Řecko - Rhodos Řecko

 • Doprava letecky

  02:50 h

 • Popis

  Záplava barev a vůní vítá návštěvníky "ostrova věčného slunce", podle statistik je na Rhodu až 300 slunečních dní v roce. Takový je Rhodos, prozářený sluncem, rozkvetlý, pestrý, úrodný a také pohostinný, lemovaný nádhernými plážemi.

  Náruživí sportovci, vášniví obdivovatelé starověkých památek, milovníci přírody, průzračného moře, ale i rušného nočního života, kultury a zábavy, ti všichni jsou na Rhodu správně. Antické stavby, stejně jako památky vybudované za éry rytířského řádu Johanitů i za osmanské nadvlády vytvářejí historicky různorodou podobu ostrova. Stál zde i jeden ze sedmi starověkých divů světa, Rhódský kolos, dnes již neexistující 32 metrů vysoká bronzová socha.

  Výběr pláží je zde opravdu široký, v mnoha případech jsou pláže až několik kilometrů dlouhé, mezi nejkrásnější patří například pláž Tsambika, příjemné je i koupání v zálivu Kalithea. Pobřeží na západní části se vyznačuje ideálními větrnými podmínkami pro windsurfing.

  Hlavní město Rhodos je rušným přístavním městem se vším, co k tomu patří. Jeho dominantou jsou středověké hradby spolu se Starým městem protkaným křivolakými uličkami. Ale ani ostatní letoviska nezůstávají se svým půvabem nijak pozadu, například Kalithea, bývalé termální lázně, Falikari, v minulosti malá rybářská vesnička, teď jedno z nejrušnějších míst ostrova, Kolymbia, menší poklidné letovisko, Kalthos, tradiční klidná řecká vesnice, Lindos, starobylé romantické městečko, Pefki/Lordos s dlouhými plážemi a širokým zázemím pro vodní sporty.

Nejnovější recenze Řecko - Rhodos

Celkem: 7,8 Pohoda

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pohoda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vyhovující.

Strava
Velmi dobrá,pestrá.Jen mořských plodů méně z důvodu vetších vln nebylo možné dost nalovit.

Služby hotelu
Personál skvělý,jen animátoři opět hluční a nepouštěli hudbu k tanci ale pro své vystoupení.Škoda.

Pláž
Není co dodat.Pláž nekonečná,takřka bez lidí.

Jiří M., 10.03.2019, Datum pobytu: 26.2. - 5.3.2019
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Calypso Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Až na nějakého pána, který tam chodil a okukoval ženy na pláži, který je tam očividně známý, to bylo skvělé. Dále se nám pak líbily...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Až na nějakého pána, který tam chodil a okukoval ženy na pláži, který je tam očividně známý, to bylo skvělé. Dále se nám pak líbily Rhodoské uličky, to určitě doporučuji! Zobrazit celou recenzi

Renata Sklenářová, 22.02.2019, Datum pobytu: 2.10. - 9.10.2018
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Comfort Asterias

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,8 Dovolenou jsem si naprosto užila, určitě se do Řecka zase někdy vrátím

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsem si naprosto užila, určitě se do Řecka zase někdy vrátím Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skvělé, příjemný personál

Strava
Hotel neměl velkou škálu stravy, ale chutnalo nám

Služby hotelu
Příjemný personál, vždy pomohli, když jsme si s něčím nevěděli rady

Pláž
Dostupnost byla dobrá, kousek od hotelu. U pláže byl další hotel, takže tam byly bary a hudba a kousek dál už to bylo odlehlé, málo lidí, pokud máte raději svůj prostor a klid, tohle bylo ideální - nebyla tam hlava na hlavě

Anna R., 13.02.2019, Datum pobytu: 29.9. - 6.10.2018
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Happy Days

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 5 Dovolená v místě,jako lokalitě Faliraki,suprová. Centrum,pláže,výlety,není co řešit a zářiové počasí nádherné pro slunění.

 • 3 Ubytování
 • 4 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v místě,jako lokalitě Faliraki,suprová. Centrum,pláže,výlety,není co řešit a zářiové počasí nádherné pro slunění. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování...myslím,že nejhorší pokoj,co tam dostat šel. První pokoj od recepce,takže rachot,a to jak v noci,díky kolemjdoucím,kteří se navraceli z nočního života a ráno,kdyby jste si chtěli přispat,neměli jste šanci.Pokoj sice s balkonem-mini balkonkem,který stejně zabíraly větve z vedlešjšího stromu a navíc jsme sousedili s nějakým odtokem splašků,za neustálého zápachu a při vykouknutí z balkonku neskutečný bordel.Asi záleží,jaká CK je pořádajícím vašeho zájezdu,protože jiní čeští turisté si na ubytování nestěžovali,měli pokoje v novější části,byli z jiné CK. Nečekali jsme a ani nepotřebovali jsme luxus,netrávíme dovolenou na pokoji,či celý den u bazénu na hotelu,potřebovali jsme místo nejbližší našim plánovaným potřebám.

Na Rhodos určitě někdy zase ano,ale tento hotel už ne.

Strava
Strava na nízkém bodu,výběr dost malý a pořád něco docházelo a dlouho trvalo,než to bylo doplněno. Snídaně ok,ostatní stravování jsme pak později využívali během dne při výletech a na plážích,kde byly služby a strava na jedničku.

Služby hotelu
Extra služby jsme žádné nepotřebovali,nemohu hodnotit. Úklid normální a co se týče obsluhy,měl člověk pocit,že je otravuje,pokud mám třeba zrovna na mysli bar,kdy jste měli all inclusiv a šli jste si ,,až,, za hodinku zase pro nějaký ten jeden drink,tak ten pohled....jako už zase?? a za trest jste dostali pul skleničky.

Pláž
Pláže suprové...byli jsme na několika a i výletem lodí jsme pár navštívili. K tomu není co dodat. Řecko-Rhodos,úžasná podívaná a dovolená.

Petra C., 13.02.2019, Datum pobytu: 29.9. - 6.10.2018
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Evi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Jedna z nejlepších dovolených. Doporučuji půjčit si auto a project ostrov. Vše bez problémů, delegáti fungovali tak jak mají.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jedna z nejlepších dovolených. Doporučuji půjčit si auto a project ostrov. Vše bez problémů, delegáti fungovali tak jak mají. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Menší hotel v klidné části. Všude čisto, úklid každý den. U hotelu dva obchody. Do města cca 3 min. Pokoje dostatečně velké, v koupelně fén. Balkón s věšákem a židlemi.

Strava
Velmi dobrá. Vždy nejméně 3 druhy masa. Vždy i specialita, zmrzlina, sladké, ovoce, saláty. U oběda i polévka. U bazénu bar s pitím, koktejly a svačiny.

Pláž
Pláž od hotelu přes zahradu jiného hotelu. Písčitá s oblázkami. Placené lehátka, za celý den 2 eura. Pozvolný přístup. Pláž velice čistá.

Anonym, 12.02.2019
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel: Kolymbia Bay Art

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Rhodos