Řecko - Korfu Řecko

 • Doprava letecky

  02:00 h

 • Popis

  Korfu je ostrov s velmi bohatou historií, který je často opěvován básníky a spisovateli mnoha národností. Homér umístil na Korfu svůj ostrov Fajáků, který byl poslední zastávkou Odyssea při jeho putování domů z trojské války. Zastavili se na něm také Argonauti s Iásónem a Médeiou, když prchali se zlatým rounem. Mnoho slavných osobností bylo okouzleno místy, kde se krása prolíná s bájemi a historií. Krásu Korfu obdivoval Goethe i Wilde, část svého života prožila na zámečku Achilion i manželka rakouského císaře Františka Josefa I. Alžběta - Sissi.

  Korfu, řecky zvaný Kerkyra, je druhým největším Jónským ostrovem, jehož líbezná krajina má na jihu mírné zelené kopečky a v severní části se zvedá do mohutného vápencového pohoří, je bohatě porostlá subtropickou vegetací a právě pro své nekonečné cypřišové, olivové a pomerančovníkové háje nazývána jako "smaragdový ostrov". Korfu je oblíbená pro svou nenarušenou přírodu, mírné a v těchto oblastech příjemně vlhké klima, bělostné písčité a oblázkové pláže s křišťálovým mořem plným různých druhů ryb.

  Přijeďte prožít nezapomenutelné chvíle při odpočinku na plážích, procházkách typickými malými vesničkami a návštěvách starobylých klášterů nebo při shlédnutí hlavního města Kerkyry se zachovanou starou benátskou atmosférou, kde je noční i denní život opravdu pulsující a živý.

 • Vzdálenost

  1 415 km

Nejnovější recenze Řecko - Korfu

Celkem: 9 Nádhera, moc jsme si to užili. Vzhledem k hornatosti ostrova byl pěší výlet “oslí ztezkou"do Makrabe krásný, ale trochu náročnější.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nádhera, moc jsme si to užili. Vzhledem k hornatosti ostrova byl pěší výlet “oslí ztezkou"do Makrabe krásný, ale trochu náročnější. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je krásný, menší(nemáme rádi komplexy) je vidět že je po rekonstrukci, všude čisto, pohodlná postel. Pokojík malý ale útulný - na dovolené víc nepotřebujete

Strava
Chutná v dostatečném množství (neustále bufet doplňovali), jen by mohli trochu šetřit solí. Každý den ryba, na což jsem se u moře těšila, a další místní jídla super

Služby hotelu
Domácké prostředí, milý personál i dvě češky, které nám pomohly s překlady

Pláž
Příjemná, dlouze pozvolná. Leželi jsme pohodlně u hotelu a po pár krocích byli v moři. V průběhu naší dovolené docela foukal vítr, takže jsme si užívali i vlny. Jen to tam není moc na šnorchlování

Jaroslava C., 21.09.2022, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Alkyon Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.3 Ubytování je dostačující za tu cenu, pokoj byl velký a čistý, během pobytu (11dní) nám pokojská dvakrát převlekla postele a vyměnila...

 • 8 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování je dostačující za tu cenu, pokoj byl velký a čistý, během pobytu (11dní) nám pokojská dvakrát převlekla postele a vyměnila ručníky.

Koš ze záchodu (vyhozený toaletní papír) a z kuchyně jsme si museli každý den vynášet sami, pokojská pouze každý den donesla čisté pytle do koše. O toaletní papír jsme si museli říkat sami - nedoplňovali ho automaticky.

Paní majitelka velmi příjemná, na hotelu nebyl žádný problém.

K moři to bylo opravdu kousek, pár ulic - cca 10 minut, nebyla to nijak dlouhá cesta. Na pláži lehátka za konzumaci (lepší přijít dříve - není tam mnoho lehátek).

Ve městě dostatek taveren, krámků, půjčoven aut/motorek, stánky s prodejem výletů a autobusové zastávky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo dostačující, vždy jsme se přišli jen vysprchovat a vyspat.

Kuchyňka byla vybavená, jen si dovést houbičku a saponát na nádobí.

Strava
Na ubytování jame neměli zajištěnou stravu.

Pláž
4 z 5, celkem čistá a klidná.

Lucie Dvořáková, 21.09.2022, Datum pobytu: 3.9. - 13.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Appartements Corifo Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.8 Naprostá spokojenost!!Doporučuji!! Jídlo super, pokoje super, personál super.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost!!Doporučuji!! Jídlo super, pokoje super, personál super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dostaly jsme pokoj 67. Prostorný pokoj, velký balkón, mnoho úložného prostoru. Starší koupelna, ale vzhledem k tomu, že se člověk jen vyspí a vykoupe, tak dostačující. Za mě jediný problém bylo upadlé prkénko na toaletě, ale bylo během ranního úklidu opraveno. Fén tedy děs, ale s tím jsem počítala. Pokoje uklizené denně. Několikrát vyměněn ručník i lůžkoviny. Hotel celkově pěkný, příjemné posezení i dostatek místa v restauraci i na terase. Čistota supr!!!

Strava
Vynikající!!!!!! Každý den výběr ze všeho možného. Objevily se i mořské plody, jinak spousta pečené a dušené zeleniny, saláty, přílohy, polévka, maso na různé způsoby. Myslím, že vegetarián by se najedl v pohodě. Vše vynikající a dochucené. Nemám jedinou výtku. Jediné co, že u večeře si jídlo platíte (zakoupená polopenze). Ne vždy nás někdo obsloužil, ale není problém si dojít k baru. Personál supr!!

Služby hotelu
Co se týče služeb, mohu hodnotit jen personál - ten byl skvělý, usměvavý. Úklid - zase super! Jídlo - pecka! Jiné služby jsme v hotelu nevyužily.

Pláž
Pláž byla cca 5-7 min chůze od hotelu. Příjemná procházka. Možnost lehátek za poplatek nebo využití volného prostoru zdarma. Lehátka u taverny Sea Breeze za 7€ set. Moře čisté, teplé. Přístup přes malé oblázky, ale dá se v klidu přejít bez bot do vody. Velmi pozvolný vstup. Doporučuji i procházku večer, kdy je část pláže osvětlená svíčkami. Nádhera :)

Simona F., 21.09.2022, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Alkionis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

10 fotografií

Celkem: 8.2 Hotel vzhledem k ceně zájezdu i mírně předčil naše očekávání.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel vzhledem k ceně zájezdu i mírně předčil naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj nově zrekonstruovaný, zařízený s krásným výhledem na moře.

Strava
Vizuálně ne příliš zajímavá a pestrá, nicméně chuťově perfektní

Služby hotelu
Ochota a vstřícnost maximální. Pouze u pronájmu skútru jsme s externím poskytovatelem nebyli příliš spokojení.

Pláž
Pláž byla mimo sezónu krásně volná, mnoho lehátek k dispozici zdarma. Doporučuji však rozhodně navštívit i pláže a místa po celém ostrovu.

Anonym, 21.09.2022, Datum pobytu: 12.9. - 17.9.2022
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Corfu Belvedere

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.2 Veľmi príjemné ubytovanie. Služby skvelé!

 • 7.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Veľmi príjemné ubytovanie. Služby skvelé! Zobrazit celou recenzi

Strava
Bohatý výber a veľmi chutná.

Anonym, 20.09.2022, Datum pobytu: 6.8. - 13.8.2022
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Panorama Sidari

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Korfu