Řecko - Zakynthos Řecko

 • Doprava letecky

  02:40 h

 • Popis

  Ostrov plný kontrastů. Sever, východ a západ ostrova oplývá množstvím krásných a oblíbených pláží.

  Západní část ostrova, divoká a drsná, je v zajetí skalnatých hor, prošpikovaných spoustou jeskyni, nejznámější je Modrá jeskyně u mysu Skinari. U jihovýchodního pobřeží je největší hloubka v celém Středozemním moři, tzv. Inousská propadlina, hluboká 4500 metrů. A k tomuto přírodnímu bohatství se ovšem také druží osobitá zvyky, kultura i kuchyně, podmanivé kouzlo nedotčených horských vesniček, staletých olivových hájů, velebnost venkovských klášterů a také výborné víno. Pláže jsou zlatavé a bílé, moře neuvěřitelně modré, Zakynthos je oprávněně jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů.

  Na ostrově lze podnikat spoustu výletů, k těm nejatraktivnějším cílům patří pláž Navagio s pašeráckým vrakem, Modrá jeskyně, Byzantské muzeum, mořské jeskyně Keri nebo zátoka Porto Vromi. Mezi nejoblíbenější střediska patří Argassi, považované za jedno z nejzelenějších letovisek, Laganas, největší a nejrušnější letovisko, Kalamaki, na zdejších plážích kladou vajíčka mořské želvy a Tsivili, které je obklopeno nádhernou přírodou.

Nejnovější recenze Řecko - Zakynthos

Celkem: 4,4 Zakynthos je krásný ostrov, měli jsme celý pobyt zapůjčené auto, jelikož nás nebaví jen válení se na pláži, ale rádi také poznáváme a...

 • 3 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Zakynthos je krásný ostrov, měli jsme celý pobyt zapůjčené auto, jelikož nás nebaví jen válení se na pláži, ale rádi také poznáváme a objevujeme všechny krásy ostrova. A je jich tu opravdu dost. Nezapomenutelný zážitek je západ slunce v Keri, výlety lodí na osamocené pláže, místní pravoslavné kostely a kláštery, které jsou opravdu nádherné a k našemu údivu i krásně rekonstuované a udržované. Auto jsme měli půjčené u Marinos Rentals v Amarylis, auto bylo přistavené k hotelu přesně dle objednávky a dovezl nám ho Petr, je to čech, který současně přivezl i mapu ostrova, kde nám vyznačil a okomentoval vše, co je na ostrově k vidění a k dobrému jídlu. Výborná služba. Počasí i v půlce září se pohybovalo kolem cc 28 st., na sluníčku to opravdu peklo. Půjčili jsme si také motorový člun, který Vám zde půjčí na ŘP. Cena za 3 hodiny byla cca 80-120 EUR. Dá se půjčit v KERI i PORTO VROMI. Záleží, jakou částí ostrova chcete proplouvat, je to úžasný zážitek. Navštívili jsme takřka všechny pláže na ostrově, nejvíce se nám líbilo v Kalamaki, Keri, Gerakasu a Banana Beach. Laganas - hrůza, lehátko na lehátku, z barů řve hudba, tam fakt pro nás ne. Na výletě z přístavu Agios Sostis jsme viděli i Caretu, v tuto dobu jsou zde již jen samci, samice už jsou pryč a připlouvají až koncem května, aby se pářily a kladly vejce. Takže pokud je chcete vidět, jeďte do půlky srpna. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování nás nenadchlo, ale ani neurazilo, pokoje v přízemí byly daleko udržovanější, ale byly zřejmě jen pro angličany. My bydleli v posledním patře ve studiu, přistýlka pro našeho dospělého syna byla vyloženě kempové lehátko, koho bolí záda, by na něm těžko přežil noc, protože i na normální posteli přítel dost trpěl, a to problémy se zády nemá. Pokoj byl docela velký, byl zde kuchyňský kout, na vyžádání nám dali varnou konvici. My ale nevařili, tak nemůžu hodnotit. Nejhorší byla koupelna, rezavý kapající kohoutek nikomu z pronajímatelů hotelu nevadil, rozbitá sprchová hlavice nám byla na požádání vyměněna. Sprchový kout opravdu malinký, takže po osprchování koupelna doslova plavala. Úklid a výměna ručníků probíhala bez problémů. Jelikož jsme zde opravdu byli jen ráno a večer, přežili jsme to. U hotelu je velký bazén, hned vedle taverna přímo na pláži, kde je hezké večerní posezení.

Strava
Měli jsme snídaně, bylo nám řečeno, že se podávají od 9-12 hodin. Výběr byl ze snídaně anglické a kontinentální. Anglická snídaně velmi dobrá, párek, volské oko, rajče, slanina, opečené tousty a ještě máslo a marmeláda, kontinentální bylo jen máslo a marmeláda, kousek nějaké bábovky a na žádost nám dali jeden plátek salámu a tvrdého sýru. K tomu buď čaj nebo káva. Nejsme vybíraví, tak nám to stačilo, i když za týden už se vám to přejí. Na menu měli 4 druhy snídaní, nám bylo ale řečeno, že jen tyto dvě.

Asi bychom museli připlatit.

Služby hotelu
No jsme opravdu zvyklí na větší pohyb personálu, Řeci zřejmě žijí v pohodě a klidu, majitelé byl mladý pár, který současně tvořil i personál, poprvé jsem opravdu zažila, kdy hosté byli u snídaně dřív než personál. Ten v 9 hodin ráno teprve vycházel ze svého bytu, zatímco my už čekali u stolu, který jsme si ještě museli uklidit, s pořádkem venkovního areálu zde byli opravdu "na štíru". Pak jsme další půlhodinu čekali, než snídani slečna donesla, nějak totiž zapomněla, že má i druhou ruku, takže talíře a příbory nosila po jednom, docela se teda nachodila, druhý z páru dělal čaj a kafe, čaj nosil jen mátový. Když jsme v 10 odešli od snídaně, byli jsme rádi, vedle němečtí hosté to pak řešili tak, že ráno šli na procházku a pak na snídani. Nicméně záviděli jsme jim ten jejich klid a pohodu.

Pláž
Pláž byla malá, písčitá, ale čistá, vedle u pobřeží jsou taverny. Je opravud hned u hotelu. My se zde nekoupali, jezdili jsme na výlety a po cestě se někde okoupali.

Iva K., 23.09.2021, Datum pobytu: 12.9. - 20.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel: Studia Amarylis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Bez delegáta a dostatečných informací, zejména o podmínkách návratu již nepojedeme.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Bez delegáta a dostatečných informací, zejména o podmínkách návratu již nepojedeme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
výborné, čisté, ale uvádět satelit u TV a jsou 3 -4 špatně fungující (zejména řecké) programy je málo.

Strava
Výborná, ač se opakující nabídka.

Služby hotelu
Bohužel bez fungujícího internetu.

Pláž
Vynikající, udržovaná, písčitá...

Jitka Málková, 23.09.2021, Datum pobytu: 8.9. - 18.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel: Astir Beach Zante

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Hotel je moc pěkný, jídlo výborné, jen by to chtělo asi více obměňovat nabídku, ale nevadilo. Okolí hodně obchůdků a barů, je co dělat po...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 4 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je moc pěkný, jídlo výborné, jen by to chtělo asi více obměňovat nabídku, ale nevadilo. Okolí hodně obchůdků a barů, je co dělat po večerech, pláž nic moc, 2m na šířku a funguje jako hlavní dopravní tepna pro lidi, navíc vše zaspamované lehátkama za poplatek a není moc místo kam dát si deku. Příroda ostrova moc hezká. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné vybavení. Výborné jídlo a celkem dobrá poloha. I českopolsky se domluvíte, popř. polsky.

Strava
Výborné, jen pořád stejné.

Služby hotelu
Standardní.

Pláž
Pláž velmi úzká a pořád kolem chodí turisti, nepříjemné. Spíš používat bazén u hotelu nebo být jen v moři, není to na opalování na ručníkách.

Marek P., 22.09.2021, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel: Ionis Art

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Ubytování super, jídlo vynikající, bohatý výběr jídel, dezertů, vše velmi chutné.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování super, jídlo vynikající, bohatý výběr jídel, dezertů, vše velmi chutné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Sice jsme měli pokoj přes cestu, tedy ne v hlavní budově hotelu, ale vůbec to nebylo na závadu. Pokoj byl velmi prostorný, bylo tam hodně úložného prostoru na oblečení a večer klid.

Strava
Strava byla vynikající. Velká rozmanitost jídel, hodně zeleniny, dezertů. Vše velmi chutné.

Služby hotelu
Se službami opět velká spokojenost. Jídelna vždy čistá, personál vstřícný a obětavý.

Pláž
Pláž přímo u hotelu, krásná písčitá pláž, bez kamínků. Vstup do moře velmi pozvolný, tedy pro děti úplně úžasný. Voda průzračná, krásně teplá. Můžu lokalitu i hotel vřele doporučit.

Mária Vránová, 22.09.2021, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2021
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel: Poseidon Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Dovolenou jsme si velmi užili. Jsme rádi, že jsme si vybrali klidnější lokalitu ostrova. Ostrov je poměrně malý, všude je to blízko,...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si velmi užili. Jsme rádi, že jsme si vybrali klidnější lokalitu ostrova. Ostrov je poměrně malý, všude je to blízko, takže nám nic neuteklo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V hotelu panovala rodinná atmosféra a pečovali o nás nadmíru skvěle. Všichni mluvili výborně anglicky. Všude čisto, pokoj byl pravidelně uklízen, základní vybavení (manželská postel a jedna navíc, televize, skříně, trezor, klimatizace 5€/den; WC+sprcha+umyvadlo), krásný výhled na moře. V areálu vlastní bazén, sprchy, lehátka pro hosty baru a hotelu zdarma. Paní majitelka nám dávala tipy na výlety, všichni neustále usměvaví a milí. Prostředí klidné, z baru doléhala slabě hudba (do cca. 23-24 hodin?), ale vůbec nás nerušila. Ulice vedle hotelu nebyla v noci rušná. 10 minut pěšky do centra.

Strava
Hned po příjezdu (už bylo po 10. hodině) nám ještě nabídli pozdní snídani. Snídaně se podávaly vedle hotelu, kde je u bazénu bar. Volba z menu (asi 7 různých variant snídaní, každý den jsme zkoušeli novou, velmi chutné). V baru pití, drinky, zmrzlina, ale i vařili. Dvakrát jsme využili k večeři, jinak jsme chodili do okolních taveren.

Služby hotelu
Péči jsme vnímali až jako nadstandardní, možná kvůli úbytku turistů kvůli pandemii.

Pláž
Písečná pláž skutečně 50 m od hotelu (jen asi 5 m od pozemku hotelu), poměrně čistá, pozvolný vstup do vody, pro děti ideál, dospělý si zaplave dál, podmořský život méně zajímavý (malé rybky, poustevníčci, škeble občas). Nabídka vodních aktivit přímo u hotelu nebo na vedlejší pláži (skútr, půjčovna lodí apod.). Střídaly se nám větrné dny, takže občas se dalo dovádět ve vlnách.

Jana Pechová, 21.09.2021, Datum pobytu: 6.7. - 16.7.2021
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel: Valais

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Zakynthos