Řecko - Rhodos Řecko

 • Doprava letecky

  02:50 h

 • Popis

  Záplava barev a vůní vítá návštěvníky "ostrova věčného slunce", podle statistik je na Rhodu až 300 slunečních dní v roce. Takový je Rhodos, prozářený sluncem, rozkvetlý, pestrý, úrodný a také pohostinný, lemovaný nádhernými plážemi.

  Náruživí sportovci, vášniví obdivovatelé starověkých památek, milovníci přírody, průzračného moře, ale i rušného nočního života, kultury a zábavy, ti všichni jsou na Rhodu správně. Antické stavby, stejně jako památky vybudované za éry rytířského řádu Johanitů i za osmanské nadvlády vytvářejí historicky různorodou podobu ostrova. Stál zde i jeden ze sedmi starověkých divů světa, Rhódský kolos, dnes již neexistující 32 metrů vysoká bronzová socha.

  Výběr pláží je zde opravdu široký, v mnoha případech jsou pláže až několik kilometrů dlouhé, mezi nejkrásnější patří například pláž Tsambika, příjemné je i koupání v zálivu Kalithea. Pobřeží na západní části se vyznačuje ideálními větrnými podmínkami pro windsurfing.

  Hlavní město Rhodos je rušným přístavním městem se vším, co k tomu patří. Jeho dominantou jsou středověké hradby spolu se Starým městem protkaným křivolakými uličkami. Ale ani ostatní letoviska nezůstávají se svým půvabem nijak pozadu, například Kalithea, bývalé termální lázně, Falikari, v minulosti malá rybářská vesnička, teď jedno z nejrušnějších míst ostrova, Kolymbia, menší poklidné letovisko, Kalthos, tradiční klidná řecká vesnice, Lindos, starobylé romantické městečko, Pefki/Lordos s dlouhými plážemi a širokým zázemím pro vodní sporty.

Nejnovější recenze Řecko - Rhodos

Celkem: 10 Krásná a pohodová dovolená, najdete vše, co potřebujete. Zábavné vyžití pro rodiny s dětmi, animační programy pro děti i dospělé (nikdo...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná a pohodová dovolená, najdete vše, co potřebujete. Zábavné vyžití pro rodiny s dětmi, animační programy pro děti i dospělé (nikdo vám je ale nevnucuje), přes den volejbal, vodní pólo, posilovna u pláže. Vhodné ale i pro páry, které hledají klid a pohodu. Vzájemně se nikdo neruší, vše je příjemnou a nenásilnou formou. Vřele doporučuji jako suprovou dovolenou Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pěkné čisté pokoje, úklid a výměna povlečení každý den, všude čisto

Strava
široký a bohatý výběr jídla - zeleniny, ovoce, masa, zákusků, sýrů, příloh, zmrzliny,... jídlo chutně připravené,

Služby hotelu
personál milý a ochotný, snaží se vyjít maximálně vstříc hostům, profesionální přístup, všichni usměvaví a příjemní

Pláž
Pláž v blízkosti hotelu, písčitá s kamínky, lehátka se slunečníkem zdarma, je jich dostatek, moře krásně čisté, v blízkosti nabídka vodních sportů.

Anonym, 15.06.2019, Datum pobytu: 7.6. - 14.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Pegasos Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Úžasné. Nemělo to chybu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasné. Nemělo to chybu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné ubytování. Úklid každý den.

Strava
Strava výborná všeho dostatek.

Služby hotelu
Hotel moc hezký, přístup hned do moře. Recepční na svém místě.

Pláž
Pláž čistá ,přístup do moře kaminky pak pisek.

Zuzana H., 15.06.2019, Datum pobytu: 4.6. - 11.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Sunshine Rhodes

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Faliraki je nadherne misto ostrova Rhodos. Krasne plaze nedaleko hotelu a take kousek od letiste. Vratila bych se na Rhodos zase.

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Faliraki je nadherne misto ostrova Rhodos. Krasne plaze nedaleko hotelu a take kousek od letiste. Vratila bych se na Rhodos zase. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl v rekonstrukci tudiz mel par nedostatku a neodpovidaly fotografie, ktere hotel uvadel. Ale pro nas pobyt to stacilo.

Anonym, 15.06.2019, Datum pobytu: 2.6. - 9.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Stamos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Rozhodne odporúčam pre pokojnú a útulnú atmosféru. Okolie hotela je veľmi pekné. V miestnej dedine nie sú dobré reštaurácie, nedá sa na...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Rozhodne odporúčam pre pokojnú a útulnú atmosféru. Okolie hotela je veľmi pekné. V miestnej dedine nie sú dobré reštaurácie, nedá sa na to spoliehať, lepšie je zvoliť polpenziu v hoteli, pokiaľ si neprenajmete auto a nechodíte po výletoch. Z hotela sa dá peši zájsť (asi 10min) ku zástavke vláčika, ktorý vás zavezie do Motýlieho údolia. Výlet stojí za to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytovaním som bola veľmi spokojná, čisté, estetické i samotný areál s átriom bol veľmi pekný.

Strava
Strava bola dobrá, rozmanitosť čerstvého i sušeného ovocia, v ponuke boli i klasické polievky.

Služby hotelu
V poriadku.

Pláž
Pláž bola rozsiahla i so stromami, nie preplnená, prakticky iba pre tento hotel, ale chýbali tam odpadkové koše a wc na pláži nebolo udržiavané. Boli tam však sprchy.

Ivana J., 14.06.2019, Datum pobytu: 4.6. - 11.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Sabina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Celkový dojem je velmi dobrý.

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem je velmi dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování byla velmi dobrá, nemám co dodat.

Strava
Strava byla lepší průměr, co bylo na večeři se podávalo na snídani ( s malou úpravou, u uzenin to byl propadák, co můžete chtít od párků od večeře,že?). Jinak výborné saláty, nápoje a ovoce. Nikdo si nemohl stěžovat. Ale větší problém bylo ptactvo, které hostovalo při každém jídle v jídelně a kadilo kde se dalo a ozobávalo, co se dalo. Jinak obsluhující personál byl pozorný a fajn.

Služby hotelu
Tady snad byl jediný mráček na naší dovolené a sice, že pracovníci v recepci komunikovali pouze v angličtině a němčině. Člověk si vždy nějak poradí ale vzhledem k tomu, že klientela byla většinou slovenská, česká, polská a ruská, tak aspon´ta ruština by nám starým pomohla. Na letišti to problém nebyl, tam jsme se rusky v pohodě domluvili. Když jsem něco potřebovala, tak jedině ve spolupráci s delegátkou a recepční přes telefon.

Pláž
Náš hotel neměl na pláži slunečníky a lehátka, ty jsme si každý den platili, ale bylo to rozhodně lepší než na bazénu u hotelu. Moře a okolí bylo nádherné.

Ludmila H., 14.06.2019, Datum pobytu: 28.5. - 5.6.2019
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Relax

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Rhodos