Řecko - Korfu Řecko

 • Doprava letecky

  02:00 h

 • Popis

  Korfu je ostrov s velmi bohatou historií, který je často opěvován básníky a spisovateli mnoha národností. Homér umístil na Korfu svůj ostrov Fajáků, který byl poslední zastávkou Odyssea při jeho putování domů z trojské války. Zastavili se na něm také Argonauti s Iásónem a Médeiou, když prchali se zlatým rounem. Mnoho slavných osobností bylo okouzleno místy, kde se krása prolíná s bájemi a historií. Krásu Korfu obdivoval Goethe i Wilde, část svého života prožila na zámečku Achilion i manželka rakouského císaře Františka Josefa I. Alžběta - Sissi.

  Korfu, řecky zvaný Kerkyra, je druhým největším Jónským ostrovem, jehož líbezná krajina má na jihu mírné zelené kopečky a v severní části se zvedá do mohutného vápencového pohoří, je bohatě porostlá subtropickou vegetací a právě pro své nekonečné cypřišové, olivové a pomerančovníkové háje nazývána jako "smaragdový ostrov". Korfu je oblíbená pro svou nenarušenou přírodu, mírné a v těchto oblastech příjemně vlhké klima, bělostné písčité a oblázkové pláže s křišťálovým mořem plným různých druhů ryb.

  Přijeďte prožít nezapomenutelné chvíle při odpočinku na plážích, procházkách typickými malými vesničkami a návštěvách starobylých klášterů nebo při shlédnutí hlavního města Kerkyry se zachovanou starou benátskou atmosférou, kde je noční i denní život opravdu pulsující a živý.

 • Vzdálenost

  1 415 km

Nejnovější recenze Řecko - Korfu

Celkem: 8 Pěkné prostředí pro krásnou dovolenou ve dvou.

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pěkné prostředí pro krásnou dovolenou ve dvou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl vybaven oddělenými lůžky, které se k sobě nedali stáhnout....u partnerů bych čekala společnou postel. Na druhou stranu 3 kamarádky z Brna měli zase manželskou postel. Tak mi příjde, že toto tam nikdo neřeší. Jinak pokoj dobře vybavený, čistý.

Strava
Není až tak rozmanitá strava, stále se opakuje každý den. Žádné plody moře, žádné kalamáry,.... pestrost v ovoci byla až na konci dovolené, jinak pouze jablka, meloun. V loňském roce jsme měli stravu na úplně jiné úrovni a také se jednalo o Řecko..

Služby hotelu
Vše ok, standartní služby.

Pláž
Pláž čistá, upravená každý den, voda čistá. U slunečníků a lehátek nejsou nikde stolky, což chybí pro odložení věcí. JInak spokojenost.

Zdenka Sedláčková, 24.09.2020, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Labranda Sandy Beach Resort (ex. Aquis)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Skvělá dovolená, dokonalá čistota, splnila všechna očekávání, doporucuji

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, dokonalá čistota, splnila všechna očekávání, doporucuji Zobrazit celou recenzi

Marie V., 24.09.2020, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Three Stars

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Doporučila bych hotel i náročnějším klientům. Hezký, upravený, čistý a uklizený (a stále uklízený), vč. nejbližšího okolí. A také velmi...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Doporučila bych hotel i náročnějším klientům. Hezký, upravený, čistý a uklizený (a stále uklízený), vč. nejbližšího okolí. A také velmi dobře vybavený.

Zkrátka velmi příjemné bydlení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborně. Útulný, vybavený, čistý, úklid obden zcela vyhovující. Taková úsměvná maličkost: snad bych 3-lůžkový pokoj vybavila třetím háčkem na ručník v koupelně ????

Strava
Strava pestrá, velký výběr hlavních jídel i příloh vč. ovoce. Kvalita jídla velmi dobrá. Obsluha rychlá a ochotná. Za komplikace způsobené koronavirem nemůžete. Hygiena při servírování zajištěna (dezinfekce, vyměnitelné papírové ubrusy, podávání jídel obsluhou hotelu, ...)

Služby hotelu
Tady nevím, co k tomu konkrétně říct... opět spokojenost. Asi jsem nudná, ale nenapadá mě žádná kritická připomínka. ????????????

Pláž
Nemohlo to být lepší vzhledem k tomu, že hotel leží u moře. Do šumění vln se mísila tichá, nevtíravá a zřejmě ezoterická hudba, kterou jsem občas ani nevnímala. Preferuji tiché a hlukem nerušené prostředí, takže za mě "10 *" ????

Zdeňka Černá, 24.09.2020, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Elea Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Velmi dobrý dojem

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrý dojem Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné ubytování

Služby hotelu
Služby bez problémů, velmi dobré

Pláž
Dobrá přístupnost

Miloš Veselý, 24.09.2020, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Three Stars

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Dovolená byla pěkná, služby hotelu byly velmi dobré a personál ochotný, ale podruhé jet na stejné místo by byla asi nuda - ale i přesto...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla pěkná, služby hotelu byly velmi dobré a personál ochotný, ale podruhé jet na stejné místo by byla asi nuda - ale i přesto bych svým známým tuto dovolenou doporučila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Úklid se musel objednávat den předem, nedělal se automaticky (kvůli koroně), pokoj byl malý, ale útulný. Wifi pouze ve společných prostorách.

Strava
Strava byla dobrá, byl v celku široký výběr.

Služby hotelu
Zaměstnanci hotelu byli velmi ochotní a komunikativní.

Pláž
Pláž se nacházela přímo před hotelem, na jeho kapacitu ale byla velmi malá a stále obsazená. Kousek od hotelu byla ale další pláž s lehátky a slunečníkem, kde si stačilo pouze koupit něco k pití. Pláž písečná s pozvolných vstupem do moře.

Drahomíra Svobodová, 23.09.2020, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2020
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel: Angela Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Korfu