajícího pokoje. VAROVÁNÍ PRO VŠECHNY: NENECHTE SE UBYTOVAT, POKUD VÁM UBYTOVÁNÍ NEVYHOVUJE!!!!!!!! oni s tím počítají, přeplňují hotel a vydělávají na vás! Nebyly jsme jediní, komu se to stalo. Někdo se styděla zůstal v otřesném pokoji celou dovolenou! A další věc: sharing pool - můžete si připlatit, ale pozor! Jeden pár si připlatil za sharing pool a hotel je ubytoval do prvního patra - to jaksi postrádá smysl si za bazén připlácet. OPAKUJI: Nenechte se ubytovat za každou cenu bojujte za lepší pokoj - budou to zkoušet!! Že by nám delegátka o tomto principu něco řekla jsme si samozřejmě mohli nechat zdát. Moc dobře to věděla a jenom se vymlouvala, že to tam tak prostě chodí. Co to je za jednání??? Nechápu a už nikdy víc!

Strava
Jídlo bylo bohaté, chutné - nemám námitky.

Služby hotelu
Souvisí s ubytováním. Neschopné recepční, které jenom chtějí podvést blbé čechy. Němci byly ubytování v hlavním hotelu a my někde úplně bokem. Aktivity pro hosty trapné - o ničem. Vedle je městečko, kde si můžete půjčit loďku, nebo skútr, čtyřkolku. Doporučuji - perfektní výlet po ostrově. Nedoporučuji fakultativní výlety. Do města dojedete autobusem a máte to tam o polovinu levnější. To vám ale delegátka neřekne.

Pláž
Pláž nuda. Klasicky, když si nepřivstanete, nelehnete si. Počet lehátek absolutně neodpovídá počtu hostů. Pláže přeplněné. Půjčili jsme si čtyřkolku a zajeli si na pláže, kde jsme byli skoro sami. Mnohem lepší. Drinky na pláži jsou míchané s jejich alkoholem - počet voltů - nula. Musíte jich vypít tak 20, aby jste něco pocítili.

Petra T., 11.03.2019, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2018
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Roda Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6,8 Středisko Agios Georgias není zas až tak malé, ale je klidné a bez velkých hotelů, což nám maximálně vyhovuje. S východním pobřežím,...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Středisko Agios Georgias není zas až tak malé, ale je klidné a bez velkých hotelů, což nám maximálně vyhovuje. S východním pobřežím, které jsme projížděli při svých výletech autem, se to nedá vůbec srovnat.Tam i v září davy lidí.

Až na pár kosmetických nedostatků ideální ke strávení klidné dovolené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné apartmány, nově renovované, leží stranou ostatních na klidném místě, k moři je to kousek z kopečka. Apartmán se skládá ze dvou pokojů - ložnice a obýváku, kuchyňského koutu, koupelny a komory. Má dva balkony. Pro dva až luxusně velké, přesto mi tu chyběly jakékoli úložné prostory. Vestavěná skříň měla dostatek ramínek, ale žádnou polici. Nakonec jsem vše musela uložit na dno skříně. Prázdná komora sloužila jen na uložení kufrů.

Strava
Jezdíme bez stravy, chystáme si pouze snídaně. Přestože tu nebyla pekárna, v marketech byl dostatečný výběr pečiva, takže jsme téměř každý den mohli ochutnat jiné. Řecká kuchyně nám velice chutná, na večeře chodíme do taveren, kterých tu bylo na výběr dostatečné množství a chutnalo nám všude. Za mě nejlepší sofrito, zřejmě korfská specialita, jezdíme do Řecka dlouhé roky a zatím nikde jinde jsme na ni nenatrefili.

Služby hotelu
V polovině pobytu se měnilo povlečení a ručníky, ovšem koše se nevynášely ani to jednou. To by zas až tak nevadilo, kdyby bylo kam. Popelnice chyběla, navíc každý penzion nebo hotel si ten svůj kontejner hlídal. Vedle u apartmánů jedna byla, nosili jsme tam, ale zřejmě to už mělo jiného majitele, manžel dostal vynadáno, že tam to nosit nesmí. No, naštěstí to už bylo na konci pobytu.

Pláž
Pláž s hrubým pískem a pozvolným vstupem do vody, ale po pár metrech už hloubka. Voda krásně čistá po celých 11 dní pobytu a přestože jsem měla obavy po přečtení recenzí, i teplá 26 stupňů celou dobu. Lidí málo.

Eva P., 05.03.2019, Datum pobytu: 6.9. - 19.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Studia Leonidas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 organizace velmi slušná , ubytování spíše podprůměrné , ochota personálu více než podprůměrná, ale zaslouží si ocenění uklízečky ,které...

 • 4,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
organizace velmi slušná , ubytování spíše podprůměrné , ochota personálu více než podprůměrná, ale zaslouží si ocenění uklízečky ,které byly nejochotnější. Snídaně spíše katastrofa, večeře velmi chutné a nápadité , nicméně čekání 2 hodiny bylo příliš dlouhé. Umístění hotelu na pláži skvělé. Pokud je člověk méně náročný na služby, tak doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj průměrný , nebo spíše horší standart, málo ochotná paní hoteliérka , spíše ji hosté obtěžovali

Strava
Snídaně katastrofa , chleba s máslem a salámem připomínají dávné doby socialismu u nás. Ovoce a zelenina minimálně. Večeře velmi dobré a chutné, ale velmi dlouhá čekací doba na jídlo, občas pro některé hosty chyběl moučník nebo předkrm. Ochota personálu připomínala opět doby dávného socialismu. Setkala jsem se s takovým přístupem v Řecku poprvé.

Služby hotelu
Uklízečky maximálně vstřícné, s ostatním personálem to bylo horší. Paní hoteliérku hosté vyloženě obtěžovali

Pláž
Skvělá , přístup do vody výborný , pláž čistá , protože bylo po sezoně, tak poloprázdná. Místo úžasné , ale příště bych raději volila stravování jinde, snídaně možná spíše vlastní a večeře v jiné restauraci , prostě škoda.

Lenka Kocinová, 27.02.2019, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Kormoranos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Za ty penize uplna parada

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za ty penize uplna parada Zobrazit celou recenzi

Karel T., 11.02.2019, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Joanna

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Dovolená byla příjemná.Klidně bychom jeli do stejného hotelu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla příjemná.Klidně bychom jeli do stejného hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pěkný,vždy uklizený,výhled na moře super.

Strava
Jídlo chutné,rozmanité.

Služby hotelu
Hotel příjemný,čistý,personál ochotný.

Pláž
Přístup na pláž po schodech,pláž menší,moře nádherně čisté,teplé. Půjčili jsme si auto a ostrov projeli,stojí to za to.

Hana K., 08.02.2019, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2018
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Corfu Belvedere

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Korfu